Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dziku1

[+18] Czy w Polsce kupie "prawdziwy" absynt ?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jak w temacie.

Chciałbym w końcu posmakować tego jak by nie patrzeć dosyć mitycznego trunku :E

Domyślam się, że nie będzie jazdy jak w filmie euro trip (a może jednak :E), ale chce faktycznie wypić absynt,a nie jakieś coś.

np. gdybym kupił ten http://www.sklep-ballantines.pl/Supreme-4051.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem 1l z Czech i byłem zmuszony wylać. Nawet nie spróbowałem :E

 

Szukaj w sklepach typu "alkohole świata".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie to mnie zastanawiało, czy będę musiał jechać do Czech i to przemycać. Czy jednak ten absynt który kupie u nas to też jest absynt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz prawdziwego absyntu w Polsce. Kupisz absynt z niską zawartością piołunu, ustawa to reguluje :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak googluje... czyli gdzie muszę jechać żeby go kupić ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to w większości krajów jest ten limit ok. 35mg/l tujonu.

Czytałem też kiedyś że ludzie sobie to normalnie w domu robią z ekstraktów dolewając je do czegoś o zawartości alko powyżej 50%. Trzeba tylko pamiętać że tujon jest toksyczny, a to właśnie on odpowiada za psychoaktywne właściwości (oprócz tych alkoholowych rzecz jasna).

http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna produkcja to jest jakaś myśl, ale na razie chyba wypróbuje wersje sklepową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj, ale piołun nie podziała. Prędzej oralnie zwrócisz nadmiar alkoholu :E.

 

P.S

Też mi się nie chciało z tym bawić, dlatego olałem sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że sam absynt nie miał psychodelicznych właściwości

pewnie w tamtych czasach byli tacy co lubią mieszać i dodawali coś od siebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy absynt jest zakazany w wiekszosci krajow europejskich-z tego co wiem,nie byl zakazany chyba na słowacji-ale po wejsciu do ue pewnie sie to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Oryginalny absynt nie spowoduje u nikogo halucynacji innych od alkoholowych. Trzeba pamiętać, że absynt został zakazany, bo krążyło zbyt dużo podróbek, które rzeczywiście były bardzo szkodliwe na mózg.

 

 

A tak, to absynt kupisz w Czechach. Teraz jak nie ma granic to możesz przywieść sobie do domu jako ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że można zrobić swój "absynt". Było nawet kilka przepisów, ale nigdy się nie próbowałem tym zajmować. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem 1l z Czech i byłem zmuszony wylać. Nawet nie spróbowałem :E

 

Szukaj w sklepach typu "alkohole świata".

JAk go piłeś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że wylałem. Do zlewu.

Sorki, umknęło mi to, nigdy nie kupuję alku, by go wylać bez spróbowania ;)

mój błąd... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylał pewnie dlatego,iz bal sie metanolu-tez w ostatnim czasie raczej nie pilbym niczego z czech...oczywiscie chodzi o wysokoprocentowe alkohole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieciaki jarają się absyntem jakby to był jakiś magiczny napój o właściwościach co najmniej narkotycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylał pewnie dlatego,iz bal sie metanolu-tez w ostatnim czasie raczej nie pilbym niczego z czech...oczywiscie chodzi o wysokoprocentowe alkohole.

MY bad ;)

 

dzieciaki jaraj się absyntem jakby to był jakiś magiczny napój o właściwościach co najmniej narkotycznych

Mi z ogniem i cukrem smakował :P Fakt, żadnych zielonych pokrak nie było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieciaki jarają się absyntem jakby to był jakiś magiczny napój o właściwościach co najmniej narkotycznych

 

Nie wiem czy kierujesz to do mnie, ale jak by co to ja się nie jaram. Chciałem spróbować jak wielu innych rzeczy, a nie miałem pewności co i jak więc zapytałem.

 

W końcu najprościej kupiłem w sklepie w pl 0,5l obaliliśmy z kumplem z dodatkiem cukru i było dobre. Jak mówiliście nic poza upiciem, żadnych zielonych duszków...

...niestety :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl: nawet w tym "prawdziwym" absyncie jest mniej halucynków niż w żubrówce, żołądkowej czy trojance. Możesz sobie darować sny o potędze i spokojnie chlać polskie czy litewskie ziołowe wynalazki ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

:rotfl: nawet w tym "prawdziwym" absyncie jest mniej halucynków niż w żubrówce, żołądkowej czy trojance. Możesz sobie darować sny o potędze i spokojnie chlać polskie czy litewskie ziołowe wynalazki ;) .

Pisałem wyżej, że nic nie będzie, ale ludzie nadal wierzą w legendę podróbek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie podam wam ciekawy "drink" podpalony absynt palony ok 1 minuty ( będzie ciepły ) zalany lodowatym redsem cytrusowym z zamrażalnika. Proporcje 2 (absynt) : 1 (reds)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na slowacji królowało kiedyś to http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Absinthe.png&filetimestamp=20071222214003 ale toto z absyntem nie ma nic wspólnego to tylko spiryt farbka i jakis e-smoczek. najczesciej to badziewie dają turystom podpalając i dodajac cukier w barach klubach. to nie jest absint i nie ma nic wspólnego. był i pewnie jest w czechach i słowacji nawet spoko absint, za niewielkie pieniądze nazwa brainstorm czy jakos tak nie pamietam. absint po dodaniu wody robi sie mleczny ziomek pijacz tegi trunku radzi taki brać tylko. mi toto nie podchodzi niestety. wole becherowkę. a w pl jest absintion i ponoś jest niezły . klasyczny smak kolezka mówił . czyli zielsko na maxa . ale chwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absyntu prawdziwego można się we Francji napić. Niezły jest, halun nei powoduje. W końcu to francuski trunek. I tam go robią rolnicy, jak u nas bimber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...