Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Virrus

Dobra, teraz kolej na mnie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:)

 

Sobie tak przeszukiwałem sklep i natrafiłem na tego: Panasonic (LUMIX)

 

Czy coś mozecie powiedziec na temat jego parametrów, bo wydaje mi się za za te pieniądze 6x optyczny i antishock w tej cenie jest kuszącą propozycją :)

 

Czy polecacie coś innego ? Sprawdzonego itp. itd. Na co zwracać uwage przy zakupie, czym się kierować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekal az stanieje jeszcze troszke Olympus 5060 - teraz kosztuje kolo 1650zl na allegro a ten aparat w tej klasie cenowej po prostu nei ma konkurencji (niby Canon G6 i Sony V3 cos tam probuja ale bez szerokiego kata to sie moga schowac ;)). Ten Olek to juz na prawde profesjonalny sprzet (jak an kompakt :)).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Dzięki, ale z tego co widze nie ma wszystkich co by mnie ineresowały...

 

Ale dobrze ze i takie coś jest :)

 

Oki, a co powiesz na tego Lumix'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poczekal az stanieje jeszcze troszke Olympus 5060 - teraz kosztuje kolo 1650zl na allegro a ten aparat w tej klasie cenowej po prostu nei ma konkurencji (niby Canon G6 i Sony V3 cos tam probuja ale bez szerokiego kata to sie moga schowac ;)). Ten Olek to juz na prawde profesjonalny sprzet (jak an kompakt :)).

Pozdr.

 

 

Może i fajny, ale duży i ciężki :(

 

I swoja premiere miał w 2003 roku (listopad) temu :( A w tym czasie zdązyło sie juz troszke zmienić...;P

 

Dalej upieram się nt. tego Lumix'a, ale oczywście czekam na dlasze propozycje produktowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm...

Dzięki, ale z tego co widze nie ma wszystkich co by mnie ineresowały...

 

Ale dobrze ze i takie coś jest :)

 

Oki, a co powiesz na tego Lumix'a ?

O lumixie zdania sa podzielone - niektorzy mowia ze to dobry aparat inni ze jednak forki z niego nei zachwycaja. Ja bym sie zastanowil bo jednak Panasonic to nei ejst jakas profesjonalna firma fotograficzna. Ogolnie to bym raczej szukal wsrod takich firm jak Olympus, Canon, Minolta, ewentualnie Sony albo Nikon (ale nikon ma troszke dziwne ceny i ogolnie jego aparatom zawsze czegos brakuje np. maja beznadziejne wyswietlacze :P.). Pewnie interesuje cie cos z duzym zoomem? Calkiem udana jest seria z minolty albo ultrazoomy olympusa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć.

 

Koleżanka ma Nikona 3700 i jest zajebiscie "szybki" wyświietlacz, tzn. jest znakomita szybkość wyświetlania, nie ma czegoś takiego ze po przejsciu z jasnego w ciemne miejsce, aparat "zwalnia" z wyświetlaniem obrazu na LCD.

 

Filmiki nagrywa z nadzwyczajna jakościa jak na aparat, bagatela tylko 1 sec, zajmuje niemal 1MB :o , jednak 640/480/ 30 klatek na sekunde robi swoje.

 

Hehe, to tyle co zdązyłem się zorientowac w Nikon - seria low end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i fajny, ale duży i ciężki :(

 

I swoja premiere miał w 2003 roku (listopad) temu :( A w tym czasie zdązyło sie juz troszke zmienić...;P

 

Dalej upieram się nt. tego Lumix'a, ale oczywście czekam na dlasze propozycje produktowe :)

Lumix tez duzy i ciezki - ogolnie zaawansowane kompakty sa takie poniewaz wtedy lepiej leza w dloni i latwiej sie robi fotki (pozatym Olek ma magnezowa obudowe wiec jest tez wytrzymaly i stad masa :P). A jesli chodzi o to ze ten aparat ma prawie 2 lata to to na prawde zaden problem - ostatnio wyszla nowa wersja - 7070 i nie rozni sie ona praktycznie neiczym (oprocz tego ze jest o 50% drozsza i ma 7mpix matryce). W cyfrowkach wcale tak duzo sie nei zmienia - matryce osiagnely jzu swoja maks wielkosc (powyzej 7 mpix na tak malej powierzchni nie da sie jzu ladowac bo zaczyna strasznie szumiec), a podstawa w aparacie to optyka, a ta w olku jest swietna (nowy model ma identyczna), jedyne co bylo problemem ze starymi modelami to szybkosc dzialania, ale to tez juz przeszlosc - ten olek jest bardzo szybki - bez problemow dorownuje nowym konstrukcjom jak np. G6.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie wiedzieć.

 

Koleżanka ma Nikona 3700 i jest zajebiscie "szybki" wyświietlacz, tzn. jest znakomita szybkość wyświetlania, nie ma czegoś takiego ze po przejsciu z jasnego w ciemne miejsce, aparat "zwalnia" z wyświetlaniem obrazu na LCD.

 

Filmiki nagrywa z nadzwyczajna jakościa jak na aparat, bagatela tylko 1 sec, zajmuje niemal 1MB :o , jednak 640/480/ 30 klatek na sekunde robi swoje.

 

Hehe, to tyle co zdązyłem się zorientowac w Nikon - seria low end.

Z wyswietlaczami chodzilo mi raczej o to ze Nikon laduje 1,5" ekrany podczas gdy teraz standartem jest juz 1,8" wiec w tym sensie jest on troche w tyle, no a pozatym nikon sie bardzo ceni :P. A tak BTW to filmy z komorki a niezlej jakosci ale krecenie nie ma wielkiego sensu ze wzgledu wlasnie na objetosc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak, ach te karty pamięci....

 

 

XD zdaje się ?? stosuje Olympus ?

 

I chyba jedne z najdroższych ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak, ach te karty pamięci....

XD zdaje się ?? stosuje Olympus ?

 

I chyba jedne z najdroższych ? :(

Nie W tym modelu sa albo xd albo najtansze CF - w kazdym profesjonalnym aparacie mozna stosowac CF bo one maja najwieksza pojemnosc, wiec z kartami nei ma problemu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)

 

A teraz półka z nieco niższej ceny: PowerShot A520 - nowy produkt podobno A510 jest bardzo udanym ?

 

A520 rózni się większa liczbą pixeli. Dalej podobno można odblokowac ograniczik czasu nagrywania ?

 

Wiem ze aparat jest do robienia zdjęc, ale jako (jak dla mnie) bardzo fajnym gadżetem jest tak jak w Kodakach - długość nagrania jest ograniczona pojemnością karty ?

 

Czasami zdarzają się sytuacje kiedy chce człowiek sobie utrwalić coś w formie ruchomego video, wiec jak już krecic to nie chciałbym mieć sytuacji kiedy to mi sie wylaczy kiedy bedzie najlepszy moment ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super :)

 

A teraz półka z nieco niższej ceny: PowerShot A520 - nowy produkt podobno A510 jest bardzo udanym ?

 

A520 rózni się większa liczbą pixeli. Dalej podobno można odblokowac ograniczik czasu nagrywania ?

 

Wiem ze aparat jest do robienia zdjęc, ale jako (jak dla mnie) bardzo fajnym gadżetem jest tak jak w Kodakach - długość nagrania jest ograniczona pojemnością karty ?

 

Czasami zdarzają się sytuacje kiedy chce człowiek sobie utrwalić coś w formie ruchomego video, wiec jak już krecic to nie chciałbym mieć sytuacji kiedy to mi sie wylaczy kiedy bedzie najlepszy moment ;)

Mam A75 i nagrywam ile chce, tzn do zapelnienia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No A520 to moze byc fajny aparat - ogolnie do 1000zl Canony rzadza :P. Ale ejsli szukasz duzego zoomu i lubisz nagrywac filmy to do takich zastosowan dobre beda minolty z serii z albo Olek 770.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może cos z 2 ręki Minoltę A1-ale to inna liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przerwie.

 

Nie było mnie w domku, przez co nie mogłem na nic odpowiedzieć.

 

Ale do rzeczy dorwałem sample, próbki zdjęc do konkretnych scen programowych: oto strona producenta i próbki z tego "mojego" Lumixa LZ2: http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumix/g...models/lz2.html

 

Uwiodlo mnie to zdjęcie: Ach ;)

 

Reszta też jest piękna :)

 

ocencie i powiedzcie czy to moga być faktycznie zdjęcia wykonane tym aparatem, czy troszke "ktoś" pozwolił sobie na mały lifting ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie rozdzielenie tego forum !!

 

Tutaj prawie nikt nie zagląda !

-------------

 

Wiem ze to powyżej napisane nie jest na temat, ale na ponad 23 tyś zarejestrowanych użytkowników, z czego prawie tysiąc odwiedza regularnie.... :mad2:

----===----

 

Wracając do tematu, jak Ci się podobają próbne sample, z LZ2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie co ci sie podoba to troszke zaszumione jest ;), ostrosc tez srednia :P - ogolnie ladne zdjecie mozna zrobic prawie kazdym aparatem, kwestia jak sobie poradzi w trudniejszych warunkach. Do porownania aparatow lepiej nie patrzec na ladne widoczki, ktore zawsze dobrze wychodza ale np an zdjecia nocne albo przy mieszanym oswietleniu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zdjęcie nocne: proszę

 

Wydaje mi się za dość dobre (jak na te warunki), tutaj zdjęcie róznież nocne, z recenzji jakiegoś serwisu: "Digital Camera" (na dole)

 

A co do szumów na zdjęciu, to juz chyba tak jest przy takim oświetleniu.

Sprawa wyglada zupełnie inaczej przy nieco lepszym oświetleniu dziennym:)

 

Piszę to co zauwarzylem.

 

I teraz pytanie, bo too bedzie zakup, nieco "na lata" więc, kasy za dużo nie mam, a jednak chciałbym się z tego co kupie cieszyć.

 

Wybór: Canon A520 czy Lumix LZ2

 

Strona Panasonic'a jest po polsku, lecz nie ma bezpośredniego odnośnika (we flashu zrobiona).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumix ma wiekszy zoom i wyswietlacz lcd ale za to ma dosc slabe swiatlo obiektywu. Sam nei wiem, ale Canon to jednak gwarancja jakosci, a z Panasonikami to jednak pewnosci takiej nei ma. Wydaje mi sie jednak ze Canon bedzie mial lepsza optyke, bo przy Lumixie pisze ze ma 2.8-5.6 a w tele jeszcze gorsza jakosc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć ze Lumix posiada jeszcze optyczny stabilizator obrazu :)

 

A z jakością, hmm.... ?

 

Zależy co brać pod uwagę ?

 

Mam dwa telewizory tejże firmy, i spawują się bez najmniejszych problemów.

Jednak TV a cyfrówka to troche złe porównanie. Firma Nie robi wszystkiego, tak jak niemal LG & Samsung...

 

Chyba się już zdecydowałem.

Mam nadzieję ze bedzie to dobry wybór.

 

pozdr.

 

PS. mam jeszcze dwa tygodnie na podjęcie decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...