Skocz do zawartości
kielon5

Ograniczanie GPU przez CPU - prawda czy mit?

Rekomendowane odpowiedzi

A i7 6700k wyszło w sierpniu 2015 i wciąż jest overkillem w grach.

Przecież względem 7700k róznica w grach oscyluje wokół 0-5fps ( oczywiście przy stockowych ustawieniach obu cpu)/

Natomiast 7700k ma prawie tą samą wydajność w grach co aktualny flagowiec intela, czyli i9 7900x....

Czyli można powiedzieć, że intel zatrzymał się jeśli chodzi o gamingowe procesory wyższego segmentu.

Dla niedowiarków: https://www.youtube.com/watch?v=nmCm1dAGqAI

0-5fpsów róznicy :)

 

No takie "testy" to sobie można wsadzić gdzieś, liczby nie wiadomo skąd, zero konkretów.

 

Masz tu czarno na białym jak taki 7700K się nadaje do topowych GPU ;-)

 

 

Przy single GPU jest ok, to fakt. Ale nie przeskoczy ani 6950X kręconego ani 7900X kręconego, pod warunkiem, że 7900X nie będzie throttlował - co tyczy się samego CPU jak i mobo. Od kilu dni robię testy 7900X i jest to makabra jeśli chodzi o problematyczność OC ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki Ty chcesz zegar osiągnąć i kosztem jakich napięć, ale efektywność energetyczna się kończy przy ~4,5 GHz @ 1,2 V i wszystko powyżej to już sztuka dla sztuki. Na taniej X299 SLI PLUS nawet, jak odpalę PrimeGrid z AVX (400 W ciągnie platforma na 7900X bez OC!), to sekcja daje radę, chociaż jest już ciepło (ponad 90 stopni). Wrzucam mały wentylator 80 mm i VRM z 65 stopni nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie testy nagrałem zarówno przy SLI z 2x TXP jak i przy single TXP, na 7900X@4.7 Ghz + 3.3 uncore (mesh) przy mem 3600 CL15.15.15 T1. 1.3 Vcore, 1.85 Input , 1.3 Cashe voltage / 1.1 system agent.

 

Również kwestia wyłączenia wszelkich limitów TDP w UEFI + nawiew na sekcję i śmiga zacnie :) W grach i tak 6950X@4.4 + 3.5 uncore + mem 3200 CL15.15.15 T1, wypada lepiej. No ale cóż, 7900X to wyjątkowo nieudany 20 wątkowiec. Zabawa zaczyna się od 7920X w górę. Niebawem zabieram się za testy delidowanego 7980XE - tam będzie się działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TylkoTak nie widze u Ciebie testów SLI 8600K/8700K vs 6850 lub coś podobnego z pełnymi liniami PCIE (6950x nawet).

 

Masz gdzieś coś? Czy źle szukam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TylkoTak nie widze u Ciebie testów SLI 8600K/8700K vs 6850 lub coś podobnego z pełnymi liniami PCIE (6950x nawet).

 

Masz gdzieś coś? Czy źle szukam?

 

Jeszcze nie mam. Teraz skupiam się na testach TITAN V oraz testach TITAN Xp 4 WAY. Maluchami zajmę się później ;-)

 

Tutaj łap link do tematu.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1236232-TITAN-V-4x-TITAN-Xp-SW/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki Ty chcesz zegar osiągnąć i kosztem jakich napięć, ale efektywność energetyczna się kończy przy ~4,5 GHz @ 1,2 V i wszystko powyżej to już sztuka dla sztuki. Na taniej X299 SLI PLUS nawet, jak odpalę PrimeGrid z AVX (400 W ciągnie platforma na 7900X bez OC!), to sekcja daje radę, chociaż jest już ciepło (ponad 90 stopni). Wrzucam mały wentylator 80 mm i VRM z 65 stopni nie wychodzi.

 

 

Jaki to wentylator? Marka jest istotna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC:O

i5 4690k@4.6Ghz DDR3 1600Mhz CL9

https://www.youtube.com/watch?v=CyAyNte-RSQ

 

Polecam spojrzeć również na wskazania procentowe obciążenia GPU zaraz po taktowaniu GPU.

Specjalnie przebiegłem się kawałek dalej, aby pokazać, że cała Alexandria a nie tylko ta jedna główna ulica kwiczy na 4 rdzeniowym cpu i nawet jak włożycie 2080Ti to będzie bottleneck i nie ma szans na 60fps. Do tego w wielu innych miejscach jak Memphis i innych miasteczkach wioskach i wszędzie gdzie się więcej dzieje będą dropy na 4 rdzeniach.

 

Niżej dla porównania i7@4690k taktowania 4.8Ghz i 4.1Ghz DDR3 2400Mhz CL10

https://www.youtube.com/watch?v=yOOjSRkYweQ

 

Nagrywane w niskiej jakości, aby maksymalnie pokazać realny fps, możecie sobie dodać ~2-3fps na straty podczas nagrywania

 

Za chwilę jeszcze wrzucę materiał i5 z ramkami 2400Mhz i CL10

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na "slabych" 8 watkach i slabym ramie tez beda dropy

 

dlatego jutro popoludniu lub w czwartek zaczne korzystac z zestawu 8600k, 16gb 3200,gtx 1080

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up zgadza się.

 

Zupełnym przypadkiem środowiskiem testowym jest AC:Origins, który to gryzł się nawet ze Skylake. wink.gif Pisałem już, że gry Ubi są bardzo wymagające co do CPU. Pytanie czy specjalnie dla gier Ubi warto napalać się na wymianę reszty platformy? Dla mnie ten temat jest skończony.

 

To nie jest jedyna gra która czerpie korzyści z 8 wątków aby utrzymać 60fps. Sam zmieniłem i5 na i7 bo miałem dość dropów poniżej 60fps. Gry które u mnie wymiękają na i5 z tego co pamiętam to FH3(bez patcha optymalizującego CPU), BF1, WD2, Mafia 3, WD1, Wildlands, W3 w miejscach procesorowych jak Novigrad, KC:D itd. Poza tym wszelkie inne gry zaczęły lepiej działać na 8 wątkach mniej przycinek, mniej stutteru pomimo licznikowego 60fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd No dobra, jak już tu wszedłem to coś napiszę. wink.gif Swego czasu było głośno o AC:Origins i o tym, że bardzo mocno siada na CPU. Wtedy chyba wszystkie i5 miały problemy, nie wiem czy do tej pory coś się poprawiło. Jednak nie jest to reguła, tutaj po prostu CPU jest za słabe dla tej gry, więc bottleneck jest nieunikniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=audDV0AvR4E

 

Przy okazji obalamy kolejny mit, że szybsze pamięci nic nie dają. i5@4.6Ghz + 2400Mhz CL 10. Jak widać dają i to dużo nawet 4 rdzeniowemu prockowi, ale i tak jest duży problem z uzyskaniem stabilnego 60fps.

 

Forze horizon 4 demo w 4k please!

 

Może być za jakieś 20 minutek, ale to siedzi mocno na GPU :E

 

Edit: Wywaliło nagrywanie :E, nie chcę mi się jeszcze raz, ale już wrzucałem screena z bencha na gtx 1070 w 4k

 

 

VUaLTtU.png

 

 

@lukadd No dobra, jak już tu wszedłem to coś napiszę. wink.gif Swego czasu było głośno o AC:Origins i o tym, że bardzo mocno siada na CPU. Wtedy chyba wszystkie i5 miały problemy, nie wiem czy do tej pory coś się poprawiło. Jednak nie jest to reguła, tutaj po prostu CPU jest za słabe dla tej gry, więc bottleneck jest nieunikniony.

To nie jest jedyna gra która czerpie korzyści z 8 wątków aby utrzymać 60fps. Sam zmieniłem i5 na i7 bo miałem dość dropów poniżej 60fps. Gry które u mnie wymiękają na i5 z tego co pamiętam to FH3(bez patcha optymalizującego CPU), BF1, WD2, Mafia 3, WD1, Wildlands, W3 w miejscach procesorowych jak Novigrad, KC:D itd. Poza tym wszelkie inne gry zaczęły lepiej działać na 8 wątkach mniej przycinek, mniej stutteru pomimo licznikowego 60fps.

 

Jak wcześniej już pisałem, nie nagram ci filmików z 10 czy iluś gier bo mi się nie chce. AC:O jest idealnym materiałem na zaprezentowanie jak działa bottleneck i dla czego nie warto parować 2080Ti z i5 z wolnymi ramkami.

 

Ja od początku pisałem o swoim starym i7 3770 ale w tym AC origins na i5 faktycznie niezbyt dobrze to wygląda. Ten przykład pokazał jednak, że o ile cztero wątkowe i5 haswell nie daje rady o tyle ośmio wątkowe i7 wciąż radzi sobie nieźle i to w ekstremalnie wymagającej grze jeśli o proc chodzi, a dokładnie o tym pisałem. Dodatkowo zwracam uwagę, że AC Origins szczególnie w alexandrii to to chyba najbardziej wymagająca obecnie gra. Gdyby każda gra (w dodatku udana) miała tak słabe wyniki na i5 to sam bym zmienił dawno proc, ale póki co moje i7 radzi sobie dobrze. Do czasu jak intel naprawi zabezpieczenia na poziomie hardware ten proc mi spokojnie wystarczy i nawet gdyby mi wpadłondo glowy kupić 2080ti to i tak spokojnie odczułbym różnicę na plus w większosci gier, których framerate oscyluje w 4K już 45-50fps. W tych grach wiem, że miałbym 60fps na lepszym GPU, bo już w 1800p te 60fps jest.

 

A już tak swoją drogą wiadomo już czy ta nowa generacja proców intela będzie mieć naprawione zabezpieczenia na poziomie hardware? No ileż można na tak fundamentalną rzecz czekać.

 

Patrz wyżej botlleneck dotkną mnie w wielu innych grach. A jeśli chodzi o AC:O to w każdej osadzie i mieście gdzie coś więcej się dzieje można się spodziewać dropów gdy mamy za słaby CPU i ramki go napędzające.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz wszystkie bajery w 4k nie ma znaczenia że 30fps będzie lub mniej i wtedy porównaj to wszystko. 1080ti ile zrobi na miejscu tej 1070? Jutro będzie wiadomo czy można na wiele liczyć z nową generacją.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd, na niskich ustawieniach bez problemu byś miał ponad 60FPS na tym i5. A Ty ustawiłeś na najwyższe i "zarżnąłeś" ten procesor :E

Proszę bardzo gtx 1070 na low details :E i i5 4690k@4.6Ghz DDR3 1600 Mhz

https://www.youtube.com/watch?v=hNopdFXfap8

 

Na very low pewnie było by stabilne 60fps i możliwe, że po dokarmieniu tego i5 pamięciami 2400 CL10 nawet na low było by całkiem stabilne 60fps, ale jakby nie było to GPU(gtx1070) ma możliwość pociągnięcia ultra@60fps na i7 jak już wcześniej widzieliście. Masakryczne ograniczenie GPU przez CPU=bottleneck.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=audDV0AvR4E

 

Przy okazji obalamy kolejny mit, że szybsze pamięci nic nie dają. i5@4.6Ghz + 2400Mhz CL 10. Jak widać dają i to dużo nawet 4 rdzeniowemu prockowi, ale i tak jest duży problem z uzyskaniem stabilnego 60fps.

 

 

 

Może być za jakieś 20 minutek, ale to siedzi mocno na GPU :E

 

Edit: Wywaliło nagrywanie :E, nie chcę mi się jeszcze raz, ale już wrzucałem screena z bencha na gtx 1070 w 4k

 

 

VUaLTtU.png

 

 

 

 

 

Jak wcześniej już pisałem, nie nagram ci filmików z 10 czy iluś gier bo mi się nie chce. AC:O jest idealnym materiałem na zaprezentowanie jak działa bottleneck i dla czego nie warto parować 2080Ti z i5 z wolnymi ramkami.

 

 

 

Patrz wyżej botlleneck dotkną mnie w wielu innych grach. A jeśli chodzi o AC:O to w każdej osadzie i mieście gdzie coś więcej się dzieje można się spodziewać dropów gdy mamy za słaby CPU i ramki go napędzające.

Porównanie haswellowego i7 z nowym 8700 w tej samej grze. Różnica taka, że szkoda nawet to komentować. Przez pare sekund w tym benchmarku fps pokazał 58 fps na 4770 i co niby chcesz mi powiedzieć, że dla takiej gry jak assassis creed origins (mało która gra ma tak dosadzone wymagania względem CPU) ludzie powinni zmieniać całą swoją platforme bo fps spadł im na 58 raz czy dwa? Na swoim starym i7 mam w 99% gier 60fps i dla takiej osoby jak ja i tak bardziej opłaci się kupno lepszej karty graficznej. W takim tomb raiderze w 1800p na 1080ti i 3770 bez problemu mam 60fps, a w 4K już nie i tu tylko wymiana na 2080ti pomoże.

 

Każdy jednak powinien wymieniać podzespoły w PC wtedy kiedy sam widzi, że zachodzi taka potrzeba. Sam zauważyłeś spadki i wymieniłeś procesor, a ja nie zauważam i przez to nie będę kupował jeszcze teraz nowej platformy. Pierwszy mój komp jak miałem w 1999 roku to wówczas naprawdę co dwa lata warto było wymieniać proc bo wyniki starego tak drastycznie odbiegały, ale dziś to to jeden wielki zastój i i7 nawet pierwszej generacji jest w stanie dość dużo gier pociągnąć w 60fps. Jak ludzie chcą całą platformę zmieniać bo tam minimalny fps będzie wkilku wyjątkowo wymagających grach poniżej 60fps to niech tak robią i goście z intela na pewno się ucieszą. Sam jestem nauczony inwestować w rzeczy, które faktycznie są warte inwestycji, a nie efektem kaprysu czy też chęci zaimponowania innym co to oni w kompie nie mają. Tym bardziej zmiana platformy w tym konkretnym momencie jest też o tyle fatalna, że każdy procesor intela ma luki zabezpieczeń i na co kupować proc który jest wadliwy już w dzień kupna. Bez sensu

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się na wrzucanie testów i7 jak dyskusja ciągle dotyczyła Haswella i5.

 

Haswellowe i7 jeszcze daje rade, i5 4670k też miałem i wymieniłem jak tylko wyszedł Kaby, bo działało to jak działało... Do tego większość ludzi ma takie i5 sparowane z ramem 1600 bo przecież "ram nie ma znaczenia".

 

Jak ludzie chcą całą platformę zmieniać bo tam minimalny fps będzie wkilku wyjątkowo wymagających grach poniżej 60fps to niech tak robią i goście z intela na pewno się ucieszą. Sam jestem nauczony inwestować w rzeczy, które faktycznie są warte inwestycji, a nie efektem kaprysu czy też chęci zaimponowania innym co to oni w kompie nie mają.

Po takich tekstach wiadomo, że nie ma sensu prowadzić z tobą dyskusji.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC:O

i5 4690k@4.6Ghz DDR3 1600Mhz CL9

https://www.youtube.com/watch?v=CyAyNte-RSQ

 

Polecam spojrzeć również na wskazania procentowe obciążenia GPU zaraz po taktowaniu GPU.

Specjalnie przebiegłem się kawałek dalej, aby pokazać, że cała Alexandria a nie tylko ta jedna główna ulica kwiczy na 4 rdzeniowym cpu i nawet jak włożycie 2080Ti to będzie bottleneck i nie ma szans na 60fps. Do tego w wielu innych miejscach jak Memphis i innych miasteczkach wioskach i wszędzie gdzie się więcej dzieje będą dropy na 4 rdzeniach.

 

Niżej dla porównania i7@4690k taktowania 4.8Ghz i 4.1Ghz DDR3 2400Mhz CL10

https://www.youtube.com/watch?v=yOOjSRkYweQ

 

Nagrywane w niskiej jakości, aby maksymalnie pokazać realny fps, możecie sobie dodać ~2-3fps na straty podczas nagrywania

 

Za chwilę jeszcze wrzucę materiał i5 z ramkami 2400Mhz i CL10

 

 

Na jakiej karcie robiłeś te testy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd wrzucaj kolejne gry, policzymy ile ich jest, że i5 już nie wystarcza.

 

A co do łączenia i5 4670k z kartą za 5500 zł pozostawię bez komentarza. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale jak będę miał czas to dorzucę kolejne malinki :E

 

Na jakiej karcie robiłeś te testy ?

GTX 1070

 

i7 haswell mocno podkręcony z szybkim ramkami 2400 CL10 jeszcze jako tako daję radę utrzymać 60 fps, ale jak widać z jednych moich testów wyżej to już ledwo ledwo i na totalnej granicy. i5 to już totalna padaka w miejscach procesorowych i totalna przepaść vs i7.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na i5 z 8-gen (6 jajek) tez tak słabo będzie to wyglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600k całkiem fajnie sobie radzi jeśli jest napędzone odpowiednio szybkim ramem od 3200 CL14.

 

Jak widziałeś mój filmik z i7 4790k@4.8Ghz z AC:O wyżej to dokładnie w tym samym miejscu na 6 rdzeniowej kawie ~4.5Ghz z szybkimi ramkami 3200 cl14 możesz się spodziewać przyrostu fps na poziomie od ~15% w górę w miejscach procesorowych.

 

Sam testowałem dokładnie w tym samym miejscu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale jak będę miał czas to dorzucę kolejne malinki :E

 

 

GTX 1070

 

i7 haswell mocno podkręcony z szybkim ramkami 2400 CL10 jeszcze jako tako daję radę utrzymać 60 fps, ale jak widać z jednych moich testów wyżej to już ledwo ledwo i na totalnej granicy. i5 to już totalna padaka w miejscach procesorowych i totalna przepaść vs i7.

W porównaniu które wstawiłem i7 haswell jest gdzieś na oko średnio 70 fps, w dwóch miejscach MINIMALNY spadek którego i tak na monitorze z Gsync czy freesync nawet nie zauważysz, więc nie wyolbrzymiaj, że to ledwo co 60fps. To wciąż bardzo dobra wydajność, a biorąc pod uwagę, że AC Origins jest jedną z najbardziej wymagających obecnie gier w stosunku do CPU, a 99% reszty gier chodzi dużo lepiej to tym bardziej potwierdza, że nawet jeszcze stare i7 są jeszcze jak najbardziej wystarczające do gier. Ja rozumiem, że w dzisiejszych czasach najwięksi entuzjaści gierek chętnie wymienialiby co rok całą platformę dla 5-10% wydajności więcej w jednej problematycznej grze, ale z praktycznego punktu widzenia dla normalnej osoby to wymiana i7 na nowsze nie ma zbytniego sensu, no chyba, ze komuś nie wystarczy 60fps i chce grać z fps w okolicach 100+.

 

Na 3770K i 1080ti jak testowałem to w 1440p i czasem nawet w 1800p 99% gier wszystko chodziło jak trzeba w 60fps i dopiero w 4K przez GPU pojawia się już 45fps w wielu nowych grach. Coś takiego jest winą wyłącznie karty graficznej i nawet jak patrzyłem na filmikach YT to na 8700 byłe dokładnie takie same spadki. Wymiana na lepszy proc niewiele więc w takim przypadku się przyda (a tym bardziej jak ktoś nie przepada za assassins creed lub watch dogs) i tylko wymiana GPU ma tu sens. Ja sam mam skłonność do wydawania pieniędzy na nowinki i zawsze mam najnowsze karty graficzne i konsole to gość (znajomy) ze sklepu nawet mi powiedział, żebym nie zmieniał jeszcze proca bo to naprawdę szkoda wymieniać całą platformę dla symbolicznej poprawy i jak przetestowałem i zobaczyłem jak żwawo chodzi 1080ti z tak starym procem to przyznałem mu rację i bardzo dobrze zrobiłem, że go posłuchałem, a już zwłaszcza się ucieszyłem jak później dowiedziałem się, że nawet jakbym wówczas kupił 7700 to i tak byłby to dziabnięty procesor z uwagi na luki zabezpieczeń.

 

2500.jpg

i5_4670.jpg

i7_2600.jpg

4770.jpg

i7_5960X.jpg

 

Jedyne co można zauważyć to fakt, że w tak wyjątkowo wymagających grach jak AC Origins i5 nie dają już rady do 60fps, i7 natomiast radzą już jednak sobie znacznie lepiej i zwłaszcza z OC i7 nawet starej generacji pociągną jeszcze trochę dobrze gierki, akurat do momentu, gdy intel wreszcie przeprojektuje swoje obecne wadliwe procesory, bo takie softwarowe bandaże luk zabezpieczeń i tak na nic się zdaje i tylko nie przyznają ludziom otwarcie, że ich procesory to obecnie stały się bublem aby im ludzie nie kazali zwracać pieniędzy. Z tego co widzę to intel dostał teraz konkurencję ze strony AMD w postaci ryzenów więc wreszcie się coś ruszy i niedługo intel może wreszcie zaprezentuje jakiś faktycznie rewolucyjny i w pełni bezpieczny procesor. To będzie wówczas faktycznie czas na wymianę starszych i7

 

Gość wymienił i7 haswell na 8700K i opisuje swoje wrażenia. Śmieszny jest zwłaszcza fragment przy wynikach z wiedzmina 3 jak stwierdza, że oczekiwał większych różnic i chyba uzmysłowił sobie wtedy jak bezsensownego zakupu dokonał :P

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak zależy w co się gra, Total wary mocno korzystają z proca, ale wielowątkowość w nich leży, więc taki szybszy jeden wątek w Kaby 4,8 + trochę lepsze IPC w porównaniu do Haswella 4,2 Ghz dał zauważalnego boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze i7 jeszcze dają radę, ale pod warunkiem, że są nakarmione szybkimi ramkami minimum 2133Mhz CL9.

Ramki 1600Mhz już w nie małej części gier potrafią mocno ograniczyć te procki co przełoży się na zdecydowanie częstsze dropy i niższy minimalny fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dorzucić test CPU przy różnych proporcjach ekranu (4:3, 21:9)? Bo w przeciwieństwie do rozdzielczości to już nieraz ma wpływ (rzędu 20%) na obciążenie procesora.

 

Porównaj sobie field of view i lodbias na 1080p i 2160p to zobaczysz jakie są różnice.

No właśnie o to chodzi że przy tych samych proporcjach ekranu (a 1080p i 2160p mają te same 16:9) FOV jest taki sam. Zrób sobie screenshota z obu rozdziałek i porównaj, będą takie same.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz pykam sobie w NFS Payback. 1060 GTX chodzi najczęściej na około 85% mocy ze spadkami nawet poniżej 50% użycia.

 

Także powoli 4 rdzenie to jest za mało nawet do średnich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...