Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Officeman

Windows XP i pliki .CAB

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moze ktos spotkal sie juz z takim problemem:

 

podczas instalacji niektorych progrmaow firmy microSOFT, a dokladnie podczas rozpakowywania plikow .CAB (cabinet) - wywala bluescreena i restart.

Dzieje sie tak po rozpakowaniu kilku-nastu/dziesieciu plikow - przy czym ich liczba jest na kazdym razem inna ale zblizona.

Zaznacze rowniez ze dzieje sie tak rowniez podczas recznego rozpakowywania tych plikow (CAB) programem np winrar , winzip

Przypuszczam ze nastepuje przepelnienie jakiegos bufora lub cos w tym stylu

 

 

AMD 2400+/512Mb/Epox 8RDA+,Radeon 9700Pro, Windows XP+SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA coś takiego mialem. Okazalo sie że to płyta głowna była zepsuta( banki pamięci na RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym że to AMD.

Czy spotkaliście sie już może z niemożnością zainstalowania SP1 dla Win XP??

A ja tak, i to dwukrotnie.

System stał na AMD i płytach asusa

 

Opis jest tu lakoniczny, ale uprzedzając wszelkie pytania, to był to system oryginalny, po drugie płyty asusa to był taki sam model (może w biosie coś siedziało) fakt, faktem, nie dało się tego zrobić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dużo szczęścia ;)

 

Ja się cieszę że jest AMD ale tylko z jednego powodu, zmusza INTELA do niższych cen.

 

Więc tylko z tego powodu niech żyje AMD. (a jakość to już inna bajka)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały problem w tym że to AMD.

Czy spotkaliście sie już może z niemożnością zainstalowania SP1 dla Win XP??

A ja tak, i to dwukrotnie.

System stał na AMD i płytach asusa

 

Opis jest tu lakoniczny, ale uprzedzając wszelkie pytania, to był to system oryginalny, po drugie płyty asusa to był taki sam model (może w biosie coś siedziało) fakt, faktem, nie dało się tego zrobić.

 

Pozdrawiam

 

Guzik ma za znaczenie że to AMD. Instalowałem SP1 na wielu kompach z AMD i zawsze działał. Pewnie system miales piracki :P i numer nie zmieniony.

Officeman - sprawdź RAM dla pewności, a i dysk programem diagnostycznym firmowym też nie zawadzi. A nie kręcisz czasem czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik ma za znaczenie że to AMD. Instalowałem SP1 na wielu kompach z AMD i zawsze działał. Pewnie system miales piracki :P i numer nie zmieniony.

Officeman - sprawdź RAM dla pewności, a i dysk programem diagnostycznym firmowym też nie zawadzi. A nie kręcisz czasem czegoś?

 

Ma znaczenie, jedno podstawowe. Wiesz, jak wszystko jest z innego kotła to nie zawsze musi dobrze działać. (mamy tu chipsety AMD, SIS, VIA, NVIDIA) które często są nie dopracowane i to wpływa negatywnie na działanie całej platformy.

Ale OK. Idziemy dalej Twoim wątkiem. Maszyny były dwie różne (jedyne co je łączyło to proce i płyty). Fakt, ramu nie sprawdzałem ale nie sądzę że on był problemem. Proce pracowały nominalnie z dobrym chłodzeniem (jeden miał wentyl coolermastera za około 300zł, drugi miał oryginalną wersję boxowaną).

Windows tu mogę Cię zapewnić był oryginalny w obu przypadkach, bo innych nie sprzedaję.

Problrm polegał na rozpakowywaniu jakiegoś pliku (nie przytoczę bo było to ze 2 miesiące temu)

Modelu płyty nie pamiętam ale był to asus na KT333

 

Czekam na dalsze sugestie.

 

Pozdrawiam

Slawson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie zaczniecie dyskusji na temat wyzszosci platformy Intel nad AMD i odwrotnie, bo to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie, jedno podstawowe. Wiesz, jak wszystko jest z innego kotła to nie zawsze musi dobrze działać. (mamy tu chipsety AMD, SIS, VIA, NVIDIA) które często są nie dopracowane i to wpływa negatywnie na działanie całej platformy.

Ale OK. Idziemy dalej Twoim wątkiem. Maszyny były dwie różne (jedyne co je łączyło to proce i płyty). Fakt, ramu nie sprawdzałem ale nie sądzę że on był problemem. Proce pracowały nominalnie z dobrym chłodzeniem (jeden miał wentyl coolermastera za około 300zł, drugi miał oryginalną wersję boxowaną).

Windows tu mogę Cię zapewnić był oryginalny w obu przypadkach, bo innych nie sprzedaję.

Problrm polegał na rozpakowywaniu jakiegoś pliku (nie przytoczę bo było to ze 2 miesiące temu)

Modelu płyty nie pamiętam ale był to asus na KT333

 

Czekam na dalsze sugestie.

 

Pozdrawiam

Slawson

 

Nie jeat to na pewno wina proca ani chipsetu, bo zapewniam że na takich konfiguracjach (Athlon+KT333) działa to bez problemu. Czyli stawiam na samą płytę Asusa (bios?) albo coś zupełnie innego - związane z dyskami (czy też były takie same?)

Swoją drogą, po co komu chłodzenie za 300 zł, no chyba że to wodne było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem ten problem

zmniejszylem taktowanie pamieci z 333 na 266 i zadzialalo, rozpakowuje wszystko.

 

Jak kupowalem to jednak DDR'y 333 byly, chyba bede musial odkurzyc moja dwururke !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a więc jednak RAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie:

Czy wie ktoś jak otworzyc plik cab który nie chce sie otworzyc winrarem, czy poprostu exploderem?

winrar krzyczy ze niby uszkodzony jest plik a windows exploder nic nie pokazje wewnatrz.

archiwum jest sprawne napewno, bo jest z gry ktora dziala i instaluje sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie caby mogą być cabami tylko z nazwy, łatwo to sprawdzić po nagłówku - porównaj sobie w dowolnym, programie do podglądu hexadecymalnego początek pliku który Ci się otwiera z takim który Ci się nie otwiera. Ten otwierający się będzie pewnie zaczynał się od liter MSCF (MS Cabinet File), a ten drugi albo ISc( coś tam (pliki instalatora install shield, nie otworzysz ich explorerem czy winrarem) albo jeszcze coś innego, niestandardowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. programikiem ZipScan. Będzie jednak wymagał dociągnięcia z sieci kilku dodatkowych bibliotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...