Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jako iż ten lapek jest dosyć często polecany, proponuje w tym temacie pisać wszystko o nim, wydaje mi się że jest to hit na miare asusa G53, czekam na rzeczową dyskusję itp, liczę na pomoc w rozkręceniu tego tematu, posiadaczy tego laptopa i może z czasem moderatorzy go przykleją pozdrawiam

 

--

Do momentu przestania sprzedaży tego modelu + 6 miesięcy ten temat staje się jedynym tematem, w którym wolno poruszać kwestie laptopa Lenovo Y580.

Zakładanie innych tematów z problemami, uszkodzeniami, pytaniami o specyfikację lub modyfikacje jest zabronione i będzie bezwzględnie karane!

Temat zostaje próbnie przyklejony.

 

  • ZASADY:

    • Odpowiadając na nowy problem nie cytujemy całości tekstu, a tylko jego początek (maksymalnie 1 linijkę tekstu).
       
    • Jeśli odpowiadamy bez cytowania to w swojej odpowiedzi piszemy do kogo nasza odpowiedź jest skierowana, np.:
      @nick_usera

[*]Problem opisujemy dokładnie, w tym podając specyfikację naszego laptopa.

 

[*]Pytając o sensowność zakupy podajemy maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na laptopa.

 

[*]Wulgaryzmy, kłótnie, sprzeczki będą surowo karane.

 

[*]Kwestie jakie nie są regulowane tymi wewnętrznymi zasadami reguluje Regulamin forum oraz działu komputerów przenośnych.

WAŻNE INFORMACJE:

Post 799 - dot. kar

Prosiłem i ostrzegałem, tak więc się stało: http://forum.pclab.pl/topic/1034418-Lenovo-y5070-problem/

W związku z niezgodnością tematu z zasadami działu i ignorowaniem przyklejonego wątku, temat zamykam.

Tym samym ostrzegam, że jeśli ktoś odpowie w temacie o laptopach Lenovo serii Y, w tym założy taki, dostanie 100* dni ZPP.

* - kara zostaje zmniejszona do 30 dni oraz przewiduje pewne ulgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Posiadam tego notebooka w konfiguracji z I5, matrycą HD oraz 4 gb. ram. Od siebie mogę dodać, że matryca FHD jest lepszym rozwiązaniem dla osób które zniosą tą rozdzielczość na 15 calowym ekranie - lepsze odwzorowanie kolorów itp. itd. jednak dla osób takich jak ja gdzie męczarnia dla oka to natychmiastowy ból głowy proponuję HD. Różnica w wydajności w grach porównując matryce to do 30% na plus dla HD.

 

W moim egzemplarzy nie ugina się klawiatura jak piszą koledzy na sąsiednim forum - być może jestem szczęściarzem. Największy minus to temperatura dysku - bez podkładki chłodzącej dobija u mnie do 54*. Na co dzień do grania używam Notepal U3 pod laptopem co owocuje temp. CPU do 69* co uważam za spoko wynik.

 

Pozwolę sobie rozwiać wątpliwości co do słuszności wyboru między modelami z I5 a I7:

 

1) Dla gracza - I5!

2) Renderowanie, grafika itp. - I7

 

AD 1)

 

Jak wielu pisało zapas mocy jest w I7 i zgadzam się z tym natomiast nie dla gracza i nie w tym laptopie - baaaa, w żadnym w tym przedziale cenowym. Kiedy nasz I5 zacznie ograniczać nowe tytuły to gwarantuje Wam, że GTX powie to samo tyle, że 3 razy głośniej.

 

AD 2)

 

Jeśli planujesz pracę w programach wykorzystujących 4 rdzenie to wybór I7 jest jak najbardziej trafny. Pamiętaj jednak, że ten wybór odbija się na temperaturze pracy zarówno CPU jak i HDD.

 

 

Co do samej wydajności to 3Dmark11 pokazuję 2505 pkt. natomiast Ventage ponad 10 000 - dokładnego wyniku nie pamiętam. Ja można już wyczytać na forach GTX pozwala ładnie się podkręcić zachowując przyzwoite temperatury - sam jeszcze nie próbowałem bo póki co standardowe taktowania wystarczą mi w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super takie odpowiedzi mi sie podobaja, mysle ze fajne kompendium mozna zrobic,dokladnie dl amnie polaczenie i5 i 660 oraz matrycy HD jest optymalne,

 

ps. moze jak bedziesz mial czas i ochote porobisz pare niezaleznych testow, ale gier, benchmarki nic nie mowia::)

 

nie myslales nad ssd?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy to lepiej i7 z matryca HD

 

zalezy od gry, jedne to wykorzystaja bardziej inne mniej , generalnie im wiecej mocy tym lepiej wiadomo:)ale cena rosnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym kupić w/w laptop.

 

Jednak zamierzam go podłączyć do swojego monitora - T240HD ( 24") - da radę ?

 

Od czasu do czasu także jakiś film w FHD.

Edytowane przez Raptis91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super takie odpowiedzi mi sie podobaja, mysle ze fajne kompendium mozna zrobic,dokladnie dl amnie polaczenie i5 i 660 oraz matrycy HD jest optymalne,

 

ps. moze jak bedziesz mial czas i ochote porobisz pare niezaleznych testow, ale gier, benchmarki nic nie mowia::)

 

nie myslales nad ssd?

pozdrawiam

 

Testów niezależnych nie będę robił bo mija się to z celem - w sieci jest ich pełno i jak wiadomo do 4 tys. zł nie ma alternatywy dla Y580 - można podyskutować o MSI lub ewentualnie Clevo.

SSD nie rozważałem - od początku wiedziałem, że go wsadzę wraz z dodatkową kotską 4 gb. pamięci ;)

 

 

Dla graczy to lepiej i7 z matryca HD

 

Ten GTX nie nadąża już za I5 kolego - to nie jest desktopowa karta. Do samych gier kupno I7 mija się z celem, wierz mi lub nie.

 

 

Panowie chciałbym kupić w/w laptop.

 

Jednak zamierzam go podłączyć do swojego monitora - T240HD ( 24") - da radę ?

 

Od czasu do czasu także jakiś film w FHD.

 

Da radę bez problemu - dlaczego miałby nie dać?

 

Bym zapomniał o tym co również mnie bardzo ale to bardzo cieszy w tym modelu a do czego byłem sceptycznie nastawiony... Mianowicie podświetlana klawiatura! Kurde taka drobnostka a tak cieszy mimo, że piszę bez spoglądania na nią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak powiem, że też bym wybrał i7. Do grania jednak lepiej. Teraz będą wychodzić coraz nowsze gry i 2 rdzenie to będzie za mało.

 

PS. Do moda. Proponuje przypiąć temat

Edytowane przez adrianpop16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze mozesz testy porobic :D chodzi o to aby tu byl temat zrbiorczy i nie trzeba latac i szukac po innych stronach :D ja dopiero szykuje sie na zakup wiec nie mam jak:)

 

ps.dokladnie mozna go przypiac

 

Panowie chciałbym kupić w/w laptop.

 

Jednak zamierzam go podłączyć do swojego monitora - T240HD ( 24") - da radę ?

 

Od czasu do czasu także jakiś film w FHD.

 

z jaka matryca planuujesz?HD czy FHD?bo jak z HD to bedzie obraz na wyjsciu skalowany, ja tak mam u siebie tylko na plazmie tego nie widac, mam matryc HD i tv FHD i jest super:)

Edytowane przez dario27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy to lepiej i7 z matryca HD

 

Szczerze mówiąc nie spotkałem sie z konfiguracją i7 z matryca HD, tylko FHD.

Jak znajdę chwilę to na dniach powrzucam testy z paru gier i jakiś benchmarków (i5, 4gb ram, reszta standard). Z lapka jestem ogólnie zadowolony, jedyne co mnie lekko irytuje to uginająca sie klawiatura w lewym górnym rogu, ale jakby porównac ilość minusów i plusów to raczej nie ma konkurenta w swoim przedziale cenowym.

 

Mam pytanie odnośnie dysku SSD - jest możliwość bootowania z dysku ssd podłaczonego przez msata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe wątpliwości mam czy nie lepiej poczekać na hybrydy notebooka + tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i wydajność laptopa za 1300 zł

Edytowane przez Raptis91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak powiem, że też bym wybrała i7. Do grania jednak lepiej. Teraz będą wychodzić coraz nowsze gry i 2 rdzenie to będzie za mało.

 

PS. Do moda. Proponuje przypiąć temat

 

Skoro już tak wybiegasz w przyszłość to rozumiem, że ten GTX w tym lapie będzie się "rozwijał" i będzie co raz to lepszy do tych nowych gier, tak? :E Jak I5 nie da rady to GTX będzie już nic nie wartym szrotem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecając i5 z grafiką nvidii zapominacie o jednym ale bardzo istotnym szczególe świadczącym na niekorzyść takiego połączenia. Sterowniki kart graficznych nvidia do poprawnego działania potrzebują 4 rdzeniowego procesora a już można wyczytać na labie, że radzą sobie jeszcze lepiej na 6 rdzeniówkach. Z tego powodu polecam konfigurację z i7 jako bardziej racjonalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy narzut sterow na geforacach nie mial miejsca prz starych core?i nie wiem czy dotycza akurat mobilnych graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy narzut sterow na geforacach nie mial miejsca prz starych core?i nie wiem czy dotycza akurat mobilnych graf

Niestety problem dotyczy, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkich dwurdzeniowych procesorów, nawet tych z HT. Co do mobilnych grafik to po prawdzie są to zwykłe karty odpowiednio docięte do laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ale juz jest ciut lepiej ze wzgledu na poprawke sterownikow, aczkolwiek ja w swoim lapku jakis "cudow wydajnosciowych" nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów IB z poprzedniej strony: BF3 testowany na SINGLE w ustawieniach High z karta gtx680 ... ROTFL :E a potem ktoś mówi ze i3-3110 tak samo wydajne jak i7-3820 :E

 

Bardzo lubię tamtą strone, ale z tymi testami to polecieli:)

 

edit: i3 faktycznie nie takie złe, razem z 680m każda gra na FHD jest płynna. A ludzie się zastanawiają czy brać i5 do 660m, czy nie będzie wąskim gardłem!!:E

Edytowane przez KacperLimerick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: i3 faktycznie nie takie złe, razem z 680m każda gra na FHD jest płynna. A ludzie się zastanawiają czy brać i5 do 660m, czy nie będzie wąskim gardłem!!:E

 

I 16 gb ramu do tego żeby nie było za mało! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie wypociny jak pisze poznaniak to nie wiem czy się śmiać czy płakać

 

W moim egzemplarzy nie ugina się klawiatura jak piszą koledzy na sąsiednim forum - być może jestem szczęściarzem.

 

W każdym modelu ugina się klawiatura. Chyba nie wiesz co to oznacza

 

Co do i7, to jeśli się ma kase to kupuje się laptopa z tym procem, bo różnica jest widoczna nawet w grach które nie obsługują tych 4 rdzeni, tym bardziej BF3 na multi. Jeśli się nie ma kasy to bierze się i5 i wypisuje głupoty na forach że i7 się do gier nie opłaca i gry ich nie wykorzystują.

 

Twoje wywody wprowadzić kogoś w błąd więc polecam je usunąć

 

Laptop ma swoje plusy i minusy. Polecam poszukującym czegoś do gier do 3000zł(cena bez systemu)

Największy plus to wydajność za cenę, minus to słaba matryca i gorący dysk (ciepła obudowa pod nadgarstkami)

 

Alternatywa do tego laptopa to tylko coś z i5 i gt650 np. asus n56vz (w tym modelu fabrycznie podkręcona karta)

 

Ram 8GB starczy i mamy lekki zapas

Edytowane przez PanDziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...