Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

eciPt.jpg

 

Premiera: 21 września 2012

Producent: Gearbox Software

Wydawca: 2K Games

Gatunek: FPS

Język: angielski

 

Borderlands 2 to kontynuacja gry z 2009 roku, która osiągnęła spory sukces i spodobała się zarówno krytykom, jak i graczom. Druga odsłona serii została stworzona przez studio Gearbox Software i w dalszym ciągu jest połączeniem strzelanki pierwszoosobowej z elementami RPG w stylu Diablo. Podobnie jak pierwowzór, produkcja zawiera tryb kooperacji.

 

W drugiej części serii wracamy na planetę Pandora, aby sprawdzić niezbadane obszary, które skrywają wiele tajemnic uniwersum Borderlands. Fabuła opowiada o wydarzeniach mających miejsce niedługo po zakończeniu historii z „jedynki”. Głównym przeciwnikiem graczy jest tym razem Handsome Jack, który po przypisaniu sobie zasług bohaterów poprzedniej części, wykupił największego producenta broni w świecie gry, firmę Hyperion, i ogłosił się dyktatorem Pandory. Naszym celem jest jego eliminacja.

 

W grze spotykamy ekipę bohaterów znaną z pierwszej części, lecz tym razem Mordecai, Lilith, Brick oraz Roland występują tylko jako postacie niezależne. Producent nie poszedł na łatwiznę i przygotował czwórkę nowych bohaterów do wyboru. Są to Salvador, Maya, Zero i Axton. Wprowadzenie nowych protagonistów wiąże się z zupełnie nowymi klasami postaci, jakie deweloperzy przygotowali dla graczy. Gunzerker posiada możliwość używania dwóch dowolnych rodzajów broni na raz i pełni funkcję tanka, Commando korzysta z pomocy działka automatycznego, które rozwijane jest poprzez odpowiedni zestaw umiejętności bohatera, a Assassin kładzie nacisk na element zaskoczenia, zastawiając na przeciwników pułapki i skradając się do nich. W Borderlands 2 pojawia się również klasa Siren, która występowała w poprzedniej części, ale teraz otrzymała zupełnie nowe umiejętności.

 

Całkowitemu przemodelowaniu uległ system uzbrojenia, który był wizytówką pierwszej części gry. Producenci z Gearbox Software stworzyli wszystkie bronie od podstaw i w odróżnieniu od poprzednika, w Borderlands 2 giwery nie różnią się między sobą tylko statystykami, ale także wyglądem i zastosowaniem. Również otoczenie, w jakim toczy się akcja produkcji, uległo znacznym modyfikacjom. Pandora nie jest już tylko i wyłącznie serią pustynnych krajobrazów, ale jest bogata w różnorodne lokacje, takie jak lodowe tundry, dżungle czy skaliste wzgórza.

 

Tak samo jak w poprzednio, tak i w Borderlands 2 do dyspozycji graczy oddany został tryb kooperacji. Umożliwia on zabawę czterem osobom na raz za pośrednictwem sieci bądź połączenia lokalnego.

Źródło: Gry-Online

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno starałem się przekonać do pierwszej części. Po jakimś czasie strasznie mnie znużyła. Bardzo monotonne lokacje i powtarzalna rozgrywka... Raczej do niej nie wrócę. Może odbiłem się dlatego, że nie miałem z kim grać w koopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie pierwsza część również nie zachwyciła, miałem zarówno okazję zagrać samemu jak i w kooperacji. Znużyła mnie monotonia, jakiś taki pusty świat. Dodam, że skończyłem swoją przygodę z tym tytułem po jakichś 7 godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Borderlands to średniak ale jakoś mnie wciągnął tak, że skończyłem go w całości, razem ze wszystkimi dodatkami. Dwójkę najprawdopodobniej też kupię ale w momencie gdy cena spadnie poniżej 100 zł i nie będzie nic lepszego na rynku - czyli jak znam życie pierwszy kwartał albo wakacje przyszłego roku bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast świetnie grało się w jedynce w co-op'a na lanie, mega zabawa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

Mi natomiast świetnie grało się w jedynce w co-op'a na lanie, mega zabawa :]

Ja również się świetnie bawiłem ale tylko w coopie. Bez raczej nie warto grac w borderlandsa bo nie jest jakiś rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

199zł w Saturnie wraz z Premium Pack'iem. :)

 

Edit.

 

Swoją drogą byłem po tego Borderlandsa 2 dzisiaj, wystałem sie w kolejce chyba z 10 minut, babka miała jeszcze problem z otwarciem pudełka zabezpieczającego przed kradzieżą, gdzie zrobiła się jeszcze większa kolejka i ludzie już zaczynali się denerwować, w końcu jej się udało daje mi, ja jej kase, a ona czy mam 18 (mam 17 lat za 5 miesięcy skończę dopiero 18).

 

Ja: Mam

Babka: Można prosić dowód? (LOL)

Ja: Nie mam przy sobie akurat

Babka: To nie mogę Panu sprzedać tej gry

Ja: NO TO DZIEKUJE BARDZO (i poszedłem wkurzony)

 

Ja rozumiem pegi 18, ale bez przesady. 10 latki graja w taki gry, a mi baba nie chciała sprzedać. Dodam, że jest to moja taka druga sytuacja. Pierwsza była jak kupowałem przedpremierowe pudełko z dodatkiami do MP3 w empiku i babka nie chciała też sprzedać, to jej tłumacze, że tam nie ma gry, tytlko same kartki z kodami. To już było w ogóle nienormalne, ale ok.

 

Tak czy tak grę będzie mi musiała kupić mamusia - śmiechu warte. Hahaha. :D

Edytowane przez Bazagazeal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

199zł w Saturnie wraz z Premium Pack'iem. :)

 

Edit.

 

Swoją drogą byłem po tego Borderlandsa 2 dzisiaj, wystałem sie w kolejce chyba z 10 minut, babka miała jeszcze problem z otwarciem pudełka zabezpieczającego przed kradzieżą, gdzie zrobiła się jeszcze większa kolejka i ludzie już zaczynali się denerwować, w końcu jej się udało daje mi, ja jej kase, a ona czy mam 18 (mam 17 lat za 5 miesięcy skończę dopiero 18).

 

Ja: Mam

Babka: Można prosić dowód? (LOL)

Ja: Nie mam przy sobie akurat

Babka: To nie mogę Panu sprzedać tej gry

Ja: NO TO DZIEKUJE BARDZO (i poszedłem wkurzony)

 

Ja rozumiem pegi 18, ale bez przesady. 10 latki graja w taki gry, a mi baba nie chciała sprzedać. Dodam, że jest to moja taka druga sytuacja. Pierwsza była jak kupowałem przedpremierowe pudełko z dodatkiami do MP3 w empiku i babka nie chciała też sprzedać, to jej tłumacze, że tam nie ma gry, tytlko same kartki z kodami. To już było w ogóle nienormalne, ale ok.

 

Tak czy tak grę będzie mi musiała kupić mamusia - śmiechu warte. Hahaha. :D

 

Zasady to zasady. Miło słyszeć, że ktoś je egzekwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem zapytany w krakowskim empiku na rynku, jak kupowałem Mass Effect 3 w okolicach premiery. Koleś się mnie zapytał jedynie, czy mam 18, powiedziałem, że tak, to mi sprzedał, choć wiedział, że nie mam. U mnie w Sosnowcu sprzedają, nawet się nie pytają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest w naszym kraju przepis który mówi o tym ze nie wolno sprzedawać gier z oznaczeniem 18+ nieletnim?

Bo myślałem że PEGI jest tylko informacją o treści zawartej w produkcie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest w naszym kraju przepis który mówi o tym ze nie wolno sprzedawać gier z oznaczeniem 18+ nieletnim?

Bo myślałem że PEGI jest tylko informacją o treści zawartej w produkcie :hmm:

Nie ma takiego przepisu, PEGI nie ma więc mocy prawnej, ale dla sklepu może być przyczyną odmowy sprzedaży gry.

 

Kodeks Wykroczeń art. 135

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Odmowa sprzedaży nastąpiła w tym momencie z uzasadnionej(dla sklepu) przyczyny, ponieważ może on po prostu respektować PEGI. Powodem mogą być też jakieś wewnętrzne przepisy. W takiej sytuacji wątpliwe, żeby jakikolwiek sąd ukarał sprzedawcę za odmowę sprzedaży, ale prawnikiem nie jestem, więc to tylko moje przypuszczenia. :)

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Kończąc offtopa powiem tylko ze gra się świetnie. W końcu mogę odstawić diabolo i pograc w coś równie dobrego :D

Edytowane przez Lukass_22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Kończąc offtopa powiem tylko ze gra się świetnie. W końcu mogę odstawić diabolo i pograc w coś równie dobrego :D

 

Akurat diablo (III) nie nazwałbym czymś co jest 'równie dobre'/dobre - ale to indywidualna ocena, mimo wszystko - polecam ci torchlight 2, skoro tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Torchlighta 2 i mam nadzieję, że za kilka dni będę polecał również Borderlands 2, które dziś do mnie dotarło. :) Kupujcie więc ludzie i gramy, praktycznie zewsząd spływają pozytywne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torchlighta na pewno kupię , ale na razie trochę krucho z kaską (EK bordersów swoje kosztował :E )

Vulc wyslij mi zapkę na live (GT w sygu) i wieczorkiem możemy trochę polatać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapke wyślę, ale dziś raczej nie dam rady popykać - mam mało czasu i chciałbym "ogarnąć" na początek co z czym się je. ;) W jedynkę prawie w ogóle nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam zakupiłem dwie (rzekomo) drobniejsze gry - (już się pochwalę, bo świetne), pierwszą był właśnie Torchlight 2 - grałem jedynie w wersję na xboxie (pierwszą), była fajna- zakupiłem na PC, świetna :D. Drugą pozycją jest natomiast genialny Trine (2) - bajkowy, śliczny, super.

 

*obie gry steam. Polecam gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

fail..

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 25h na koncie i muszę powiedzieć, że gra jest po prostu rewelacyjna. :) Naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić(no, jest kilka rzeczy, ale to raczej błahostki), zabawa wciąga piekielnie, lokacje dość zróżnicowane, ciekawe zadania poboczne. Gameplay pierwsza klasa, pierdyliard różnych broni, granatów, tarcz, artefaktów, itp. No i oczywiście wszędobylski humor, dosłownie wylewający się z ekranu. Poprzedniej odsłonie często zarzucano to, że po pewnym czasie zaczynała ostro nużyć - w przypadku Borderlands 2 nie ma o tym mowy, przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho? Przecież ta gra jest jedną z najlepszych 2012 :E

Właśnie przeszedłem Mr. Torgue's Campaign of Carnage... czapki z głów, DLC zabija :lol2: O ile podstawka jest świetna, to oba DLC są mega :) W drugim DLC dopiero poznałem panią kapitan i zrobiłem kilka misji pobocznych, ae już mi się podoba :) Jedynie imo dziwny jest początek, gdzie

od razu w pierwszej walce z mini-bossem dostajemy zaj****** broń, assault rifle na 30 poziomie zadającą 2300dmg + corrosive (!).

Wręcz rzekłbym, że OP

W głównej fabule jestem dopiero w

dotarciu do Opportunity

i też jest bardzo dobrze... robię wszystkie zadania oprócz pierdół na czas, i już mam poziom 32 gdzie misja fabularna jest na 24 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to na Amazon.co.uk jest B2 za 99zł (20,50 GBP z przesyłką do PL). Zakupiłem i już nie mogę się doczekać aż zagram. Zdecydowanie lepiej grało mi się w coop na Xboxie niż single na PC.

 

Jak będzie już GOTY to sprzedam podstawkę i kupię GOTY. Cała seria Borderlands zasługuje na pochwałę bo jest na prawdę dopracowana jak mało która w tych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...