Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eagle

3dsmax iray - "Kepler panu dziękujemy"

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie dzisiaj zrobić parę testów iray (render w 3dsmax).

Oto czego się dowiedziałem

"GTX 680 is Kepler based architecture and not yet supported by iray. But be relieved, a version complied for the new architecture will be released soon, I'm sure. you mean the there will be an update for GTX 680 so it can use iRay? "

Cuda w tych Cudach.

Biorąc pod uwagę i tak kiepską wydajność Keplera w gpgpu ten ruch NV jest raczej natury psychologicznej.

Po co kogoś denerwować że jego nowa 680 jest gorsza w renderze od starej 580 ?

Albo płać za quadro lub teslę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to wina nv , że program nie ma wsparcia dla keplera. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to wina nv , że program nie ma wsparcia dla keplera. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz.

Dziwne iray jest produktem nv ..........

Stare karty nie mają problemu.

Oczywiście że to "wina" nv. Bo kogo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się coś pomyliło z nazwą , trzeba czekać na pewno nie robią tego celowo. Możesz do nich napisać kiedy zamierzają dodać support i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem tylko z Cycles myślę nad zakupem 660ti ale starszy 560ti jest wydajniejszy no i działa a 660 jeszcze nie.

Kupił bym jakiegoś radka bo są znacznie wydajniejsze w Gpgpu ale Cycles jeszcze ma kiepskie wsparcie opencl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 660 działa to ja nie wiem. Podobno miało się wyjaśnić przy Cuda 5..

które nowe sterowniki wspierają.

Narazie te sterowniki są tylko dla 660 więc nie wiem jak to jest z cuda 5.0 i keplerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że szybko się coś zmieni w tej kwestii. No bo bez jaj żeby starsza architektóra była wydajniejsza a nowa tworzyła tyle problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Mam dokładnie ten sam problem tylko z Cycles myślę nad zakupem 660ti ale starszy 560ti jest wydajniejszy no i działa a 660 jeszcze nie.

Kupił bym jakiegoś radka bo są znacznie wydajniejsze w Gpgpu ale Cycles jeszcze ma kiepskie wsparcie opencl.

Wiesz, że 680tka ma wydajność w okolicach 570tki przy renderingu... do GPGPU sensu wymieniać raczej nie ma. Taniej będzie w coś się zaopatrzyć. Indigo jest po 145euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja właśnie wczoraj kupiłem 660-tke. Po lekturze forów wiedziałem że iray nie bedzie działał. Zakładałem że do momentu aż kepler będzie współpracował z iray-em przeczołgam się na vray-u rt lub octanie, ewentualnie na arionie. Musze podkreslić że zarówno Vray jak i Arion na swoich stronach chwalą się że Keplery działają na ich produktach. Niestety. Vray tr niby nie reaguje depresyjnie na kerte ale zmiana opcji renderingu z CPU na OpenGL albo CUDA nic nie daje, wydaje mi się ze render nie rozpoznaje karty bo nie zaleznie od wybrajen opcji renderuje prockiem (bardzo.. bardzo.. wolno). Octan w menu preferences pokazuje że mam 56 rdzeni a w oknie renreringu na pasku mem. pokazuje że jest -20048MB i nawet nie daje rady zaimportować obj-a. Arion nawet nie widzi tej karty i możliwe jest tylko renderowanie CPU.

Z postów na forach widać że już w maju na pytania "kiedy iray będzie działał z keplerem" padały odpowiedzi "not yet" co już jest agresywne bo nie odpowiada na pytaie a to że iray nie działa wszyscy widzą. Odpowiedź "not yet" pada do dziś. Na stronie nvidii nie ma nawet kontaktu dla klientów tylko ewentualnie link do strony na facebuku. Więc dzisiaj na facebuku zapytałem ich kiedy iray będzie działał z keplerem. Nvidia usunęła post i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o forse. Nvidia dusi klientów ktorzy mieli nadzieje na szybkie reddery z pieniędzy a jak zainteresowanie iray-em spadnie to puszczą nowe Qadro z keplerem i wtedy odblokuja uzytkownikom kart kepler dostęp do renderingu iray-em wbijając gtx-owców na rogi.

Leibniz napisał we wzorcu dowodów politycznych że oby nasi wrogowie nie doprowadzili do tego że będziemy ich nienawidzieć bo to będzie ich sukces.

Dzisiaj cały dzień łaziłem z hiperwentylacją jakby mi ktoś na piersi usiadł. Miałem gt440 z 64 rdzeniami cuda i nerwice przy renderingu a teraz mam karte z 1300 rdzeniami których nie ma. Moge sobie pograć w chodzącą dubeltówke i chyba nienawidze nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie dzisiaj zrobić parę testów iray (render w 3dsmax).

Oto czego się dowiedziałem

"GTX 680 is Kepler based architecture and not yet supported by iray. But be relieved, a version complied for the new architecture will be released soon, I'm sure. you mean the there will be an update for GTX 680 so it can use iRay? "

Cuda w tych Cudach.

Biorąc pod uwagę i tak kiepską wydajność Keplera w gpgpu ten ruch NV jest raczej natury psychologicznej.

Po co kogoś denerwować że jego nowa 680 jest gorsza w renderze od starej 580 ?

Albo płać za quadro lub teslę.

 

Ostatnio wymieniłem nówkę gtx680 na gtx580 bo w Sony Vegas wywala błąd i guzik jest ze wspomagania gpu :mad2: Masa ludzi nabrała sie na CUDA na kiju. Nie wiem jak użytkownicy iray-a ale większość kto obrabia filmy Sony Vegas czy Premiere Pro korzysta z gtx570 lub gtx580. Bo wiadomo ile kosztuje quadro 4000 czy 5000 a gtx 570,580. Tak z ciekawostki sprawdzałem - quadro 4000 w Sony Vegas daje takie same przyspieszenie jak gtx460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem nówkę gtx680 na gtx580 bo w Sony Vegas wywala błąd i guzik jest ze wspomagania gpu :mad2: Masa ludzi nabrała sie na CUDA na kiju. Nie wiem jak użytkownicy iray-a ale większość kto obrabia filmy Sony Vegas czy Premiere Pro korzysta z gtx570 lub gtx580. Bo wiadomo ile kosztuje quadro 4000 czy 5000 a gtx 570,580. Tak z ciekawostki sprawdzałem - quadro 4000 w Sony Vegas daje takie same przyspieszenie jak gtx460.

Wiesz nie znam się na sony vegas, zaciekawiłeś mnie i sprawdziłem dzisiaj wersję 11 trial 64 bit ze strony sony.

Przy akceleracji gpu mam coś takiego na 670gtx

Przy wybraniu jakiś efektów nazwanych gpu acler.... i włączeniu podglądu użycie grafy wzrasta do 70-90%

Może już na Keplerze to działa ?

2 ścieżki wideo, nałożone 3 efekty akcelerowane przez gpu - stabilizacja, korekcja koloru, ostrość. Czas liczenia 1:17, bez opcji z gpu 2:44.

Podczas liczenia gpu-z podawał zajęcie 670gtx na poziomie 60-70% cpu 70-90%, bez wsparcia karty gpu około 5% cpu prawie cały czas 90%.

 

Nowy%2520obraz%2520%252854%2529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol a ja dziś kupiłem GTX660 święcie przekonany że GPGU (głównie V-ray RT) będzie śmigał, a tu zonk? iray zaraz sprawdzę i napiszę jak to wygląda u mnie.

 

edit: wywala mi cos takiego:

IRAY 0.12 warn : ignoring unsupported lens shader type "max_base_GBuffer_lens"

IRAY 0.12 error: CUDA device 0: invalid device symbol

IRAY 0.12 error: CUDA error on device 0, cannot use this device for rendering

IRAY 0.12 error: rendering fragment failed on device 0

IRAY 0.12 error: CUDA device 0 failed during first frame, deactivating it and re-rendering now

IRAY 0.12 warn : ignoring unsupported lens shader type "max_base_GBuffer_lens"

 

Renderuje prockiem ale baaardzo wolno. Niezłe jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...