Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

War Thunder czy World of Warplanes

Rekomendowane odpowiedzi

Powstają od jakiegoś czasu 2 gry o podobnej tematyce lecz całkowicie odmiennym wykonaniu.

World of Warplanes darmowe MMO podobne do world of tanks z arcadowym typem rozgrywki. Wile samolotów rozgrywka druzynowa ale brak symulacji i realizmu zato ciągła akcja.

War Thunder darmowe MMO z świetną grafiką możliwe że jedną z najlepszych w grach lotniczych i nastawieniem na realizm i symulację lotu także sporo akcji.

 

Filmiki

 

War Thunder fanowski

http://www.youtube.com/watch?v=rI3Ps53bLA8&feature=player_embedded

 

 

World of Warplanes

http://www.youtube.com/watch?v=D0dnra0H9m4

 

 

 

Która z gier będzie lepsza, którą wybrać, która wam się bardziej podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, dostałem się do bety wiec potestuję choć za wiele nie opowiem bo jest NDA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

War Thunder jest już w fazie Global beta od 12go tak więc każdy może potestować, jedynie waga instaliki może odstraszyć bo zajmuje 7,5 GB, World of Warplanes zapewne jak World of tanks zmieści się w góra 2Gb albo mniej.

Ja jak narazie opowiadam się bardziej za War Thunder bo po obejrzeniu let's playów z World of Warplanes trochę mi przeszła chęć grania w tą grę. Aczkolwiek nic nie jest ostateczne zapewne zagram w obie z tych gier i poprostu pozostane przy ciekawszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy open, napisali mi w mailu żeby nic nie publikować, nie opowiadac i w ogóle zapomnieć że się w to grało itd itp.

...Global beta-version is not a public version!...

Maila dostałem dziś to może w weekend sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargaming ma sukces w postaci World of Tanks, World of Warplanes tez raczej zle nie bedzie.

 

A War Thunder pojecia niemam, nawet o tytule wczesniej nie slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią goście od Wings of Prey i gra to pratkycznie klon z dodatkowymi opcjami i drzewkiem rozwoju. Levelujesz przez PVP gdzie dwupłatowcem albo bardzo słabym myśliwcem z początku lat 30 mozesz trafić na wszystko nawet na odrzutowce. Dostępne są również misje dla maksymalnie 4 osób.

 

Grałem w obie bety i imho obie są słabe i nic nie pobije Ił-2 Sturmovika z ultra packiem grając ze znajomymi albo chociażby gra na serwerze dogfight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie bo widzę cisza w temacie, żeby odpocząć od czołgów próbowałem Wordl of Warplanes i jakoś mi nie podchodziło.

W War Thunder testuje od kilku dni i podoba mi się na pewno dużo bardziej niż gra od wargamingu, po za tym gra śmiga na full detalach w fullHd przy 80 klatkach.

W World of Warplanes o takim czymś można pomarzyć. I dostałem samolot premium 10 tieru i jakaś premkę bo już dawno się zapisywałem do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od tygodnia w War Thunder i dla mnie ta gierka niszczy World of Warplanes. Bardzo fajny feeling przy lataniu zarówno w arcade, jak i w historycznym trybie. Soontm wyjdzie większy pacz , więc czekam z niecierpliwością expiąc brytoli, nazioli i żółtych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam swoją grę zaczynałem od World of Tanks,gra jest dobra i gra się przyjemnie ale niestety posiada ona kiepski jeśli nie tragiczny support który skutecznie odstrasza,zero reakcji na pytania i zgłoszenia graczy i akcje takie jak banowanie konta i usuwanie klanu za niedozwolony skrót klanu (jak -ss- który imho jest tylko skrotem całej nazwy jak np "social service)dodać też należy że za założenie takiego klanu płaci się nie małe pieniądze,w mojej opini support i ludzie odpowiedzialni za kontakt ze społecznościa graczy olewają wszystkich,a do tego dochodzi np niedawna afera z korupcją przy organizowaniu konkursów przez WG a o tym że to nie jest tylko moja opinia ale tysiecy innych graczy możecie sobie poczytać na głównym forum gry.Gdy wyszła alpha i potem beta World of Warplanes również w nią grałem i szczerze mówiąc twórcy gry żerują tylko na popularności swojej pierwszej gry i liczą że ktoś w ten chłam będzie grał,obecnie gram w War Thunder które jest o niebo lepsze,walki powietrzne są satysfakcjonujące i soczyste (bez drętwoty jak w World of Warplanes),gra oferuje świetny model lotu gdzie możliwe są do przeprowadzenia prawdziwe taktyki i manewry awiacji,o supporcie tej gry narazie się nie wypowiem bo nie miałem z nimi styczności,swoją drogą jest już otwarta beta i każdy chętny może w nią teraz zagrać,jeśli ktoś jest zainteresowany wspólną grą lub zaczyna gre może się ze mną skontaktować,jeśli tylko będe miał czas postaram się zdradzić co nieco o mechanice gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargaming.net wzięło wszystko,co wypaliło w World of Tanks, i przeniosło w przestworza.

Jeśli podobały wam się starcia z udziałem czołgów, to na pewno przypadną wam do

gustu także potyczki za sterami samolotów. Niewykluczone, że jeszcze bardziej.

Tutaj trzeba myśleć, kombinować i poszerzać swoją wiedzę. Od tego zależą wyniki.

Polecam.

Jasysae.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo jak dotąd nie spotkałem się z ani jedną opinią która mówiła by, że Wowp jest lepszy od WT ;) Zawsze na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoWP nie było by takie złe gdyby IMO nie skopany system sterowania. Jest znacznie mniej wygodny niż ten z WT. Też chciałbym dla jaj polatać po arcade experymentalnymi samolotami III Rzeszy, ale przez to(dla mnie) niewygodne sterowanie nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym dla jaj polatać po arcade experymentalnymi samolotami III Rzeszy, ale przez to(dla mnie) niewygodne sterowanie nie da się.

W Word of Warplanes nie ma samolotów, są tylko kartony z podmienionymi modelami i paskiem życia.

 

Tutaj trzeba myśleć, kombinować i poszerzać swoją wiedzę. Od tego zależą wyniki.

Wiedzę na temat czego? :hmm: "Samoloty" w World of Warplanes o prawach fizyki słyszały co najwyżej w bajkach, większość manewrów jest z tego tytułu praktycznie niewykonywalna. Pomijając już fakt, że same "samoloty" nie mają też wiele wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziCk, dlatego napisałem "polatać po arcade", starwarsy z WT mają dużo więcej realizmu w porównaniu z WoWp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargaming.net wzięło wszystko,co wypaliło w World of Tanks, i przeniosło w przestworza.

Jeśli podobały wam się starcia z udziałem czołgów, to na pewno przypadną wam do

gustu także potyczki za sterami samolotów. Niewykluczone, że jeszcze bardziej.

Tutaj trzeba myśleć, kombinować i poszerzać swoją wiedzę. Od tego zależą wyniki.

Polecam.

Jasysae.

I tak nie znajdziesz tutaj nikogo, kto w te bzdury uwierzy. World of Warplanes to nie jest dno. Gra jest zakopana pod dnem Rowu Mariańskiego.

 

A propos arcade - sterowanie jest tak złe, że arcade to nie jest arcade. To jakaś męka z samolotem, a nie prosta i przyjemna zabawa (jaką arcade powinno być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się zwieść jakimś trollom, owszem World of Tanks jako gra o czołgach im wyszła to World of Warplanes nie sięga pięt War Thunderowi.

I nie jestem jakimś fanboyem zachęcam do zagrania w jedną i w drugą grę i jestem na 99% przekonany że powiecie to samo. Model lotu, system zniszczeń tryby gry od arcade gdzie każdy będzie bawił się świetnie po bitwy historyczne gdzie po wystrzelaniu amunicji musimy wrócić na lotnisko wylądować i załadować ją ponownie( warunki pogodowe mają wpływ na lot itd. itd) są też tryby na hardcorów fullreal. Grafika ,optymalizacja jak i sam silnik graficzny jest z 5 lat do przodu z tym od Wargamingu. I pamiętajcie że w tym roku War Thunder wprowadza czołgi do swojej gry, mam wielką nadzieję i bardzo im tego życzę że będzie konkurencją dla WoT. W WoT gram prawie 3 lata i w World of Warplanes na pewno też bym grał gdybym nie spróbował War Thundera. Sterowanie, optymalizacja w World of Warplanes to jakaś kpina.

 

Tutaj możecie zobaczyć screeny z nadchodzących czołgów:

 

shot%202013.07.12%2003.24.14%20copy.jpgshot%202013.07.12%2005.43.18%20copy.jpgshot%202013.07.11%2019.21.49%20copy.jpgshot%202013.07.10%2017.30.23.jpgshot%202013_05_14%2021_49_41_1.jpgshot%202013_05_14%2020_46_52_1.jpg

 

Więcej screenów z samej gry http://warthunder.com/pl/media/screenshots/

 

W samolotach gra już pokazała kto tu rządzi nie mają jeszcze takiej reklamy jak WG ale wynaczynieniem która gra jest o niebo lepsza jest to ilu ludzi w nią gra. Wystarczy wejść do World of Warplanes i zobaczyć jak mało ludzi jest na serwerze.

 

http://warthunder.com/pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

War Thunder ma parę mankamentów

- dziwny sposób tworzenia plutonów i wchodzenia do bitwy ludzi, którzy nie są ich dowódcami. Ale idzie się przyzwyczaić.

- w bitwach z przejmowaniem lotnisk gdy lądujemy w celu naprawy samolotu nie mamy żadnej ochrony. Na czas naprawy nasz samolot winien być neutralny albo niewidoczny dla przeciwnika, o ile nie przejmie on lotniska.

A poza tym... szczena opada gdy latamy na tak wielgachnych mapach. Nawet w bitwach arcade człowiek sam nie wie kiedy traci godziny za godzinami. Pod tym względem WG jeszcze bardzo długo będzie musiało się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko żywię nadzieję na to, że gąsienice w czołgach będą miały realistyczną fizykę. Wtedy sama jazda nimi będzie dla mnie wielką przyjemnością, obserwowanie jak gąsienice dopasowują się do terenu, jak odkształcają się po najechaniu na kamień, przewrócone drzewo, przejazd przez dziurę :D

 

Tylko teren musi być "wysokiej rozdzielczości" - w WoT jest on stosunkowo łagodny i płaski, brak na nim kolein, mniejszych przeszkód itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę w WoW i w porównaniu do WT to jakaś porażka. Zero poczucia prędkości, samoloty latają jak drewniane kołki, sterowanie też do bani. Niech Wargaming skupi się na WoT a nie "średniaka" wypuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w bitwach z przejmowaniem lotnisk gdy lądujemy w celu naprawy samolotu nie mamy żadnej ochrony. Na czas naprawy nasz samolot winien być neutralny albo niewidoczny dla przeciwnika, o ile nie przejmie on lotniska.

 

niezapomnij dodac ze wtedy kazdy z enemy team bierze Cie na celownik :E nie ma nic smaczniejszego niz bezbronna kaczuszka na plycie lotniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

War Thunder ma parę mankamentów

- w bitwach z przejmowaniem lotnisk gdy lądujemy w celu naprawy samolotu nie mamy żadnej ochrony. Na czas naprawy nasz samolot winien być neutralny albo niewidoczny dla przeciwnika, o ile nie przejmie on lotniska.

 

Jasne i co jeszcze? Na wojnie też samoloty zakładały czapki niewidki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • MSI 321URX do kupienia w Łowiczu. Możliwe, że to zwrot @PiPoLiNiO teraz sprzedawany stacjonarnie jako ekspozycyjny https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-mpg-321urx-qd-oled-31-5-3840x2160px-240hz-0-03-ms-gtg  
    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...