Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kelam

Nowy monitor FHD 23-24" (900zł) do gier/ogólnego zastosowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki.

Mam małą zagwozdkę z wyborem monitora. Może najpierw przedstawię zawodników:

 

LG Flatron IPS236V-PN

&

Samsung 23" LED S23A700D

 

Pierwszy monitor, to znany i doceniany sprzęt w swojej cenie. Ma świetny desing i głównie z tego powodu chcę go kupić, miast innych ips'ów za podobne pieniądze (dajmy na to - XB2374HDS-B1).

Drugi zawodnik, to sprzęt innego typu - TFT TN, ale za to ze 120hz. Już pewnie wiecie o jaki dylemat chodzi ;). Przed pc spędzam +4h dziennie, dlatego zależy mi na komforcie użytkowania. Głownie idzie mi o nie męczenie oczu. Jeśli chodzi o gry, to w moim menu najczęściej można zobaczyć wszelakiej maści rpg & crpg. Niestey mam też pewną upierdliwą przypadłość (jak wielu) ze szkolnych lat - Counter strike 1.6 :E. Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego myślę o 120hz modelu Samsunga. Niemniej jednak, nie jestem zawodowym graczem, więc (120hz) nie jest najważniejszym apektem sprawy. Ale chcę go zakcentować jako dość ważny.

 

Pytanie brzmi - który model ma więcej do zaoferowania z perspektywy ogólnego użytku (mix - net/filmy/gry + przyjazny dla oczu)?

--------

 

Na koniec mam jeszcze pytanie dotyczące - Dell. Nie przekonuje mnie format 16:10, ale zauważyłem że wyjątkowo emocjonujecie się tym monitorem. Czy w razie czego, warto było by dopłacić? Czym konkretnie różni się ten sprzęt od, powiedzmy - IPS236V-PN (poza roździalką i formatem ofc). Jest jeszcze bardziej komfortowy? Lepsze kolory - no wiecie w czym rzecz. Tylko skomentujcie najpierw dwa pierwsze modele, jeśli można.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG będzie lepszy. Lepsze warunki gwarancji, dobra technologia i konstrukcja, która zdobyła uznanie.

 

DELL jest na tanim IPSie, dla wybrednych dusigroszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELL jest na tanim IPSie, dla wybrednych dusigroszy.

LG również jest na tanim e-IPS, tak gwoli ścisłości ;).

Do ogólnego zastosowanie lepszy oczywiście LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrystalizował mi się jeszcze jeden kandydat (też często polecany na naszym forum) - Dell U2312HM. Jak ten model ma się do lidera tematu - IPS236V-PN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biurowa konstrukcja na nieco lepszej (teoretycznie) matrycy.

 

Pomyśl o nowszej wersji czyli o IPS235V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o nowszej wersji czyli o IPS235V

Jakie ma usprawnienia względem IPS236V-PN? Bo cena jest sporo niższa (600zł vs 800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja fabryczna, nieco inna elektronika. Spełnia nowsze normy ISO i TCO, ale to nie musi być wyznacznik :)

 

Mozna powiedzieć identyczny jak E2370V poza dodatkami dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieźle. 600 za monitor o właściwościach droższego modelu. Sprawa warta przemyślenia. Panowie, jeszcze jedno - ile trzeba było by wydać, żeby kupić porządny monitor ips 23 calowy. Tak półkę wyżej od tych modeli za 600-800zł. Można coś fajnego wyrwać za 1200-1300zł, co będzie zauważalnie lepsze? Czy trzeba przygotowac grubszą kapustę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie są opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieźle. 600 za monitor o właściwościach droższego modelu. Sprawa warta przemyślenia. Panowie, jeszcze jedno - ile trzeba było by wydać, żeby kupić porządny monitor ips 23 calowy. Tak półkę wyżej od tych modeli za 600-800zł. Można coś fajnego wyrwać za 1200-1300zł, co będzie zauważalnie lepsze? Czy trzeba przygotowac grubszą kapustę?

 

OK 1500, za HP 24ZR. To pełny IPS z 8 bitowym przetwarzaniem kolorów (wszystkie tanie IPSy mają 6bit).

 

 

Blablbabla ahtung ahtung sheisse...

Tyle zrozumiałem z Twojej argumentacji wiesz? Wysil się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, 1,5k to nie mało. Pomyślę jednak nad LG.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz coś to podziel sie wyborem, chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupię i potestuję dam znać co i jak. Narazie na początek lipca planuję zrobić objazd po Gdyńskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...