Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luntek17

Sprawdzona prognoza pogody

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest najlepsza (najbardziej wiarygodna) strona gdzie mogę sprawdzić pogodę na następny dzień

Ktoś może coś polecić?

Sprawdzam ~10 stron z prognozą pogody dla mojego miasta i każda podaje coś innego :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new.meteo.pl oglądam codziennie, ale nie sprawdza się kompletnie

Dla Krakowa temperatura jest w miarę poprawna, ale przy opadach deszczu ta "numeryczna prognoza pogody" bierze pod uwagę chyba tylko ostatnie wyniki dużego lotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://meteo.icm.edu.pl/

nie można narzekać, chociaż często zmieniają zdanie.

Często jest tak, że najpierw twierdzą to co inni, a kilka godzin przed zmieniają zdanie jako jedyni i mają racje. (opady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Krakowa temperatura jest w miarę poprawna, ale przy opadach deszczu ta "numeryczna prognoza pogody" bierze pod uwagę chyba tylko ostatnie wyniki dużego lotka.

Tak, o te opady chodzi mi przede wszystkim

Tutaj jest loteria totalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe... W okolicach Szczecina całkiem dokładna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new.meteo.pl to bardzo dobra prognoza (zwłaszcza wg. modelu UM). Jako uzupełnienie polecam też http://www.windguru.cz/pl/index.php oraz http://www.yr.no/

 

 

Prognozy opadów zmieniają się i są niezbyt dokładne, ponieważ ostatnio opady były głównie z frontów burzowych a te są bardzo trudne do przewidzenia i na dodatek często jest tak, że pada "w kratkę", tzn. w jednym miejscu leje jak z cebra, pięć kilometrów dalej nic a kolejne pięć kilometrów dalej znów leje. Dodatkowo, góry, zbiorniki wodne, duże miasta jeszcze bardziej zaburzają zjawiska pogodowe (zanieczyszczenia, konwekcja termiczna, mała retencja, etc.). Przeglądając prognozę polecam załadowanie sobie serii mapek, żeby zobaczyć dynamikę układu pogodowego oraz przeczytać komentarz synoptyka, w którym zawarte są dodatkowe informacje (często linki do np. zdjęć satelitarnych, radarów burzowych, itp.), pomagające w interpretacji danych synoptycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new.meteo.pl jest bardzo dobre ale tylko model krótki. Już kilkukrotnie jak jeździłem za miasto i sprawdzałem prognozę to deszcz przychodził o tej godzinie o której zapowiadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://meteo.icm.edu.pl/

nie można narzekać, chociaż często zmieniają zdanie.

Często jest tak, że najpierw twierdzą to co inni, a kilka godzin przed zmieniają zdanie jako jedyni i mają racje. (opady)

 

No dokładnie, już kilka razy było tak że przewidywali w następnym dniu parogodzinny deszcz, a już za kilka godzin zmieniała się prognoza na : cały dzień słoneczny. Ale na parę godzin do przodu zawsze się prognoza sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze korzystam z pogodynka.pl - Portal IMGW więc zero ściemy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

również patrzę na meteo.icm.edu.pl - ale niestety opadami się w ogóle nie sugeruję, chyba że na kilka godzin w przód, bo co chwilę zmieniają zdanie (i się w sumie nie dziwię, ciężko przewidzieć czasem), temperatura raczej zazwyczaj się sprawdza, podobnie z zachmurzeniem - chociaż mnie głównie temperatura interesuje, a nie opady wiec czasem nawet nie patrzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pogodynka.pl jest w miare ta prognoza, raz sprawdza się co do godziny, a raz nie. Generalnie jest ok. W lecie przydała by się także prognoza burz http://lowcyburz.pl/skypredict/?t=conv mapka dość ogólna, ale pod spodem dokłądny opis. Tę drugą prognozę prowadzą meteroolodzy pasjonaci, dlatego nie codzień jest. Najważniejsze jest to, że genialnie się sprawdza, te pierwsze trąby powietrzne były przez nich dnia poprzedniego przewidziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto napisać o AccuWeather.

A mianowicie.. ONI NIGDY NIE MAJĄ RACJI :E

Amerykańce nie wiedzą nawet gdzie jest Polska, to co tu mówić o prognozie... kompletnie beznadziejna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meteo.pl najlepsza. W mojej malej dziurze nawet pokazuje dokladnie pogode co do godziny. Super rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...