Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Kup msata i będziesz zadowolony. Ja mam już ponad 3 lata y580 i dysk talerzowy działa znakomicie także temperatury to chyba jedynie wróżbitom przeszkadzają. Zmieniłem mu paste i w testach wymuszających wysoką wydajność temperatury nie przekraczają 80C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Y50-70 z i5 i win10 i nie mogę znaleźć opcji by ustawić maksymalne ładowanie do 50-60%. Zainstalowałem Power Manager, Lenovo Solutions Center i nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz kupić i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam jeszcze jedno pytanie. Widziałem w xkomie z okazji IEMu dysk SSD Cruciala 250gb na SATA3 za 249zl. Warto wywalać DVD, żeby tam wstawić obecny dysk a ten SSD wpiąć w SATA 3 czy lepiej się wstrzymać i dorwać SSD na mSATA? Zabieg przeniesienia wpłynąłby lepiej na obniżenie temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Lenovo Y700 - czy potwierdzacie opinię mówiącą, że wentylatory w tym laptopie potrafią "szaleć" i generować spory hałas przy minimalnym obciążeniu np. przeglądaniu stron internetowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Y50-70 z i5 i win10 i nie mogę znaleźć opcji by ustawić maksymalne ładowanie do 50-60%. Zainstalowałem Power Manager, Lenovo Solutions Center i nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji ..

 

Obszar "akumulator" optymalny czas pracy akumulatora. Spróbuj ściągnąć nowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy wie ktoś jaki dysk ssd o pojemności 256GB montowany jest fabrycznie w laptopach Lenovo y70-70 i czy duża jest róznica w wydajności między I5-piątką a I7-siódemką?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie.

2. Rdzenie to podstawowa różnica, która daje duży przypływ wydajności w grach i programach, które lubią wiele jaj.

 

Moim zdaniem bardzo warto, jeśli potrzebujesz laptopa do poważniejszych zastosowań (jeśli gry są dla Ciebie wystarczająco poważne :E).

 

Cztery rdzenie dają naprawdę dużo mocy, chociaż tak jak mówię - nie są koniecznością jeśli dużo nie grasz bo na dwóch rdzeniach również wyrenderujesz np. film tylko po prostu potrwa to dłużej.

 

Jednak według mnie dziś cztery rdzenie w komputerze to jest minimum.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już nie aktualne,wziąłem Y70-70 z I7-sódemką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tutaj Lenovo y50-70? Jeżeli tak to kupowaliście jakiś adapter czy coś, aby działał wam mikrofon ;d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba kupić przejściówkę z combo jacka na dwie wtyczki audio i mikrofon. Koszt ok. 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno y700-15 z i56300 ale trochę wtopiłem i nie wziąłem sobie ssdka do tradycyjnego tb wd. Teraz trochę załuję, bo za 200pln ekstra miałbym wszystko gotowe a tak musze kombinować, no ale do rzeczy.

 

Po pierwsze, jaki polecacie do tego lapka dysk `250gb na tym złączu m.2? Coś co będzie działać relatywnie sprawnie i szybko, ale tez i przy okazji nie zabije mi kieszeni.

Po drugie, mam win10 obecnie na tym lapku, ale jest to preinstalka fabryczna i zastanawiam się w jaki logiczny i prosty sposób mogę włożyć ten nowy ssdek i przerzucić na niego win10? Mogę np. pobrać 10tkę home, wyszukać gdzieś klucz w systemie i na tej podstawie czystą instalkę postawić ?

Po trzecie, wyczytałem gdzieś że demontaż dolnej obudowy w tym lapku to masakra. Nie lepiej poszukac jakiegoś serwisu, który mi to od ręki zrobi?

 

Temat niby nie palący, ale miło by było gdyby odpisał ktoś kto miał podobne rozterki i je rozwiązał.

 

Pozdro.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniał ktoś i5 na i7 w starym y580?

Mam obecnie i5-3210M i zastanawiam się nad wymianą na i7-3632QM. Nie gram, programuje i brakuje mi czasem mocy na CPU. Myślicie, że będzie ok? Nie będzie się przegrzewał?

W sumie ten i7 ma 35W, a w sumie ten model był sprzedawany z i7 45W i temp. były akceptowalne.

Jakie termopady, pasty itd. polecacie?

Edytowane przez fufus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie system do Lenovo Y510P? Aktualnie mam Windows 10 aktualizowany z 7. Mam z nim trochę problemów typu nie widzi zawartości płyty cd(na linuxie widać zawartość). Muszę na coś zmienić. Mogę zrobić czystą instalacje 7 8(8.1) i 10(studia i program dreamspark). Windows 10 podoba mi się wizualnie, ale może być problem ze sterownikami. Jaki system z tych 3 polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z lenovo y550 wentylator wyłącza się co jakiś czas nawet przy temp. procka 50 stopni(układ chłodzenia wyczyszczony pasta wymieniona), laptop jest używany jedynie do korzystania ze strony btgigs.info(torrenty) i trochę się przegrzewa czy wymiana wentylatora załatwi sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam tego lapka i tak przy 50 kilku zaczyna chodzić wentylator na ciut większych obrotach od minimum. Normalne ;)

 

Może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy pamięć gpu się nie przegrzewa w y580? Tzn. wymieniałem ostatnio termopad, dałem po 1mm na elementy przy procku i 0,5mm na te przy gpu oraz małe 2 placki po 1mm tak jak było firmowo. Miałem wrzenie, że pamięci gpu nie dotykają za dobrze termopadów. Tak jak by projektant zapomniał o jednej jeszcze śrubce na końcu radiatora ;D

W GPU-Z mam tylko temp samego gpu.

 

Za pierwszym razem po skręceniu w teście OCCT karta dość szybko zeszła na 600mhz, teraz po kilkudziesięciu minutach dalej jest 950MHz także działa nawet 'turbo'.

Edytowane przez fufus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam coś dziwny problem. Otóż jak przymykam laptopa to dość często albo mi wywala blue screena coś z power management albo komputer nie przełącza się w stan spoczynku tylko jest czarny obraz i nic nie mogę zrobić poza przytrzymaniem przycisku zasilania by się wyłączył i na nowo włączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też niektóre inne funkcje nie działają. Ja bym po prostu przeinstalował windows'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał, ktoś może problem z y580. Wgrałem modowany bios i zmieniłem opcje odpowiadają za wyświetlanie grafiki teraz mam tylko czarny podczas włączania laptopa. Wylutowałem baterią cmos, żeby zresetować bios i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem nowym posiadaczem laptopa Lenvo Y700-15ISK I7-6700HQ GF960M 8GB RAM z WIN 10 home x64 i tech. RealSense. Sęk właśnie w tym że nie mam zielonego pojęcia jak się nią poslugiwać, jedyne co do tej pory udało mi się osiągnąć to zeskanować sobie twarz i zamienić się we wróżkę w programie 3dMe który z resztą musiałem sam ściągać. Na lapku nie ma praktycznie żadnych apek którymi mógłbym się pobawić. Na filmach z YT oglądam jak ludzie sterują lapkiem machając rękoma, chwytają ikony, przeniszą itd... Lub nawet zmieniają tło w skype a ja nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.. Trzeba to wszystko ściągać? Jeśli tak to jak nazywają się dane sterowniki bądź apki które trzeba sobue ogarnąć? Proszę o pomoc bo serio frustruje mnie obecna bezużyteczność danego bajeru, a wiem że coś się z tym da........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Beznadzieja, ściągnąłem Intel SDK Realsense z oficjalnej str lenovo, wyglądało mi to na program który przeprowadzi mnie przez proces użytkowania oraz wesprze sprzęt i będzie obsługiwać go jakby "w tle" żebym mógł sobie spokojnie rzucać ikonkami po pulpicie czy coś... ale k#*a ja w tym programie moge odpalić sobie swoją mordę z punktami na niej i tylko tyle, lub też siebie bez tła tzn z czarnym, lub też pomachać rękoma "łaaaał wykrywa mi ręce" ale mi to bajer.... a coś więcej, jakiś przewodnik? NIC?! W dodatku nawet nie zapisał się jako apka na kompie tylko wypakował w folder i muszę sobie to odpalać z folderu co najmniej jak jakieś pirackie demo :D myślałem że za chwilę każą mi kopiować cracka.... wk**em sie szukam czegos ma ten temat 3ci dzien i nic z tego, beton jakich mało, 0 apek które to PŁYNNIE oraz wspomogą użytkownika. No chyba że ktoś coś więcej o tym wie, to bardzo proszę o odp. Ja już daje sobie spokój bo zamiast cieszyć się grą na sprzęcie bawie się w jakieś duperele. Potem wrzucę tu pare screenow może wy się w tym lepiej rozeznacie.... a skype to wgl obsługuje? tak się chwalą a nie zauważyłem NIGDZIE oprócz jakichś bajeratnów na youtube którzy już dostali sprytnie skonfigurowany i gotowy sprzęt, ani nie wyczytałem na stronie skype. 0 wsparcia, nic.... fora angielskie głównie o tym jak ludzie też nie potrafią się z tym obejść... jakaś padaka...

 

PS: Z resztą widać że technologia jeszcze nie doszła do polskich informatyków, nikt nie jest w stanie pomóc, nawet jak zadzwoniłem do servisu to takich rzeczy nie robią bo nie umieją. Widać na forach tacy sami informatycy ;ppp

Edytowane przez guywithgun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem w Y580 trochę zawaloną kurzem tą siatkę z otworem wentylacyjnym obok baterii. Wziąłem zblokowałem wentylator spinką przez drobną lukę i przejechałem go odkurzaczem od góry i od strony głównego wywiewu. Ku mojemu zdziwieniu temperatury mocno spadły. Czyby ten wwiew był aż taki ważny? Z 77 stopni na grafice w ETS 2 teraz nie umie nawet dobić do 70 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...