Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elvishitler

problem z Gainward Geforce 6600 GT GS

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

od kilku dni doświadczam na moim kompie niepokojącego zjawiska: każdorazowo po wyjściu z gry (notorycznie zdarza się to przy grach: "Chronicles Of Riddick:EFBB", "Lineage 2", "Brothers In Arms:RTH30", rzadziej przy "Star Wars Republic Commando") następuje restart systemu, czasami po wyjściu z gry wyświetli się jeszcze na moment pulpit a czasami kliknięcie opcji "quit game" jest równoznaczne z rebootem, czy ktoś może pomóc mi w pozbyciu się tego problemu? zamieściłem ten post tutaj bo odnoszę wrażenie że to wina karty bądź jej konfiguracji...

 

mój komputer: Athlon64 3200+, 512 ram Kingstone, Gainward Geforce 6600 GT Golden Sample (pracujacy przy ustawieniech "Enhanced" czyli podkręcony w granicach gwarantowanych przez producenta jako bezpieczne i stabilne), płyta Asus K8V SE Deluxe, najnowsze sterowniki Nvidia (próbowałem różnych sterowników i w każdym przypadku problem występował)

 

p.s. po zrestartowaniu kompa pojawia się komunikat o "poważnym błędzie"; szczegóły tego błędu:

C:\DOCUME~1\Mi\USTAWI~1\Temp\WER95b8.dir00\Mini032005-01.dmp

C:\DOCUME~1\Mi\USTAWI~1\Temp\WER95b8.dir00\sysdata.xml

 

Mi - to nazwa mojego profilu w WinXp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gry masz wadliwe?? Chociaż wątpie żeby to była wina gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tę samą kartę i muszę ci powiedzieć, że gdy grałem w NFS:U2 - a dokładnie podczas tuningowania bryki komp mi nagle zwisnął. Chwilkę później się zrestartował i... zamiast ekranu biosu pojawiaja się same krzai (niczego nie widać). Nawet do windowsa nie wchodzi. Mam nadzieje że do niczego się nie dowalą podczas reklamacji.

 

Kartę miałem nie podkręconą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

Jaki zasilacz? To pytanie podstawowe. Zobacz również jaka jest temp. GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ModeCom 350W;

temperatura rdzenia waha się (przynajmniej takie temperatury zaobserwowałem) od 40 do 48-49 stopni, temperatura otoczenia zazwyczaj w okolicach 39-40 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

GF 6600 GT jest strasznie uczulony na linię -12V i zalecane jest przez samą NVIDIĘ, by zasilacz posiadał 20 amperków na tej linii.

 

Nie widzę specyfikacji tego Modecoma, najlepiej jakbyś sprawdził z jakimś lepszym zasilaczem, czy wtedy się resetuje.

 

Polecam wyłączenie FastWrites w BIOSie i ustawienie AGP Aperature Size na 256 MB. W razie czego możesz podnieść napięcie dla AGP do 1.6V.

 

Zobacz czy jest może nowy BIOS do twojej karty (przez Expert Tool). BIOS masz najnowszy do płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry...sytuacja uległa drobnej zmianie: po zflashowaniu płyty głównej najnowszym biosem, zainstalowaniu najnowszych sterowników do grafiki, włączyłem Brothers In Arms i zastrzeliłem paru nazistów...po wyjściu z gry komputer nie zrestartował się!!! wyświetlił się komunikat o błędzie:

 

Build: (null)

 

OS: Windows XP 5.1 (Build: 2600)

CPU: AuthenticAMD Unknown processor @ 2412 MHz [1428138491904.000000 0] with 510MB RAM

Video: NVIDIA GeForce 6600 GT (6697)

 

General protection fault!

 

History: FCollisionOctree::RemoveActor <- FCollisionOctree::RemoveActor <- FCollisionOctree::~FCollisionOctree <- ULevel::Destroy <- UObject::ConditionalDestroy <- (Level Menu_map.myLevel) <- UObject::PurgeGarbage <- (42609: Level Menu_map.myLevel) <- UObject::PurgeGarbage <- UObject::PurgeGarbage <- UObject::StaticExit <- appPreExit

 

kliknąłem ok.....po czym komp się zrebootował :kwasny:

 

ten komunikat błę dy jest nieco bardziej rozbudowany więc może ktoś z Was będzie mógł wyjaśnić tą sprawę? jeśli nie to zabieram się za FastWrites...

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

procek się nie przegrzewa? jest podkręcony? zobacz czy pamięci nie mają błędów (memttest86)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor nie jest podkręcany i nie wydaje mi się zeby to on się przegrzewał (rebooty następują tylko w tym konkretnym momencie - po wyjściu z gry - nigdy w trakcie, czy przy innych aplikacjach np. dużo korzystam z Photoshopa i 3dMax i nie mam żadnych problemów z tymi programami), pamięć sprawdziłem - wszystko gra...teraz sprawdzam krok po kroku (na podstawie tego ) niesławny General Protection Fault...powoli tracę wszelką nadzieję :kwasny:

 

 

dziękuję wam za pomoc :thumbup:

 

szczególnie Tobie Winter :thumbup::thumbup::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...