Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Star Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Matko boska jaka ta gra jest przerostem formy nad treścią, całe studio powinni za takie akcje i ciągłe wyłudzanie pieniędzy skazać na dożywocie w gułagu na skraju Syberii, śmiecie nie ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha parę pierdół in-game w cenie kilku gier XD

Za 1100$ to kupisz konkretnego PC i zostanie jeszcze na konsole. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawily sie nowe pakiety z Carrackiem w sklepie. btw. oprocz Carracka w zestawie jest RSI Rover i C8 Pisces.

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/17495-Anvil-Carrack-Flyable-Now

 

dostepne sa tez ciekawe pakiety pojazdow w cenach od $190 do $18.450

https://robertsspaceindustries.com/pledge/game-packages

Wow, cudowny news. Wszyscy na to czekali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45$ za najtańszy statek, trzeba brać póki są "in stock", bo pewnie zejdą na pniu. :E Istny kabaret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA powinno się od nich uczyć jak się sprzedaje skrzynki po ~1000 euro :E i to nawet nie trzeba wydawać gry, aby siepać kasę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na początku drogi Star Citizena myślałem, że docelowo ma powstać spacesim totalny. Zbudowany na marzeniach, oferujący mnóstwo zawartości, choć z takimi wielkimi planami i ograniczonymi zasobami trzeba było nastawiać się na wiele lat produkcji, o ile wcześniej nie polegnie.

 

Tymczasem dzisiaj, nawet pomijając kwestie stopnia (nie)ukończenia projektu, okazuje się że gra w swoim zamyśle ma być wydmuszką oferującą w cenie sklepowej tylko sam szkielet z elementarną funkcjonalnością, a za każdą pierdołę zbliżającą grę do tego, czym od początku miała być, trzeba będzie płacić prawdziwymi pieniędzmi szczerbaty.gif

 

To wszystko oczywiście przy założeniu, ze gra jest w ogóle planowana jako gra, a nie tylko jeden wielki scam, do którego tylko dorabiane są co pewien czas jakieś elementy gry, strony, albo zajawki ze znanymi aktorami żeby uwiarygodnić cały ten przekręt.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze na początku drogi Star Citizena myślałem, że docelowo ma powstać spacesim totalny. Zbudowany na marzeniach, oferujący mnóstwo zawartości, choć z takimi wielkimi planami i ograniczonymi zasobami trzeba było nastawiać się na wiele lat produkcji, o ile wcześniej nie polegnie.

i tak jest. gra juz na tym etapie oferuje bardzo wiele. wymysl co chcialbys robic i z bardzo duzym prawdopodobienstwem, biorac pod uwage na jakim etapie jest gra, bediesz mogl to robic

 

Tymczasem dzisiaj, nawet pomijając kwestie stopnia (nie)ukończenia projektu, okazuje się że gra w swoim zamyśle ma być wydmuszką oferującą w cenie sklepowej tylko sam szkielet z elementarną funkcjonalnością, a za każdą pierdołę zbliżającą grę do tego, czym od początku miała być, trzeba będzie płacić prawdziwymi pieniędzmi

nie do konca jest to prawda. kupujesz starter za $55 i koniec. reszte kasy zarabiasz w grze. wszystkie ulepszenia, inne pojazdy kupujesz w grze. lub wynajmujesz. chcesz szybko zarobic, wynajmujesz jakis wiekszy tranportowiec na pare dni plus dobrze zaplanowaane trasy, wtedy szybko zwraca sie sam wynajem i zarabiasz kase.

 

Infographic.jpg

 

To wszystko oczywiście przy założeniu, ze gra jest w ogóle planowana jako gra, a nie tylko jeden wielki scam, do którego tylko dorabiane są co pewien czas jakieś elementy gry, strony, albo zajawki ze znanymi aktorami żeby uwiarygodnić cały ten przekręt.

a w czym problem z "dorabianiem"? czy taki WoW juz na starcie ofertwal zawartosc jaka ofeuje teraz? imho CIG wlasnie dlatego wszystko "dawkuje" bo z ogolnej wizji przechodza do szczegolow. nie przypominam sobie, aby na starcie byla mowa np. o tym, ze trafiajac do wiezienia, bedisz mogl z niego uciec (z pomoca znajomych lub nie), albo zapracowac na wolnosc.

Sq42 jest gra sp, ktora ma wprowadzic w swiat gry i ktora ma duze szanse pojawic sie pod koniec tego roku. SC to jest glowny projekt CIG, czyms jak imho WoW blizzarda, ktory nie jest przeciez za darmo, a przyciaga miliony graczy, ktore zostawiaja w nim grube $k.

 

 

carrack, ile mozna zapakowac sprzetu? duzo :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=QalYGuyvR8I

 

a ze nie kazdy zaglada na reddita..

 

77gu2secs1k41.png

 

reczny minning podczas burzy

 

37bmqezuixj41.jpg

 

swoja droga, carrack to imho jeden z najlepszych obecnie dostepnych statkow. daje pelna wolnosc, szczegolnie z funkcjonalnoscia respawnu :) ogromny zasieg, na pokladzie mniejszy prom idealnie sprawdzaja w misjach tak duzego transportu, jak i malych paczek - gdzie nie da sie rady wyladowac carrackiem, mozna spokojnie podleciec czyms mniejszym.

Edytowane przez mALEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu pojawil sie 3.9 na PTU.

 

https://robertsspaceindustries.com/spectrum/community/SC/forum/190048/thread/star-citizen-alpha-3-9-0-ptu-5047075-patch-notes

 

z microTech podniesli sobie znowu sami poprzeczke. W drodze update'y "starych" lokacji jak i "fauna", ktorej przeglad mamy w swietnie zrobionym New Babbage.

 

za dnia

 

source.jpg

 

i w nocy

source.png

 

https://www.youtube.com/watch?v=25oz9Fp3v4A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie do ludzi ktorzy graja, zbieram opinie.

 

Mam ochote polatac w czyms a MS nie beardzo chce mi dac dostep do alphy flight simulatora, elite dangerous lekko mowiac ssie i jest nudne. Dlatego zastanawiam sie nad Star citizen.

 

Na reddicie moge natknac sie na mieszane odczucia, mamy tutaj stalych graczy ktorzy moga cos od siebie dodac? Sporo sie naczytalem, ze ostatnia wersja 3.9 jest nadal bugfestem. Jak to na prawde wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend zaczyna się darmowy, tygodniowy event, więc sobie sprawdzisz. Wersja 3.7 była najbardziej stabilna, obecna 3.9 ssie, ale przed eventem ma wyjść 3.9.1, która już sporo poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend zaczyna się darmowy, tygodniowy event, więc sobie sprawdzisz. Wersja 3.7 była najbardziej stabilna, obecna 3.9 ssie, ale przed eventem ma wyjść 3.9.1, która już sporo poprawia.

Wiem ze ma byc darmowy tydzien i mam zamiar polatac i sie pobawic. Bardziej mi chodzi o opinie ludzi, ktorzy juz w to graja troche dluzej i moga cos powiedziec na temat tego czy zaczyna sie powoli spelniac to co obiecali czy jednak zostajemy w alpha forever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełniać się spełnia, ale bardzo wolno. Zwłaszcza teraz, gdzie większa część ekipy pracuje nad SQ42, czyli modułem single player. To na nim się obecnie skupiają, bo chcą wydać w przyszłym roku.

 

W obecnej wersji online jak najbardziej można się pobawić. Masz górnictwo ze statku oraz ręczne. Misje kurierskie, handel, misje bounty również na innych graczy gdy ściga ich prawo. Misje poszukiwawcze. W nowym patchu wyszło więzienie, do którego trafiasz po złamaniu prawa i musisz swoje odsiedzieć. Pracując w kopalni zmniejszasz czas odsiadki. Możesz też spróbować uciec, ale w tym musi Ci ktoś pomóc. No i parę planet, kilkanaście księżyców i wiele stacji do eksploracji. We free week pewnie udostępnią sporo statków do polatania, więc można posprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełniać się spełnia, ale bardzo wolno. Zwłaszcza teraz, gdzie większa część ekipy pracuje nad SQ42, czyli modułem single player. To na nim się obecnie skupiają, bo chcą wydać w przyszłym roku.

 

W obecnej wersji online jak najbardziej można się pobawić. Masz górnictwo ze statku oraz ręczne. Misje kurierskie, handel, misje bounty również na innych graczy gdy ściga ich prawo. Misje poszukiwawcze. W nowym patchu wyszło więzienie, do którego trafiasz po złamaniu prawa i musisz swoje odsiedzieć. Pracując w kopalni zmniejszasz czas odsiadki. Możesz też spróbować uciec, ale w tym musi Ci ktoś pomóc. No i parę planet, kilkanaście księżyców i wiele stacji do eksploracji. We free week pewnie udostępnią sporo statków do polatania, więc można posprawdzać.

Tak zrobie, zaczyna mi sie to podobac, szczegolnie ten mix z FPP. Nie wiesz czy jak np zdecyduje sie na kupno gry zaraz po nim to wtedy to co uzbieralem podczas niego przepadnie?

 

 

Druga sprawa - poziom wejscia do gry jest bardzo wysoki czy moze gra jest dosc przystepna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy jak np zdecyduje sie na kupno gry zaraz po nim to wtedy to co uzbieralem podczas niego przepadnie?

imo przepadnie. a juz na pewno, po pierwszym "wipe"

 

Druga sprawa - poziom wejscia do gry jest bardzo wysoki czy moze gra jest dosc przystepna?

interface i klawiatura nie jest jakims wyzwaniem. pierwsza kase najlepiej/najlatwiej zarobic jako kurier z misji zlecanych przez "mission giversow" najlepiej od tych "zlych" ;)

https://www.boredgamer.co.uk/2019/01/16/mission-givers-guide/

 

szczegoly darmowego tygodnia

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/17611-Invictus-Launch-Week-2950-Details

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo przepadnie. a juz na pewno, po pierwszym "wipe"

 

interface i klawiatura nie jest jakims wyzwaniem. pierwsza kase najlepiej/najlatwiej zarobic jako kurier z misji zlecanych przez "mission giversow" najlepiej od tych "zlych" ;)

https://www.boredgamer.co.uk/2019/01/16/mission-givers-guide/

 

 

 

Ja gram na HOSAS 2x T16000m bo na przepustnicy IMO srednio.

 

Co do poziomu wejscia bardziej mi chodzilo o to czy jest jakikolwiek samouczek etc bo odnalezienie sie tak z marszu w grze jest trudne. Sprawdze to o czym mowisz, zrobilem kilka misji bounty hunter, znalazlem typa w jaskini w innej i w ostatniej gdzie rowniez mialem znalezc to utknalem i nie moglem wyjsc na polke skalna :E

 

Co do wipe - czy aUEC podlegaja wipe?

 

Teraz takie moje podsumowanie obecnego stanu gry:

 

Nie wiem jakim kretynem trzeba byc zeby organizowac Event na patchu ktory wchodzi na glowny serwer 5 min przed jego rozpoczeciem (BTW nie ma to jak alpha ktora ma swoj testowy serwer :E). Niestety moje(jak i wiekszosci sadzac po postach na reddit) doswiadczenia od piatku sa tragiczne, notoryczne bledy serwera gdzie wiecej czasu staramy sie wbic do gry niz w nia gramy, czeste DC i ogolnie bardzo slaba wydajnosc serwerow(lub raczej samego kodu sieciowego gry).

 

Odnosnie tego co jest dostepne - w koncu zaczyna to miec rece i nogi, nie powiem widac ze najbardziej skupili sie na stateczkach dzieki ktorym trzepia kolosalna kase, na szczescie reszta czyli tryby gry swiat itd zaczyna powoli wygladac jak gra - przy czym trzeba pamietac ze rzeczywiscie jest to alpja i masa rzeczy dziala zle, troche boli ze kilka bugow ktore sam mialem sa w grze wedlug raportow ludzi od conajmniej roku/dwoch i dalej nienaprawione. Przy cyzm mowa tu o takich prostych rzeczach jak np pusty magazynek po respawnie w trybie FPS, winda do ktorej wchodzisz a tam jej interfejs nie dziala i musisz wyjsc z gry etc.

 

Jesli chodzi o odczucia gra moze byc rewelacyjna ale za nie wczesniej niz 6 lat patrzac na ich obecna prace i to przy zalozeniu ze kasa nadal bedzie splywac rzeka. Tak wiec gra raczej dla zapalencow ktorym nie straszne wszedobylskie bugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mamy darmowy tydzień gry i odpalam grę po 8 miesiącach przerwy na mocniejszym GPU i tu nagle wymaganie wzrosły o co najmniej 50%. Pamięci ram zużywa na dzień dobry 15,8GB i wszystkie rdzenie procesora dobija ponad 90% przez co mam częste dropy do kilkunastu fps :( Wygląda na to że 16GB ramu i Ryzen 2600 już nie wystarczają :( Doznałem szoku

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy darmowy tydzień gry i odpalam grę po 8 miesiącach przerwy na mocniejszym GPU i tu nagle wymaganie wzrosły o co najmniej 50%. Pamięci ram zużywa na dzień dobry 15,8GB i wszystkie rdzenie procesora dobija ponad 90% przez co mam częste dropy do kilkunastu fps :( Wygląda na to że 16GB ramu i Ryzen 2600 już nie wystarczają :( Doznałem szoku

Po tym calym darmowym tygodniu to moglbym tutaj wysmarowac piekny post na temat aktualnego stanu gry. Na razie jeszcze poczekam z tym do konca tego free week.

 

 

jesli chodzi o wymagania to na kompie z sygnaturki mam bardzo niestabilne klatki, gra zajmuje 24Gb ram plus 7Gb Vram wiec jak tego nie ogarna to 32 bedzie minimum za chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam parę pytań.Chciałbym pograć w kosmiczne mmo umożliwiające spotykanie innych ludzi, wspólne wykonywanie misji i farmienie , budowę własnej bazy na jakiejś planecie / ew księżycu.

Co zatem wybrać ?Star Citizen czy No mas sky?

Z mojego researchu wynika że raczej słabo ze spotykaniem innych graczy w SC, czy może jednak nie?Poszukuje takiego lineage2 w kosmosie z wielkimi skupiskami ludzi, w którym czuć klimat mmo.Tak jak na tym zdjęciu:835ef4_aedc504de8484231bd36807184a7e326.jpg

Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star Citizen czy No mas sky?

 

Nie znam się na innych grach ale w NMS dużo pograłem i tam raczej gra dla solo grania lub pod co-opa, do mmo duuuuuuużo brakuje i nigdy taką grą nie będzie, mimo wszystko polecam, jak nie dziś to w promo gdzieś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam parę pytań.Chciałbym pograć w kosmiczne mmo umożliwiające spotykanie innych ludzi, wspólne wykonywanie misji i farmienie , budowę własnej bazy na jakiejś planecie / ew księżycu.

Co zatem wybrać ?Star Citizen czy No mas sky?

Z mojego researchu wynika że raczej słabo ze spotykaniem innych graczy w SC, czy może jednak nie?Poszukuje takiego lineage2 w kosmosie z wielkimi skupiskami ludzi, w którym czuć klimat mmo.Tak jak na tym zdjęciu:ciach

 

Chyba EVE Online jest najbliżej kosmicznego MMO w dużej skali.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam parę pytań.Chciałbym pograć w kosmiczne mmo umożliwiające spotykanie innych ludzi, wspólne wykonywanie misji i farmienie , budowę własnej bazy na jakiejś planecie / ew księżycu.

Co zatem wybrać ?Star Citizen czy No mas sky?

Z mojego researchu wynika że raczej słabo ze spotykaniem innych graczy w SC, czy może jednak nie?Poszukuje takiego lineage2 w kosmosie z wielkimi skupiskami ludzi, w którym czuć klimat mmo.Tak jak na tym zdjęciu:

Star citizen - brak budowania baz, co do spotykania graczy jak najbardziej ich bedziesz spotykac ale raczej dosc rzadko - chyba ze akurat napsocisz i bedzie kontrakt na Twoja glowe, wtedy gwarantuje Ci ze w ciagu 5 min znajdzie sie przynajmniej 3-4 osobnikow zeby CIe zestrzelic.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch 3.10 na serwerach testowych, mozna sie spodziewac, ze niedlugo trafi na Live - mozna sie spodziewac sporej ilosci zmian tutaj wiecej info. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...