Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

king960

Jaki procek amd do 660gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Ale racja jak będzie bf3 multi, far cry 3 itp to lepiej spisze się phenom bo pojawiają się w końcu gry korzystające z > niż 2 rdzeni a będzie ich na pewno więcej.

 

Więc podsumowując brać Phenom II X4 965BE lub X6 1045T zmienić chłodzenie i kręcić, szczególnie że zainteresowany ma już płytę pod te procki i mocną kartę graficzną.

 

ps. niezła oferta http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1045t-2-7ghz-box-bialystok-wawa-i2867841520.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to bierz 965 i chłodzenie i kręć core i nb a jak nie umiesz nie chcesz krecić to I32120 wszystko poniżej to lipa.

A jak masz brać GTX660 to juz lepiej bierz I5 2300/2400 H61 i GTX480 i to zje phenoma x4 z GTX660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest test procesorów na stronie głównej takze teraz widać.

Ja niedawno zamieniłem gf8800gt na gtx660 a reszta jak w sygnaturce i pomimo już leciwego procesora zanotowałem olbrzymi skok wydajności. W grach nie korzystających za bardzo z procesora nie odczówa sie żadnych ograniczeń natomiast jeśli coś na maxa korzysta z proca to wtedy jest wolniej. Wszystko się rozbija o minimalny framerate a do tego jednak starczają te słabsze procki. Górny framerate nie odgrywa wielkiej roli co z tego jak bedziesz miał 100 czy 200 klatek jak tego nie odczujesz.

 

A co do taktowania i rdzeniowości widać że niektóre gry już wykorzystują więcej Rdzeni jak 4 w niektórych tytułach Phenomy X6 z taktowaniem 2.7ghz są szybsze od sławnego PII 965 z 3,4ghz taktowaniem. Nie jest to rutyną bo nadal zazwyczaj PII 965 góruje ale zapewne nowsze gry będą korzystały już z większej liczby rdzeni.

 

Trzeba samemu wywnioskować co lepsze.

 

 

Według uśrednionego testu w grach Phenom X6 1100T jest najwydajniejszy z rodziny. A nie sory wyprzedza go jedynie minimalnie Phenom II 975.

http://pclab.pl/art50000-11.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz to bierz 965 i chłodzenie i kręć core i nb a jak nie umiesz nie chcesz krecić to I32120 wszystko poniżej to lipa.

A jak masz brać GTX660 to juz lepiej bierz I5 2300/2400 H61 i GTX480 i to zje phenoma x4 z GTX660.

 

Brałbym i3-2120 3.3Ghz szczególnie że można wyrwać nowego za 319zł + płyta 150zł (płytę już mam), jak widać na przytoczonym wyżej wykresie, nawet bez oc bardzo dobra wydajność, ale jeśli ma być amd to chyba bym wybrał x4 965BE lub jakiegoś najtańszego x6 i kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...