Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pachus

zakup aparatu cyfrowego CASIO lub Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedys posiadalem aparat cyfrowy "CASIO Exilim EX-Z3". Bardzo sie z nim zwiazalem i odpowiadalo mi w nim wszystko mimo ze mial tylko 3.2Mpix. Niestety tak sie stalo ze zostal zgubiony badz skradziony i przyszlo mi sie borykac z "CANON PowerShot S500". Bylem bardzo zadowolony z jakosci wykonywanych przez niego zdjec (glownie robie w 1600x1200 i trzymam na komputerze. W przyszlosci mam zamiar kupic drukarke do domu, a zdjecia to na ogol imprezy, sprzecik i krajobrazy) jednak bardzo mnie denerwuje.. Jest zupelnie inny od poprzedniego CASIO i draznia mnie takie rzeczy jak - jego waga (jest za ciezki), wymiary (jest za gruby), praktycznosc (zeby naladowac baterie trzeba ja wyjmowac z aparatu do zew. ladowarki, a aparat podlaczac do kabla zeby zgrywac zdjecia). Poza tym jest jeszcze jedna rzecz - ma duze opuznienie wykonania zdjecia przy duzej ostrosci i jakikolwiek ruch fotografowanego obiektu powoduje ze zdjecie bedzie rozmazane i mozna je robic jeszcze raz :E

Przechodzac do sprawy z jaka sie tutaj zglosilem - chcialbym kupic bardzo szybko cos podobnego do mojego poprzedniego CASIO EX-Z3 jednak wykonujacego ladniejsze zdjecia w miare mozliwosci bez wiekszych rozmiarow aparatu czy tez jego mniejszej praktycznosci. Gleboko sie zastanawialem nad jego wyborem tj. zeby byl praktyczny, lekki, maly, mial swoja stacje dokujaca jak poprzednik ktora zgrywa zdjecia jak i laduje baterie, a przy tym zeby zdjecia byly jeszcze ladniejsze niz na Z3. W ten sposob wybralem 2 aparaty:

 

-SONY Cyber Shot DSC-T7

i

-CASIO Exilim EX-Z750

 

I tu wlasnie pojawil sie moj najwiekszy problem ze niefortunnie oba aparaty sa bardzo trudne w odnalezieniu i bardzo trudno je nabyc mieszkajac w Warszawie. Sony ma byc dostepne u nas dopiero w drugiej polowie maja a Casio w kwietniu.

Gdybym poczekal do maja napewno dostalbym Sony ale jednak jestem zniecierpliwiony i gotow jestem kupic to za granica przy pomocy zaplaty przy odbiorze paczki. Tak samo jest z CASIO ktore niby bedzie dostepne lada chwila (za granica juz jest), ale co sie okazuje niema autoryzowanego dealera na terenie calego naszego kraju i tak czy siak musza te aparaty sprowadzac :hmm:.

Tak wiec zglaszam sie z wielka prosba do was board`owiczow PClab o pomoc w zakupie jednego z tych aparatow. Chodzi mi o podanie adresu jakiegos sklepu ktory muglby zrealizowac takie zamowienie i przyslac mi porzadany aparat paczka, byc moze ktos z was sie czyms takim zajmuje i muglby to zalatwic prywatna droga. Jak widac jestem gotow dokonac zakupu ale mam duzy klopot z jego realizacja. Licze na wasza pomoc :notworthy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie zauwazylem ze moj poprzedni temat jest jeszcze kilka postow nizej :o

Przepraszam za burdel i prosze odpowiedziec w tym poscie - dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego?

 

Konica Minolta DiMage E50 na kupujemy.pl są sklepy gdzie kosztuje koło 1000 pln

 

info

 

za około 1400pln jest x50:

 

info

 

 

minolta robi niezłe aparaty dostępne teraz i bez kombinacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struna - moze wiesz w jaki sposob i gdzie dostalbym w tej chwili te Sony ? Bardzo mi na nim zalezy a wiem ze juz jest za granica.. Chyba wystarczy przetwornica do wejscia kontaktowego od stacji dokujacej ? :hmm:

 

Cyriak - Ten Dimage X50 tez jest ladny.. Ale nigdy nie mialem doczynienia z Minolta i nie wiem czy jest rownie praktyczny jak CASIO. Coprawda Sony tez nigdy nie mialem ale kusi mnie bardzo nowoczesnoscia, rozmiarami noi tym wlasnie ze ma te stacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cos.. Moze wiecie jaka drukarka nadala by sie do domu w celu drukowania zdjec z takiego aparatu ? Zeby zdjecia oczywiscie tez byly ladne :D Narazie nad cena sie nie zastanawialem i sa to tylko plany - tak wiec co bedzie dobre ? Moze byc duza i ciezka byle zdjecia byly jak ze zwyklego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struna - jak przypuszczalem twoja pomoc na nic sie zdala :kwasny: Te e-cyfrowe moze maja i ladna strone ale nie posiadaja tego aparatu na stanie i sami go musza sciagac jak i inne sklepy oferujace rzekomo aparaty CASIO.

 

Czy ktos moze mi pomoc z jego zakupem ? Gdzie go dostane ?! Pomocy :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup T33 od sony'ego. Robi zajedwabiste zdjęcia a wyglądem przypomina T7. Ew zostaje ci jeszcze T1, ale wydaje mi się, że lepiej dołożyć kilka złociszy i kupić nowość :)

t7 -  najcieńszy kompakt z dostępnych obecnie na rynku aparatów cyfrowych. W najwęższym miejscu kompakt ma zaledwie 10 mm grubość.

T33 - Głębokość obudowy wynosi zaledwie 21 mm

T7 - Bez akumulatorów i karty pamięci kompakt waży jedynie 115g.

T33 - cały aparat (razem z bateriami i kartą pamięci) waży tylko 150g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada jego ladowanie ? Trzeba wyciagac baterie zeby ja naladowac ? Czy stacja dokujaca robi wszystko co powinna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze nad jakoscia wykonywanych zdjec. Czy ladniejsze beda na CASIO EX-Z750 czy na tym Sony DSC-T33.. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie jeszcze nad jakoscia wykonywanych zdjec. Czy ladniejsze beda na CASIO EX-Z750 czy na tym Sony DSC-T33.. :hmm:

Dla porównania. Dokładny opis Casio: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&l...h=1&nrarch=2688

 

i test sony'ego: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=2758

 

Moim zdaniem ładniejsze zdjątka będziesz miał z Soniacza, bo dostajesz Zeiss'owską optykę, która jest trochę ciemniejsza przy szerokokątnym ujęciu (F3,5 w sony'm a F2,8 w Casio) ale za to zdecydowanie jaśniejsza na max zbliżeniu (F4,4 Sony'ego i F5,1 Casio).

 

jesteś może z 3miasta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z Warszawy :D a wczoraj zamowilem nagrywarke w Sirius :E:lol2:

 

masz moze linki gdzie znajde przykladowe zdjecia z T33 ? Zaintrygowales mnie tym aparatem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cos.. Strasznie mnie dziwi ze to Sony niema wysowanego obiektywu ! Niektore CyberShot`y maja.. Jakos dziwnie mi sie wydaje ze to moze rowniez ujemnie wplywac na jakosc tych zdjec. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu widzę, że ten aparacik jest akuratny dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem z Warszawy  :D
Szkoda
a wczoraj zamowilem nagrywarke w Sirius  :E  :lol2:

nie masz powodów do obaw, dopóki nie będziesz chciał jej reklamować.

masz moze linki gdzie znajde przykladowe zdjecia z T33 ? Zaintrygowales mnie tym aparatem..

http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=2758&p=7

 

Jutro w robocie postaram się porobić trochę zdjątek nim i przegrać do siebie na kompa. Potem wrzucę na forum...

jeszcze cos.. Strasznie mnie dziwi ze to Sony niema wysowanego obiektywu ! Niektore CyberShot`y maja.. Jakos dziwnie mi sie wydaje ze to moze rowniez ujemnie wplywac na jakosc tych zdjec.  :o

Bo optyka działa w pionie a nie w poziomie. Nic nie wysuwa się na zewnątrz. Całość jeździ w obudowie aparatu a matryca jest umieszczona na samym dnie. Bardzo fajne i niezawodne rozwiązanie, bo nic nie dostanie się do środka optyki, żaden kurz, żaden piasek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie tak rozmyslam nad tymi rozmiarami i waga Z750 a T33 ale chyba mnie przekonales co do tego Sony. Dajesz racjonalne wypowiedzi i godne uwagi - dzieki wielkie za porady :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to skoro bylem zadowolony kiedys z utraconego Z3 to moze i S100 spelni moje oczekiwania - a jest najmniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...