Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milutka2004

2 internety

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleźli się "fachowcy"! Leczcie swoje kompleksy gdzie indziej i w inny sposób, niż przez nabijanie się z kogoś, Waszym zdaniem, słabszego.

 

Też stawiam kasę przeciw pustym orzechom, że nie wiecie, jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze podlaczyc oba kable i laczyc sie na zmiane raz z jedna raz z druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje zakład z kazdym ze umiem to zrobic !!!

.. i przyjmuje zakład z kazdym ze nie zrobi sobie tego ta dziewczyna sama li tylko na podstawie postu który tu ktos napisze (musiał by to byc całkiem pokaźny tutorial)

 

z tego co pisze, jej wiedza informatyczna jest "mała" więc musi miec do pomocy kogos kto jej to fizycznie zrobi.

 

Jeśli się mylę, pochyle czoło przed nią za pojętność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje, albo dzisiaj widziałem podobny topik na Labie (o podłączeniu dwóch "internetów") i tam jakoś nikt się nie śmiał. Ktoś przytoczył jakiś link z innego forum i tam wstępnie (bardzo wstępnie) jakoś to było wytłumaczone.

A tu sami k***a znawcy bekę kręcą a zielonego pojęcia nie mają, jak (i czy w ogóle da się) to zrobić.

 

Jedyne co - trzeba zgodzić się z zeusiastym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:E  :E  :E  :E  :E

a mozna miec dwie telewizje w telewizorze ?

Co to za dostawca netu skoro nie mozna dzialac na P2P ???

" Dziwny jest ten swiat" Czesio Nie men

 

Boże co za przygłup. Pewnie że można. Jedną jako kablówke, bądź antenową naziemną, drugą jako np. zestaw DVB podłączony do EURO. Zgrywacie mądrali i śmiejecie się z kogoś kto niekoniecznie interesuje się komputerami, może ja was tak powyśmiewam np. z robotyki albo mechaniki. Jeśli bylibyście expertami, napisalibyście dobrego posta z poradą. Ale cóż, jeśli nie ma się nic do powiedzenia (nie ma się pojecia jak rozwiazać problem) zawsze warto wstawić swoje HAHAHA, dla jednego postu więcej. Zawsze o jeden do przodu, nie? :thumbup::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli bylibyście expertami, napisalibyście dobrego posta z poradą.

 

 

dalej twierdze ze nie da sie wytłumaczyc za pomoca postu. lub kilku postow takiego zagadnienia osobie ktora ma małe pojecie o komputeraqch, takiej osobie ciezko wytlumaczyc na forum bez obraków jak skonfigurowac program pocztowy a co dopiero jak polaczyc dwa łącza, jedyne co mozna polecic to google.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze sporo opcji:

 

1. milutka nie jest dziewczyna tylko facetem i pisze bzdury dla beki

2. milutka boi sie przyznac ze jest facetem i udaje kobiete z powosu braku wiedzy

3. milutka jest kobieta, ktora sie nie zna

 

jest jeszcze druga strona medalu:

 

- ci, co wiedza o co chodzi (watpliwe ze sa tacy - post malo wyjasnia) sie smieja

- ci co nie wiedza nic marudza na tych pierwszych ze nie mowia

 

paranoja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zebyś sie zdziwil ze nie :E

 

W środowisku [Edit:Windows] nie da sie skonfigurować sieci lokalnej (osiedlówka) i sieci ethernet (kablówka) tak żeby system był połączony naraz z obiema sieciami. Można by tu kombinować z routerami na wyjściu USB, ale krosowanie tej lini przez operatora kostek (w bloku) tak żeby działały nie leży w interesie operatora. Można tylko podłączyć osiedlówke do sieciowki i router bądź modem kablówki do kompa i skonfigurować dwa osobne połączenia.

 

Jeżeli natomiast autorka tematu ma modem USB, niebędą potrzebne żadne rozgałęźniki ani nawet nie bedzie trzeba rdzenia owijać na kabelku tylko normalnie pod USB jedno pod LANA drugie i utworzyć połączenie sieciowe i internetowe, z różnymi sterownikami, ale jestem pewnien że ta kobitka tego nie zrobi sama.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli natomiast autorka tematu...

 

chyba juz dawno stracila zainteresowanie i sie zgubila... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[..]Co to za dostawca netu skoro nie mozna dzialac na P2P ??? [...]

 

Zwykly kablówkowy dostawca netu, którego userzy nie mają swojego IP, więc jedynym P2P jakie im działa to DC++ i to tylko w wewnętrznym hubie dostawcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej twierdze ze nie da sie wytłumaczyc za pomoca postu.

da się, bo ona nie chce mieć "dwóch" internetów, tylko z jednego połaczenia zasoby lokalne, a z drugiego internet.

A zebyś sie zdziwil ze nie

 

W środowisku [Edit:Windows] nie da sie skonfigurować sieci lokalnej (osiedlówka) i sieci ethernet (kablówka) tak żeby system był połączony naraz z obiema sieciami. Można by tu kombinować z routerami na wyjściu USB, ale krosowanie tej lini przez operatora kostek (w bloku) tak żeby działały nie leży w interesie operatora. Można tylko podłączyć osiedlówke do sieciowki i router bądź modem kablówki do kompa i skonfigurować dwa osobne połączenia.

 

Jeżeli natomiast autorka tematu ma modem USB, niebędą potrzebne żadne rozgałęźniki ani nawet nie bedzie trzeba rdzenia owijać na kabelku tylko normalnie pod USB jedno pod LANA drugie i utworzyć połączenie sieciowe i internetowe, z różnymi sterownikami, ale jestem pewnien że ta kobitka tego nie zrobi sama.........

a ty sprawiasz wrażenie, że się znasz, ale pieprzysz głupoty.

 

chyba juz dawno stracila zainteresowanie i sie zgubila...

gdyby mnie taka banda kretynów odpowiedziała salwą śmiechu, to też bym się zmył. Dziwisz się?

 

Co do tematu, nie ma problemu być w LAN i mieć własne połaczenie do netu. Po prostu dla połaczenia z LAN nie ustawiamy bramy. Kablówki są często organizowane jak LAN, więc tu właściwie problem sprowadza się do ustawienia odpowiedniej bramy. ALE: obie podsieci muszą pracować na różnych klasach IP, bo inaczej będą poważne problemy z routingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie to zrobic ? sam sie zastanawiam bo mam dostep do netu z kablowy i z lini tel. jak podlacze obydwa to win korzysta tylko z jednego polaczenia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednocześnie nie można korzystać (tak bez jakiegoś większego kombinowania w win xp - w linuchu pewnie można :E) z dwóch połączeń na raz :hmm: Za to przełączenie się między połączeniami to kwestia kilkunastu sekund.

 

Chociaż gdyby tak włączyć jednocześnie dwa połączenia i je zmostkować? (jest taka opcja w połączeniach sieciowych) Tylko nie wiem czy to czasem nie bylo do tego zeby z jednego lacza udostepniac net np na drugi komp. Ale spróbować zawsze można :) Ja sam podłączałem w ten sposób net normalny dsl i kiedyś zeby zobaczyc czy bedzie to dzialalo podlaczylem komorke jako modem. Z dsl leci 400-500KB/s, z koma leci ~5KB/s :E wiec nawet jakby się te prędkości dodały to ciężko by bylo to zauważyć w moim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba jednocześnie nie można korzystać (tak bez jakiegoś większego kombinowania w win xp - w linuchu pewnie można :E) z dwóch połączeń na raz :hmm: Za to przełączenie się między połączeniami to kwestia kilkunastu sekund.

 

Chociaż gdyby tak włączyć jednocześnie dwa połączenia i je zmostkować? (jest taka opcja w połączeniach sieciowych) Tylko nie wiem czy to czasem nie bylo do tego zeby z jednego lacza udostepniac net np na drugi komp. Ale spróbować zawsze można :) Ja sam podłączałem w ten sposób net normalny dsl i kiedyś zeby zobaczyc czy bedzie to dzialalo podlaczylem komorke jako modem. Z dsl leci 400-500KB/s, z koma leci ~5KB/s :E wiec nawet jakby się te prędkości dodały to ciężko by bylo to zauważyć w moim przypadku...

 

 

po zmostkowaniu (ktore sluzy chyba do sieci lokalnej) polaczen komp korzysta dalej tylko z jednego polaczenia (tj predkosci sie nie dodaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by zamonotować 2 karty sieciowe, skonfigurować oddzielne połączenia na Xp i przełączać między nimi ?

Tylko to trochę bezsensu, bo drogo wychodzi korzystać z usług 2ch operatorów,jeżeli da się zrobić w opisany sposób i autorka dalej jest zainteresowana (niech da oznaki życia) to mogę napisać "tutorial" :D

A tak swoją drogą to nie widzę tutaj nic zabawnego,no może z wyjątkiem określenia"2 internety" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dolacze do pytania, moze ktos akurat bedzie wiezial... Jak podlaczyc dwie neostrady albo dwa cokolwiek tak zeby predkosci sie sumowaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to raczej nie da rady, teoretycznie dałoby się zrobić, ale musiałoby powstać odpowiednie oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:question: Witam mam pytanko i mam nadzieje ze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Otórz mam 2 internety jeden osiedlowy a drugi z kablówki chcialabym podłaczyc je pod jeden komputer.Dla zaciekawionych po co to ot.órz na osiedlówce mamy filmy na serwerze dośc nowe i duzo ,ale nie mozna zciagac z kazy natomiast z osiedlówki tak .Wiec moze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Aha nie wiem czy to wazne ale mam 4 wejscia usb a 2 takie jak wtyczka do telefonu niestety nie wiem jak to sie nazywa .No chyba tyle dzieki za odpowiedz jakakolwiek.

 

Podłącz te 2 internety do switcha, bo dwóch końcówek do jednej dziurki nie wsadzisz. ;):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:question: Witam mam pytanko i mam nadzieje ze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Otórz mam 2 internety jeden osiedlowy a drugi z kablówki chcialabym podłaczyc je pod jeden komputer.Dla zaciekawionych po co to ot.órz na osiedlówce mamy filmy na serwerze dośc nowe i duzo ,ale nie mozna zciagac z kazy natomiast z osiedlówki tak .Wiec moze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Aha nie wiem czy to wazne ale mam 4 wejscia usb a 2 takie jak wtyczka do telefonu niestety nie wiem jak to sie nazywa .No chyba tyle dzieki za odpowiedz jakakolwiek.

:lol2: hehehe

Dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(milutka2004 @ 19 Marzec 2005, 17:07) *

smilies/question.gif Witam mam pytanko i mam nadzieje ze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Otórz mam 2 internety jeden osiedlowy a drugi z kablówki chcialabym podłaczyc je pod jeden komputer.Dla zaciekawionych po co to ot.órz na osiedlówce mamy filmy na serwerze dośc nowe i duzo ,ale nie mozna zciagac z kazy natomiast z osiedlówki tak .Wiec moze bedzie ktos w stanie mi pomóc.Aha nie wiem czy to wazne ale mam 4 wejscia usb a 2 takie jak wtyczka do telefonu niestety nie wiem jak to sie nazywa .No chyba tyle dzieki za odpowiedz jakakolwiek.

 

Podłącz te 2 internety do switcha, bo dwóch końcówek do jednej dziurki nie wsadzisz. smilies/wink.gif smilies/szczerbaty.gif

 

smilies/lol2.gif hehehe

Dobre smilies/wink.gif

 

chu!a warte. po co takie bzdury pisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja sie dolacze do pytania, moze ktos akurat bedzie wiezial... Jak podlaczyc dwie neostrady albo dwa cokolwiek tak zeby predkosci sie sumowaly ?

 

Neostrada w SLI :lol2: a tak poważnie to da się tak zrobić (będą dwa połączenia internetowe) ale prędkości nie będą się sumować, tylko trzeba będzie programom pokazać które połączenie to net, więc można zrobić tak, że jedne programy będą korzystać z jednego neta, inne z drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neostrada w SLI :lol2: a tak poważnie to da się tak zrobić (będą dwa połączenia internetowe) ale prędkości nie będą się sumować, tylko trzeba będzie programom pokazać które połączenie to net, więc można zrobić tak, że jedne programy będą korzystać z jednego neta, inne z drugiego.

 

Czyli jeśli dajmy na to plik jest w 2 częściach to można ustawić tak żeby każde łącze ściągało swój z maksymalną przepustowością i wtedy ściągniemy go 2x szybciej czyli w tym przypadku można wykorzystać te "2 internety" :E Dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...