Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukascube

Radeon HD7950 czy GeForce 660 TI

HD7950 czy 660TI  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Radeon HD7950 czy GeForce 660 Ti

    • Radeon HD7950
      143
    • GeForce 660 Ti
      50


Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest tak, ze w S2 masz zapisany ruch kamery i odtwarzasz ? dlatego tez zapuszczaja wszystko 3 razy i usredniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem hd4870, później gtx470 teraz hd6950. Oprogramowanie(sterowniki) są tak samo dopracowane... Nie spotkałem się z sytuacją w której V-Sync by nie działał i na AMD i u nVidii. Podobnie sprawa ma się do wymuszania w sterownikach AA lub filtrowania anizotropowego. Skiner91 - prawdopodobnie burdel i złe działanie sterowników załatwiłeś sobie na własne życzenie, gdyż problemy z v-sync które opisujesz nie istnieją.(obecnie) :|

 

spcjalnie dla Radeonka postawiłem system ( Seven ) od nowa i zainstalowałem najnowsze sterowniki :)

 

w jakich grach ci ten V-sync działał? Bo ja tez nie jestem w stanie sie zaprzeć, ze nie działa we wszystkich. Testowałem to w dwóch gierkach. TDU1, Dirt2 i w tych nie działał/ nie działał poprawnie. Proszę to podważyć wtedy uznam, że AMD robi tak samo dopracowane karty jak zieloni, tylko ja nie potrafie korzystać z komputera :)

 

Na 9600 GT miałem to samo :hmm:

 

jaka gierka? CS? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 7950 ale poczekaj do obniżki którą ogłosiło AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skiner91 - było to Call Of Duty 4, osiągałem ponad 60 klatek więc zapuściłem v-sync. Efekt ? Brak kontroli nad postacią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie +60W przy srednio +4% wiekszej wydajnosci to tez nie jest malo (660 vs7950boost). a za rok to moze byc koniec swiata ;)

prawie +60W przy srednio -- wiekszej wydajnosci to tez nie jest malo (6850 vs460). a za rok to moze byc koniec swiata ;)

Daruj już sobie te teksty z poborem prądu. :heu:

zgadza sie. do tego dochodzi obecna cena i juz produkt nie jest atrakcyjny. biorac jedna pod uwage caloksztalt tak w przypadku 7950 jak i 660 nie ma jednoznacznego "lidera" jezeli chodzi o wydajnosc. jak pisalem wczesniej, wygrywaja tutaj "ficzery" i ogolna "kompatybilnosc" z grami, no i produkt nv ma imo tutaj przewage

Dla laików nie ma większej różnicy między 660ti i 7950, wkładają kartę do kompa, instalują sterowniki i grają na tym co fabryka dała, prawdopodobnie nie zagłębiając się nawet w "ficzery" firmy. Dla kogoś, kto interesuje się tematyką, sprawa wygląda nieco inaczej -> 7950 ma kolosalną przewagę w oc i żadnego "ficzery" nv tego nie zastąpią.

 

Specjalnie dla Ciebie. 660ti @ 1150Mhz/1229Mhz (z zegarem tykającym gdzieś pod 1300Mhz) i pamięciami wykręconymi do 1800Mhz.

Tutaj, 660ti dobrze reaguje na oc, gdzie indziej będzie jeszcze gorzej. Można powiedzieć, że jest to max dla 660ti, bo pamięci są praktycznie wymaksowane (w sumie oc na 660ti to podwójne lotto, bo jeśli pamięci nie ruszą, podbijanie zegarów gpu pewnie nic nie da)

http://tpucdn.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_660_Ti_Jet_Stream/images/perf_oc.gif

 

7950@1025Mhz (przy 1200Mhz można śmiało dodać +17% więcej, skalowanie liniowe, więc wychodziłoby śr. >80fps). Nawet w bf3, w grze gdzie keplery błyszczą na tle gpu amd, 660ti nie może dogonić 7950, o wydajności w takich grach jak metro, czy pierwsze crysis'y, nie wspomnę. Tam 660ti nie będzie leżał obok 7950.

http://tpucdn.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Flex/images/perf_oc.gif

 

Nawet jak na Ciebie, bronienie 660ti, czyli karty nieudanej (przy tej cenie), kastrata, jest czymś nadzwyczajnym. 660ti to nie high-end, nie musisz tej karty bronić, plus, argumenty masz tutaj wybitnie słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki wynik ankiety? co kupić? GTX660Ti czy HD7950 ? mam ivybridge a będę grał w GTA V :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki wynik ankiety? co kupić? GTX660Ti czy HD7950 ? mam ivybridge a będę grał w GTA V :E

Powiem Ci tak:

 

Radeon może być dobry tylko dla kogoś kto nie miał Gforca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

 

Radeon może być dobry tylko dla kogoś kto nie miał Gforca....

 

no to dziwne bo obecnie mam gtx-a w kompie , ale po przejrzeniu wielu testów i opinii na forach , uważam że lepiej brać HD7950 , większa szyna i potencjał OC , niereferenty stoją obecnie jakieś 1200 zł , w tej cenie bardzo dobry zakup

 

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5/384bit 1184 zł

Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit / 1212 zł

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit) / 1211 zł

SAPPHIRE RADEON HD7950 3072MB DDR5/384B / 1212 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

 

Radeon może być dobry tylko dla kogoś kto nie miał Gforca....

Mialem 2 "Gforce" jeden padl po 3 latach (fx5200), drugi nie ma potencjalu oc (9600gt), wiec wzialem radeona, efekt jestem zadowolony, choc czasem cos sie wali w 2d (pewnie feler karty), ale hd6850, elegancko sie sprawowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

 

Radeon może być dobry tylko dla kogoś kto nie miał Gforca....

Dla kogoś, kto siedzi tylko na Dziforsach, Radeon nigdy nie będzie dobry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon może być dobry tylko dla kogoś kto nie miał Gforca....

:) trudno mowic o wyborze, jak sa tylko dwie firmy. zawsze bedzie jakis kompromis. w przypadku produktow amd jest jednak ich wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też stoję na rozdrożu :

 

GTX 660Ti lub HD 7950

 

Dzisiaj się muszę zdecydować.

Pierwsza ma 3 lata gwarancji i wsparcie dla większej liczby tytułów, druga za to lepsze możliwości OC i bardziej przyszłościowa.

Ważne jeszcze, że karta będzie na WC i monitor zostaje jeszcze na 2-3 lata (1680 x 1050).

Pomóżcie się zdecydować, bo jeszcze nie miałem takiego mętliku w głowie.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też stoję na rozdrożu :

 

GTX 660Ti lub HD 7950

 

Dzisiaj się muszę zdecydować.

Pierwsza ma 3 lata gwarancji i wsparcie dla większej liczby tytułów, druga za to lepsze możliwości OC i bardziej przyszłościowa.

Ważne jeszcze, że karta będzie na WC i monitor zostaje jeszcze na 2-3 lata (1680 x 1050).

Pomóżcie się zdecydować, bo jeszcze nie miałem takiego mętliku w głowie.

 

Pozdro.

Karta za 1.2k, WC, a na monitor za 4-5 stówek (minus zysk ze sprzedaży starego) Cie nie stać? W każdym razie

link1 link2

Wersja OC, więc nawet na śmiesznej rozdz. 1680 x 1050 będzie szybciej niż stockowy 660ti z linku. + 3 lata gw. Niezłe chłodzenie, więc z WC nie musisz się tak spieszyć. WC na 660ti to kiepski pomysł (oc tym nie poprawisz, a głośność będzie porównywalna), na 7950 wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle sa twoje teorie 6xx da sie uzyskac wysokie takty i temp ma spory wplyw na oc , wplyw takze ma power limit oraz jak najwyzszy gpu clock by nie wielkim stopniu krecic offsetem. Ile razy trzeba powtarzac od 70stopni juz z poziomu sterownika karta zaczyna obnizac takt i napiecie.

 

660ti w zasadzie nadaje sie tylko do max 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Co do monitora to jestem z niego zadowolony i gra w tej rozdzielczości mi wystarcza. Jak padnie to pewnie będzie większy.

Co do twojej propozycji z Gygabytem, to sorry ale nie wsadzę do budy nic na czerwonym lub niebieskim PCB. Wiem to dziwne, ale dla mnie ważne.

 

Coraz bardziej jestem za 7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle sa twoje teorie 6xx da sie uzyskac wysokie takty i temp ma spory wplyw na oc , wplyw takze ma power limit oraz jak najwyzszy gpu clock by nie wielkim stopniu krecic offsetem. Ile razy trzeba powtarzac od 70stopni juz z poziomu sterownika karta zaczyna obnizac takt i napiecie.

Na 680/670 owszem, ale co byś nie zdziałał z 660ti na oc będzie miało to marny wpływ (zysk z oc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej 660 TI ale już dawno niejestem wtemacie, znajomy kupuje karte i wybrał taką http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-660-ti-2gb-02g-p4-3660-kr-kod-do-gry-borderlands2-472429/ , czy może macie lepszą propozycje, ma być niezagłośna tak do 1200zł optymalny wybór, procka ma AMD FX-6100, dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej 660 TI ale już dawno niejestem wtemacie, znajomy kupuje karte i wybrał taką http://www.morele.ne...rlands2-472429/ , czy może macie lepszą propozycje, ma być niezagłośna tak do 1200zł optymalny wybór, procka ma AMD FX-6100, dzięki za odp.

GF 6xx do Buldka to nie będzie optymalny wybór :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej 660 TI ale już dawno niejestem wtemacie, znajomy kupuje karte i wybrał taką http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-660-ti-2gb-02g-p4-3660-kr-kod-do-gry-borderlands2-472429/ , czy może macie lepszą propozycje, ma być niezagłośna tak do 1200zł optymalny wybór, procka ma AMD FX-6100, dzięki za odp.

Jak się nie znasz w temacie, to po co się wypowiadać? Ani w proc ani grafikę się nie wstrzeliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej 660 TI ale już dawno niejestem wtemacie, znajomy kupuje karte i wybrał taką http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-660-ti-2gb-02g-p4-3660-kr-kod-do-gry-borderlands2-472429/ , czy może macie lepszą propozycje, ma być niezagłośna tak do 1200zł optymalny wybór, procka ma AMD FX-6100, dzięki za odp.

Procesor i5 2300/2400/3470

Karta Gigabyte/Sapphire HD7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec sraczki, zamówiłem HD 7950.

 

Dzięki za radę.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenta od Powercolor.

Jeśli wziąłeś referenta ze względu na kompatybilność do WC, to niepotrzebnie, większość niereferentów jest oparta na PCB referenta, w tym ten 7950 WF3 od GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...