Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kunnorinno

Neostrada na dopingu. Za i przeciw

Rekomendowane odpowiedzi

W dzień 2 Mb/s, a w nocy 4 Mb/s i 50 zł za to? :o Drogo jak cholera. Chcesz, to bierz. Szczególnie będziesz z tego "zadowolony" jak zacznie się śnieżna zima i latem, jak zaczną się okresy burzowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie mam neo 2 Mb/s, chciałbym to trochę podnieść ale mam obawy o stabilnoś łącza. Kiedyś jak spadły ceny neostrady to wziąłem ochoczo 6 Mb/s i chociaż realnie było 4-4,5 (czyli i tak dobrze bo abonament pozostał bez zmian) to niestety co pół godziny rozłączało łącze...

To było parę lat temu. Dzisiaj sprawdziłem w Livebox-ie łącze i wyszło tak: max download rate: 5700-5800 a upload rate 1000 kB/s. Wyboru nie ma; przedłużając umowę będę musiał wziąć opcję do 10 Mb. Tylko czy będzie to chodziło stabilnie i płynnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień 2 Mb/s, a w nocy 4 Mb/s i 50 zł za to? :o Drogo jak cholera. Chcesz, to bierz. Szczególnie będziesz z tego "zadowolony" jak zacznie się śnieżna zima i latem, jak zaczną się okresy burzowe. ;)

Nie, w dzień 4mb/s a w nocy 8. Jest też oferta 8 w dzień a 16 w nocy ale musiał bym się zastanowić

http://www.net-kontakt.com.pl/?page=oferta#wifihome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wziąć na próbę, to sobie weź jak chcesz, ale ja bym się raczej nie łudził, że to będzie lepsze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wziąć na próbę, to sobie weź jak chcesz, ale ja bym się raczej nie łudził, że to będzie lepsze. ;)

Wolał bym już nawet 4mb/s z niskimi pingami (nawet 60 przeboleję) niż to co posiadam aktualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zgłosił awarię, niech przyślą techników i niech kombinują. Bo takie pingi jak Ty masz nie są normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu narzeka na radiówkę?

 

Posiadam od prywatnego dostawcy neta 4Mb/s gdzie faktycznie jest 6-7 pingi na poziomie 15-25ms. Przy złej pogodzie od biedy czasem troszke gorzej. I nie ma opcji bym zamienił na neostrade czy netie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zgłosił awarię, niech przyślą techników i niech kombinują. Bo takie pingi jak Ty masz nie są normalne.

Na razie musi mi stacjonarny działać żeby ich przysyłać :E Jak będzie działać to ciągle będę do nich dzwonił. Zastanawiam się czy to może być wina komputera (tzn duże pingi) :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie musi mi stacjonarny działać żeby ich przysyłać :E Jak będzie działać to ciągle będę do nich dzwonił. Zastanawiam się czy to może być wina komputera (tzn duże pingi) :hmm:

Też może być. Może coś z systemem jest nie tak, albo np. z kartą sieciową. A masz możliwość, żeby np jakiś znajomy z lapkiem do Ciebie podszedł i sprawdzilibyście neta u Ciebie na tym lapku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc sobie tą radiówke - ceny z kosmosu, za byle gówno musisz płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też może być. Może coś z systemem jest nie tak, albo np. z kartą sieciową. A masz możliwość, żeby np jakiś znajomy z lapkiem do Ciebie podszedł i sprawdzilibyście neta u Ciebie na tym lapku?

Dobra, postaram się ale jak mówiłem. Na razie mi coś się stało że stacjonarny nie działa. Tym laptopem u znajomych nawet po WiFi pingi są niezłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 zł za 4 mega? Rzeczywiście "super" oferta. :E

 

 

Czekaj, czekaj ile to 10 mega kosztuje w neti czy gdzieś tam? 40zł? Tak? A stabilne to, perfekt obsługa klienta itd? A i jeszcze opłata za utrzymanie lini ile? 15 czy 20zł? :E coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj ile to 10 mega kosztuje w neti czy gdzieś tam? 40zł? Tak? A stabilne to, perfekt obsługa klienta itd? A i jeszcze opłata za utrzymanie lini ile? 15 czy 20zł? :E coś jeszcze?

Działa stabilnie. Miałem opcje 10 Mb/s z TP 2 lata i było ok. We wrześniu wziąłem 20 Mb/s. Mam trochę daleko do centrali, ale 17-18 Mb/s wyciąga i też działa stabilnie. I płacę za to 69 zł miesięcznie. Fakt, dodatkowo płacę jeszcze 20 zł za zawieszony telefon (opcja tańsza od opłaty za utrzymanie łącza), ale przynajmniej mam normalny internet, a nie jakieś marne 4 Mb/s. Obsługa klienta jest jak u większości operatorów. Niestety w niemal każdej firmie telekomunikacyjnej obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia, ale w TP/Orange i tak nie jest z tym najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowMan piszesz o czyms co gdzies kiedys uslyszales i powielasz glupoty i do tego zaklamujesz prawde.

 

Widzisz Die placi 60zl i ma 4Mbit a w rzeczywistosci 6-7Mbit. Nazywasz to "super oferta"

 

Ty placisz w nowej ofercie za Neo 10, 49zl + 20zl za linie razem masz juz 69zl.

 

Die ma lepsze pingi i stabilnosc, lepsza obsluge klienta i podejrzewam ze pewnie upload bedzie mial wiekszy od Ciebie.

Youtube pewnie mu normalnie dziala a nie tak jak Tobie ze wiecznie sie buforuje.

 

W innych miejscowosciach bo nie wiem skad Die jest za 60zl sa juz pakiety po 12Mbit.

 

Kolejna sprawa dlaczego do lokalnego operatora dzwonia ludzie z pretensjami ze ma 7,5Mbit zamiast 8Mbit ale w TP jak maja 4Mbit zamiast 6Mbit to jest ok.

 

Wracajac do obslugi klienta.

 

Orange jest awaria i brak neta... czas realizacji od zgloszenia 2 dni. Oczywiscie jak sie zglosi. Wiekszosc w Orange jak dzwonia do takiego molocha i twierdza ze maja awarie to konsultant twierdzi zawsze ze jest ok.

Ja musze podjechac po 2-3 dniach od awarii (ludzie czekaja bo moze faktycznie samo sie naprawi) i stwierdzam usterke po stronie Orange, mijaja 2 dni i jest naprawione.

 

Pamietam jak jedna firme konsultant zalatwil na cacy wlasnie super oferta. Zaproponowal Neostrade 10Mbit do tego telefon tanszy etc. Oczywiscie wlasciciel firmy nie wiedzial ze telefon jest VOIP i sie problem zaczal bo faks na pierwszym pietrze, telefon na drugim i inne takie. Kabli nowych nikt nie chcial klasc bo koszta za duze.

 

Efekt koncowy taki ze telefon stacjonarny wylaczyli i na liveboxie podobno uruchomili, VOIP nie dzialalal i nawet technicy w TP nie wiedzieli dlaczego, Internet zaczal zrywac.

Firma miesiac bez telefonu stacjonarnego i z przerywajacym internetem. Migracja do starej opcji 6Mbit i dziala stabilnie rano i calkiem w nocy.

5 miesiecy po tej akcji kolejna awaria, pogorszenie parametrow linii i z 6Mbit zrobilo sie 4Mbit ale nie rwie.

 

U mnie jak mialem DSL 15Mbit w ciagu 3 lat tak spadly parametry ze zaproponowano mi migracji na 6Mbit. Technik osobiscie stwierdzil ze za duzo kart ADSL2+ podlaczyli i zaczely sie szumy coraz wieksze podsumowujac ze jak odpala VDSL2 to bedzie dopiero masakra.

 

Kazdy ma jakies doswiadczenia z operatorami, Ja serwisuje firmy i obsluguje ich technicznie i obecnie kazda jest na radiowce z powodu znacznie wiekszych mozliwosci i stabilnosci.

Lacza jakie wynegocjowalem zaczynaja sie od 5/5Mbit symetryczne w cenie nizszej niz DSL

 

Warunki atmosferyczne nie maja zadnego wplywu dzialania na 5Ghz, na 2,4Ghz ma z powodu rezonansowej czestotliwosci wody.

 

BTW pogoda tez ma wplyw na neostrady kablowe czasami - spojrz na puszki na slupach jak woda pieknie sie dostaje :E

 

5355cac9845d74c0m.jpg

 

Pingi radiowka, zwroc uwage ile pakietow na 1400 sie stracilo i uzyskac podobnie na super stabilnej neostradzie.

Predkosci nie bede linkowac bo to nie ta klasa lacz chociaz w sygnaturce jest, zeby uciac ze do nadajnika jest blisko moze i nie jest po jest 4,2Km

42fd50e3d69ace7am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mi się zdaje że 5GHz już warunki atmosferyczne nie wpływają, dlatego się zastanawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie pisać, co chcecie. Radiówka, to radiówka i ja bym tego nie brał. No, ale jak jest na próbę, to możesz spróbować jeśli chcesz. ;)

 

Co do zgłaszania awarii w TP i rozmowa z niekumatymi konsultantami. Można zgłosić awarię na stronie Orange, przez swoje konto Orange Online i na drugi dzień (a czasem i jeszcze tego samego) zadzwoni do nas od razu technik, aby umówić się na wizytę i nie trzeba w ogóle z żadnym konsultantem rozmawiać. :) Co do tego, że pogoda ma też wpływ na kabel. Na wsi, gdzie kable wiszą na słupach, może i tak. Ja mieszkam w środku miasta, tutaj cała instalacja telekomunikacyjna jest w studzienkach pod chodnikiem. Owszem, jakieś tam wahania parametrów linii się zdarzają, ale są na tyle niewielkie że na jakość internetu nie ma to wpływu. Przed chwilą sprawdziłem i u mnie na Neostradzie też nie gubi pakietów. Kilka prób i zawsze wychodzi 0 utraconych. Pingi mam nieco większe (około 20-35), ale mi to w zupełności wystarczy. I tak praktycznie nie gram przez internet. Ale nawet jak się darzy w coś czasem zagrać, to z lagami nie ma problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z racji tego, że nie zamknięty to odświeżę. W końcu działa mi neo. Troszkę się w tych znakach pozmieniało. Zmieniło się na lepsze czy gorsze ?

post-262423-135428726571_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tu czytam te wypowiedzi fachowców, że 5Ghz nie podlega warunkom atmosferycznym (mało tego, Pan tu pewny jest, że żadnym!) albo że 2,4Ghz podlega wpływom warunków atmosferycznych ze względu na rezonansową częstotliwość wody (hahaha tutaj poległem, człowieku idź do Ani Mru Mru, wróżę karierę) to zastanawiam się czy Wy sobie robicie jaja czy pomyliliście forum komputerowe z forum komediowym i staracie się prawić dobre żarty? To jedyne co Wam się w tej sytuacji udaje. Pan nienawidzący łączy bezprzewodowych nie będzie skory do rozmowy i racjonalnej wymiany zdań, ponieważ on wie, że KABLE I NEOSTRADA to cud świata i nie ma opcji, że WiFi da lepsze pingi. Nie macie pojęcia czym różni się 2,4Ghz od 5Ghz poza ich częstotliwością, ale dyskutujecie z powodzeniem i wymyślacie właściwie nowe prawa fizyki, brawo, może Nobel jest blisko? Kto wie. Dyskusja z osobą, która uważa, że wsparcie techniczne ze strony Orange/TP nie jest takie złe, musi być osobą, która zapewne ostatni internet jakiego używała był łączem dostarczonym przez providera z Demokratycznej Republiki Konga.

 

Czekaj, czekaj ile to 10 mega kosztuje w neti czy gdzieś tam? 40zł? Tak? A stabilne to, perfekt obsługa klienta itd? A i jeszcze opłata za utrzymanie lini ile? 15 czy 20zł? :E coś jeszcze?

 

70,53zł miesięcznie przy umowie na 2 lata, przy czym pierwszy abonament będzie wyższy ze względu na mus zapłacenia pierwszego miesiąca telefonu oraz opłatę za aktywację 20zł oraz ruter najtańszy za 50zł, do tego mus akceptacji elektronicznej faktury albo opłata za aktywację wynosić będzie pewnie grubo ponad 100zł. Generalnie złodzieje jak byli tak są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tu czytam te wypowiedzi fachowców, że 5Ghz nie podlega warunkom atmosferycznym (mało tego, Pan tu pewny jest, że żadnym!) albo że 2,4Ghz podlega wpływom warunków atmosferycznych ze względu na rezonansową częstotliwość wody (hahaha tutaj poległem, człowieku idź do Ani Mru Mru, wróżę karierę) to zastanawiam się czy Wy sobie robicie jaja czy pomyliliście forum komputerowe z forum komediowym i staracie się prawić dobre żarty?

Po pierwsze nie musze isc na kabaretu bo mam bardzo dobra kariere wlasnie w sieciach w szczegolnosci bezprzewodowych :)

 

Misiaczku ile zaprojektowales sieci i ile ich wdrozyles? Cale 0 slownie zero

Oczywiscie wedlug Ciebie warunki atmosferyczne maja ogromny wplyw na kazde fale radiowe i dlatego jak pada deszcz to sobie TV nie ogladniesz czy to naziemnej czy satelitarnej, telefony takze Ci nie dzialaja, kablowka jak i neostrada takze nie dziala bo wkoncu to takze fale radiowe.

 

Oczywiscie pewnie tez nie wiesz jak sygnal jest tlumiony przez powietrze i wilgoc. Cala Twoja wiedza na ten temat jest zaslyszana od Pana Kazika przy piwie co jedynie to podlaczyl radio zeby posluchac sobie radio maryja :E

Osobiscie radze Ci sie doksztalcic zanim sie za jakis temat wezmiesz i odpowiesz... ale przeciez w polsce to kazdy jest ekspertem od wszystkiego. Dwa lata temu mielismy ekspertow od F1, teraz juz od MMA, przyszly sezon zapowiada sie dosc ciekawie

 

@autor watku.

 

Generalnie dalej masz 6Mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor watku.

 

Generalnie dalej masz 6Mbit

Narazie jest dobrze. 3 filmiki w 480p i pobieranie 700kB/s i skype dziala dobrze. Zaraz sprawdze pingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...