Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

t.luk

Było sobie dobre forum...

Rekomendowane odpowiedzi

Do Adminów / Moderatorów: jeśli wątek jest w złym dziale prosiłbym o przeniesienie :)

 

Witam serdecznie.

W ciągu ostatniego półrocza postawa kilku administratorów / moderatorów i redaktorów pewnego polskiego forum (będę je tutaj nazywać "forum DP") przyprawiała mnie nie raz i nie dwa niemal o palpitacje serca. Nie wiem bowiem jak można tak wybiórczo traktować użytkowników oraz interpretować regulamin własnego forum według "widzi mi się". No ale zacznijmy od początku...

 

Jako aktywny uczestnik rynku IT od lat udzielam się m.in. na polskich forach "branżowych". Czasem są to proste wypowiedzi na zasadzie "Tak" albo "Nie" jednak zawsze ale to zawsze staram się wypowiadać rzetelnie / obiektywnie i zawsze uwzględniam swoje praktyczne doświadczenie (zbierane już od czasów współpracy z takimi serwisami jak Egielda.com.pl, nVision.pl a niegdyś nawet PCFoster.pl). Dzięki takiej a nie innej postawie nie raz i nie dwa naprawdę pomogłem komuś podjąć decyzję przy zakupie, potrafiłem zyskać uznanie w oczach wielu forumowiczów na wielu forach internetowych i nie raz i nie dwa odpowiadałem na prywatne zapytania forumowiczów kiedy Ci chcieli dowiedzieć się czeegoś więcej niż było to zawarte w tematycznym FAQ. Niestety ostatnio w świetle "litery prawa" kilku administratorów / moderatorów "forum DP" stałem się podobno niebezpiecznym spamerem. Dlaczego? Cóż, dobre pytanie...

 

OI18.jpg

 

Jak wiadomo fora inernetowe są różne i niektóre mają politykę tzw. ograniczonego linkowania. O ile owo ograniczone linkowanie rozumiałbym m.in. jako zakaz linkowania do sklepów (w końcu słusznie można to potraktować jako darmową reklamę danego sklepu) o tyle bardzo ale to bardzo zastanawiać może pewien wpis w regulaminie "forum DP" oraz możliwość jego niemal dowolnej interpretacji:

 

"1.3. Zabrania się umieszczania reklam, ogłoszeń, linków referencyjnych (przynoszących profity Użytkownikowi lub osobom trzecim) w jakiejkolwiek formie, za wyjątkiem tych uzgodnionych z właścicielami Vortalu. W sprawie umieszczania reklam należy kontaktować się osobiście z właścicielami Vortalu"

 

Zastanowił mnie on z kilku naprawdę bardzo konkretnych powodów, które chcialbym tutaj wypunktować i przeanalizować, gdyż z powodu rzekomego łamania przeze mnie tego punktu decyzją administracji forum / redakcji serwisu dostałem tam dożywotniego "bana". Przykra sprawa ale z rzekomymi "Strażnikami" forum nie dało się nic uzgodnić a redakcja DP umyła od tego ręce (mimo kilku maili do różnych osób z redakcji).

 

1. Każdy link prowadzący do jakiegoś sklepu można "podciągnąć" pod przynoszenie profitu danej firmie ale przecież widać na omawianym forum (i nie tylko), że użytkownicy śmiało do różnych sklepów linkują. Czy zatem administracja "forum DP" naprawdę działa według własnego "widzi mi się" i jednej osobie na to pozwalała a innej już nie? Na to wygląda...

 

2. Skąd administratorzy / moderatorzy "forum DP" wiedzą, że po kliknięciu w link do sklepu automatycznie wygenerowano profit dla tego sklepu? W końcu to tylko link a użytkownik ostatecznei i tak sam zadecyduje gdzie coś kupi. Rozumiałbym gdyby chodziło o stronę gdzie generowane są jakieś reklamy wielkich firm lub serwisów stanowiących konkurencję dla "forum DP" ale zwykle sklepy takowych reklam przecież nie mają (albo mają bannery ze swoimi produktami). Idźmy jednak dalej...

 

3. Użytkownicy "forum DP" linkują nie tylko do określonych sklepów ale także do serwisów aukcyjnych czy też popularnych wyszukwiarek cenowych. O dziwo mimo, że tam już są generowane reklamy (np. te od Google) i faktycznie już sama odsłona danego serwisu mogłaby wygenerować "profit", jednak administracja / moderacja / redakcja "DP" nie traktuje tego jako przysparzanie komuś profitu...Kolejny przykład własnej niezrozumiałej interpretacji, prawda?

 

4. Użytkownicy "forum DP" bez problemu linkują do testów, których często próżno szukać na łamach całego serwisu "DP" (np. testy kart graficznych, testy coolerów czy też szczegółowe testy wentylatorów). Warto jednak wiedzieć, że o ile w przypadku serwisów zagranicznych linkowanie właściwie jest wręcz dozwolone o tyle w przypadku polskich portali / vortali / blogów już tak różowo nie jest. Okazuje się bowiem, że administracja/moderacja "forum DP" może linkowanie do takowych prywatnych stron potraktować jako...spam. Owszem, zgadza się. Nieważne jak wartościowa jest dana prywatna strona i jakiekolwiek unikalne artykuły / poradniki / testy na niej można znaleźć - to administracja / moderacja "forum DP" ma ponoć prawo zakwalifikować ją jako spam. Cóż, o ile potrafilbym zrozumieć faktyczne spamowanie (bezzazadny link w każdym poście) o tyle naprawdę nie potrafię zrozumieć jak można traktować jako spam bezpośredni link do profesjonalnego artykułu, który dokładnie odpowiada np. na problem użytkownika, który założył wątek...

 

5. Jak wspomniałem w punkcie 3 użytkownicy linkują bez problemu do serwisów aukcyjnych czy też wyszukiwarek cenowych. Pomijając już fakt, że samo wyświetlanie takich stron stanowić może "profit" to można oczywiście takie linkowanie traktować jako "namiary" na dany produkt. Skoro więc tak, to jak można potraktować np. link do wyników z zapytania w obrębie wyszukwiarki internetowej (np. Google)? Ano okazuje się, że według administracji / moderacj "forum DP" linkowanie do wyników z zapytania w obrębie wyszukwiarki takze jest niezgodne z regulaminem. I to tym bardziej, kiedy wyświetalne są wyniki prowadzące do...prywatnych testów / blogów.

 

Sami zatem chyba przyznacie, że tego typu "nadinterpretacje" administracji/moderacji "forum DP" są conajmnie nie na miejscu? Co jednak robi sama redakcja serwisu, który jest właścicielem opisywanego tutaj forum? Odpowiedziałbym na to pytanie gdyby ktokolwiek z redakcji "DP" potrafił zająć reprezentatywne stanowisko w tej sprawie. Kilka razy kontkatowałem się bowiem z kilkoma przedstawicielami redakcji "DP" ale tylko jeden z tamtejszych redaktorów raczył odpowiedzieć (po 2 tygodnicah) i to nawet nie była osoba, która miała jakikolwiek wpływ na inną część redakcji i forum. A problemy z administracją / moderacją zglaszali też przecież jawnie i inni użytkownicy...

 

M3IX.jpg

 

Do tej pory wierzyłem w to, że duży serwis dobrze dobiera sobie wszystkich pracowników / pomocników i że wszyscy Ci ludzie jednolicie intepretują własny regulamin. Czy na każdym forum musi się znaleźć ktoś, kto czuje się niczym "Strażnik Teksasu" podczas gdy tak naprawdę swoją ignorancką postawą przycznia się do zmniejszania popularności forum poprzez zniechęcanie stałych / rzetelnych użytkowników? Od siebie tylko dodam, że na "forum DP" swobodnie pisałem przez blisko rok i nagle coś się komuś "odwidziało". Pomijam już fakt, że administracja / moderacja rzadko kiedy reaguje na jawne wulgaryzmy:

 

76UU.jpg

 

Jeśli zatem administracja / moderacja / redakcja "DP" uważa, że ich postawa jest właściwa, to ja sugeruję w takim razie bana dla każdego, kto podał link czy to do sklepu / aukcji czy też wyników z wyszukwiarki internetowej - w końcu tam też mogą być generowane profity. Zobaczymy ilu wtedy zostanie na forum rzetelnych użytkowników a ilu tzw. noobów / trolli / prawdzwiych spamerów / krzykaczy oraz ludzi od Black PR...

Dlaczego o tym napisałem? Ponieważ "forum DP" od dość dawna stwarzało problemy dla co rzetelniejszych i aktywniejszych użytkowników zaś własne nadinterpretacje administracji / moderacji nie raz i nie dwa aż wowały o pomstę do nieba a ponadto coraz częściej spotkać się można z tym, że redakcja / moderacja / administracja nie raguje nawet na anonimwe komentarze jawnie obrażające użytkownika / użytkowników:

 

O129.jpg

 

76UU.jpg

 

Niech zatem ludzie wiedzą jak czasem traktuje się użytkowników na "forum DP" (i niestety nie tylko) bo to, co czasem widać to jakaś groteska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool story bro, cieszymy się razem z Tobą.

 

Serio myślisz, że to kogoś interesuje?

 

Wszystkich to zainteresuje.

Ale trzeba przeczytać a nie przejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że problemem jest to iż każdy wie że jak by to ująć "siedzisz w ekipie Coolinga.pl". Pewnie dlatego innym się to nie podoba.

 

Zresztą, sam nie wiem czemu tutaj wyrażasz swoje żale? Naprawdę zmieni to coś? Tym bardziej że nie podałeś nazwy serwisu (jak wiadomo nie można) więc niektórzy mogą nie wiedzieć gdzie szumi.

 

Chill out i olej to forum ;)

 

 

 

 

Literówka w "Strażnik Teksasu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta historia i tak jest trochę orkojona ale prawdziwa bo pokazuje, że ludzie z wiedzą większą czasem niż admini / moderatorzy niektórych for są dysktryminowani przez naditerpretację regulaminu...

 

@ JKm.

Na tamtym forum naprawdę nie chodziło o Cooling.pl ;) Tym bardziej, że Cooling.pl załatwił tam kiedyś do testów obudowę i zasilacz do ich platformy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety administracja tego serwisu prezentuje poziom zerowy a na pytania o ewentualne wytłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej potrafią odpowiedzieć tylko "bo ja tak mówię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Wszystkich to zainteresuje.

Ale trzeba przeczytać a nie przejrzeć.

Patrzyłeś na jego log ostrzeżeń? Pewnie nie. Spójrz i pomyśl troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłeś na jego log ostrzeżeń? Pewnie nie. Spójrz i pomyśl troszkę.

A Ty dobrze spojrzałeś? W teorii od 16 września mialem mieć zdjęty jeden "level" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Co nie zmienia faktu, że reklamujesz cooling na każdym kroku. Pewnie na tamtym forum napisałeś żale na pclab, bo przecież Cię tu za to banują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dobrze spojrzałeś? W teorii od 16 września mialem mieć zdjęty jeden "level" :)

Tutaj poziom ostrzeżeń schodzi co 2 miesiące czyli dopiero 16 października powinien spaść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nie zmienia faktu, że reklamujesz cooling na każdym kroku.

Czytałeś mój tekst ze zrozumieniem czy tylko sobie gdybujesz dla samego gdybowania? Każdy przecież widzi, że tam nie chodziło o moj zawód...

 

Pewnie na tamtym forum napisałeś żale na pclab, bo przecież Cię tu za to banują.

Widziałeś gdzieś tam taki wątek czy znowu tylko sobie gdybujesz?

 

Tutaj poziom ostrzeżeń schodzi co 2 miesiące czyli dopiero 16 października powinien spaść :)

Kiedyś spadał co miesiąc...

 

EDIT 1: A nie, masz rację. Dopiero za 2 miesiące się zmniejszy...

 

EDIT 2:

@ patrykdg

Znaczy zamkniesz tylko tutaj a nowy przeniesiony będzie otwarty? Jak tak, to spx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Zresztą, sam nie wiem czemu tutaj wyrażasz swoje żale? Naprawdę zmieni to coś? Tym bardziej że nie podałeś nazwy serwisu (jak wiadomo nie można) więc niektórzy mogą nie wiedzieć gdzie szumi.

 

Nazwę można, linka bezpośredniego nie. Wiadomo, że chodzi o forum dobre programy, ja np. odpuściłem sobie je już dawno temu, czasami poziom zjeżdżał niżej niż tu :E

 

Co do linka jak ktoś nieświadomy to robi się "pierwszy link google":

http://tinyurl.com/9xmq3w9

 

Ale dobra, wróćmy do pana Bono, oprócz mojej pierwszej kary, która była po prostu śmieszna i drugim, nie za bardzo zasłużonym - rozmawiałem z tutejszym forumowiczem Wujkiem Radą, od niego się dowiedziałem, że on też dostał od niego śmiesznych "procentów", za to, że napisał w dwóch podobnych wątkach identyczne odpowiedzi - no co jest grane?

Choć pewnie mi się dostanie bana za ten post, może i powód nie będzie krytykowaniem moderatora, ale pewnie ktoś sobie wymyśli jakieś wulgaryzmy czy coś podobnego.

 

I wujek i ty jesteście siebie warci. To co teraz zrobiłeś nazywa się offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do tych punktów gdzie wylewasz swoje żale.

 

Sory ziom ale reklamujesz. I nie nazywaj tego: linkuje dobre produkty żeby pomagać, kiedy linkujesz tylko do jednego sklepu ciągle.

 

Zrozumieć można linkowanie do ceneo gdzie masz wiele sklepów i można wybrać cene. Można zrozumieć pisanie: kup to, polecam sklep morele(lub inny, lub kilka sklepow), a w innym poście polecisz inny sklep.

 

I nie gadaj, że kliknięcie w linka nie przynosi zysku sklepowi który reklamujesz bo nie bezpośrednio ale pośrednio przynosi. Ktoś wejdzie, zobaczy, może kiedys kupi.

 

 

Jednym słowem: Perfidnie reklamujesz jeden sklep i jeszcze się żalisz.

 

Żadno forum chcąc być profesjonalne nie może pozwolić by ktoś wciskał ludziom produkty w jednym sklepie skoro w innym mogą być tansze. Bo potem ludzie mówia: e to forum jest do dupy, faworyzują jeden sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCL jest jeszcze lepiej, od kilku lat byłem na różnych forach, nigdy nic nie dostałem, a tutaj - w kilka miesięcy 3 kary. Pierwsza - co było po prostu śmieszne, napisałem normalną odpowiedź w wątku pełnym spamu, i za to dostałem "odsiadkę" 3 dniową, za normalny post, wtf? Druga moja kara, czyli procenty, znów od pana Bono, o którym powiem za chwilę, za "spam", przyznam się, byłem wtedy dosyć chamski, ale średnio zasłużyłem na procenty, raczej na kilka dni "odsiadki". Trzeci warn, za ocenzurowane słowo na k, dobra, rozumiem, jakby ktoś mi dał warna jakbym powiedział, że ktoś jest popier albo poje, jakbym kogoś wyzwał, ale za kilka k jeszcze do tego w temacie, który był w śmietniku kiedy dostałem tego warna?

Ale dobra, wróćmy do pana Bono, oprócz mojej pierwszej kary, która była po prostu śmieszna i drugim, nie za bardzo zasłużonym - rozmawiałem z tutejszym forumowiczem Wujkiem Radą, od niego się dowiedziałem, że on też dostał od niego śmiesznych "procentów", za to, że napisał w dwóch podobnych wątkach identyczne odpowiedzi - no co jest grane?

Choć pewnie mi się dostanie bana za ten post, może i powód nie będzie krytykowaniem moderatora, ale pewnie ktoś sobie wymyśli jakieś wulgaryzmy czy coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadno forum chcąc być profesjonalne nie może pozwolić by ktoś wciskał ludziom produkty w jednym sklepie skoro w innym mogą być tansze. Bo potem ludzie mówia: e to forum jest do dupy, faworyzują jeden sklep.

O to to.. Tylko jak widzisz on udziela się głównie w chłodzeniach a w tej dziedzinie to akurat wspomniany Cooling ma praktycznie najlepsze ceny i praktycznie każde podzespoły z tej dziedziny dostępne, nawet te mało popularne w przeciwieństwie do innych sklepów u których prózno szukać czegoś mniej popularnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie to obchodzi co ty dostajesz za reklamowanie jakiegos sklepu na innym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem: Perfidnie reklamujesz jeden sklep i jeszcze się żalisz.

Jednym słowem w ogóle mnie nie znasz a piszesz pisze by coś napisać...Prześledź sobie czy faktycznie linkuję / linkowałem do jednego sklepu, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do tych punktów gdzie wylewasz swoje żale.

 

Sory ziom ale reklamujesz. I nie nazywaj tego: linkuje dobre produkty żeby pomagać, kiedy linkujesz tylko do jednego sklepu ciągle.

 

Zrozumieć można linkowanie do ceneo gdzie masz wiele sklepów i można wybrać cene. Można zrozumieć pisanie: kup to, polecam sklep morele(lub inny, lub kilka sklepow), a w innym poście polecisz inny sklep.

 

I nie gadaj, że kliknięcie w linka nie przynosi zysku sklepowi który reklamujesz bo nie bezpośrednio ale pośrednio przynosi. Ktoś wejdzie, zobaczy, może kiedys kupi.

 

 

Jednym słowem: Perfidnie reklamujesz jeden sklep i jeszcze się żalisz.

 

Żadno forum chcąc być profesjonalne nie może pozwolić by ktoś wciskał ludziom produkty w jednym sklepie skoro w innym mogą być tansze. Bo potem ludzie mówia: e to forum jest do dupy, faworyzują jeden sklep.

 

+1

 

Na miejscu tych moderatorów tez bym cie warnował za podawanie linku tylko jednego sklepu, nie trzeba mieć IQ 2312, żeby zauważyć ze masz w tym jakiś interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Jednym słowem w ogóle mnie nie znasz a piszesz pisze by coś napisać...Prześledź sobie czy faktycznie linkuję / linkowałem do jednego sklepu, ok?

Ah, oh! Na dwóch forach jesteś niezbyt mile widziany za to samo, ale i tak się wypierasz :E

 

Moderatorzy dzisiaj śpią.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+1

 

Na miejscu tych moderatorów tez bym cie warnował za podawanie linku tylko jednego sklepu, nie trzeba mieć IQ 2312, żeby zauważyć ze masz w tym jakiś interes.

Post #18 bo widzę, że Ty też mnie nie znasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to.. Tylko jak widzisz on udziela się głównie w chłodzeniach a w tej dziedzinie to akurat wspomniany Cooling ma praktycznie najlepsze ceny i praktycznie każde podzespoły z tej dziedziny dostępne, nawet te mało popularne w przeciwieństwie do innych sklepów u których prózno szukać czegoś mniej popularnego.

Nieważne gdzie poleca i czy mają tam najlepsze ceny. Niech płaci forum to wtedy będzie mógł tam robić za doradce ubezpieczeniowego i polecać najlepszy produkt w danym sklepie. W innym wypadku może polecać produkt a nie pośrednio narzucać sklep w którym ma kupić.

 

Jest to reklama a za to się płaci.

 

W sumie dobra opcja na robote, jestem w branży IT długo(bo długo mam kompa) więc niech sklepy płacą mi za polecanie ich produktów na forach. Ale tych mniejszych bo te większe mają ogarniete zespoły które zauważają: ej kurde to jest ukryta reklama. Dawaj hajs albo nara.

 

Jednym słowem w ogóle mnie nie znasz a piszesz pisze by coś napisać...Prześledź sobie czy faktycznie linkuję / linkowałem do jednego sklepu, ok?

Widocznie są do ciebie uprzedzeni. Tutaj warny też masz za darmową reklame.

 

+1

 

Na miejscu tych moderatorów tez bym cie warnował za podawanie linku tylko jednego sklepu, nie trzeba mieć IQ 2312, żeby zauważyć ze masz w tym jakiś interes.

 

Interes może być całkiem niezły bo reklama kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieć można linkowanie do ceneo gdzie masz wiele sklepów i można wybrać cene.

 

[...]

 

I nie gadaj, że kliknięcie w linka nie przynosi zysku sklepowi który reklamujesz bo nie bezpośrednio ale pośrednio przynosi. Ktoś wejdzie, zobaczy, może kiedys kupi.

Linkowanie do Ceneo za to przynosi zysk Ceneo. Dlatego wolę linkować do Skąpca (bo właścielem Ceneo jest, w uproszczeniu, Allegro, a ja ich nie lubię).

 

Jeszcze była sprawa z Wujkiem Radą i z moderatorem Vegą. Ale o co chodzi? Vega dał Wujkowi warna, za wypowiedź o homoseksualistach, gdzie powiedział, że jeśli homoseksualiści dostaną swoje prawa to też pedofile, zoofile, nekrofile itp będą ich chcieć. Można się z tą opinią zgadzać lub nie, ale dostał on bana

Ostre przegięcie. Widać, że na PCL obowiązuje marksizm kulturowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne gdzie poleca i czy mają tam najlepsze ceny. Niech płaci forum to wtedy będzie mógł tam robić za doradce ubezpieczeniowego i polecać najlepszy produkt w danym sklepie. W innym wypadku może polecać produkt a nie pośrednio narzucać sklep w którym ma kupić.

Zajrzyj w dział zestawy/karty graficzne/procesory itp..

Tam też podaje się linki do sklepów w których najtaniej się kupi daną rzecz i za to jakoś nikt nie dostaje ostrzeżeń. Linkowanie do Ceneo to też reklama. Baaa idąc nawet dalej polecanie konkretnego produktu danego producenta to też reklama ;)

Jak widzę Cooling jest tutaj dyskryminowany (nie mam żadnego interesu w tym, że tak mówię), dlaczego nikt nie dostaje ostrzeżeń za linkowanie do techplanet/moreli/kombo kraków/agito? Przecież to też jest reklama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w dział zestawy/karty graficzne/procesory itp..

Tam też podaje się linki do sklepów w których najtaniej się kupi daną rzecz i za to jakoś nikt nie dostaje ostrzeżeń. Linkowanie do Ceneo to też reklama. Baaa idąc nawet dalej polecanie konkretnego produktu danego producenta to też reklama ;)

Jak widzę Cooling jest tutaj dyskryminowany (nie mam żadnego interesu w tym, że tak mówię), dlaczego nikt nie dostaje ostrzeżeń za linkowanie do techplanet/moreli/kombo kraków/agito? Przecież to też jest reklama...

 

NO racja.

 

Więc Powinny być tylko nazwy sprzętu i jego cena z ceneo np najniższa bez podawania nazwy sklepu. A jak ktoś będzie chciał sobie poszukać gdzie może to kupić to ma google. Sprawiedliwie dla wszystkich. Tylko, że ludzie lubią wejść w linka i miec gotowe, a nie szukać samemu.

 

Albo można się dogadać z sklepem na wymiane banerów czy płacenie za polecany sprzęt np w jakimś dziale.

 

Polecanie danego egzemplarza ma sens, bo różnia się one nie tylko ceną. Pozatym watpię by był tu przedstawiciel jakiejś firmy który ma interes w polecaniu jej. Zazwyczaj istnieje kilka modeli procesorów, kart grafiki czy płyt głownych które się najbardziej opłacaja dla 90% użytkowników. Więc się je poleca. Nie ma w tym nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecanie danego egzemplarza ma sens, bo różnia się one nie tylko ceną. Pozatym watpię by był tu przedstawiciel jakiejś firmy który ma interes w polecaniu jej. Zazwyczaj istnieje kilka modeli procesorów, kart grafiki czy płyt głownych które się najbardziej opłacaja dla 90% użytkowników. Więc się je poleca. Nie ma w tym nic złego.

To już podałem tylko tak w formie ciekawostki ;) Nie mówiłem tego jako konretnego zarzutu bo wiadomo coś trzeba polecić.

Podsumowując nawet jeśli t.luk ma powiązania z tym sklepem to dopóki dobrze doradza i jest użytkownikiem pomagającym a nie szkodzącym to nie rozumiem dlaczego tak się go uczepiono. Co innego gdyby dorzadzał źle promując jakąś badziewną markę i wychwalając ją pod niebiosa ale skoro robi coś dobrze i pomaga to komu to przeszkadza?

Przyjmijmy jakąś konkretną zasadę co to jest reklama...? W takim razie równie dobrze można zbanować połowę działu sprzętowego za polecanie wyżej wymienionych przeze mnie sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie są do ciebie uprzedzeni. Tutaj warny też masz za darmową reklame.

A jak się nie kogoś nie zna, to można go mieszać z błotem? Po raz kolejny wspomnę, że linkuję / linkowałem do różnych sklepów i wyszukwiarek cenowych (jak ktoś nie wierzy niech zajrzy na kilka for, na których jestem). A warny tutaj dostawałem nie tylko za linkowanie (przejrzyj sobie historię). Summa summarum tego typu uprzedzenia względem mojej osoby są więc całkiem bezzasadne i wie to każdy, kto zna się trochę na sprzęcie ;) Poza tym Ationx też rozumie problem linkowania bo ludzie to robią (mniej lub bardziej świadomie) a jakoś ich za to się nie banuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...