Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darthmarvolo

EVGA 670GTX FTW vs radeon 7970 GHZ 3gb edition

Rekomendowane odpowiedzi

To może podam tylko kolejne polotki i akcent do dyskuzsji, otuż w przyszłości możęmy się spodziewać raczej portów z konsoli a jak wiem a przynajmniej przypuszczamy nowe konsole będą na podzespołach AMD nie wiem czy to coś wpłynie na konwersje na PC ale być może. Pozatym wersja GHZ edition to jednak karta mocniejsza od zwykłej 7970 pozatym ma ten 1 GB ramu więcej część ludzi tu napisze że to marketing ale być może w przyszłości się przyda ten dodatkowy GB ramu do bardziej wymagających gier. Pozatym dochodzi jeszcze ten słynny aspek obciążania procesora przez sterowniki Nvidii no i cena. A co do poboru prądu to pamiętam że za czasów 480 było dokładnie na odwrót i to nie był problem że karta ciagneła dużo więcej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dana gra na której przejście jest około 10 godzin grania - będzie jedna akcja, która trwa 30 sekund i w tym momencie będą najniższe spadki np. dla GTX 670 - 47 FPS, dla HD 7970 - 41 FPS - nie licząc tych 30 sekund FPS średni jak i najwyższy będzie dla Radeona 7970. Dalej sądzisz, że minimalny FPS gdzie w większości gier poniżej 60 FPS nie pokazuje jest taki ważny ?

 

Problemem jest, ze takie spadki fps na radkach zdarzaja sie dosc czesto, granie na nv jest poprostu bardziej komfortowe, szczegolnie w dx11 gdzie amd w teselacji jest daleko w tyle za nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest, ze takie spadki fps na radkach zdarzaja sie dosc czesto, granie na nv jest poprostu bardziej komfortowe, szczegolnie w dx11 gdzie amd w teselacji jest daleko w tyle za nv.

Miałeś jakiegoś radka, że tak wnioskujesz ? Bo na 7950 żadnych takich spadków nie doświadczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX 670 nigdzie nie ma spadków ? mógłbyś podać jakiś test tej przewagi ogromnej w teselacji ? jeśli chodzi o gry z DX 11 to w większości na 1 miejscu było 7970 GHz Edition prócz AC 3 zobaczymy jak będzie z FC 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczesniej 6950@70 i 6990.

Ja też miałem 6950, w jakiej grze niby miałeś te owe spadki ? Na każdej karcie może się to zdarzyć. 580 którą miałem też miała dosyć często spadki fps.

 

 

Akurat to, że 6990 w niektórych grach ma niski minimalny fps, nie jest dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ tam gdzie byla teselacja karta nie domagala, baa nawet 6990 miala spadki, szczegolnie to odczulem w crysis 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu to samo, znowu zaczynają się kłótnie. Bez docinek etc., bo wisi nad wami ZPP.

 

Ile razy było powtarzane, że HD7970 GHz Edition = +- GTX680, a HD7970 = +- GTX670.

 

Każda karta ma swoje plusy i minusy, a ostateczna decyzja jest taka jak orzeł czy reszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX 670 nigdzie nie ma spadków ? mógłbyś podać jakiś test tej przewagi ogromnej w teselacji ? jeśli chodzi o gry z DX 11 to w większości na 1 miejscu było 7970 GHz Edition prócz AC 3 zobaczymy jak będzie z FC 3

Tesselacja jest cały czas problemem w kartach amd , teoretycznie wydajność jest w okolicach gt100 w praktyce tam gdzie amd ma problem z optymalizacją wydajność jest na poziomie 460gtx. A kepler ma dwukrotnie wyższą wydajność w tesselacji od fermi , na nv niezależnie od sytuacji wydajność jest zawsze stała. Dlatego wydajność w tesselacji w kartach amd jest mocno naciągana , skoro wymaga specjalnych optymalizacji. Wszystkie gry ze znaczkiem amd praktycznie nie mają tesselacji z wiadomych przyczyn np. hitman absolution , deus ex , avp , dirt etc . Po co implementować tesselacje na niskim poziomie , skoro praktycznie tego nie widać. Jako , że nv nie ma problemu z tesselacją może tą przewagę wykorzystywać przeciwko amd;) Cóż to amd ma się przystosować , a nie odwrót;) Gdyby obydwaj gracze nie mieliby problemu z tesselacją nikt by się nie przejmował i można by sypać tesselacją na prawo i lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie BuShMaN ma rację, gtx jest lepszy w jednej grze to znowu radek w innej, wszystko sprowadza się do tego w jakie tytuły gramy, niech się autor zastanowi i wybierze taką która jest w jego tytułach wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktore gry ze znacznikiem nvidia maja teselacje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grał na 1 monitorze. Czy ktoś jeszcze odczuł te znacnze spadki na radeonie ? bo faktycznie wazniejsza jest dla mnie stabilność niż chwilowa ilosc maksymalna :P.

@arkadi-sea - dzieki wielkie :). Jesli promocja sie utrzyma, a karty rzeczywiscie okaza sie rowne sobie, bez watpienia Twoja porada zadecyduje :)

 

Miałem podobny dylemat i dlatego wcześniej założyłem podobny temat, tu masz linka

http://forum.pclab.pl/topic/829173-U%C5%BCytkowanie-670GTX-oraz-HD7970/

 

Tu masz ciekawostkę dot. nowych przeprojektowanych GPU Tahiti XT2 w Radkach 7970 wersja GHz Edition, lepsza wydajność i OC przy niższym napięciu zasilania, czyli już nie tak prądożerne. Poprawa jest, widzę to u siebie.

 

http://forum.pclab.pl/topic/829173-U%C5%BCytkowanie-670GTX-oraz-HD7970/page__view__findpost__p__11034862

 

Z HD7970 szczerze mogę Ci polecić ten model

GV-R797TO-3GD, często mylony z GV-R797OC-3GD, który ma starszy GPU Tahiti XT i więcej Watków bierze.

 

Dodatkowo jakbyś instalował drivery to bierz te ostatnie AMD Catalyst™ 12.11 Beta, skok wydajności bardzo zauważalny względem driverów 12.8 oraz względem kart Nvidi.

 

Tu masz przykłady FPS BF3 na ustawieniach Ultra, podobnie jest u mnie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=u4ZyDThpvAc

 

Co wybierzesz czy GTX czy Radek i tak będziesz zadowolony, ja wybrałem HD7970 GHz i jakbym znowu miał wybierać to kupiłbym go 2-gi raz. xD

 

Jeśli masz integre GPU w procku to małą rada dla V-sync ON, czytałem iż w przypadku włączenia Lucid virtu Integra HD + GPU efekty są rewelacyjne zwłaszca dla eliminacji vsync stuttering

 

WAŻNE: Jeśli zdecydujesz sięna Radka tu masz Liste sklepów autoryzowanych dealeró produktów, którzy uczestniczą w nowej promocji (klucze do gier za free do kart AMD)

AMD podało informację na dole tego linka

 

http://blogs.amd.com/play/this-holiday-never-settle/

 

Agito (Poland)

Arest (Poland)

Bit Computer (Poland)

Morele.net (Poland)

Sferis (Poland)

Tryton (Poland)

Yamo (Poland)

 

uważaj na sklep GRAL, który olewa tę promocję, kartę dostaniesz ale o kodach zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo za gtx przemawia tak jak koledzy wyżej pisali txaa i wyższa wydajność w teselacji. czyli na plus mamy physx, txaa i teselacja - dla mnie to wystarczy, wolę mieć te 10 fps mniej, dodatkowe efekty i mniejsze spadki niż wyższy maksymalny i średni framerate, bo po co skoro i tak wszystko na gtx 670 śmiga aż miło grubo powyżej 60 fps (wiadomo, że poza jakimiś killerami typu metro czy gta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktore gry ze znacznikiem nvidia maja teselacje? :P

Crysis 2 do tego dajesz maldo mod , czyli dobra textura z dobrą tesselacją i gniecie suty:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 do tego dajesz maldo mod , czyli dobra textura z dobrą tesselacją i gniecie suty:E.

Mam na dysku i jakos hd7950 nie ma z tym problemow

no i to jedna gra gdzie reszta?

 

a ze gniecie suty to wiem, jak dla mnie najladniesza gra w jaka gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci stery zoptymalizowali , że jakoś to działa to nie ma większych problemów. Nowy batman ostro kuleje w miejscach , gdzie jest tesselacja i tutaj nic nie wymodzili. To samo tyczy się demek nv i ms oraz nadchodzącej gry PLA. Dlatego demko ms , gdzie pięknie pokazane jak się prezentuje wydajność względem factora i nie dało się tego oszukać to coś jest na rzeczy. Zawsze jak jeden gracz kuleje w danym aspekcie to nie będzie szybko rozwijany czy dodawany na szeroką skalę. A sensowna tesselacja zdecydowanie ma sens , a jakaś kosmetyka danego elementu do tego z factorem max 8 kompletnie nic zmienia , jedynie marketingowa zagrywka - jest tesselacja.

 

Chyba się czegoś nieświeżego najadłeś :E 590tka łyka wszystkie jednordzeniówki i pora się z tym pogodzić braciszkowie

Łyka , ale na wykresie:E. Jakby tak fajnie to działało to ładujesz dwie 660 sli i masz 50% wydajniejszą kartę od 670 w tej samej cenie. Ale to tylko w tabelkach i wykresach:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się czegoś nieświeżego najadłeś :E 590tka łyka wszystkie jednordzeniówki i pora się z tym pogodzić braciszkowie

 

Sapphire HD 7970 Toxic 6 GB jest wydajniejszy od GTX 590 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o ile droższy ? :E

@Edit

GTX 590 jest nadal bardzo wydajną kartą która jednak ma problemy typowe dla kanapek i nic tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o ile więcej prądu bierze ? :E Można tak w nieskończoność.

 

590tka łyka wszystkie jednordzeniówki i pora się z tym pogodzić braciszkowie

Wmawiaj sobie więcej.

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_7970_X_Turbo/28.html

590 dużo nie podkręcisz, więc tu się chowa...

Już nie patrząc na minimalny fps.

I jaka tańsza ? Na allegro jest używka za 1500zł i pewnie bez gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdził, że nie ma jednordzeniówki wydajniejszej od GTX 590 a jakoś jest a o ile droższa to tak samo można stwierdzić np. + 100.tys drożej za logo BMW, Mercedesa czy Audi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nigdy nie kupię radka po moich przygodach z 6970, mam już dość nerwów i czekania aż poprawia sterowniki bo tu czy tam są po prostu dropy. Owszem są gry któe działają lepiej niż na GFach ( np. Anno 2070) ale większości tych w które pogrywam sa rzeczy podobne do AC III ( a jakie to odsyłam do tego tematu) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci mają stery pomóc w 6970, jak vliw to kiepska architektura mająca masę dziur i tego sterami nie załatasz nie licząc tesselacji;). Dopiero od gcn amd wychodzi na prostą , szlifną gcn i podciągną tesselacje i nie mają czego się wstydzić. A stery to inna para kaloszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

Może być że to właśnie teselacja bo karta dostawała zadyszki właściwie tylko w DX11, w którym poważnie odstawała od wcześniejszej ocniętej 470 w DX9 było miodzio. Nowej generacji kart AMD jeszcze u siebie nie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady :). Poki co sklaniam sie ku 7970ghz edition. Chcialbym zapytac czy dobra opinia ciesza sie gigabyte 3x windforce, co o tym egzemplarzu sadzicie. Btw juz bylem pewien ze wezme ghz potem gtx znowu ghz :D:D. Ciekawe jak to sie skonczy

@ Arkadi-SEA, dziekuje za te informacje, nie ukrywam ze poki jestem zainteresowany radkie, gierki rowniez sa w obrebie mojego radaru :). Czy moglbys poweidziec co konkretnie Ciebie przekonalo do tego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...