Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilczalapa

Athlon II x4 620 na Phenom 965

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej Phenom II 1045T albo któryś z serii 6 rdzeniowych phenomów >?? Chociaż jeżeli chodzi głównie o gry to może to niema sensu.

6 rdzeniowe Phenomy II chodzą po coś ponad 400zł

 

Wspomniany przez Ciebie X6 1045T kosztuje 390 złotych - X4 965 344, zaś X4 945 circa 303 złote.

Jeżeli nie będzie korzystał z oprogramowania robiącego użytek z 6 rdzeni, to nie ma to większego sensu, zwłaszcza, że zegar bazowy tego Thubana to 2,7 GHz a Deneba 3,4 - w grach wręcz będzie wolniej (pomijam rzadkie póki co przypadki wykorzystania wszystkich rdzeni).

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=147

 

Ponieważ w sklepach X4 640 kosztuje najtaniej około 250 złotych, to myślę, że można sprzedać tego X4 620 za około 200 złotych.

Wystarczy więc dopłacić około 150 złotych do X4 965 ewentualnie 100 lub niewiele więcej do X4 945.

 

Btw, Wilczalapa, jaki zegar mają Twoje DDR2?

 

 

Z tym że porównanie phenoma na taktowaniu 3.4 z athlonem na taktowaniu 2.6 jest całkowicie nie trafione. Gdyby podbił tego swojego athlona do taktowania 3.4ghz praktycznie wyniki zrównały by się z phenomem.

 

No niezupełnie - pierwsze pytanie czy będzie mógł podkręcić Athlona II do tego poziomu (z aktualną płytą).

Po drugie, w grach L3 robi jednak różnicę - na pewno nie ogromną ale na poziomie powiedzmy 10-15 procent.

Poza tym jak już wspomniałem można go jeszcze dodatkowo przyspieszyć zyskując kolejne kilka procent - praktycznie bez zwiększenia poboru mocy procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapominacie o jednym. X6 1045 prawie nigdy nie osiaga tak wysokich zegarow jak wyzsze modele. Szansa na wysoki zegar (4 ghz) jest mala nawet jesli plyta robi wysokie HT, ten CPU to widocznie najczesciej gorszy kawalek krzemu niz wyzsze modele x6. Jesli trafi sie sztuka z gorszym OC to bedzie po prostu zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że porównanie phenoma na taktowaniu 3.4 z athlonem na taktowaniu 2.6 jest całkowicie nie trafione. Gdyby podbił tego swojego athlona do taktowania 3.4ghz praktycznie wyniki zrównały by się z phenomem.

Byłyby bliskie ale raczej by się nie zrównały własnie przez to że Phenomy mają więcej pamieci cache.

Według tego co podaje producent tej płyty to powinna ona obsługiwać procesory 6 rdzeniowe do AMD Phenom II 1090T z bazowym zegarem 3.2 GHZ

http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M3NHHDMI/#CPUS

 

1045T 450 zł

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1045t-6x2-7ghz-am3-sklep-wwa-i2824045213.html

1055T 450 zł

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1055t-2-8ghz-s-am3-box-i2821438101.html

1090T 600 zł

http://allegro.pl/phenom-ii-1090t-x6-rdzeni-be-odblokowany-mnoznik-i2818426613.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agito jako pewne źródło i bardzo fajna cena. W tej kwocie lepszego ciężko znaleźć lepszego cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agito jako pewne źródło i bardzo fajna cena. W tej kwocie lepszego ciężko znaleźć lepszego cepa.

 

Tutaj masz taniej.

 

Co do X6: po pierwsze drożej (autor wątku chce dokonać upgradu zapewne jak najtaniej), po drugie o czym była już mowa, ma to sens, gdyby wykorzystywać oprogramowanie wielowątkowe (powyżej 4 rzecz jasna).

Jeżeli nie, to trzeba by podkręcać tego X6 1045T, co jak słusznie zauważył powyżej unknown_solider może się zwyczajnie nie udać.

 

Moim skromnym zdaniem Deneb jest najlepszą opcją: kwestia X4 965 czy X4 945 (125W vs 95W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie trochę mnie nie było ale już nadrobiłem zaległości : )

 

Update BIOSu już zrobiony.

 

Kupiłem w końcu 965BE, niewiele ponad 300zł. Dodatkowa stówa do X6 to według mnie gra nie warta świeczki. Podobno niektórzy obniżają Vcore o 0,100 - 0,150V zby obniżyć temp i pobór mocy. Co myślicie o takim zabiegu? Do tej pory na 620 miałem max 52 stopnie i podobała mi się ta temperatura : P

 

Co do pytania o pamięć to dwie kości Kingstona PC2-5300 po jeden giga i dwie kości GoodRam 1x4GB i 1x1GB też PC2-5300. Teoretycznie obie mają 667Mhz ale CPUZ pokazuje wartość: PC2-5300 (333Mhz) więc sam już nie ogarniam.

 

 

Witam

 

To może i ja się podepnę i zapytam. Czy widzicie sens przesiadki z AMD Athlon II X2 250 na AMD Athlon II X4 640?

Gram w gry w rozdziałce 1024x768.Chciałbym grać w BF3 , Black ops 2. Obie gry mi tną. Grafika - GTS 450.

 

Kolego a może Athlona II x4 620? Wystawiłem go na allegro za 200zł. W BF3 z GTX560 grałem bez zwiech na full detalach. Wersja kodowa Propus a więc podobno można odblokować dodatkową pamięć L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu 965BE, niewiele ponad 300zł. Dodatkowa stówa do X6 to według mnie gra nie warta świeczki. Podobno niektórzy obniżają Vcore o 0,100 - 0,150V zby obniżyć temp i pobór mocy. Co myślicie o takim zabiegu? Do tej pory na 620 miałem max 52 stopnie i podobała mi się ta temperatura

 

Moim zdaniem dobrze zrobiłeś.

Co do vcore, to rzeczywiście można je nieco obniżyć, gdyż AMD ustawia je konserwatywnie czyli dość wysoko.

Jest pytanie czy używasz Cool'n'Quiet, które automatycznie w przypadku niewielkiego obciązenia redukuje zegar do 800 MHz.

 

Co do pytania o pamięć to dwie kości Kingstona PC2-5300 po jeden giga i dwie kości GoodRam 1x4GB i 1x1GB też PC2-5300. Teoretycznie obie mają 667Mhz ale CPUZ pokazuje wartość: PC2-5300 (333Mhz) więc sam już nie ogarniam.

 

Może warto byłoby zrobić porządek z pamięciami i wymienić te 4 kości na dwie 4 GB jednego producenta (np. Kingston) z zegarem 800 MHz (PC-6400)?

Co do 333 MHz, to wszystko jest w porządku bo masz tutaj do czynienia z podwojeniem zegara taktującego.

http://en.wikipedia.org/wiki/Double_data_rate

 

Btw, zaktualizowałeś BIOS-a do najnowszej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze zrobiłeś.

Co do vcore, to rzeczywiście można je nieco obniżyć, gdyż AMD ustawia je konserwatywnie czyli dość wysoko.

Jest pytanie czy używasz Cool'n'Quiet, które automatycznie w przypadku niewielkiego obciązenia redukuje zegar do 800 MHz.

 

 

 

Może warto byłoby zrobić porządek z pamięciami i wymienić te 4 kości na dwie 4 GB jednego producenta (np. Kingston) z zegarem 800 MHz (PC-6400)?

Co do 333 MHz, to wszystko jest w porządku bo masz tutaj do czynienia z podwojeniem zegara taktującego.

http://en.wikipedia.org/wiki/Double_data_rate

 

Btw, zaktualizowałeś BIOS-a do najnowszej wersji?

 

Tak, BIOS jest najnowszy, wczoraj się za to zabrałem. Miło ze strony ASUSA, że do dość leciwej już płyty wypuszcza aktualizacje.

 

Nie pamiętam czy w tamtej chwili Cool'n'Quiet był włączony. Myślę, że jest to możliwe.

Z pamięciami dobry pomysł, ogarnę ceny na allegro.

 

Pozdro i dzięki za wszystko : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, BIOS jest najnowszy, wczoraj się za to zabrałem. Miło ze strony ASUSA, że do dość leciwej już płyty wypuszcza aktualizacje.

 

Nie pamiętam czy w tamtej chwili Cool'n'Quiet był włączony. Myślę, że jest to możliwe.

Z pamięciami dobry pomysł, ogarnę ceny na allegro.

 

Pozdro i dzięki za wszystko : )

 

Sam byłem zdziwiony, że do płyty wydanej w 2008 roku ostatni BIOS pochodzi z maja zeszłego roku (a przynajmniej jego aktualizacja).

 

Jak uporządkujesz kwestię pamięci, to może zrobisz jakieś testy i przekażesz nam informację czy widzisz zauważalną poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zdziwiony, że do płyty wydanej w 2008 roku ostatni BIOS pochodzi z maja zeszłego roku (a przynajmniej jego aktualizacja).

 

Jak uporządkujesz kwestię pamięci, to może zrobisz jakieś testy i przekażesz nam informację czy widzisz zauważalną poprawę?

 

 

Dam znać : )

 

Jakiś pomysł ile za tą pamięć? Tutaj fota jakby co: http://imageshack.us/scaled/landing/23/mg1349.jpg

Myślę o 330zł i wtedy tutaj jest ciekawa oferta http://allegro.pl/nowa-kingston-ddr2-4gb-6400-kurier-36m-cy-i2819985469.html wprawdzie to by było 4x2GB ale cenowo całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać : )

 

Jakiś pomysł ile za tą pamięć? Tutaj fota jakby co: http://imageshack.us/scaled/landing/23/mg1349.jpg

Myślę o 330zł i wtedy tutaj jest ciekawa oferta http://allegro.pl/nowa-kingston-ddr2-4gb-6400-kurier-36m-cy-i2819985469.html wprawdzie to by było 4x2GB ale cenowo całkiem dobrze.

 

Prawdę powiedziawszy, to nie wiem ile realnie możesz dostać za swoje pamięci - Kingston to bardzo znany producent, zaś GoodRam przede wszystkim na polskim rynku.

 

Ten 1 GB GR w sklepach kosztuje 45 złotych , zaś 4 GB ale z zegarem 800 MHz od 164 w górę.

Kingstony są od 54 złotych w górę.

Zresztą jak widzę na Allegro nie ma 4 GB modułów DDR2 w odróżnieniu od DDR3.

 

Może w takim razie spróbuj sprzedać te 3x1GB i kup jedną 4 GB GoodRama (z tym samym zegarem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdzie nie mogę znaleźć oferty jednej kości 4GB tej firmy. A te 4x2 800Mhz to mija się z celem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdzie nie mogę znaleźć oferty jednej kości 4GB tej firmy. A te 4x2 800Mhz to mija się z celem?

 

Absolutnie nie, tyle że wspomniałem o 2x4GB, żebyś mógł jeszcze ewentualnie dołożyć RAM-u - inna sprawa, że nie ma to zapewne większego sensu (DDR2 są jednak wyraźnie droższe od DDR3).

Pozostaje otwartym pytanie, czy uda Ci się sprzedać posiadane kości w zbliżonej cenie do tych 4x2GB.

Mam wrażenie, ze będziesz musiał jednak trochę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965 BE jest już w płycie. Napięcie obniżyłem do 1.424 V

 

Po pół godzinie grania temp sięgała 48 stopni : P

 

Z tym, że obudowa otwarta, ale w takich samych warunkach na tej samej paście 620 sięgał 53 stopni. Jest moc. Jak sprzedam ramy to zrobię kilka testów w 3D marku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego a może Athlona II x4 620? Wystawiłem go na allegro za 200zł. W BF3 z GTX560 grałem bez zwiech na full detalach. Wersja kodowa Propus a więc podobno można odblokować dodatkową pamięć L3.

 

Możesz wysłać na Priv link do aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz oszczędzić to chcociaż kup w miarę wentylator. Za 20zł nie ma u ciebie w komputerowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie tak dawno przesiadłem się z AIIx4 620@3,5 GHz na tego Phenoma i wymiana jak najbardziej opłacalna, czuć skok mocy szczególnie w braku dropów fps jak to było w przypadku Athlona.

W Guild Wars 2 przy bardzo dużej zadymie AII tak dopił fps, że nie dało się praktycznie grać teraz gra zwalnia ale działa na granicy płynności.

Procka podkręciłem do 4GHz przy napięciu 1,475V a chłodzę go przy pomocy Thermaltake Contac 30, stosunkowo tanie i wydajnie chłodzenie które Tobie polecam, temperatury w grach nie przekaraczają u mnie 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wymiana na PII 960T ma jeszcze sens, o ile jego plyta taki proc obsluguje, albo wyskoczenie z kasy i INtel :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...