Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

king960

Jaki procek amd do 660gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić kartę NVIDIA geforce gtx 660 2GB DCII TOP (ta z taktowaniem 1085mhz).

Planuje także wymienić procesor, o obecny - amd athlon 64 6000+ (2x 3,1ghz) zaczyna sobie nie radzić.

(Tu dodam,że moja płyta główna obsługuje am2+) Zastanawiałem się nad kupnem procka amd phenom II 965.

 

Czy wystarczy mi on do gier? (kompa używam w 80% do gier)

 

Czy lepszym wyjściem byłoby kupienie nowej płyty głównej i jakiegoś FX'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby brać HD7850.

 

Jaka to dokładnie płyta? Bo do HD7850 czy GTX660 musowo OC tego Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozwijał na temat kart graficznych. Jednakże powiem, że z Nvidią jestem od zawsze, więc tylko Nvidii wierzę :D

Płyta główna : Gigabyte GAMA770-DS3 (rev 2,0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci GTX za 900zł bedzie kręcił wyniki słabsze od Radka za 700zł przy planowanym procku to zobaczymy jak długo utrzyma się twoja wiara. Miałem 7850, mam GTX660, w tych kilku tytułach które zdążyłem dorwać w każdym który nie był reklamowany przez Nvidię komfort gry był większy na radku/czasem równy. W grach spod loga NV jest równo.

Za to dostałem PhysX który występuje może w 1 grze na 10 ale tylko w 2 na 1000 na tyle żeby go zauważyć. Dobrze chociaż że do wymiany nie dopłaciłem ani złotówki.

Mam nadzieję że z czasem GF zyska w moich oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do amd phenom II 965 zdecydowanie lepszy będzie Radeon. Sterownik graficzny Nvidii ma większe wymagania (narzut) względem procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wiem co mam myśleć o tym radku. Ma słabsze taktowania, a ponoć lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wiem co mam myśleć o tym radku. Ma słabsze taktowania, a ponoć lepszy.

Taktowanie raczej nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym jednak wziął Radka i procesor amd phenom 1100t, to było by dużo lepiej :D?

Czy może lepiej nową płytę główną i ram + Phenom 965?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj PII 960T odblokujesz do x6 i podkrecisz, a co do karty graf to HD7850 jest wolniejszy od GTX660, jak juz to HD7870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić kartę NVIDIA geforce gtx 660 2GB DCII TOP (ta z taktowaniem 1085mhz).

Planuje także wymienić procesor, o obecny - amd athlon 64 6000+ (2x 3,1ghz) zaczyna sobie nie radzić.

(Tu dodam,że moja płyta główna obsługuje am2+) Zastanawiałem się nad kupnem procka amd phenom II 965.

 

Czy wystarczy mi on do gier? (kompa używam w 80% do gier)

 

Czy lepszym wyjściem byłoby kupienie nowej płyty głównej i jakiegoś FX'a?

Jeśli kompa używasz w 80% do gier to kup sandy/ivy bridge z 4 rdzeniami. Nawet na płycie z B75 będzie o wiele lepiej niż AMD. A ten GTX660 jest bardzo fajny, jedna z najcichszych kart dostępnych na rynku ale 1085 ma wersja OC a nie TOP. Chociaż wgrasz bios z TOP i będziesz miał 1137Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kompa używasz w 80% do gier to kup sandy/ivy bridge z 4 rdzeniami. Nawet na płycie z B75 będzie o wiele lepiej niż AMD. A ten GTX660 jest bardzo fajny, jedna z najcichszych kart dostępnych na rynku ale 1085 ma wersja OC a nie TOP. Chociaż wgrasz bios z TOP i będziesz miał 1137Mhz.

 

Zaraz Cię oskalpują :lol2: :lol2: :lol2:

Wchodzisz na teren AMD z Intelem :lol2:

 

Poza tym masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy kupił 660ti + ten najmocnijszy i5 3gen i szczerze moge powiedziec ze potwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o dostępne fundusze. Tydzień temu złożyłem znajomemu kompa. Z początku chciał swoje Q8200 zamienić na Phenoma 965 + Asus M5A97 Pro jak u mnie + GTX570, skończył z i5 2500k + P67 Pro3 + jego GTX570 i jeszcze Samsunga 830 mu wmówiłem. Teraz szczęśliwy jak świnia w błocie :E

 

Przy sprzęcie jest prosta zależność, każde kolejne 100zł da Ci kolejne % wydajności bądź podniesie kulturę pracy kompa. Trzeba określić sztywną nieprzekraczalną barierę i potem można wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy zauwazyliscie ale on ma Athlona 6000+. Nawet jak Kupi FX-4100 odczuje skok wzgledem tego Athlona nie mowiac o FX-6300 czy Phenomie X4. Polecanie Intela na kazdym kroku prowadzi do sytuacji w jakiej jest AMD wlasnie teraz, na skraju bankructwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest w takiej sytuacji, ponieważ nie potrafi konkurować z Intelem swoimi produktami. Co to za dziwny argument w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj PII 960T odblokujesz do x6 i podkrecisz, a co do karty graf to HD7850 jest wolniejszy od GTX660, jak juz to HD7870

W ogólnym rozrachunku jest praktycznie tak samo wydajny, strata może z 5% max.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest w takiej sytuacji, ponieważ nie potrafi konkurować z Intelem swoimi produktami. Co to za dziwny argument w ogóle?

 

Taki dziwny argument dlatego ze kazdy slepo poleca tylko Intela nie patrzac z czego ktos sie przesiada. Jak AMD moze konkurowac z Intelem skoro kazdy kazdemu poleca Intela, nikt nie kupuje procesorow AMD i nie maja oni kasy na badania. Wiem ze troche to dziwnie brzmi ale jezeli ktos ma Athlona 6000+ i chce nowego proca to nawet jak kupi Phenoma X4 to ruznica bedzie bardzo duzo na + Ale poco lepiej polecic Intela i miec wszystko w Dupie co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o fundusze, nie ma sensu polecać AMD do gier, gdy mamy pieniądze na Intela. Mając kompatybilną płytę z Phenomem II można się jeszcze zastanowić nad zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie nie zgodzic chociaz dalej mysle ze taki 4Ghz Phenom lub FX-6300 + OC i taki 7850 to nie jest zle rozwiazanie. I zeby nie bylo ze jestem fanbojem AMD to siedze na i5 2500k i 660Ti :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy mu polecacie, amd do 80% grania? phenom 965BE? Mój link toż to ma wydajność w grach g550 za 150zł a kosztuje 400zł :E jak nie g550 to np. g645 2.9Ghz za 214 zł Mój link

 

Co do GTX 660 msi (najtaniej 790zł) porównywalny hd 7870 msi (905zł) więc akurat przy tej cenie lepiej brać GTXa 660 cena/wydajność.

 

Pomijając fakt że to za mocne karty do wydajności phenomów, athlonów i g550 :E

 

Już prędzej celował bym w i5 najlepiej 2500 nawet bez k. jeśli jesteś zapalonym graczem i lubisz full hd i wysokie detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry.png

Phenom ma wydajność i3, do tego jest tańszy. Wybór chyba prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phenom ma wydajność i3, do tego jest tańszy. Wybór chyba prosty

 

Dla mnie nie do końca ;)

 

po.1 SB się praktycznie nie podkręcają (gxx, i3).

po.2 phenom nawiązuje walke z gxx i i3 tylko przez niezłe OC (+600MHZ VS +155MHZ)

po.3 do pokręcenia phenoma potrzeba dodatkowe chodzenie (min +80zł, zamiast 345zł robi się 425zł)

po.4 jest bardzo ciekawy procesor na lga 1155 a mianowicie g645 2.9GHZ wydajnościowo bardzo zbliżony do g870/g860 3.1Ghz/3.0Ghz który kosztuje 214zł, którego podkręcamy na ok 3050Mhz.

 

a więc podsumowując:

 

Phenom 2 x4 965, koszt całościowy 425zł, wydajność: 100%

G645, koszt 214zł, wydajność: około 89% a więc 11% różnicy (ile to będzie w grach? kilka klatek na sekunde mniej)

 

Różnica w cenie w zaokrągleniu 50% :E w wydajności ok 11%, dla mnie wybór prosty. (nie będe przytaczał poboru prądu bo znowu zrobi się mały elaborat)

 

Na koniec potwierdzenie kilku klatkowej różnicy w grach i w innych zastosowaniach Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie do końca ;)

 

po.1 SB się praktycznie nie podkręcają (gxx, i3).

po.2 phenom nawiązuje walke z gxx i i3 tylko przez niezłe OC (+600MHZ VS +155MHZ)

po.3 do pokręcenia phenoma potrzeba dodatkowe chodzenie (min +80zł, zamiast 345zł robi się 425zł)

po.4 jest bardzo ciekawy procesor na lga 1155 a mianowicie g645 2.9GHZ wydajnościowo bardzo zbliżony do g870/g860 3.1Ghz/3.0Ghz który kosztuje 214zł, którego podkręcamy na ok 3050Mhz.

 

a więc podsumowując:

 

Phenom 2 x4 965, koszt całościowy 425zł, wydajność: 100%

G645, koszt 214zł, wydajność: około 89% a więc 11% różnicy (ile to będzie w grach? kilka klatek na sekunde mniej)

 

Różnica w cenie w zaokrągleniu 50% :E w wydajności ok 11%, dla mnie wybór prosty. (nie będe przytaczał poboru prądu bo znowu zrobi się mały elaborat)

 

Na koniec potwierdzenie kilku klatkowej różnicy w grach i w innych zastosowaniach Mój link

 

Zapomiałeś dodać że płytę jeszcze trzeba dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) Mam podobny problem, posiadam athlona II X2 260, i chciałbym przesiąść się na coś mocniejszego, myślę o Phenomie II X6 1100T. Czy ktoś może doradzić czy warto inwestować w cos takiego czy może jednak przejść na cztery rdzenie?? Intel odrazu odpada bo nie chcę zmieniać płyty głownej. Dodam że chciałbym żeby dobrze radził sobie z GTX 560Ti. Komp głownie do grania. A może wypadało by zapytać, czy jest wogóle sens zmiany, procek w sumie ma 3,2GHz, kupiony 14 miesięcy temu wiec nie jest to chyba jakiś złom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom x4 965 nawet bez oc nie jest złym prockiem... Ja posiadam tego phenoma bez oc (mam boxowe chłodzenie a nie chcę go tyrać) działającego w tandemie z hd7850 i szczerze jakiegoś ograniczenia (nawet bez oc) nie odnotowałem... W niektórych grach wiadomo czasami spadnie płynność, ale da się przeżyć (gram we wszystko na ultra). W 3DMark11 osiągam ~ 5400pkt, karta powinna osiągać 5450-5500. W wymagających grach nieraz mam wykorzystanie karty w 85-93% więc nie ma mowy o jakim kolwiek ograniczeniu.

 

kuba83bb-->> ciekawe jak ten pro pentium sprawdzi się w grach które wykorzystują więcej niż 2 rdzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób to sobie może w lian li o11d, o wiele lepsza buda z lepszą cyrkulacją powietrza. Zasilacza nie bierz białego, bo kable i tak będą okropne. Weź czarny + osobno kable.  https://proline.pl/koszyk/b99dc54c albo vision https://proline.pl/koszyk/28a04b4a Jak chcesz możesz dać https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 Zasilasz masz taniej o 50 w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-atx-3-0-80plus-gold-750w-p8118216 Jeszcze bardziej biało na mobo z argb https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-x670e-steel-legend-am5-p8115587 https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-x670e-aorus-pro-x-am5-p8120648 GPU wszystko zależy od hajsu, poniżej 4070 Ti Super / 7900 XT pod 4K bym nie schodził https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n407tsaero-oc-16gd-p8120650 https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n408saero-oc-16gd-p8120682 A jak chcesz mieć bajer ARGB https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro-vapor-x-gaming-24gb-pci-e-gddr6-11322-01-40g-p8118816 to i nawet to z wielkim pasem po całej długości - dla mnie to najładniejsza GPU na rynku  Popatrz sobie tutaj, bo ostatnio masę mają takich zestawów ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook
    • Zamienię RX 7900xtx pulse karta używana 2 miesiące pozostało 34 miesięcy gwarancji zamienię za coś w przedziale dopłaty około 1000zl najchętniej rtx 4070 ti.
    • adashi jest mocno antyukraiński nie bierz go na poważnie. Jest szansa, że Polska szybko wpląta się w konflikt ale Rosja raczej tego nie chce. Ruskie rakiety spadną przypadkowo na bloki w Polsce i już. Ale to musiałby być wielki pech. Na razie dalej to samo. Prognozy pesymistyczne dla Ukrainy. Rusza kroplówka z USA ale może celowo to robią tak żeby nie wplątać krajów nato w konflikt. Sam już nie wiem i pewnie przez najbliższe 20 lat się nie dowiem.
    • Bo jest łatwiej? Teraz jak już grałem setki razy na każdej mapie, to wolę widzieć mniej, a przez to więcej 😉
    • Korzystam z One Drive już jakieś 10 lat. Ostatnio padł mi 12 letni dysk zewnętrzny WD MyPassport na którym miałem dane, które miałem skopiować na drugi dysk. No niestety nie zdążyłem bo przestał działać a jak zadziałał przerysował głowicą po talerzach. Odzyskanie danych? Może możliwe, ale koszt sięgałby kilku tysięcy zł. Dzięki one drive mam zdjęcia i część dokumentów, ale starsze dane, które były na tym dysku przepadną jeżeli nie uda się ich odczytać z płyt, które gdzieś tam trzymam. Tylko na płytach była inna organizacja danych, a na dysku miałem wszystko poukładane po nowemu. Zatem znów trzeba poświęcić czas na zgranie o ile płyty zadziałają i na porządkowanie. @debek Zatem tak, skłaniałbym się ku chmurze na dane typu zdjęcia czy jakieś mniej istotne pliki. Jakieś ważne dokumenty, czy takie zawierające jakieś dane wrażliwe trzymaj na kilku różnych dyskach zewnętrznych tylko tak jak Ci radzono wcześniej, dysk + stacja dokująca, bo gotowe dyski zewnętrzne nie mają złącz SATA tylko jak napisał @Bono[UG] interfejs USB jest połączony z dyskiem, co w razie awarii mocno ogranicza jakiekolwiek możliwości.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...