Skocz do zawartości
kielon5

Ograniczanie GPU przez CPU - prawda czy mit?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dojedzie radek. Jak będzie czas na testy to coś wrzucę.

 

Mogę napisać jeszcze coś:

Przed quadem miałem c2d e7300@3,7GHz (reszta bebechów identyczna). I w tym przypadku gtx470 był ograniczany, czy to częściowo przez słynne stery przy c2d czy nie, tego nie wiem. Objawiało się to 100% zużyciem CPU, a bardzo wahającym się wykresem zużycia GPU. Często FPS cap, nie pozwalał karcie osiągnąć znacznie lepszych wyników niż miałem na poprzedniej karcie - hd4850. Takiej sytuacji nie mam obecnie... jest powiedzmy odwrotnie.

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rewelacji odnośnie silnika Codemasters, to muszę to sprostować. Testując GTX 570 HD w Dirt 3 uzyskiwałem wyniki bardzo podobne do testów innych osób na prockach i5/i7, więc nie widzę tu miejsca na kolejne (kilkanaście czy dziesiątki) FPS ze względu na teoretyczną ułomność Quadów, nie mówiąc już o 30%-40% różnicy w wydajności jaką podał Sideband...

Na 775 to mozesz pomarzyc o dobrej wydajnosci na win7 , dopiero na i5 gry staly sie jako tako grywalne. Na xp to ci wystarczy nawet leciwy q6600 , nie liczac pewnych wpadek pod 775 w sterach nv.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się z Tobą kłócił jak dziecko. Masz prawo do swojego zdania/przekonania obojętnie czym je podpierasz.

Ja wiem co miałem, co mam obecnie i jak to wszystko działa. Nie mam powodu aby kłamać, najmniejszego. Gdyby to co piszesz w moim przypadku było prawdą, dawno już bym zmienił bebechy na i5 2500k, bądź dalej latał w epoce kamienia łupanego na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

 

Daje to pewien obraz , jak ktos lubi grac z rwaniem obrazu/zabkowanie etc. i niezlymi spadkami wydajnosci prosze bardzo mozna siedziec na 775. Dyskusja zawsze toczy sie w ten sam sposob , takze ktos jest obiektywny albo nie , ale zazwyczaj broni wlasnej platformy i przeklamuje rzeczywistosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Nie wiem dlaczego masz mnie za masochistę. Gdybym doświadczał tego o czym piszesz, to części miały by już nowego właściciela z ebay'a. Możesz mi wierzyć, jeśli kiedykolwiek trafię na objawy (byłyby naprawdę denerwujące) o których piszesz, zobaczysz w mojej sygnaturce po kilku dniach nowe części. Przecież tak jak wszyscy piszą, obecnie zmiana platformy z dobrego quada na i5 nie jest problemem, kwestia malej dopłaty. Dla mnie to po prostu strata czasu, ale jak doświadczę tych problemów, będzie to już wystarczający powód do zmian. Obecnie go nie mam! Ja na tym kończę dyskusję. POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

 

Daje to pewien obraz , jak ktos lubi grac z rwaniem obrazu/zabkowanie etc. i niezlymi spadkami wydajnosci prosze bardzo mozna siedziec na 775. Dyskusja zawsze toczy sie w ten sam sposob , takze ktos jest obiektywny albo nie , ale zazwyczaj broni wlasnej platformy i przeklamuje rzeczywistosc.

Tak trudno ci zrozumieć, że tu nie chodzi o "obronę" własnej platformy, tylko o ustalenie sensu wymiany na nowszą? Nie każdy ma kasę, gest lub ochotę bawić się wymianę sprzętu zawsze, jak pojawi się coś nowego, tym bardziej, że jego obecny w zupełności wystarcza? W tym przypadku twoje słowa brzmią dokładnie tak samo, jak moje, czy Pitola321, bronisz swojej platformy, i to jak lew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie bronie , bo jak wspominam sygnatura nie aktualna i dostales test , ktory ci pokazuje to i owo, Ale nadal nie dociera , miedzy 775 a 1156 jest kosmiczna roznica!!!!!!!!! Wielokrotnie od kilku miesiecy tlumacze , 775+nv odpada!!!!!!

 

Ja Wam tylko dobrze radze , ale konkretne decyzje zostawiam Wam i nie zamierzam w zaden sposob na nie wplywac.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie bronie , bo jak wspominam sygnatura nie aktualna i dostales test , ktory ci pokazuje to i owo, Ale nadal nie dociera , miedzy 775 a 1156 jest kosmiczna roznica!!!!!!!!! Wielokrotnie od kilku miesiecy tlumacze , 775+nv odpada!!!!!!

 

Ja Wam tylko dobrze radze , ale konkretne decyzje zostawiam Wam i nie zamierzam w zaden sposob na nie wplywac.

Już ci pisałem, twoja sygnaturka może być nieaktualna, ja wcale nie mam takiej sygnaturki. Problemem jest to, że wmawiasz ludziom, że mają problemy. Taki trochę anty psychoanalityk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA........!

Sideband, lubisz się czepić czegoś :D Wiele razy, w wielu miejscach pisałem już: Moje problemy z kartami nV i dx11 nie są związane z resztą komponentów, ani z systemem. Dowiodłem to sobie sam - własnymi testami, czytając multum innych przypadków na całkowicie innych podstawkach, jak i potwierdzał za każdym razem serwis - karty uszkodzone. Wielkiego wyboru dalej nie miałem, stąd powrót do karty AMD. Gdyby nie ta sytuacja nadal używałbym gtx570.

 

Nie twierdze że 775 jest tak samo czy lekko mniej wydajne od nowych podstawek. Nie mam zamiaru przeczyć testom, sam tego nie doświadczyłem, ale na pewno przyjdzie i na to czas. Ja tylko pisze, że nie mam opisywanych przez Ciebie problemów i jeśli się tylko pojawią, to także dzięki Tobie, szybciej je zauważę i szybciej dokonam ewentualnej zmiany platformy. W tym momencie nie ma takich podstaw w moim przypadku.

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wmawianiem to norma , wielokrotnie sie spotykam z wspanialymi wypowiedziami jak to konkretna gierka dziala na sprzecie na ktorym nie ma prawa dzialac dobrze i lamenty , ze test jest z d....

 

Kolejny raz powtorze nv+775 odpada , radka 58xx i 68xx mozna zapodac.

 

Q9400@oc vs i5 750@stock boost 30-40% w grach nawet w 1680x1050 z AAx8 , nie bede wspominal o bugach wystepujach na 775 , zacieciach obrazu/zabkowaniu. W gruncie rzeczy dopiero i5@4ghz gierki na win7 zaczely dzialac jak nalezy.

 

Jak ktos ma niskie wymagania i jest w stanie przelknac pewnie problemy , dosyc czeste spadki wydajnosci to 775 jest dla niego. Na xp 775 wystarczy , ale wiekszosc i tak wydajnosc nie interesuje tylko cudne kolorowe "cukiereczki" pod win7 hhe.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny raz powtorze nv+775 odpada

Więc nie używaj ich razem. Ja na razie będę, bo nie widzę powodów do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG nawet nie będę tego chyba komentował... nawiasem q9450 minimalnie się różni od q9400

 

 

Masz mnie za kłamce, spoko, albo nie czytasz tego co piszę, też tak można.

Równasz mnie z idiotą, który nie potrafiłby zainstalować np. ficzera Inspirat dającego efekty aero w xp - śmiechu warte.

 

Mimo wywalania do pulpitu grałem bez jakichkolwiek innych problemów w poruszanego już wyżej Dirt 3, przy wydajności jaką podawałem.

Gdybym miał się stosować do propozycji 775 + max 68xx to nie zagrałbym jak to było na gtx570 w Crysisa 2 z dx11 + high teksturami. Crysis 2 wywalał mi po około 30min do pulpitu, gdy karta działała bez OC. Wydajność była dobra, około 40FPS zależnie od miejsca i akcji, bez spadków, bez innych podawanych problemów.

Ja mam dość, na szczęście zaraz muszę iść do lekarza z dzieciakami, więc nie będzie mnie ciągnąć, aby zobaczyć jak e dalszym ciągu przyrównujesz mnie do kłamcy i idioty.

 

EDYTA: Crysis 2 na Ultra, w 1920x1080, z patchem 1.9, dx11 i high teksturami...

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zagrałem sobie w demo DIRT3, GTX570 + Q9550@3,4 GHz, 1680X1050 wszystkie efekty na max. W momentach największej zadymy, przy wielu pojazdach i kurzu fps poleciał do 60 kaltek, niżej nie zauważyłem, żadnych przycięć, spowolnień, wszystko pięknie i płynnie. Pewnie na 1156/1155 miałbym spadki do 90 klatek, co nie zmienia faktu, że nie ma dyskomfortu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zagrałem sobie w demo DIRT3, GTX570 + Q9550@3,4 GHz, 1680X1050 wszystkie efekty na max. W momentach największej zadymy, przy wielu pojazdach i kurzu fps poleciał do 60 kaltek, niżej nie zauważyłem, żadnych przycięć, spowolnień, wszystko pięknie i płynnie. Pewnie na 1156/1155 miałbym spadki do 90 klatek, co nie zmienia faktu, że nie ma dyskomfortu użytkowania.

sb 4.9ghz GTX480 1680x1050 Anizo-16X A-4X

dwie różne plansze

2011-07-19 13:37:31 - dirt3_game

Frames: 6290 - Time: 80820ms - Avg: 77.827 - Min: 71 - Max: 86

 

2011-07-19 13:40:48 - dirt3_game

Frames: 6215 - Time: 106247ms - Avg: 58.496 - Min: 51 - Max: 67

Poleci na 100%

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie kupię gry tylko po to, żeby znaleźć w niej miejsce, gdzie mi spadną fpsy. Ściągnąłem demo, bo nie grywam w takie gry, a chciałem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie kupię gry tylko po to, żeby znaleźć w niej miejsce, gdzie mi spadną fpsy. Ściągnąłem demo, bo nie grywam w takie gry, a chciałem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce.

pierwsza z brzegu plansza :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza z brzegu plansza :lol2: :lol2:

W demo, czy w pełnej? Bo nie kupię gry, jak już napisałem.

 

Max, jeszcze jedno pytanie. Spadek jest, bo CPU ogranicza grafikę, czy dlatego, że gra w tym momencie intensywnie korzysta z mocy CPU do obsługi silnika gry?

Edytowane przez kielon5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna

dirt3game20110719135049.th.jpgdirt3game20110719135054.th.jpgdirt3game20110719135112.jpgdirt3game20110719135120.jpg

 

to na podstawie dema wnioski wyciągasz :hmm:

cpu!!!

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

"Q9400@oc vs i5 750@stock boost 30-40% w grach nawet w 1680x1050 z AAx8 , nie bede wspominal o bugach wystepujach na 775 , zacieciach obrazu/zabkowaniu. W gruncie rzeczy dopiero i5@4ghz gierki na win7 zaczely dzialac jak nalezy.

Jak ktos ma niskie wymagania i jest w stanie przelknac pewnie problemy , dosyc czeste spadki wydajnosci to 775 jest dla niego. Na xp 775 wystarczy , ale wiekszosc i tak wydajnosc nie interesuje tylko cudne kolorowe "cukiereczki" pod win7 hhe."

 

Ciekawe są te twoje wnioski... nic takiego nie zaobserwowałem u siebie, ani pod Vistą 32bit, ani pod Win 7 64 bit. Może tu chodzi o współdziałanie z nowszymi kartami graficznymi (na gtx 260 jest ok)? Zdecydowanie wolałbym żeby to nie chodziło o nowe karty (ze względu na planowany zakup), ale zobaczymy.

Jeżeli chodzi o wydajność quadów poza grami to mój 4-letni procesor jak najbardziej radzi sobie z Photoshopem, Flashem i AE. Może gdybym pracował również pod 3D to sytuacja wyglądała by inaczej, ale w tym momencie nie ciągnie mnie do zmiany platformy.

Edytowane przez Caldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to na podstawie dema wnioski wyciągasz

Korzystam z tego, co mam.

cpu!!!

Ale to nie jest temat o wpływie CPU na minimalny fps, tylko jego wpływie na samą kartę. To, że słaby CPU będzie miał wpływ na spadki, to nie ulega wątpliwości, mnie interesuje, czy i jaki ma wpływ na samą kartę. Dlatego właśnie opierałem się na syntetykach, bo tam można taki wynik znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest temat o wpływie CPU na minimalny fps, tylko jego wpływie na samą kartę. To, że słaby CPU będzie miał wpływ na spadki, to nie ulega wątpliwości, mnie interesuje, czy i jaki ma wpływ na samą kartę. Dlatego właśnie opierałem się na syntetykach, bo tam można taki wynik znaleźć.

Nie pozostaje mi tylko wyskoczyć przez okno ewentualnie zlikwidować Ciebie:E. Widzę , co temat to ludziska albo mają klapki na oczach albo nie mają zielonego pojęcia w temacie.

 

Jeżeli nie zamierzasz zmieniać platformy to po co ten temat? Bo twoja teza by pozostać przy 775 jest totalnie błędna i boost będzie bardzo duży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

"Q9400@oc vs i5 750@stock boost 30-40% w grach nawet w 1680x1050 z AAx8 , nie bede wspominal o bugach wystepujach na 775 , zacieciach obrazu/zabkowaniu. W gruncie rzeczy dopiero i5@4ghz gierki na win7 zaczely dzialac jak nalezy.

 

Bullshit mam to co w syg'u i na Bad Company 2 z detalami na max AAx32 od 77 do 55 fps'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi tylko wyskoczyć przez okno ewentualnie zlikwidować Ciebie:E. Widzę , co temat to ludziska albo mają klapki na oczach albo nie mają zielonego pojęcia w temacie.

 

Jeżeli nie zamierzasz zmieniać platformy to po co ten temat? Bo twoja teza by pozostać przy 775 jest totalnie błędna i boost będzie bardzo duży.

Widzisz, wcale nie rozumiesz moich intencji, a do tego temat zboczył totalnie z zamierzonego toru.

 

Ja chciałem zebrać informacje z smarków o wydajności samych GPU w zależności od posiadanego CPU i ewentualnego jego OC. A tu wpadasz Ty z Maxem i zaczynacie mi udowadniać, że mój CPU ogranicza grafikę. A ja nadal czekam na wyniki z syntetyków, wtedy sobie zrobię analizę i wyciągnę własne wnioski. Mam dość czytania, że to ktoś komuś coś powiedział, bo on ponoć sprawdzał. Posiadasz informację, czyli wyniki, jakich poszukuję, to mi je podawaj. Będę ci bardzo wdzięczny.

Edytowane przez kielon5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kielon Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że te cyferki ze smarków praktycznie każdy ma głęboko? One gówno robią a nie odzwierciedlają realną wydajność PC. Pokazało to fermi w momencie premiery. Po za tym jak słyszę, że skoro coś dobrze chodzi to nie ma sensu zmieniać to już nie wiem co mam myśleć o danej osobie. No ale faktycznie jeśli ktoś nie szanuje swoich pieniędzy to będzie siedział do upadłego na danej platformie w tym wypadku s775. Weźmy sobie dwóch Kowalskich. Obaj kowalscy mają załóżmy q9450. Kowalski nr 1 skorzystał w tym roku z okazji i dokładając 300zł zmienił proca na i5 2500k. Co z tego, że różnicy teraz nie widzi gołym okiem ale przecież zobaczy ją w przyszłości. Kowalski nr 2 siedzi na s775 i się PÓKI CO cieszy, że może grać ze spokojem. Mija rok. Kowalski nr 1 zadowolony gra i nie martwi się o wydajność swojego PC. No zaraz ale co się dzieje? Kowalskiemu nr 2 gry zaczęły klatkować. No i jest problem bo trzeba zmienić platformę. No ale zaraz gorący okres "przesiadek" już minął i co się okazuje? Kowalski nr 2 musi wydać 1200zł na zmianę platformy. No i kto na tym wyszedł lepiej? Oczywiście Kowalski nr 1. Dlatego jeśli chodzi o PC to tak ważne jest by "być na czasie".

Edytowane przez mila1490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty nie rozumiesz, że mnie interesują te cyferki? Podaj wynik i będziemy kwita. Mam już dość przekonywania mnie do czegoś, i to tylko i wyłącznie teoretycznie.

 

Powiem ci coś jeszcze, ja nie sprzedaję moich podzespołów, one zawsze trafiają do kompa mojego syna i dla niego zawsze są na wyrost. Więc argument o cenach sprzedaży teraz i za pół roku jest, w moim przypadku, o kant d..y rozbić. Jak kupuję nowy sprzęt, to nowy i za gotówkę, bez doliczania kasy za ewentualną sprzedaż starych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A przeczytałeś artykuł czy tylko nagłówek?  Jasno wynika z artykułu, że działanie zaczęło się od pewnej prowokacji służb. I teraz po tym kto ten materiał odtwarzał po prostu chcą do niego dotrzeć i sprawdzić czy ma wspólników. Nie chodzi tylko o pranie pieniędzy, ale też o dochodzenie w sprawie umieszczenia materiałów wybuchowych w śmietniku.  Także próba pozyskania pewnych informacji jak najbardziej zasadna, bo nie do końca wiedzą kogo szukają, a tak mogą wychwycić podejrzanych.  Nie do końca rozumiem czemu akurat tutaj czepiają się faktu, że chcieli dane użytkowników. Jest wiele portali i usługodawców, którzy takie dane przekazują na wniosek sądów do działań operacyjnych. Pierwszy lepszy przykład to dane dotyczące użytkowników przekazane przez znany portal aukcyjny w celu rozpoznania sprawy sprzedaży nielegalnych kluczy do kart przedpłaconych czy licencji na oprogramowanie. Wiem, bo sam byłem na takim przesłuchaniu w charakterze świadka. Policja dostała numer aukcji, nazwę kupionego produktu, kwotę, rodzaj i datę transakcji, moje dane teleadresowe, nazwę użytkownika, a co jeszcze tego nie wiem.  Zatem jeżeli mają te dane służyć do ścigania przestępstw to czemu ich pozyskanie miałoby być zabronione? Należy jedynie uregulować prawo tak, by nie dopuszczać do nadużyć. 
    • Życia plemnika? Twoje nieuctwo osiąga szczyty ;). Zapoznaj się może czym właściwie jest pigułka po i czemu legalnie można ją używać w Polsce(tyle, że w obecnym stanie prawnym na receptę). Z twoją logiką to każdy seks powinien kończyć się zapłodnieniem(i jest to wręcz wskazane) :D.
    • gral ktos z was cyberpunka 2077 na boosteroid?bo mi cos nie dziala;/
    • Nie kojarzę takich tweaków, ja nic nie zmieniałem.
    • Hahah co nazywasz wysrywem, to że bronie życia i jak to nazywacie nienarodzonego pasożyta czy tam płodu... Moja Ciotka wychowuje przeszło 40 lat niepełnosprawną ruchowo i umysłowo dziewczynę, i powiem Ci że kiedyś powiedziała nigdy tabletki dzień po bym nie użyła, nawet jeśli by została zgwałcona, lub wiedziała że będzie po urodzeniu chora, lub niepełnosprawna .Więc jeśli to nazywasz wysrywem to Gratuluję. Użyj tabletki kilka lat po...    @Voodoo2 Pisz tak dalej to zaraz pięknego bana tu wyłapiesz specjalisto od seksu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...