Skocz do zawartości
Wilczalapa

Athlon II x4 620 na Phenom 965

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie, że jest sens?

Płyta to ASUS M3N-H/HDMI plus 7GB Ramu, do tego GTX 560 Gigabyta.

Stary procek bym sprzedał, dorzucił 100zł i jest Phenom. A może intel? Tylko w intelach już kompletnie się gubię. I idzie wymiana procka, płyty i ramu bo to co mam to DDR2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do czego używasz komputer? Gry?

Podaj jeszcze zasilacz.

I idzie wymiana procka, płyty i ramu bo to co mam to DDR2

Ale to od razu za jednym zamachem chcesz wymienić wszystko czy procek teraz a reszta w przyszłości (jak odległej?) ?

Edytowane przez knock_out

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sensu wymiany nie ma, obecnie sam mam 620, podkręconego na 3.5, jedyny sens to dozbierać do intela, ogólie 620 to dobry proc, spoko idzie z 2.6, max co udało mi się uzyskać do 3.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyta to ASUS M3N-H/HDMI plus 7GB Ramu, do tego GTX 560 Gigabyta.

Stary procek bym sprzedał, dorzucił 100zł i jest Phenom. A może intel? Tylko w intelach już kompletnie się gubię. I idzie wymiana procka, płyty i ramu bo to co mam to DDR2

Jeśli Intel to gruntowna wymiana cpu, mobo + ram i nie będzie to tylko dokładka stu złotych.

Jeśli chcesz koniecznie mieć dopisek phenom to możesz zrobić wymianę, nic nie stoi na przeszkodzie, zawsze to dodatkowa pamięć L3. Ale nie będę podejmował decyzji za Ciebie, decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcą, decyzja należy do ciebie, mobo masz dobre może spróbuj delikatnego oc?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do czego używasz komputer? Gry?

Podaj jeszcze zasilacz.

Ale to od razu za jednym zamachem chcesz wymienić wszystko czy procek teraz a reszta w przyszłości (jak odległej?) ?

Zasilacz jest ok, nie podam teraz dokładnie szczegółów bo nie pamiętam ale kupowany niedawno, firmowy.

Komp gry, programy graficzne, czasem renderowanie wideo. Biorę pod uwagę przesiadkę na intela ale nie orientuję się co dokładnie i za ile. Jest opcja po sprzedaży tego co mam zmieszczenia się w granicach 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę pod uwagę przesiadkę na intela ale nie orientuję się co dokładnie i za ile. Jest opcja po sprzedaży tego co mam zmieszczenia się w granicach 400zł?

W zależności w co celujesz. Przykładowo jakieś używane mobo na s1155 to koszt +- 250zł, do tego używany i5-2500k +- 600zł o ile gdzieś na takowego natrafisz.

Wydaje mi się że za 400zł cpu+mobo+ram zejdzie spokojnie które masz obecnie, zależy jakie te kości ddr2, jak dobre to może i nawet za więcej to zejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie go spróbuję podkręcić. Druga połówka krzywo patrzy na kolejną wymianę sprzętu : P

Polecacie jakiś program czy pozostaje BIOS? I jeszcze jedno, orientuje się ktoś czy da się na tej płycie ASUS M3N-H/HDMI odblokować procesor? Ten mój Athlon podobno ma taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecacie jakiś program czy pozostaje BIOS? I jeszcze jedno, orientuje się ktoś czy da się na tej płycie ASUS M3N-H/HDMI odblokować procesor? Ten mój Athlon podobno ma taką opcję.

Najlepiej BIOS, będzie najstabilniej. Niestety ta płyta nie posiada wyżej wymienionej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne stabilne podkręcenie to z wyboru BIOSU opcji automatycznej o 10%.

Athlon skoczył do 2,8Ghz co ciekawe ręcznie udało się podkręcić do 3Ghz ale wydajność w grach jest odrobinę mniejsza niż przy 2.8Ghz

Przy okazji podczas manualnych prób miała miejsce nieprzyjemna usterka. Posiadam dysk w zewnętrznej kieszeni na kablu eSATA, podczas kopiowania danych wyskoczył niebieski ekran. Później kieszeni system nie wykrywał w moim komputerze, jedynie wyświetlał się w menadżerze urządzeń i w aplikacji zarządzanie dyskami, jednak nie mogłem ani przyporządkować mu litery ani nic konkretnego z nim zrobić. Dopiero po zmianie gniazda kabla eSATA na płcie głównej dysk wystartował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próby podkręcania spełzły na niczym. Po jakimś czasie częstotliwości szaleją i spadają skokowo do 800Mhz a potem rosną do 2800Mhz, z napięciami podobnie, nie są to stabilne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo powinny, napięcie i częstotliwość spadają zależnie od obciążenia. Może być tak że przy 100% stałego obciążenia będą następowały spadki do 800MHz, wtedy prawdopodobnie przegrzewa się sekcja zasilania. Podłub jeszcze z LLC.

Edytowane przez Gr0T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo powinny, napięcie i częstotliwość spadają zależnie od obciążenia. Może być tak że przy 100% stałego obciążenia będą następowały spadki do 800MHz, wtedy prawdopodobnie przegrzewa się sekcja zasilania. Podłub jeszcze z LLC.

Raczej po prostu działa mu c'n'q przez co taktowanie spada do 800mhz w raz oczywiście z napięciem.

Włącz OCCT i obciąż procesor, będziesz widział jak taktowanie ma stałą, normalną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat za 100-150 zł zmiana z tematu ma jak najbardziej sens. Taktowanie 30% większe + pamięć L3, która w grach ma spore znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat za 100-150 zł zmiana z tematu ma jak najbardziej sens. Taktowanie 30% większe + pamięć L3, która w grach ma spore znaczenie.

Skąd Ci się wzięło te 30% ? Jakby się postarał te obecnego "620" pchnąłby spokojnie na te równe 3.5ghz. Spore znaczenie powiadasz ? W nie których grach nie ma praktycznie różnicy a jeśli już jest to też nie jakaś ogromna, 2 do góra 5 fps więcej na rzecz phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

To może i ja się podepnę i zapytam. Czy widzicie sens przesiadki z AMD Athlon II X2 250 na AMD Athlon II X4 640?

Gram w gry w rozdziałce 1024x768.Chciałbym grać w BF3 , Black ops 2. Obie gry mi tną. Grafika - GTS 450.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy widzicie sens przesiadki z AMD Athlon II X2 250 na AMD Athlon II X4 640?

Jasne. Koszt wymiany nie będzie wielki a athlon II x4 640 to przyzwoity 4rdzeniowy procesor. Wzrost wydajności zwłaszcza w takiej grze jak bf3 powinno być widać.

test w bf3 Jest tu athlon x2 i x4. Różnica między nimi spora. Pamiętaj, że z twoją grafiką na cuda nie ma co liczyć, ale nie grasz w dużych rozdzielczościach więc nie powinno być źle.

Edytowane przez knock_out

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd Ci się wzięło te 30% ? Jakby się postarał te obecnego "620" pchnąłby spokojnie na te równe 3.5ghz. Spore znaczenie powiadasz ? W nie których grach nie ma praktycznie różnicy a jeśli już jest to też nie jakaś ogromna, 2 do góra 5 fps więcej na rzecz phenoma.

Z porównania zegarów bazowych obu CPU. Tego Phenoma II również można podkręcić, a także przyspieszyć L3 poprzez podniesienie taktowania mostka północnego, czego w Athlonie II jako żywo nie zrobisz.

Tutaj zresztą masz zestawienie obydwu procesorów: http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=106

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej Phenom II 1045T albo któryś z serii 6 rdzeniowych phenomów >?? Chociaż jeżeli chodzi głównie o gry to może to niema sensu.

6 rdzeniowe Phenomy II chodzą po coś ponad 400zł w grach ci to nic nie da a nawet pogorszy bo wolniejszy zegar ale w programach profesjonalnych odczujesz sporą różnicę chodzi mi o porównanie do phenoma II 965 którrgo podałeś wyżej.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej Phenom II 1045T albo któryś z serii 6 rdzeniowych phenomów >?? Chociaż jeżeli chodzi głównie o gry to może to niema sensu.

6 rdzeniowe Phenomy II chodzą po coś ponad 400zł w grach ci to nic nie da a nawet pogorszy bo wolniejszy zegar ale w programach profesjonalnych odczujesz sporą różnicę.

No właśnie w grach chyba polepszy. Dodatkowe 2 rdzenie, w grach wielowątkowych, do tego 6mb pamięci L3 już robi swoje (mimo niższego zegara ale nie zapominajmy o oc), może więcej fps'ów nie będzie ale minimalny wzrośnie, do tego X6 znacznie lepiej się kręcą jak mają odblokowany mnożnik, z resztą testy nawet tutaj na PClabie pokazują, że X6 jest wydajniejszy od X4 955, to od Athlona na pewno będzie mimo niskiego bazowego taktowania, poza tym jest to proc wg AMD klasę albo 2 wyżej niż Athlon.

Edytowane przez Matt8907

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z porównania zegarów bazowych obu CPU. Tego Phenoma II również można podkręcić, a także przyspieszyć L3 poprzez podniesienie taktowania mostka północnego, czego w Athlonie II jako żywo nie zrobisz.

Tutaj zresztą masz zestawienie obydwu procesorów: http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=106

Z tym że porównanie phenoma na taktowaniu 3.4 z athlonem na taktowaniu 2.6 jest całkowicie nie trafione. Gdyby podbił tego swojego athlona do taktowania 3.4ghz praktycznie wyniki zrównały by się z phenomem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie w grach chyba polepszy. Dodatkowe 2 rdzenie, w grach wielowątkowych, do tego 6mb pamięci L3 już robi swoje (mimo niższego zegara ale nie zapominajmy o oc), może więcej fps'ów nie będzie ale minimalny wzrośnie, do tego X6 znacznie lepiej się kręcą jak mają odblokowany mnożnik, z resztą testy nawet tutaj na PClabie pokazują, że X6 jest wydajniejszy od X4 955, to od Athlona na pewno będzie mimo niskiego bazowego taktowania, poza tym jest to proc wg AMD klasę albo 2 wyżej niż Athlon.

W grach krtóre obsługują więcej wątków niż 4 napewno polepszy. Tylko że większość gier obsługuje max 4 wątki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi