Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Star Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd ty (wy) wziąłeś że tyle WYDALI? Tyle mają ZEBRANE. (a właściwie więcej) Escapist tak napisał? :)

Ponad to, wklejam materiały dotyczące gry w temacie o tej grze (zabawne że piszę to już dziś po raz drugi, no ale pozdrowienia dla stalkera, któremu niby zwisa to co piszę).

 

Tak, czasy robienia gier po prostu przykleiłem z pierwszego wyniku z google.

I co takiego się stało? Że grę długo robią? Niesamowicie ambitny projekt MMO w porównaniu do paru single player - Ojej ojej.

 

Generalnie, ja się świetnie bawię w tym temacie :) Na spokojnie sobie zobaczymy za ok. 2 lata jak to mieliście rację.

Jeśli wyjdzie że mieliście - to będę tutaj uczciwe przepraszał i sam się wyzywał od idiotów.

jak wyjdzie że ja miałem rację - to będę miał cytaty do sygnaturki do reszty moich gamingowych dni.

 

---

 

@Krzyrztow - zaczynasz mnie ścigać po tematach i bezczelnie prowokować nie wnosząc NIC do dyskusji o samych grach.

 

---

 

O już nawet multi się pojawiły żeby mi pocisnąć :)

 

Gdzie tutaj napisane, ze "wydali"? Ja pisze, ze tak jest budżet gry (czyt. dema technologicznego w fazie Alfa)

7 lat, 250mln budzet, gra jak demo technologiczne, kontrowersje z finansami (niejednokrotnie pojawialy sie informacje, ze studio ma problemy finansowe glownie przez Robertsa, byla tez sytuacja, ze biegali za kredytami), wycofanie mozliwosci refundu, elementy gry (m.in. statki) za setki jak nie tysiace dolarow do ... gry w wersji Alfa :E

 

Ja to widze tak, ze ludzie wydaja na to hajs bo chcieliby takiej gry, tak otwartek, w takim klimacie. Taka gra nawet w mojej opinii bylaby zajebista. Tylko, gdy ludzie wydali tyle hajsu a mamy to, co mamy to albo nie chca dopuscic mysli, ze ktos w ch.. wali i na sile probuja lubic ta gre albo wstydza sie przyznac, ze wtopili kase. Innymi slowy - wmawianie sobie, ze cos jest dobre nie oznacza, ze to jest dobre

 

Czesto ludzie smieja sie z innych kupujacych gry w preorderze lub na premiere twierdzac, ze "wola poczekac bo w bete nie beda grali, niech połataja" itd. Ci sami ludzie wypluwaja hajs (liczony w setkach/tysiacach $) na 7 letnie demo technologiczne ktore juz nazbieralo wokol siebie wiele kontrowersyjnych faktów

 

Poczekajcie i napychajcie Robertsowi "kielnie" dalej

 

"Roberts Space Industries" - brzmi jak jakas instytucja/projekt kosmiczny. Nie zdziwie sie jak gosc zbiera hajs i spier#oli na ksiezyc :E

Roberts to taki "Elon" swiata komputerowego :E :E :E. Tylko ten drugi ma swoj hajs, jest ambitny, moze troche szalony. Ten pierwszy - znalazl po prostu szalencow wsrod Was :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na to wydałem $25 (lub 30) i sobie grzecznie czekam, zbierając głupawe cytaty i podśmiewając się z wiedzy o stanie tego projektu. Poza tym nie pisałem TYLKO I WYŁĄCZNIE o tobie.

 

Najzabawniejsze że gracze PC ogólnie biadolą po forach jak to konsole hamują rynek i nie ma nic nowego, a jak ktoś wreszcie ruszył dupsko aby stworzyć coś cholernie ambitnego to.. hejtują to :)

Plus masa bajek, niedopowiedzeń czy też kłamstw (w rodzaju artykułu Escapist). Sam też się złapałeś pisząc "niejednokrotnie pojawiały się informacje... "

Biegali za kredytami xD

https://www.forbes.com/sites/mattperez/2018/12/20/billionaire-clive-calder-and-son-invest-46-million-in-studio-behind-crowdfunded-game-star-citizen/#1a3af4881aad

Ziemkiewiczowski risercz. (to powinno być motto tego tematu)

~500 ludzi zatrudnionych dla jaj i dla scamu ;)

 

Do następnego updatu w którym powstawiam parę filmików opisujących grę.

Pozdrowienia z kościoła Robertsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC bodajze powstaje od 2012. 8 lat i ... Masz "Alfe" za 250mln$ ( :o :o :o ) + in-game shop ... w Alfie ... za kosmiczny hajs :E - no kur#a, jesli nie widzisz co tu faktycznie "nie halo" to nie ma sensu z Toba dyskutowac :hmm:

 

8 lat już powstaje Star Citizen :o ? No to faktycznie "grubo" tyle czasu tyle hajsu i nadal Alfa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak wygląda teraz możliwość dołączenia do gry? Trzeba dorzucić jakąś konkretną sumkę żeby pograć? Czy tylko co jakiś czas dają darmowe tygodnie dla wszystkich? Kiedyś chwilkę pograłem na starym sprzęcie, z 2 lata temu, ale tak ścinało że odpuściłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do następnego updatu w którym powstawiam parę filmików opisujących grę.

Pozdrowienia z kościoła Robertsa :)

 

Szkoda, ze tylko to prezentuje "Industris" Robertsa na obecna chwile

Przypomnij sobie zapowiedz, filmiki i wywiady przy No Man's Sky :E - tylko to byla inna polka budzetowa inny czas realizacji projektu

 

8 lat, 250mln$ budzetu ... z CROWDFUNDINGU, brak refundu, makroplatnosci w wersji alfa, demo technologiczne. Winszuje :E

 

W lutym 2018 mieli 180mln. Dzis maja 250mln. Co dalo grze 70mln $ i prawie 2 lata ? A ze zwiekszyly sie cyferki przy alfie i chyba juz jest troche grywalna :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podśmiewając się z wiedzy o stanie tego projektu.

A coś się dzieje w projekcie w ogóle?

Pamiętam, że w 2014 było w planach, że SQ42 będzie za rok.

Patrzę teraz i widzę, że SQ42 będzie w przyszłym roku :P

 

Co jakiś czas otwierają alfę do zagrania i za każdym razem jest to samo. Odpaliliby 20 mln z tych 250 hindusom to Ci by zrobili więcej :lol2:

 

Jak się robi taką crowdfundingową grę to ładnie pokazali Ci od Elite Dangerous z podobnego okresu - nawet jak zebrali śmieszne pieniądze 1,5 mln to się wzięli do roboty i zaraz była grywalna alfa, potem beta, w końcu gra która teraz się rozwija.

 

Natomiast Star Citizen to cały czas niepołatany bajzel, czy bawić się w nim można - pewnie, natomiast w kontekście zebranych pieniędzy i tempa rozwoju to ma wszystkie znamiona szwindlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak wygląda teraz możliwość dołączenia do gry? Trzeba dorzucić jakąś konkretną sumkę żeby pograć? Czy tylko co jakiś czas dają darmowe tygodnie dla wszystkich? Kiedyś chwilkę pograłem na starym sprzęcie, z 2 lata temu, ale tak ścinało że odpuściłem :(

 

Dziś się właśnie kończy free trial.

Minimalna cena teraz to 40€

 

Jak bardzo chcesz to dam ci moje konto. Od soboty i tak znikam na dobry miesiąc.

Progress jest ogromny, ale bardziej technologicznie, grze brakuje dalej contentu a przede wszystkim tzw. "players driven content" - także gotowego produktu nie oczekuj :)

 

---

 

Doskonale pamiętam zapowiedzi NMS i wiedziałem że to będzie katastrofa. (dalej zresztą jest)

Co was tak boli ten czas i kasa jaka im schodzi na zrobienie tego? Mając 9 kobiet nie urodzisz dziecka w miesiąc.

A tam projekt rozrastał się ogromnie wraz z wpłatami - wydają kasę która dostali na tworzenie gry na... tworzenie gry - no skandal.

 

Czysty niczym nie poparty hejt - oczywiście jak gra się uda to się cisza zrobi jak nie wiem w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydają kasę która dostali na tworzenie gry na... tworzenie gry - no skandal.

 

Czysty niczym nie poparty hejt - oczywiście jak gra się uda to się cisza zrobi jak nie wiem w temacie :)

 

8 lat, 250mln $ - wiesz co powinno byc oddane w rece graczy po takim czasie, z takim budzetem ? Gotowy produkt a nie demo technologiczne

 

"Czysty niczym nie poparty hejt"

 

A sam napisales, ze "nie spodziewaj sie wiele po grze bo brakuje contentu" :E

 

"Progress jest ogromny, ale bardziej technologicznie"

 

Nom, zgadza sie. Gralem jakies 2 miesiace temu. 25-50 fps niezaleznie od ustawien. Zmieniala sie jedynie utylizacja zasobow CPU/GPU miedzy 30 a 50% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doskonale pamiętam zapowiedzi NMS i wiedziałem że to będzie katastrofa. (dalej zresztą jest)

Niespecjalnie. Ogólnie NMS jako tania gra Indie z budżetem kilkadziesiąt razy! mniejszym niż taki Star Citizen jest dość ciekawa. Największy z nią problem był taki, że została wydana trochę za szybko. To nigdy nie miał być tytuł AAA.

 

Mając 9 kobiet nie urodzisz dziecka w miesiąc.

Jo, ale oni mają 500 pracowników, budżet na poziomie kilkuset mln$ i robią grę 9 lat gdzie kontentu cały czas jest mało, poczytaj sobie wywiady z pracownikami jak wygląda tworzenie SC.

Takiego tempa to można się spodziewać od garażowego projektu kilku-kilkunastu zapaleńców, a nie takiej firmy,

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie. Ogólnie NMS jako tania gra Indie z budżetem kilkadziesiąt razy! mniejszym niż taki Star Citizen jest dość ciekawa. Największy z nią problem był taki, że została wydana trochę za szybko. To nigdy nie miał być tytuł AAA.

 

 

Dodatkowo do NMS wyszly 2 duze dodatki DARMOWE naprawiajace gre, usprawniajace gdzie teraz naprawde przyjemnie sie gra

 

Kosmiczny program Robertsa pewnie organizowalby kolejny Crowdfunding na 100mln $ zeby tak gre połatać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer Cyberpunka 2012, GTA5 5-6 lat, ale to nikomu nie przeszkadza. (studia z gotowymi ludźmi i silnikami)

Nowe studio dłubie nad ogromną i przełomową grą - OMG SCAM!!

(a najwięcej rozwaliło im dodanie planet)

 

Oni zaczynali od 8 osób.

W ogóle jakiekolwiek porównywanie do NMS to jak porównywanie trabanta do S klasy. No niby można bo to i to to samochód.

Poza tym dodatki do NMS nie były darmowe - dostali na to kasę wcześniej i próbowali doprowadzić grę do stanu grywalności - inaczej już nigdy by nic nie sprzedali. Pierwsi kupujący solidnie zapłacili za te "darmowe" dodatki.

 

Popieklcie się jeszcze trochę :) Ja na dziś mam dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja też czekam na grę, ale no faktycznie idzie im to jak krew z nosa. Zamiast skupić się nad konkretną zawartością to oni poświęcają czas na jakieś kompletne bzdury w stylu ruszanie gębą w real time. Na razie mimo tej całej zawieruchy jestem dobrej myśli. Byle wydali w przyszłym roku singla, to może to potem ruszy z kopyta bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tu nie chodzi o to ile gra jest produkowana, a o traktowanie graczy jak dojne krowy.

 

W 2012 roku ta gra była już tworzona, zbiórka ruszyła, aby mieli kasę na dokończenie gry, która miała się pojawić pod koniec 2014roku. Teraz po 7 latach zbiórka dalej trwa, 250 baniek pękło, a gra dalej w takim stanie jak każdy widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie emocjonuje. Miałem hype w 2012r., od tej pory po prostu czekam. Kasy w to nie zainwestowałem więc jedynie będzie mi szkoda jeżeli gra jednak nie wyjdzie, nie widzę jednak powodu aby jakoś tu hejtowac. Rozumiem natomiast złość jeśli ktoś już zapłacił bo faktycznie może się okazać że został oszukany. Jeżeli jest jednak w mojej sytuacji to nie widzę żadnego problemu.

 

Także proponuję wszystkim wziąć głęboki oddech. TRZEBA CZEKAĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer Cyberpunka 2012, GTA5 5-6 lat, ale to nikomu nie przeszkadza. (studia z gotowymi ludźmi i silnikami)

Nowe studio dłubie nad ogromną i przełomową grą - OMG SCAM!!

(a najwięcej rozwaliło im dodanie planet)

Ogolnie chyba w tym jest problem, oni dalej w niej dlubia, nie skupiaja sie na skonczeniu zaczetych czesci tylko non stop wymyslaja nowe. Ja jestem wielkim fanem i chcialem zeby ten projekt sie udal ale na chwile obecna srednio to widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer Cyberpunka 2012, GTA5 5-6 lat, ale to nikomu nie przeszkadza. (studia z gotowymi ludźmi i silnikami)

 

Nie myl Trailera z Teaserem/zapowiedzią

Ponadto CP 2077 ma premiere w Kwietniu i o wiele mniejszy budzet nie bazujacy na crowdfundingu. Zobaczysz gre, zaplacisz, masz. Przy SC ludzie placa i nie wiedza kiedy dostana produkt (i czy w ogole go dostana) :hmm:

 

I dlaczego wybierasz gry ktore bazuja na silniku juz obecnym przy ich tworzeniu ?

Wez moze GTA IV i hybryde RAGE+Euphoria gdzie studio zaczynalo prace na owej hybrydzie. Potrzebowali 8 lat do Alfy ? Potrzebowali 250mln$ ? Potrzebowali "zaplaty z góry" ? :hmm:

 

I nie mow, ze Roberts i jego studio to swiezaki, nie porownuj do garażowcow pokroju Jobsa i Wozniaka. Wing Commander (seria) - "mowi to Panu cos Panie Ferdku ?". To nie jest jakis "no-name" ktory sklada ekipe i zbiera doswiadczenie w tej branzy

 

Porownaj sobie SC z lutego 2018, dodaj 70mln$ i porownaj z tym co jest obecnie. Dodaj po drodze problemy finansowe i kontrowersje

 

Tylko slepo zapatrzony czlowiek albo troll bedzie twierdzil, ze "spoko, wszystko gra a ludzie sie czepiaja bo sa zazdrosni lub nie stac ich" - no ch.., nie stac mnie na setki $ na wirtualne statki w grze ktorej brakuje contentu, jest ledwo grywalna i nie wiadomo dokąd zmierza jej los :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja co czekam? Na to jak za 2-3 lata zmienią silnik i zaczną gruntowną przebudowę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja co czekam? Na to jak za 2-3 lata zmienią silnik i zaczną gruntowną przebudowę. :E

Albo wszystko pierdyknie i tyle z tego będzie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż koljne firmy polecą w ślady SC.

 

Nie wiem jak trzeba być ślepym żeby nie widzeć że to skok na kasę i wygląda to jeszcze gorzej niż to co robi np. dziś EA.

Może za 5 lat uda im się zrobić coś co nie wygląda jak zabugowane demo. Może kiedyś powstanie coś z tego sensownego, a może nie - kto wie ?

 

Ale nie płączcie później że większość firm mają wywalone na jakość produktów, skoro ludzie godzą się na dosłownie wszystko.

W polsce która nie jest ameryką dalej króluje Ubi i EA gdzie odświeżane po 10 razy 'gry' i mikrotransakcje to normalość a i tak na słupkach sprzedaży są najwyżej.

 

Gry tak robione pod casuali że aż patrzeć się nie da. Taki jest przynajmniej mój gust i tak w nic już prawie nie gram ale bawi mnie sytuacja gdzie jeden na drugiego naskakuję,

a jakby spojrzeć na ich bibliotekę gier to wszystko tak na prawdę do jednego można sprowadzić.

 

Sam też święty pewnie bym nie był gdyby mnie do większej ilości gier ciągneło - ale na pewno wtedy bym nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako taki plan działania mają dopiero od kilkunastu miesięcy. Wcześniej to był chaos. Jest roadmapa, którą aktualizują co tydzień (procentowo ile czego jest zrobione, co robią następnie, w jakiej łatce co ma wyjść itd.). Co tydzień filmiki, "wywiady" z różnymi działami tworzącymi grę. Duża aktywność na forum. Komunikacja z graczami jest na świetnym poziomie, to nie jest tak, że nikt nie wie co się dzieje ;p.

 

Ciężko porównywać gry, które zaczynają być tworzone, kiedy zespół jest kompletny, budżet jest ustalony, a cała gra jest na papierze rozpisana z tytułem, którego budżet ustalony jest na 3mln$ na kickstarterze i błyskawicznie się rozrasta. Oczywiście należą się baty za takie nieogarnięcie, brak organizacji, kierunku i planu. Ciągłe zmiany, rozbudowy itd. Lecz to nie jest tak że robili to specjalnie. Na szczęście od roku czuć w końcu większy i szybszy progres. Ja tam jestem dobrej myśli, choć cierpliwość się przyda ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 lat a emocje związane z procesem powstawania Star Citizen niesłabą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ten film wymiata, warto było uskładać 250 mil ;). Jednak nie ma co mówić, robi wrażenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW

 

Squadron 42: 2019 Visual Teaser

 

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Squadron 42 to bym pograł :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...