Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Magnez

MSI CX61 (aktualizacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam Was i aż musiałem się zarejestrować, z tego co tutaj wyczytałem, to opłaca się MSI, sam zamierzam kupić tego.

http://www.x-kom.pl/ (to wystarczy połączyć, nie wiem czemu ale podczas wrzucania liku nie ładuje się cały) p/120634-notebook-laptop-15,6-msi-cx61-0nf-i5-3210m-12gb-500-dvd-rw-gt645.html Cena jest bajeczna. ilość RAM i karta 645 też. a co do głośności, to podkładki są nawet od 30zł, sam taką posiadam i mam ciche i spokojne użytkowanie nawet podaczas grania (a mój stary laptop naprawdę potrafi dać popalić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczne, to opowiadasz pierdoły. Po pierwsze, nikt nie kupuje lapka, żeby go bez przerwy na podkładce trzymać. Po drugie, RAM jest tani jak barszcz, a 12GB chyba jedynie dla lansu i balansu. Po trzecie, Lenovo Z500 w podobnej specyfikacji, można wyrwać w zbliżonej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4te podkładka nie ma nic do głośności w tym modelu bo ten lapek się nie przegrzewa a po prostu ma głośny układ chłodzenia. Co do z500 to z tego co widze ma on starsznie slaba baterie, 3300mah jedynie.

Cena tez nie jest podobna bo jest 200zł wyższa dla tych samych konfiguracji. Dziwny model bo ta bateria bardzo go psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację na temat głośnej pracy wentylatora w CX61:

Informacje jakie chciałbym uzyskać to :

Model: np. CX61 0NE, CX61 0NF

Procesor:

Karta Graficzna:

W jakich programach,grach i benchmarkach wentylator działa za głośno

Jeśli macie możliwość to prosiłbym o podanie obrotów wentylatora oraz jego głośność

Proszę informacje przesyłać na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pisze przeceiz na poprzednich stronach. Nawet w stanie spoczynku lapek jest zdecydowanie za głośny. A w grach po prostu chuczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem aktualizację odnośnie edycji wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że zmieniłeś tempy na znacznie wyższe niż były poprzednio.

Poza tym nie zapominaj, że lapek dalej furczy podczas obciążenia.

te większe tempy to przez ograniczenie troche wiatraka także podczas obciążenia czy po prostu od zakurzenia lapka po dłuższym czasie użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy o 2st zmieniłem już dawno. Było to spowodowane tym, że puściłem programy obciążające lapka w 100% na ponad godzine zamiast na 20min. Co do hałasu podczas obciążenia to się zgodzę ale komu to przeszkadza kiedy ma dźwięk w grze? Poza tym i tak większość czasu siedzi się w necie, słucha muzyki itp. Krótko mówiąc możliwość edycji pracy wentylatora znacząco zmienia moją ocenę laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam tego laptopa od jakiś 4 miesięcy i jak na razie żadnych problemów z nim nie miałem.

Do posiadaczy mam pytanie czy razem z laptopem otrzymaliście to oprogramowanie do tych klawiszy skrótowych s-bar?

A co do lapka to gry takie jak bf3 i far cry 3 śmigają na max ustawieniach aż miło, a samo użytkowanie na co dzień też sprawia wielką frajdę ;)

No, ale musi też być jedno "ale" gdyż często jednak używam laptopa w nocnych godzinach, albo poza domem no i nie ukrywam, że w porównaniu do innych laptopów jest on głośny i mam właśnie pytanie do kolegi Magnez jak zmniejszyłeś obroty w tym lapku, czy jest to bezpieczne i jak to ma się do gwarancji? pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem obroty wentylatora za pomocą programu "Fan Control Tools by Pherein v1.0.4". Z tym, że potrzebujesz do działania tego programu jeszcze RW everything. Jeśli ustawisz sensowny plan to laptop powinien działać w pełni stabilnie. Co do gwarancji to wydaje mi się, że nie ma problemu bo przecież skąd mogą wiedzieć, że coś zmieniałeś programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem obroty wentylatora za pomocą programu "Fan Control Tools by Pherein v1.0.4". Z tym, że potrzebujesz do działania tego programu jeszcze RW everything. Jeśli ustawisz sensowny plan to laptop powinien działać w pełni stabilnie. Co do gwarancji to wydaje mi się, że nie ma problemu bo przecież skąd mogą wiedzieć, że coś zmieniałeś programem?

Ok dzięki za odpowiedź :)

A możesz mi jeszcze tylko powiedzieć, który model laptopa z tej lisy w programie Fan Control wybrać? czy jest to obojętne? Dodam, że ten drugi program już też mam zainstalowany.

I jeszcze jedno pytanko jaką temperaturę uznać już za wysoką i na ile % ustawić wtedy chodzenie wiatraka i czy dla temperatury 36/8 stopni wartość 15% chłodzenia wiatraka jest odpowiednia?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem CX640 dlatego, że to można powiedzieć bliźniaczy model. Nie wiem jak działa przy innych. Ciężko powiedzieć jaką temperaturę uznać za wysoką. Skoro na standardowym profilu przygotowanym przez MSI w spoczynku mamy 50st. to to wiadomo, że nie osiągniesz temperatury 36/8st. Ja sobie ustawiłem poniżej 65st 10%. Dalej stopniowo zwiększam obroty zaczynając od 30% przy 65st aż do 100% przy 85st. Warto na początku kontrolować temperatury i udoskonalać profil.

 

Takie ustawienia pozwalają na osiągnięcie temperatury poniżej 60st w spoczynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem CX640 dlatego, że to można powiedzieć bliźniaczy model. Nie wiem jak działa przy innych. Ciężko powiedzieć jaką temperaturę uznać za wysoką. Skoro na standardowym profilu przygotowanym przez MSI w spoczynku mamy 50st. to to wiadomo, że nie osiągniesz temperatury 36/8st. Ja sobie ustawiłem poniżej 65st 10%. Dalej stopniowo zwiększam obroty zaczynając od 30% przy 65st aż do 100% przy 85st. Warto na początku kontrolować temperatury i udoskonalać profil.

 

Takie ustawienia pozwalają na osiągnięcie temperatury poniżej 60st w spoczynku

 

Bardzo mi pomogłeś :)

Dzięki Magnez za wszystkie odpowiedzi :)

Laptop jest teraz bardzo cichutki :)

 

Ps. znalazłem filmik przestawiający pracę wentylatora na yt może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troszkę przesadziłem z tym znikoma między i3 a i5, ale za to między 640m a 630m jest kolosalna więc też nie miałem wątpliwości co do wyboru. Też sie zastanawiałem nad i5 ale pewien użytkownik napisał, że całe szczęscie kupił i3 ( miał już kupować i5 ) napisałem do niego własnie z pytaniem czemu i3, a nie i5. Polecił mi pooglądać testy tych procesorów i faktycznie sie zastanowić nad wyborem i dopłatą bodajże 200zl (?) za procesor który znacząco nie podniesie możliwości laptopa. Powiem Ci tak, jeśli nie masz zamiaru grać, tylko używać do czynności codziennych / programy to bierz i5. Zaś jeśli to ma być laptop do gier to skłaniałbym Cię do gt640m z i3.

 

O regulatorze u nikogo jeszcze nie czytałem w recenzjach, u mnie działa i ma się dobrze.

 

EDIT:

Odpowiedź na moje pytanie co do i3 a i5, myślę że użytkownik nie obrazi się gdy zobaczy skopiowaną Jego wypowiedź.

 

"i5 to i3 wzbogacone o turbo boost. Reszta procesora się nie zmienia. Turbo Boost i tak nie odpala się przy obciazonej jednoczesnie grafice czyli podczas gier ma znikome znaczenie dla wydajności. A różnica w cenie to 300zł. Absolutnie nie warto dopłacać, za te pieniądze wolałbym kupić dysk SSD albo świetną podkładkę chłodzącą."

 

To co piszecie to jakaś propaganda odnośnie różnicy cenowej pomiędzy i3-3110m a i5-3210m.

Jak ja kupowałem laptopa, to różnica wynosiła około 150 zł, a nie 200 czy 300 jak ktoś tu napisał.

Patrząc dzisiaj na ceny to różnica wynosi tylko 90 zł!

Proszę, oto ceny z X-kom:

CX61 0NE i3-3110M/8GB/500/DVD-RW GT635 - 2079.00

CX61 0NE i5-3210M/8GB/500/DVD-RW GT635 - 2169.00

Różnica między procesorami to nie tylko Turbo Boost i 100MHz na korzyść i5, ale także sprzętowe kodowanie AES w i5, co może być istotne w zależności od przeznaczenia laptopa.

Dodatkowo dlaczego niby Turbo Boost miało by nie działać przy obciążonej grafice?

W zależności od potrzeb Turbo Boost się włącza lub nie i nie ma ty znaczenia obciążenie grafiki.

Ja zdecydowałem się dopłacić do i5, jako że i tak oba procesory mają takie samo TDP 35W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie to jakaś propaganda odnośnie różnicy cenowej pomiędzy i3-3110m a i5-3210m.

Jak ja kupowałem laptopa, to różnica wynosiła około 150 zł, a nie 200 czy 300 jak ktoś tu napisał.

Patrząc dzisiaj na ceny to różnica wynosi tylko 90 zł!

Proszę, oto ceny z X-kom:

CX61 0NE i3-3110M/8GB/500/DVD-RW GT635 - 2079.00

CX61 0NE i5-3210M/8GB/500/DVD-RW GT635 - 2169.00

Różnica między procesorami to nie tylko Turbo Boost i 100MHz na korzyść i5, ale także sprzętowe kodowanie AES w i5, co może być istotne w zależności od przeznaczenia laptopa.

Dodatkowo dlaczego niby Turbo Boost miało by nie działać przy obciążonej grafice?

W zależności od potrzeb Turbo Boost się włącza lub nie i nie ma ty znaczenia obciążenie grafiki.

Ja zdecydowałem się dopłacić do i5, jako że i tak oba procesory mają takie samo TDP 35W.

 

Gdy ja kupowałem laptopa różnica ta wyniosła naprawdę ponad 200zł. Co do turbo to też nie jest do końca tak jak mówisz. To czy się załączy podczas, gdy GPU jest obciążone zależy od parametrów laptopa. A konkretnie od tego czy udźwignie to zasilacz (niektórzy producenci dokładają za słaby zasilacz) i przede wszystkim od temperatur. Turbo nie załączy ci się jeśli panuje w laptopie zbyt duża temperatura.

 

Zapraszam do pobierania i testowania nowego firmwaru do CX61 http://forum-pl.msi....68.msg31232#new

 

Czy ten nowy firmware jest oficjalnym firmware MSI? Nie widzę aktualizacji na stronie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja kupowałem laptopa różnica ta wyniosła naprawdę ponad 200zł. Co do turbo to też nie jest do końca tak jak mówisz. To czy się załączy podczas, gdy GPU jest obciążone zależy od parametrów laptopa. A konkretnie od tego czy udźwignie to zasilacz (niektórzy producenci dokładają za słaby zasilacz) i przede wszystkim od temperatur. Turbo nie załączy ci się jeśli panuje w laptopie zbyt duża temperatura.

 

 

 

Czy ten nowy firmware jest oficjalnym firmware MSI? Nie widzę aktualizacji na stronie MSI.

Jest to wersja testowa(Beta) firmwaru MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może to głupie pytanie ale zadam je bo o to mi głównie chodzi. Czy ten laptop poradzi sobie z takimi grami jak GTA IV czy Mafia2?

Wcześniej kupiłem sobie lapka do pracy również MSI Vr610 który kompletnie nie potrafił grać. W ten czas urodziło mi się dziecko na komp stacjonarny brakło miejsca- sprzedałem. Nie grałem kilka lat a może troszke wolnej chwili się znajdzie to bym nadrobił :)

Jeżeli te gierki ruszą to na jakiej specyfikacji low/medium/high? Ta odp będzie dla mnie najbardziej miarodajna.

Bo do codziennego użytku na pewno da rade.

Dzisiaj walnał mi mój lapek i pora na zmiane :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie jak w końcu jest z throttlingiem w tym laptopie - występuje czy nie?

Bo zastanawiam się nad kupnem tego lapka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić tego msi cx61, ale zastanawiam się jaką wersję wybrać :

Wersja z i3, GT640m 8gb RAM A jeśli ta lepsza to w jakim sklepie mogę ją zakupić ? ( chodzi mi o konkretny link )

Czy

Wersja z i5, GT645m 8gb RAM

 

Laptop będzie służył głównie do gier typu Bf3, Far cry 3, Minecraft.

 

Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam veros :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...