Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_Liquid

Jaki alkohol na prezent do 100zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chcę w ramach wdzięczności kupić prezent pewnej kobiecie po 30stce. Zdecydowałem się na butelkę alkoholu. Co polecacie w kwocie do 100zł? Wiem tyle, że owa kobitka bardziej lubi wódkę, niż jakieś smętne babskie trunki (aczkolwiek nie musi koniecznie to być wódka) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubi alkohol. Sama stwierdziła kiedyś,że jak jeżdżą w góry w zimie to ona woli w karczmie się wódki napić niż na nartach jeździć. Aczkolwiek nie tylko na tym opieram swoje przeświadczenie że lubi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owa kobitka bardziej lubi wódkę

Czyli pewnie ma ją w lodówce, podobnie jak lód i (ew.) mleko. Zatem tradycyjnie butelka Kahlua (meksykański likier kawowy), i spędzi wieczór lub więcej przy pysznych drinkach black/white russian.

 

A jeśli nie, to butelka irish whiskey Jameson. Wygląda przeciętnie, ale znajomym paniom rzeczywiście smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej Sheridana polecam, albo Southen Comfort. Jest to bodajrze likier na bazie whisky. Mojej dziewczynie, która nie lubi whisky czy whiskey, bardzo posmakował drink Southern Comfort ze spritem. Mi oczywiście też smakuje, więc jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej Sheridana polecam, albo Southen Comfort. Jest to bodajrze likier na bazie whisky. Mojej dziewczynie, która nie lubi whisky czy whiskey, bardzo posmakował drink Southern Comfort ze spritem. Mi oczywiście też smakuje, więc jak najbardziej polecam.

 

Do drinka z SC i Sprite można dodać też troszkę soku z limonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,propozycje zacne,wszystkie trunki dobre-mozesz kupic cos lzejszego-kobieta zawsze bedzie zadowolona z lzejszego likieru typu Sherridan lub Baileys,sa po prostu dobre,moja mama lubi je podac gosciom do ciasta...

 

Z mocniejszych alkoholi SC bedzie naprawde fajny,mysle ze dobry gin tez bedzie fajnym prezentem...ale ja zaproponuje cos innego,coc co swego czasu zrobilo na mnie wrazenie...zreszta caly czas to uwielbiam,kobiety tez...

 

 

 

 

cointreau2.jpg

 

Przedstawiam Cointreau!

 

Skopiuje troche opis aby oddac urok tego alkoholu.

Rysopis

Cointreau jest francuskim likierem należącym do gatunku triple sec (jest to tradycyjna nazwa słodkich, mimo że sec po francusku oznacza „wytrawny”), likierów pomarańczowych. Produkowany jest na bazie skórek słodkich i gorzkich pomarańczy, zawiera 40% objętości alkoholu, a jego znakiem szczególnym jest specyficzna reakcja na zmianę temperatury - w normalnych warunkach, czyli w temperaturze pokojowej, likier jest nieskazitelnie przezroczysty, natomiast po schłodzeniu lub w kontakcie z wodą czy kostkami lodu pojawiają się w nim opalizujące „chmurki”. Świadkowie twierdzą, że nie bez przyczyny uznawany za jeden z najlepszych likierów na świecie, w ich zeznaniach najczęściej pojawiają się określenia: „subtelnie zrównoważony”, „jednocześnie intensywny i delikatny”, „ciepły i orzeźwiający”, „o egzotycznym zapachu białych kwiatów”. Większość zgodnie twierdzi, że stanowi idealne połączenie owoców i aromatów korzennych z czystymi pomarańczowymi olejkami eterycznymi. Natomiast fakty mówią same za siebie – firma Rémy Cointreau, do której obecnie należy marka Cointreau, sprzedaje rocznie około 15 milionów butelek pomarańczowego specjału, z czego 90 % sprzedaży odbywa się poza Francją.

 

Podawanie i zastosowanie

Cointreau jest likierem uniwersalnym, który można podawać zarówno jako przed posiłkiem, jak i po jego spożyciu. Najbardziej znany jest jako dodatek do drinków i koktajli (min. płonącego B-52, Margarity, Cosmopolitana, White Lady czy Side-Car), a w gastronomii ceniony jest jako składnik wielu dań, także tych serwowanych w domowej kuchni. Dla większości amatorów napojów alkoholowych Cointreau jest zbyt mocny, by sączyć go bez żadnych dodatków, dlatego najczęściej serwuje się go z lodem i skórką ze świeżej limonki, wodą mineralną lub sodową oraz tonikiem. Wyjątkowy pomarańczowy smak likieru najlepiej podkreślają świeżo wyciskane soki owocowe, głównie ananasowy, grejpfrutowy i pomarańczowy. Stanowi doskonały dodatek do kawy, idealnie komponuje się również z deserami na bazie czekolady. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępny jest również Cointreau w formie spreju, co ułatwia jego zastosowanie w kuchni. Wracając do wątku detektywistycznego – z wielu powodów nie jest łatwo namierzyć Cointreau, ponieważ dobrze się kamufluje na stoisku alkoholowym, w barach, restauracjach i domowych pieleszach potrafi przybierać różne formy i postacie. Poza tym niby wiadomo o nim wszystko, a jednak ciągle kryje w sobie wiele sekretów i niedomówień. Warto jednak postawić przed sobą nowe wyzwanie i udać się na poszukiwania, a czekająca nagroda z pewnością zrekompensuje wszelkie trudy oraz niewielką dziurę w domowym budżecie…

 

 

Warto przeczytac ten opic,alkohol jest niesamowity-ja pilem go po prostu z lodem i wspomnianym plasterem lemonki...rewelacja-alkohol w polsce chyba nadal niezbyt popularny,moim zdaniem wysmienity na prezent-do tego moze byc wykorzystany jako skladnik drinkow lub byc pity sam.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cointreau faktycznie jest bardzo lubianym trunkiem. Dużo tego schodziło jak pracowałem w restauracji w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz coś oryginalnego np żubrówkę paloną, tak by zaskoczyć osobe, której chcemy dać prezent, whisky jest już taka oklepana, że ta żubrówka idealnie się nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz coś oryginalnego np żubrówkę paloną, tak by zaskoczyć osobe, której chcemy dać prezent, whisky jest już taka oklepana, że ta żubrówka idealnie się nada

 

 

nie wiem czy to dobry wybor dla kobiety-palona zubrowka czy tez whisky...

 

JA bede sie upieral przy swoiej propozycji-alkohl cudownie dobry,nie jest oklepany-zresza kazdemu polecam tego sprobowac.

 

 

 

ps

Klima w jakiej restauracji pracowales?Jakas sieciowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę to Cointreau :) Tylko gdzie je dostanę? W "Alkohole świata" czy może w jakimś Tesco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cointreau praktycznie wszędzie dostaniesz, nawet w żabce ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps

Klima w jakiej restauracji pracowales?Jakas sieciowka?

Chestergate Bistro w Macclesfield niedaleko Manchesteru. Restauracja prowadzona przez Polaków, żadnych innych nacji nie zatrudniają. Genialne jedzenie i genialna jakość. Widziałem jaka jest spina na kuchni, żeby wszystko było idealne, sam byłem pod presją, żeby jedzenie było dostarczone do stolika w idealnym stanie. Na prawdę świetna jakość, a przy tym niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co po SPA? Też nic wartościowego. ;)

Dobre whisky dla smaku dla osoby, co lubi whisky (lub też inne trunki) to dobra opcja według mnie. Alkoholu do smaku nigdy za wiele (od spicia się masz wódki, piwa, jabole itp.).

Jak ktoś nie potrafi pić to fakt, alkohole nie dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...