Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ripcoin

Windows Upgrade Offer (windows 8)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż kupiłem w sierpniu tego roku laptopa i zostałem poinformowany przez sprzedawcę, że będę mógł za 70,00 PLN wykonać upgrade do Windows 8 po premierze.

Udało mi się zarejestrować i dostac od MS kod promocyjny, służący do zakupu Windows 8 w promocyjnej cenie.

Mam teraz pytanko - czy mogę zrobić ten upgrade na PC, gdzie zainstaluję 30 dniową wersję Windows 7 ?

Wiem, że upgrade boxy Windows 7, przeznaczone dla laptopów działały bez problemu na stacjonarkach, stąd moja kombinacja ;).

Nie chcę mieć póki co Windows 8 na laptopie, a chętnie przetestwałbym go na stacjonarce właśnie.

 

Czy ktoś może testował już taki sposób i może potwierdzić że działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po grzyba zalozyles nowy watek?? :hmm:

 

Jest juz tyle watkow o ósemce trzeba bylo sie dopisac.

 

Co do tematu to nie da rady. Musisz miec do PC-ta klucz legalnyu wtedy mozesz zainstalowa, ale ten klucz co mas zteraz instalujesz tylko na laptopie. Jak nawet jakims cudem sie wgra na PC-cie to raczej watpie, ze przejdzie aktywacja, a w najgorszym wypadku mozesz wyskoczyc M$ na jakiejs czarnej liscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, aby którykolwiek z tematów dotyczył mojego pytania.

 

Co do klucza, podczas zakupu wystarczy, że podam nr z laptopa, który mogę nawet teraz dodać będąc w pracy i dokonując zakupu.

Wątpie, żebym dostał podpisanego cyfrowo instalatora, który nie uruchomi się na innym niż laptopowy Windowsie, ze względu na fakt, iż asystent pozwala na pobranie instalki przed zakupem i podaniem klucza aktywacyjnego.

Idąc Twoim tokiem rozumowania komputery moich znajomych, którzy kupili laptopowy upgrade do Windows 7 jakiś czas temu na stacjonarki, nie powinny już chodzić, a tak na szczęśćie nie jest.

 

Fakt jest taki, że jeżeli się nie uda, to poprostu zainstaluje 8 na laptopie, jednak chciałem się dowiedzieć czy może już ktoś kombinował tak jak ja, co zaoszczędziłoby mi ewentualnego straconego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc taski sam watek?? Jest temat ogolny o Win 8 tam mozna pytac bo nikomu sie niechce w 10-ciu roznych miejscach pisac i zagladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Ty zajrzałeś kolego ;).

Abstrachując od tej bezsensownej dyskusji, prosiłbym aby ktoś mający pojęcie w temacie się wypowiedział.

 

W innym przypadku niech temat przepadnie zasypany innymi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Witam,

otóż kupiłem w sierpniu tego roku laptopa i zostałem poinformowany przez sprzedawcę, że będę mógł za 70,00 PLN wykonać upgrade do Windows 8 po premierze.

Udało mi się zarejestrować i dostac od MS kod promocyjny, służący do zakupu Windows 8 w promocyjnej cenie.

Mam teraz pytanko - czy mogę zrobić ten upgrade na PC, gdzie zainstaluję 30 dniową wersję Windows 7 ?

Wiem, że upgrade boxy Windows 7, przeznaczone dla laptopów działały bez problemu na stacjonarkach, stąd moja kombinacja ;).

Nie chcę mieć póki co Windows 8 na laptopie, a chętnie przetestwałbym go na stacjonarce właśnie.

 

Czy ktoś może testował już taki sposób i może potwierdzić że działa ?

 

nie możesz, zainstaluj sobie 90 dniową wersje testowa Windows 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz, zainstaluj sobie 90 dniową wersje testowa Windows 8

 

To sie na wyasniales dopiero :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 1 licencja OEM + Licencja rozszerzona do poprzedniej o Upgrade to tylko instalacja na 1 Komp,

 

Windows 8 Upgrade nie jest pełną licencją tylko komercyjną, do instalacji wykorzystuje klucz licencji z poprzedniej wersji systemu ( XP, VISTA, WIN7) oraz KOD z Upgrade WIN8, przy aktywacji na pewno będą sprawdzane obydwa klucze. Jeżeli będziesz korzystał z WIN 7 zapewne OEM na Lapku a wykonasz bliźniaczą instalację na PC-cie i aktywujesz go to primo jak kolega u góry wspomniał możesz mieć problemy z aktywacją drugiego Win 7, jednak gdyby jakimś cudem MS support po telefonie aktywował Ci Win 7 na PC-cie tłumacząc się np. rekonfiguracją sprzętową. To i tak po Upgrade do Win 8 na PC-cie chcąc używać 1 licencji Systemowej Win 7 rozszerzonej o warunki licencji upgrade WIN 8 na 2-ch różnych maszynach prędzej czy później zostaną Ci te systemy przyblokowane po najbliższej próbie update tych maszyn z serwerami aktualizacyjnymi Microsoftu. A w końcu klucz pójdzie na czarną listę i będziesz bez jakiekolwiek licencji.

 

Generalnie po instalacji Upgrade WIN8 możesz powtórnie skorzystać z systemu WIN 7 ale po uprzedniej deinstalacji WIN 8 i instalacji starego systemu na tej samej maszynie co był uprzednio instalowany. No chyba że masz system WIN 7 na lapku w droższej wersji BOX a nie OEM, to mógłbyś go instalować na innej maszynie i wtedy Upgrade do WIN 8, a na lapku postawić UBUNTU.

 

Wszelka inna kombinacja jest złamaniem warunków licencji, stracisz niepotrzebnie licencje na WIN 7 oraz Upgrade Win 8 i zostanie Ci się tłumaczyć MS supportowi by odblokowali Ci Keya. Przy premierowych wydaniach systemu MS support jest bardzo restrykcyjny więc lepiej nie próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

To sie na wyasniales dopiero :lol2:

 

 

Idiotyczne pytanie = krótkie odpowiedzi

 

Tak bywa jak sie ma problemy z obsługą Google i czytaniem forum gdzie temat byl juz omawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 1 licencja OEM tylko instalacja na 1 Komp,

 

Windows 8 Upgrade nie jest pełną licencją tylko komercyjną, do instalacji wykorzystuje klucz licencji z poprzedniej wersji systemu ( XP, VISTA, WIN7) oraz KOD z Upgrade WIN8, przy aktywacji na pewno będą sprawdzane obydwa klucze. Jeżeli będziesz korzystał z WIN 7 zapewne OEM na Lapku a wykonasz bliźniaczą instalację na PC-cie i aktywujesz go to primo jak kolega u góry wspomniał możesz mieć problemy z aktywacją drugiego Win 7, jednak gdyby jakimś cudem MS support po telefonie aktywował Ci Win 7 na PC-cie tłumacząc się np. rekonfiguracją sprzętową. To i tak po Upgrade do Win 8 na PC-cie chcąc używać 1 licencji Systemowej Win 7 rozszerzonej o warunki licencji upgrade WIN 8 na 2-ch różnych maszynach prędzej czy później zostaną Ci te systemy przyblokowane po najbliższej próbie update tych maszyn z serwerami aktualizacyjnymi Microsoftu. A w końcu klucz pójdzie na czarną listę i będziesz bez jakiekolwiek licencji.

 

Generalnie po instalacji Upgrade WIN8 możesz powtórnie skorzystać z systemu WIN 7 ale po uprzedniej deinstalacji WIN 8 i instalacji starego systemu na tej samej maszynie co był uprzednio instalowany. No chyba że masz system WIN 7 na lapku w droższej wersji BOX a nie OEM, to mógłbyś go instalować na innej maszynie i wtedy Upgrade do WIN 8, a ma lapku postawić UBUNTU.

 

Wszelka inna kombinacja jest złamaniem warunków licencji, stracisz niepotrzebnie licencje na WIN 7 oraz Upgrade Win 8, i zostanie Ci Się tłumaczyć MS supportowi by odblokowali Ci Keya. Przy premierowych wydaniach systemu MS support jest bardzo restrykcyjny więc lepiej nie próbować.

 

A instalcja upgradu jak ja za 69 zl na czystej partycji?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalcja upgradu jak ja za 69 zl na czystej partycji?? :P

 

Ale w sytuacji jeśli instalujesz upgrade na tej samej maszynie xD, po aktywacji Win 7 na lapku MS już posiada zaszyfrowany klucz zawierający odcisk konfiguracji sprzętowej i napewno porównają go z tym po aktywacji WIN 8 na PC-cie, nawet gdybyś skopiował partycję z WIN 8 po aktywacji i przeniósł na inną maszynę to i tak WPA wykryje zmiany sprzętowe i poprosi o ponowną aktywację .. i pozamiatane xD aktywacja pójdzie, wykryją że używasz licencji na 2 kompy = problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne pytanie = krótkie odpowiedzi

Heh uwielbiam internetowych herosów ciupiących przez monitor ;).

 

W każdym razie kochani już wiem, że się da (znajomek z salonu komputerowego potwierdził).

Jedyny moment, w którym potrzebny jest klucz (podobno nie zawsze) to sam zakup produktu.

Po pobraniu można zrobić normalną płytę z systemem i zainstalować nawet na goły komputer.

 

Tak dla informacji, bo pojawiło się stwierdzenie, że chodzi o dwa komputery - chcę zainstalować system jedynie na stacjonarce (Windows 8 nie pasuje mojej żonie, która korzysta najwięcej z laptopa).

 

Wszystkim specjalistom proponuję większe sygnaturki, aby było jeszcze trudniej wyłuskać posty i jednocześnie łatwiej robić z siebie głupka pisząc o czymś, o czym się nie mają pojęcia.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Arkadi-SEA. Jedynie Twoje posty coś wnoszą - nie potwierdził mi znajomy, czy aktywacja systemu na innym stanowisku wiąże się z problemem licencji Windowsa 7 na laptopie. Dzięki, że zwróciłeś mi na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sytuacji jeśli instalujesz upgrade na tej samej maszynie xD, po aktywacji Win 7 na lapku MS już posiada zaszyfrowany klucz zawierający odcisk konfiguracji sprzętowej i napewno porównają go z tym po aktywacji WIN 8 na PC-cie, nawet gdybyś skopiował partycję z WIN 8 po aktywacji i przeniósł na inną maszynę to i tak WPA wykryje zmiany sprzętowe i poprosi o ponowną aktywację .. i pozamiatane xD aktywacja pójdzie, wykryją że używasz licencji na 2 kompy = problem

 

No dobra to powiedz coz teoria kolesia na infolini technicznej MS, ze majac swoja werje upgrade za 69 zl pobrana i majac klucz do win 8 upgrade pro za 129 do systemu u rodzicow w firmie moge instalowac ze swojej plyty byle uzyc klucza przyznanego dla firmy rodzicow i bedzie legalnie nawet robiac na czysto mimo, ze to bedzie upgrade z XP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh uwielbiam internetowych herosów ciupiących przez monitor ;).

 

W każdym razie kochani już wiem, że się da (znajomek z salonu komputerowego potwierdził).

Jedyny moment, w którym potrzebny jest klucz (podobno nie zawsze) to sam zakup produktu.

Po pobraniu można zrobić normalną płytę z systemem i zainstalować nawet na goły komputer.

 

Tak dla informacji, bo pojawiło się stwierdzenie, że chodzi o dwa komputery - chcę zainstalować system jedynie na stacjonarce (Windows 8 nie pasuje mojej żonie, która korzysta najwięcej z laptopa).

 

Wszystkim specjalistom proponuję większe sygnaturki, aby było jeszcze trudniej wyłuskać posty i jednocześnie łatwiej robić z siebie głupka pisząc o czymś, o czym się nie mają pojęcia.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Arkadi-SEA - jedynie Twoje posty coś wnoszą i nie potwierdził mi znajomek, czy aktywacja systemu na innym stanowisku wiąże się z problemem licencji Windowsa 7 na laptopie.

 

Bo kolega ze sklepu komputerowego Ci powiedział.. dobre, to się uśmiałem. wszystko możesz ale co z tego jak to dalej będzie pirat

update za 69 jest tylko dla komputerów zakupionych z Windowsem 7 w czasie okresu promocyjnego, zainstalowanie jej na innym kompie jest złamaniem licencji

 

Skończ moze na początek jakies liceum, studia a potem obrażaj innych ludzi, skoro proste zasady licencji i rady osób którzy mają o tym pojecie sprawiają ci problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kolega ze sklepu komputerowego Ci powiedział.. dobre, to się uśmiałem. wszystko możesz ale co z tego jak to dalej będzie pirat

update za 69 jest tylko dla komputerów zakupionych z Windowsem 7 w czasie okresu promocyjnego, zainstalowanie jej na innym kompie jest złamaniem licencji

 

Przeciez instalator na DVd/pendrive to pliki instalacyjne i wazny jest klucz, a nie to jaki sprzet w niego zmiescisz mowiac w ten sposob. Po wpisaniu klucza przy aktywacji sprawdza wszystko MS czy caly ten system aktywacji (wyleciala mi nazwa). Na infolini mi powiedziano: "System w promocji za 69/129 to boxowa odmiana 8 Pro, a nie specjalne zadne uaktualnienie kwestia klucza dalej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez instalator na DVd/pendrive to pliki instalacyjne i wazny jest klucz, a nie to jaki sprzet w niego zmiescisz mowiac w ten sposob. Po wpisaniu klucza przy aktywacji sprawdza wszystko MS czy caly ten system aktywacji (wyleciala mi nazwa). Na infolini mi powiedziano: "System w promocji za 69/129 to boxowa odmiana 8 Pro, a nie specjalne zadne uaktualnienie kwestia klucza dalej" ;)

 

Pleciesz głupoty .... sama nazwa uaktualnienie mówi sama za siebie, tak to onlinowy odpowiednik wersji pudełkowej ale ciagle uaktualnienie które wymaga posiadania pełnej licencji poprzedniego systemu

po drugie wersja za 69 i 129 nie są sobie równe, do tej za 69zł trzeba mieć komputer, zakupiony w zestawie łącznie z systemem i tylko systemem Windows 7, nie XP czy Vista.

Naprawde ciezko czytać warunki licencji na stronie MS? Nie możesz też zainstalować uaktualnienia online za 129 zł czy pudełkowego za 249zł gdy nie masz praw (jesteś właścicielem) do pełnej licencji starszego systemu xp/vista/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie na jakiej podstawie wnosisz, że którekolwiek z działań doprowadzi do "piractwa" (kradzieży oprogramowania) z mojej strony.

Z tego co mi wiadomo, za oba produkty zapłacę (zapłaciłem już) producentowi oprogramowania.

Jeżeli MS nie zablokuje mi możliwości instalacji systemu na komputerze stacjonarnym to będzie znak, że nie łamię ich licencji.

Jeżeli systemu nie będę mógł zainstalować, namówię żonę i zrobię to na jej laptopie.

 

Po raz kolejny pytam gdzie tutaj jest piractwo ?

Nawiązując do drugiej części Twojej nic nie wnoszącej do tematu wypowiedzi, to Ty mnie obraziłeś i bezpodstawnie nazwałeś złodziejem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz głupoty .... sama nazwa uaktualnienie mówi sama za siebie, tak to onlinowy odpowiednik wersji pudełkowej ale ciagle uaktualnienie które wymaga posiadania pełnej licencji poprzedniego systemu

po drugie wersja za 69 i 129 nie są sobie równe, do tej za 69zł trzeba mieć komputer, zakupiony w zestawie łącznie z systemem i tylko systemem Windows 7, nie XP czy Vista.

Naprawde ciezko czytać warunki licencji na stronie MS? Nie możesz też zainstalować uaktualnienia online za 129 zł czy pudełkowego za 249zł gdy nie masz praw (jesteś właścicielem) do pełnej licencji starszego systemu xp/vista/7

 

To skoro tak jakim cudem wgralem go na czysta partycje, a nie na wczesniej wgrana siódemke :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie na jakiej podstawie wnosisz, że którekolwiek z działań doprowadzi do "piractwa" (kradzieży oprogramowania) z mojej strony.

Z tego co mi wiadomo, za oba produkty zapłacę producentowi oprogramowania.

Jeżeli MS nie zablokuje mi możliwości instalacji systemu na komputerze stacjonarnym to będzie znak, że nie łamię ich licencji.

Jeżeli systemu nie będę mógł zainstalować, namówię żonę i zrobię to na jej laptopie.

 

Po raz kolejny pytam gdzie tutaj jest piractwo ?

Nawiązując do drugiej części Twojej nic nie wnoszącej do tematu wypowiedzi to, Ty mnie obraziłeś i bezpodstawnie nazwałeś złodziejem...

 

przeczytaj dzieciaku warunki licencji a później się kłóc, jesli zainstalujesz uaktualnienie na komputerze do kórego nie posiadasz licencji podstawowej, tak ejsteś złodziejem

a to ze masz system windows 7 na innym komputerze niczego nie zmienia, bo ta wersja windows 7 zapewne OEM jest przypisana tylko do tego laptopa

 

To skoro tak jakim cudem wgralem go na czysta partycje, a nie na wczesniej wgrana siódemke :question:

 

to ze możesz wgrać nie znaczy ze to jest legalne.. naprawde czytanie licencji nie boli

 

http://personaluselicense.windows.com/pl/default.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie na jakiej podstawie wnosisz, że którekolwiek z działań doprowadzi do "piractwa" (kradzieży oprogramowania) z mojej strony.

Z tego co mi wiadomo, za oba produkty zapłacę (zapłaciłem już) producentowi oprogramowania.

Jeżeli MS nie zablokuje mi możliwości instalacji systemu na komputerze stacjonarnym to będzie znak, że nie łamię ich licencji.

Jeżeli systemu nie będę mógł zainstalować, namówię żonę i zrobię to na jej laptopie.

 

Po raz kolejny pytam gdzie tutaj jest piractwo ?

Nawiązując do drugiej części Twojej nic nie wnoszącej do tematu wypowiedzi, to Ty mnie obraziłeś i bezpodstawnie nazwałeś złodziejem...

 

Nie chodzi (przynajmiej ja tak rozumuje) o instalacje tylko o klucz do ósemki i jej aktywacje. Microsoft to sobie podczas aktywacji sprawdza jak rozumuje czy klucz do ósemku upgrade jest przypisany do siódemki i czy na tym samym sprzecie aktywowana.

 

przeczytaj dzieciaku warunki licencji a później się kłóc, jesli zainstalujesz uaktualnienie na komputerze do kórego nie posiadasz licencji podstawowej, tak ejsteś złodziejem

a to ze masz system windows 7 na innym komputerze niczego nie zmienia, bo ta wersja windows 7 zapewne OEM jest przypisana tylko do tego laptopa

 

A co ze zmiana licencji w win 8, ze mozna system przenosic na inny sprzet??

 

Przestan meczyc z czytaniem licencji ciekawe czy ty wszedzie wszystko tak skrupulatnie czytasz?? :hmm:

 

to ze możesz wgrać nie znaczy ze to jest legalne.. naprawde czytanie licencji nie boli

 

http://personaluseli...pl/default.aspx

 

Gdyby bylo nie legalne wgranie na czysta partycje upgradu to by sie nie aktywowal :question::exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi (przynajmiej ja tak rozumuje) o instalacje tylko o klucz do ósemki i jej aktywacje. Microsoft to sobie podczas aktywacji sprawdza jak rozumuje czy klucz do ósemku upgrade jest przypisany do siódemki i czy na tym samym sprzecie aktywowana.

 

 

 

A co ze zmiana licencji w win 8, ze mozna system przenosic na inny sprzet??

 

Przestan meczyc z czytaniem licencji ciekawe czy ty wszedzie wszystko tak skrupulatnie czytasz?? :hmm:

 

przenosic mozesz ale tylko wersje pełną OEM windows 8 która w sklepie kosztuje 340-399zł, jesli uaktualnienie zainstalujesz na OEM xp/Vista/7 dalej mozesz przenosic tylko uaktualnienie a nie

tego podstawowego windowsa OEM, jemu licencja sie nie zmienila

 

 

 

 

Gdyby bylo nie legalne wgranie na czysta partycje upgradu to by sie nie aktywowal :question::exclam:

 

Nikt nie mowi ze nie mozesz instalować czystej instalki, ale musisz posiadac prawa do podstawowej wersji na która zainstalujesz wersje uaktualnienia, a kolega z tematu ma podstawowa lecz na laptopie a chce zainstalowac uaktualnienie na innej jednostce czyli stacjonarce co jest niezgodne z licencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan meczyc z czytaniem licencji ciekawe czy ty wszedzie wszystko tak skrupulatnie czytasz?? :hmm:

 

Nie ma sensu dyskusja z tym zapewne dorosłym "Panem" (bo tylko tacy nazywają wszystkich naokoło dziećmi :lol2:) ...

Teoretyków Ci u nas dostatek, dlatego lepiej skupić się na sensownych postach nawiązujących do tematu (#8, #11).

 

To skoro tak jakim cudem wgralem go na czysta partycje, a nie na wczesniej wgrana siódemke :question:

Mogę potwierdzić, że wgranie samego BOX'owego upgrade do Windows 7 na czysty dysk działa.

Nie ma żadnych problemów z aktywacją i korzystaniem z systemu.

 

Po raz kolejny informuję naszego dorosłego "Pana", że nagięcie, wykorzystanie luki lub wykorzystanie programu w sposób NIE zabroniony w jego ukochanych licencjach, zakupionego legalnie oprogramowania nie jest "piractwem" (kradzieżą).

 

EDIT lub może EPILOG :Up_to_s: :

Ja osobiście temat zakończyłem i nie mam nic do dodania.

Jeżeli system (Windows 8) będzie działać na stacjonarce i nie będzie powodować konfliktu z systemem (Windows 7) z laptopa, będę korzystać z obu.

Jeżeli pojawią się problemym, Ósemkę zainstaluje na laptopie a stacjonarka zostanie na starej Siódemce (oryginalnej, do której niestety nie mogę upgrade za 70,00 PLN zrobić).

 

EDIT DOWN:

Mistrzu, nie załapałeś, że Cię broniłem i przyznałem rację... Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenosic mozesz ale tylko wersje pełną OEM windows 8 która w sklepie kosztuje 340-399zł, jesli uaktualnienie zainstalujesz na OEM xp/Vista/7 dalej mozesz przenosic tylko uaktualnienie a nie

tego podstawowego windowsa OEM, jemu licencja sie nie zmienila

 

 

 

 

 

 

Nikt nie mowi ze nie mozesz instalować czystej instalki, ale musisz posiadac prawa do podstawowej wersji na która zainstalujesz wersje uaktualnienia, a kolega z tematu ma podstawowa lecz na laptopie a chce zainstalowac uaktualnienie na innej jednostce czyli stacjonarce co jest niezgodne z licencja

 

A ja dyskutowalem ogolnie na temat czystej instalacji systemu Upgrade ;) Nie bede do tego celu tworzyl kolejnego tematu na forum. Nadal za bardzo nie rozumiem i naprawde chcialbym, aby ktos mi wyjasnil od strony technicznej, a nie licencyjnej jedna rzecz: Ja rozumuje upgrade w ten sposb, ze np. odpalam instalatora na czystejj partycji/dysku nastepnie mam do wyboru tylko opcje Aktualizacja, a opcja Niestandardowa jest nie aktywna. W tym momencie instalator szuka systemu na dysku lub prosi o klucz do pelnej wersji siodemki, a potem do siebie (8). Skoro wybieram Niestandardowa i wpisuje klucz do win 8 i formatuje dysk to robie instalacje jak zwyklej wersji OEM czy tez BOX, a nie upgrade chyba, ze juz mi sie wszystko po pie****** calkiem ?? ;)

W zwiazku z czym skoro tak robie jak druga opcja to znaczy, ze moge np odpalic instalator na drugim komputerze wybrac Niestandardowa, podac drugi klucz do ósemki np. uzyskany do aktualizacji z XP w firmie rodzicow za 129 zl i zainstalowac na nowym HDD w firmie rodzicow i powinno sie aktywowac.

 

Nie ma sensu dyskusja z tym zapewne dorosłym "Panem" (bo tylko tacy nazywają wszystkich naokoło dziećmi :lol2:) ...

Teoretyków Ci u nas dostatek, dlatego lepiej skupić się na sensownych postach nawiązujących do tematu (#8, #11).

 

 

Mogę potwierdzić, że wgranie samego BOX'owego upgrade do Windows 7 na czysty dysk działa.

Nie ma żadnych problemów z aktywacją i korzystaniem z systemu.

 

Po raz kolejny informuję naszego dorosłego "Pana", że nagięcie, wykorzystanie luki lub wykorzystanie programu w sposób NIE zabroniony w jego ukochanych licencjach, zakupionego legalnie oprogramowania nie jest "piractwem" (kradzieżą).

 

EDIT:

Ja osobiście temat zakończyłem i nie mam nic do dodania.

Jeżeli system (Windows 8)będzie działać na stacjonarce i nie będzie powodować konfliktu z systemem (Windows 7) z laptopa, będę korzystać z obu. Jeżeli pojawią się problemym, Ósemkę zainstaluje na laptopie a stacjonarka zostanie na starej 7 (oryginalnej, do której niestety nie mogę upgrade za 70,00 PLN zrobić)

Bez komentarza. Poknij sie w czolo mocno najpierw zanim cos tu napiszesz bo sie ludzie zalamia i beda musieli siegnac po procenty, zeby odreagowac lub inny spodob odreagowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Witam,

otóż kupiłem w sierpniu tego roku laptopa i zostałem poinformowany przez sprzedawcę, że będę mógł za 70,00 PLN wykonać upgrade do Windows 8 po premierze.

Udało mi się zarejestrować i dostac od MS kod promocyjny, służący do zakupu Windows 8 w promocyjnej cenie.

Mam teraz pytanko - czy mogę zrobić ten upgrade na PC, gdzie zainstaluję 30 dniową wersję Windows 7 ?

 

 

 

Nie ma sensu dyskusja z tym zapewne dorosłym "Panem" (bo tylko tacy nazywają wszystkich naokoło dziećmi :lol2:) ...

Teoretyków Ci u nas dostatek, dlatego lepiej skupić się na sensownych postach nawiązujących do tematu (#8, #11).

 

EDIT lub może EPILOG :Up_to_s: :

Ja osobiście temat zakończyłem i nie mam nic do dodania.

Jeżeli system (Windows 8) będzie działać na stacjonarce i nie będzie powodować konfliktu z systemem (Windows 7) z laptopa, będę korzystać z obu.

Jeżeli pojawią się problemym, Ósemkę zainstaluje na laptopie a stacjonarka zostanie na starej Siódemce (oryginalnej, do której niestety nie mogę upgrade za 70,00 PLN zrobić).

 

 

Plączesz się w wypowiedziach

 

 

Po raz kolejny informuję naszego dorosłego "Pana", że nagięcie, wykorzystanie luki lub wykorzystanie programu w sposób NIE zabroniony w jego ukochanych licencjach, zakupionego legalnie oprogramowania nie jest "piractwem" (kradzieżą).

 

 

Tym to już pojechałeś, a zarazem potwierdziłeś swoją niewiedze i dziecięce podejście do użytkowania komputera. Tak czy siak będziesz piratem, Twoja sprawa lecz zachowaj swój tok myślenia dla siebie

 

A ja dyskutowalem ogolnie na temat czystej instalacji systemu Upgrade ;) Nie bede do tego celu tworzyl kolejnego tematu na forum. Nadal za bardzo nie rozumiem i naprawde chcialbym, aby ktos mi wyjasnil od strony technicznej, a nie licencyjnej jedna rzecz: Ja rozumuje upgrade w ten sposb, ze np. odpalam instalatora na czystejj partycji/dysku nastepnie mam do wyboru tylko opcje Aktualizacja, a opcja Niestandardowa jest nie aktywna. W tym momencie instalator szuka systemu na dysku lub prosi o klucz do pelnej wersji siodemki, a potem do siebie (8). Skoro wybieram Niestandardowa i wpisuje klucz do win 8 i formatuje dysk to robie instalacje jak zwyklej wersji OEM czy tez BOX, a nie upgrade chyba, ze juz mi sie wszystko po pie****** calkiem ?? ;)

 

Skoro odpalasz instalator na "czystej partycji/dysku" to nie moze on stwierdzic czy posiadasz legalną wersje poprzedniego systemu, nie zmienia to faktu ze technicznie mozesz wykonać czystą instalacje, lecz musisz posiadać licencje na podstawowy system (xp/Vista/7) niekoniecznie zainstalowany, moze on leżeć na przysłowiowej półce i nie moze być w tym czasie zainstalowany na innym komputerze.

 

Skoro wybieram Niestandardowa i wpisuje klucz do win 8 i formatuje dysk to robie instalacje jak zwyklej wersji OEM czy tez BOX,

 

Nie, ponieważ ten klucz daje ci tylko licencje na aktualizacje (stąd róznica w cenie), ale możesz ją odinstalować i użyć na inną licencje pełnego systemu, nie mozesz przenieść starego systemu łącznie z aktualizacją, tylko to sie zmieniło w wersji Windows 8 aktualizacja. Pełne wersje systemu W8 mozesz przenosic bez problemu na inny komputer po odinstalowaniu jej z poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym to już pojechałeś, a zarazem potwierdziłeś swoją niewiedze i dziecięce podejście do użytkowania komputera. Tak czy siak będziesz piratem, Twoja sprawa lecz zachowaj swój tok myślenia dla siebie

 

Gorzej jak sie odpowiednie sluzby przez to forum dowiedza i go zamkna, a raczej jego rodzicow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • CPU: Intel i9-13900KS Płyta: ASRock Z790 NOVA RAM: Lexar Ares DDR5, 2x16GB (LD5U16G72C34LA-RGD) Zasilacz: Corsair HX1000i(2023) Gdy odpalam test Linpack AMD64 w OCCT, test zawiesza się za każdym razem. W dzienniku zdarzeń pokazuje się zawsze błąd 0xc0000005 dla linpack.exe z tym samym offsetem 0x000000000000f5d4. Co ciekawe gdy wyłączę jeden E-Core lub jeden wątek HT wtedy test przechodzi bez problemu. Tutaj jest wyciągnięty sam program Linpack (uruchamiany przez start.bat): https://buzzheavier.com/f/GLcs1hZGkAA= Testowałem na OCCT w wersji 12.1.18. Windows 10. Miałbym prośbę aby osoby z procesorami o 32 wątkach np. 13900XX/14900XX odpaliły u siebie test i dały znać czy u nich też występuje ten błąd. Bezpośrednie uruchomienie Linpack ukazuje więcej informacji o tym co się dzieje. Program uruchamia się, ale zawiesza przy rozpoczynaniu obliczeń. W BIOSie wyłączanie XMP, wyłączanie Turbo, ustawianie PL1=150W, PL2=253W, ICCMax=307 nie pomaga. Crash przy 32 wątkach: d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 15:17:50 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 32 Number of threads: 32 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) d:\LINPACKK> Działa normalnie przy 31 wątkach. d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 17:55:12 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 31 Number of threads: 31 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) 4094 4094 4 0.190 240.9350 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 245.9882 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.179 255.9760 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 246.6407 1.525602e-011 3.164964e-002
    • Czołem Szykuje się powoli na zmianę laptoka, obecnie mam della 7567 z 1050 Ti który już swoje przeszedł i zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego.  Moje pierwsze pytanie jest takie, przy budżecie 4-5k zł, gdybym jednak nie chciał brać gamingowego laptopa w tej cenie, to co właściwie zyskuje? Poza tym że nie będę mógł na nim grać oczywiście xD Tak myślę czy by może nie odpuścić sobie grania na pc i zamiast tego kupić xboxa i wybrac tańszego laptopa, bo w sumie nie gram już tyle co kiedyś, no i nie musze się martwić na konsoli czy mi coś odpali czy nie.  Gdyby jednak padło na laptopa to fajnie jakby miał: - ładny, jasny i porządny ekran 14-15 cali (największy minus mojego obecnego della to właśnie dość gówniany i taki blady ekran, nie chciałbym już tego powtórzyć) - 16 giga ramu, ssd 512 gb - taki standardzik raczej - grafika - na co mogę w ogóle liczyć w takiej cenie? RTX 4060?  - co procesora to nie mam obecnie pojęcia co byłoby ok, a co nie, tutaj potrzebuje pomocy w doborze czegoś sensownego - system już zainstalowany, może być win 11 może być 10 wszystko jedno w sumie - co do baterii nie mam jakichś wielkich wymogów, fajnie jakby była dobra, jak będzie powiedzmy przeciętna to też ok - na plus będzie dobre wykonanie, jakiejś aluminium czy coś, jak plastik to fajnie żeby był porządny.  Chyba tyle, jeszcze może dobre głośniki byłyby mile widziane bo nie mam specjalnie miejsca na zewnętrzne, mój obecny dell ma je całkiem ok.   
    • Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 
    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...