Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr.xxx

GTS450 VS HD5670 na szybko

Rekomendowane odpowiedzi

ze wzgledu na dobre wyniki hd5670 z g840 jednego z kolegow ktory zamiescil tutaj swoje wyniki RE5, postanowilem ze przejde sobie na jakis czas na radeonika - w koncu je duzo mniej papu, nie wymaga dodatkowego zasilania, jest tanszy i niewiele gorszy niz gts450......... z tej okazji szybkie porownanie

 

oczwiscie nie bylo by to mozliwe gdyby nie - moim zdaniem atrakcycjna cena tej karty - przypadkiem znaleziona na alledrogo:

 

http://allegro.pl/ati-radeon-hd5670-512-mb-gddr5-hdmi-dvi-dsub-i2575285392.html

 

mysle ze 168 PLN z wysylka za HD5670 512MB DDR5 to dobra oferta - za ta kase otrzymujemy karte na ktorej juz mocna cos wlaczyc - jest na pewno szybsza od tych nowych low-endowych dziwadł od nvidii............. jedyne czego zal to cuda i physx .......

 

i3 2100 + 2x2 GB DDR3 6-7-6-18

GTS 450 512MB DDR5 VS HD5670 512MB DDR5 (OBIE KARTY BEZ OC)

 

CENA (WLICZONY KW)= 250 PLN VS 168 PLN

 

resident evil 5 - TEST SYSTEMU = 83 FPS VS 69,6 FPS

resident evil 5 - TEST GRY = 78,3 FPS VS 64,7 FPS

 

battlefield 3 720p HIGH - 35 FPS VS 28 FPS

 

PLAbenchmark 720p DX11 = 69,3(min46,6) vs 45,5(min29,4)

 

POBÓR MOCY KOMPUTERA IDLE = 60W VS 55W

POBÓR MOCY KOMPUTERA PODCZAS TESTU = 175W VS 120W (RE5)

 

xilisoft video conv. m2ts 1080p to h.264 1080p (vq , aq = normal) (konwertowany plik video = hd_other_panasonic_deeply_moving_viera.rar

i3 2100 = 01:06.46 (uzycie CPU = 100%)

ati stream HD5670 = 00:37.928 (uzycie CPU = 55%, uzycie GPU = 0% !!!, pobór mocy = ~85W)

nvidia cuda gts450 = 00:34.574 (uzycie CPU = 60%, uzycie GPU = 96%, pobór mocy = ~155W)

 

luxmark v2.0 (luxball 262k triangles, cpu`s + gpu)

HD5670 = 395 samples/s

GTS450 = 435 samples/s

 

 

 

niestety, nie obyło sie bez przeszkód - radeon to wersja OEM sprzedawana przez MSI - co mozna zauwazyc po specyficznych dla nich oznaczeniach karty, wykonanie PCB i elementy na nim sa wysokiej jakosci , nie ma zadnego piszczenia przy obciazeniu , natomiast problemme okazalo sie byc chlodzenie - pozbawione srob montazowych ktore dociskaja chlodzenie do gum na pamieciach i wynikiem tego jest krzywo lezace chlodzenie na GPU , roznica to 1mm pomiedzy lewa a prawa strona chlodzenia :E , efekt tego taki ze karta sie przegrzewała jak wyswietlala cokolwiek w 3d powyzej 3-4-5 minut............ po demontazu chlodzenia okazalo sie ze miala GPU zapackane jakims szarym *ównem..... wydajnosc wiatraka oryginalnego to kpina.............. dopiero po zdjeciu obudowy wiatraka wyszla na jaw cala prawda - karta jest chlodzona wiatrakiem powierzchni 5x5cm a zeberka o wysokosci ok 9mm :E :E :E :E ale nie ma co sie zrażać, zalozylem wolnoobrotowy wiatraczek 50x50mm i to calkowicie wystarczylo...........tzn, najbardziej przeszkadzala ta "pasta" - po wymianie na zwykla silikonowa ktora uzywam zawsze i wszedzie - karta stała sie stabilna jak skała, szkoda ze wiatraczek przykryl cala powierzchnie wymiany ciepla czyli zeberek......... OC nawet nie robilem bo jest to po prostu nie mozliwe - dopiero jak dorwe jakies chlodzonko odpowiednie

 

ogolnie karta (hd5670) jest na prawde fajna - tzn. chlodna, tania, wystarczajaco szybka ......... wydajnosc? no coz, wydajnosc to nie wszystko - GTS450 wyraznie zagrzewa i siebie (sekcja zasilania) i zasilacz........... a roznica niekiedy nie jest za wysoka, tak na prawde GT440-OEM ktory mialem byl duzo fajniejszy od GTS450 ktory to wyglada na hi-end a tak na prawde to dosc mocno grzejaca sie karta z przecietna wydajnoscia...........

 

 

 

 

gainwardgeforcegts45051.jpghd5670scanfrontwithcool.jpg

 

 

KIB2xl.jpgGCUyPl.jpg

 

 

7UP7dl.jpghhmfxl.jpg

 

ORj1xl.jpg6nA00l.jpg

 

 

8ucXNl.jpgf6cvYl.jpg

 

z4d76l.jpgC300dl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walass, przecież jest wątek zbiorczy o tym benchmarku, dlaczego tam tego nie umieściłeś? Do każdego testu będziesz zakładał nowy wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walass, przecież jest wątek zbiorczy o tym benchmarku, dlaczego tam tego nie umieściłeś? Do każdego testu będziesz zakładał nowy wątek?

wyedytuje i zaraz cos dodam, wlasnie bawie sie w co jest szybsze przy konwertowaniu video HD , cuda czy stream na tych kartach , zaraz pozmieniam, spokojnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego HD5670 a nie HD5750/6750?

a latwiej bylo kupic 5670 i doszedlem do wniosku ze mocniejszy mi nie potrzebny ;) "dobry" low end zawsze mi sprawial duzo przyjemnosci - taki "smart choice" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens takiego porównania gdy rywalem GTS450 nie jest HD5670 lecz 5750? Przecież wiesz, że HD5750 > GTS450 > HD5770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a latwiej bylo kupic 5670 i doszedlem do wniosku ze mocniejszy mi nie potrzebny ;) "dobry" low end zawsze mi sprawial duzo przyjemnosci - taki "smart choice" ;)

 

Jakie taktowania ma karta? Czesc tych kart ma 650 mhz na rdzeniu, czyli do stock brakuje 20% wlasnie z powodu chlodzenia.

 

Ta konkretnie karta, z krzywo zamontowanym chlodzeniem to nie low-end ale... fuszerka. IMHO lepiej dolozyc 50 zl i miec poprawnie wykonana karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegary ma pełne

 

o tamtych kartach wiedziałem :P

 

sorry ale ........... amd stream jest tragiczne........

 

eee nie jest tak zle jak myslalem, roznica nie jest duza tylko ze w radeonie przy stream zuzycie gpu = 0% a na nvidii = 95% :E :E a roznica to 36 vs 40 sekund na korzysc gtsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem gts 450 , hd 5670 / 5750 i 5770 i stwierdzam że jedyny + HD 5670 to to że pobiera mało energii . Na tym się plusy kończą bo za parę groszy więcej m się właśnie wspominanego HD 5750 czy gts 450 które na std taktowaniach zjadają hd 5670 a po oc ( a kręcą sie dobrze ) nie dają mu już w ogole konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee wcale nie jest taka slaba ta grafika, na poziomie mojego bylego GT440-OEM............ gts450 nie jest niewiadomo ile szybszy, na pewno nie jest az tak szybki jakby wszyscy mysleli - roznice sa od 15% do 35% ....... czy to duzo? moim zdaniem nie, i3 2100 okazuje sie byc CPU ktory nie ograniczy GTS450 praktycznie w zadnej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to chęć pocieszenia się że niby zrobiono dobry zakup :P

 

Z całym szacunkiem ale opisywanie tego HD 5670 nie ma sensu , wydajnośc jego wszyscy znają , nic się nie zmieniło od premiery a i same parametry karty wszystko tłumaczą ;) Mój hd 5670 dopiero co nieco był wart kiedy rdzeń postawiłem na 1Ghz , bez oc było mizernie ;)

 

Za 150zł można kupić o wiele wydajniejsze karty , fakt może mniej prądożerne , zależy co kto czego szuka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat chodzi mi o cos innego

 

........... widze ze wiekszosc tutaj nie jest w stanie tego w ogole zrozumiec ze ........ cyferki nie sa najwazniejsze......

 

a co jest wazne? zeby dostac CICHĄ , TANIĄ i wystarczajaca grafike - okazuje sie ze wartosci uzytkowe hd5670 sa nawet wyzsze od gts450

 

 

innymi slowy - jesli szukasz taniej, cichej , wystarczajaco szybkiej w 3d zeby sobie pograc w gry 720p ktora nie przegrzeje ani zasilacza ani siebie to wlasnie karta dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichą? A kto musiał kombinować by karta nie wykrzaczała się?

Wydajną? A podobno śmiech to zdrowie, aż brzuch rozbolał od niego. W cenie do 200zł masz już HD4850, zgadnij co będzie lepsze do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichą? A kto musiał kombinować by karta nie wykrzaczała się?

Wydajną? A podobno śmiech to zdrowie, aż brzuch rozbolał od niego. W cenie do 200zł masz już HD4850, zgadnij co będzie lepsze do gier.

 

 

cicha tak, kombinowalem bo dostalem wersje ktorej brakowalo w chlodzeniu 2 śrub mocujacych w tych miejscach:

 

soHgI.jpg

 

jak gts450 mi sie nie podoba "cieplnie" to mi proponujesz HD4850 ? :E :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy większości grafik to niema znaczenia bo cooler masz mocowany na 4 śrubach w okuł gpu :) kiepskie tłumaczenie kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy większości grafik to niema znaczenia po cooler masz mocowany na 4 śrubach w okuł gpu :) kiepskie tłumaczenie kolego

 

jestes pewien?.......... chyba jednak nie masz racji.......... kostki pamieci sa chlodzone przez takie gumki przewodzace cieplo i musza byc mocno scisniete dlatego w referencie sa 4 dodatkowe kołki dociskajace chlodzenie od strony pamieci , w mojej tego nie ma o czym nie wiedzialem przy zakupie

 

piszesz ze kiepskie tlumaczenie to ja Ci powiem od siebie ze to czepianie sie na siłe

 

moja karta juz jest spowrotem z oryginalnym wiatrakiem......... byl zalozony tylko w celu proby OC..... jednak bez wymiany chlodzenia OC sie nie uda

 

HQHb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G840 + HD5670 i wydajność całkowicie mi wystarcza. Nawet w multi BF3 można zagrać ;)

Na HD5670 można pograć w każdą nową grę z grafiką lepszej jakości niż na X360, jednocześnie z większym FPS'em.

 

Kto ceni sobie ciszę i minimalizm ( małe, energooszczędne komputerki HTPC) na pewno nie kupi HD4850 :lol2:

( Zresztą HD4850 to awaryjne karty i nie warto się w nie "pchać" ) :P

 

 

Mnie osobiście nie interesuje współczynnik wydajność/cena tylko wydajność/wat.

 

Na tym polu HD4850 nie ma startu do HD5670

 

http://tpucdn.com/reviews/HIS/Radeon_HD_5670_IceQ/images/perfwatt.gif

 

Na dzień dzisiejszy w tej "kategorii" królują HD7750 oraz HD7770 które pobierają ekstremalnie mało w stosunku do oferowanej wydajności.

 

perfwatt_1024.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadal zachwalasz swój zakup HD5670? Nie dość, że niedorobiony egzemplarz, średnia wydajność za tę cenę to jeszcze do o/c trzeba zmienić chłodzenie.

Nie wiem co chciałeś udowodnić tym tematem, ale widać wyraźnie że Ci nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie gaaazzz

 

ale jak to wytlumaczyc specjalistom ktorzy sie przyzwyczaili ze burczy im cała buda bo od x lat siedza na starych i pradozernych x4 phenom ii + tak wychwalany hd4850 ktore wpieprzaja kosmiczne ilosci pradu............. jak ktos 5 lat slucha suszarki w domu to juz sie przyzwyczail........ u mnie w zime od komputera glosniejszy jest przeplyw wody w kaloryferze ale co tu takim tlumaczyc..... po 5 latach stracili juz słuch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G840 + HD5670 i wydajność całkowicie mi wystarcza. Nawet w multi BF3 można zagrać ;)

Na HD5670 można pograć w każdą nową grę z grafiką lepszej jakości niż na X360, jednocześnie z większym FPS'em.

W jakiej rozdzielczości i przy jakich ustawieniach graficznych?

 

Kto ceni sobie ciszę i minimalizm ( małe, energooszczędne komputerki HTPC) na pewno nie kupi HD4850 :lol2:

( Zresztą HD4850 to awaryjne karty i nie warto się w nie "pchać" ) :P

Jeśli mowa o nowych, czyli Vertexy to masz rację. Ale nadal można dostać używki od Sapphire, Gigabyte'a, HiS czy Asus'a (no może poza Glaciatorem), które nie są awaryjne.

Mnie osobiście nie interesuje współczynnik wydajność/cena tylko wydajność/wat.

Na tym polu HD4850 nie ma startu do HD5670

Na dzień dzisiejszy w tej "kategorii" królują HD7750 oraz HD7770 które pobierają ekstremalnie mało w stosunku do oferowanej wydajności.

[img http://tpucdn.com/reviews/Powercolor/HD_7770/images/perfwatt_1024.gif /img]

A kto patrzy na kilkanaście watt więcej gdy może pograć w bardziej komfortowych warunkach? Karty z serii 7xxx są o poziom droższe (okolice 400zł) od HD4850, 5750 czy GTS450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadal zachwalasz swój zakup HD5670? Nie dość, że niedorobiony egzemplarz, średnia wydajność za tę cenę to jeszcze do o/c trzeba zmienić chłodzenie.

Nie wiem co chciałeś udowodnić tym tematem, ale widać wyraźnie że Ci nie wyszło.

jak dla Ciebie to porownanie nie jest interesujace to po co tu wchodzisz? tylko zeby krytykowac?

 

niedorobiony egzemplarz to fakt ale liczy sie sama karta

 

jak widac bezmyslny sposob postepowania pod tytulem wydajnosc za wszelka cene jest dalej na topie :E

 

A kto patrzy na kilkanaście watt więcej gdy może pograć w bardziej komfortowych warunkach? Karty z serii 7xxx są o poziom droższe (okolice 400zł) od HD4850, 5750 czy GTS450.

 

akurat tu jest porownanie do gts450 ktory w zestawie o 55W wiecej ciagnie czyli 2x wiecej na oko jesli chodzi o sama karte a daje 20-35% tylko wydajnosci - bardzo słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku luknij na to

 

asus_gtx560_pcb_rear.jpg

 

4 śruby i nić więcej a chłodzenie waży ponad 500 gramów to ta twoja chłodziarka na gumce od majtek się trzyma albo na kleju

 

Zakup jeżeli chodzi o oszczędność energii to niech ci będzie ale prąd to nie ropa nie kosztuje 6 zł za 1 kw jak bym chciał być taki oszczędny i zachwycał się ilością pobieranej energii to bym został pustelnikiem a nie kupował takiego sprzętu. Mozę lepiej kup mobo na Socket a lub 478 wsadz procka i geforca 2 mx i też będziesz miał super oszczędny sprzęt. Poza tym ile grasz dziennie 2 h przy maksymalny obciążeniu zwróci ci się koszt zakupu w przyszłym stuleciu

 

Kolega zamiast PC niech kupi sobie konsole i zacznie ją programować to zrobi na tym lepszy użytek i zaoszczędzi na wszystkim. Armia USA korzysta w x-boxa i wlanego linuksa do działać w terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...