Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klamcaklamca

GTX 660 SLI vs RADEON HD 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam :

Gigabyte Radeon HD6950 OC 3x Windforce

siedzi na:

Asrock P67 Pro3 B3

i5 2500k @ 4,5Ghz

OCZ StealthXstream 600W

4x4GB Kingston HyperX CL9 ,

 

 

Chciałbym dokonać upgradu karty graficznej , mam w głowie kilka opcji , czy ktoś mogłby pomóc mi co wybrać?

 

Opcja 1. Radeon HD 7970 , jeśli tak to jaki ?

 

Opcja 2. 2x GTX 660 w SLI , pytanie , czy zasilacz uciągnie? mózg podpowiada mi że raczej nie, jeśli nie to jaki zasilacz byłby optymalny?

 

Opcja 3. Dokupienie uzywki HD6950 , i tu nasuwa mi się pytanie, czy jak kupie modowolną do HD6970 wersje karty, mogę ją połączyć z moim HD6950 w Crossfire?

 

Opcja 4 ? może macie jakąś ciekawą opcję , koszt 1500-2000zl?

 

Wiem, w opcji drugiej i trzeciej czeka mnie wymiana plyty głównej , to nie problem, jeśli tak to co myślicie o msi z77a-g45

 

Patrząc na wszystkie opcje, co byłoby najbardziej optymalne ? Zdania w internecie są bardzo podzielone na temat tego czy SLI będzie lepsze niż pojedyncza mocna karta stąd mam duży dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresiku będziesz miał wydajność 50% wyższą wydajność względem 670 przy 660 sli , tylko wykresik a to co widać na ekranie to dwie różnie sprawy:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gigabyte Windforce albo Matrix jeśli chcesz kręcić i lubisz mieć spokój na dłużej.

2. Pewnie dałby radę, bo to ma z 580W na 12V, ale czy warto? Samo SLI ma kilka wad, do tego dwa źródła hałasu i dwa źródła ciepła zamiast jednego.

3. Dasz radę połączyć 6970 z 6950. Co to ten modowolny 6970? :P

4. 7970 Matrix albo 680? W ogóle w jakiej rozdzielczości grasz i w co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDH, gram w wszelkie gry (1920x1080), wszelkie nowości , a co do twoich odpowiedzi, właśnie wiem że każda z opcji ma jakieś plusy i minusy , staram sie dobrać coś jak najoptymalniej, oprocz dwoch zrodel halasu, i dwoch zrodel cieple, SLI przeszkodzi mi w graniu? w jakim stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś do czynienia z sli/cf nie pchaj się w to i koniec , bo zapewne tak szybko jak złożysz sli/cf tak samo szybko pozbędziesz się tego. Dwa 660 sli to pobór max 230wat także dlatego tego zasilacza to lajcik , pobór niższy jak jeden 580gtx.

Teraz wiele gier obciąża mocno cpu i sli w zasadzie nic nie da , a raczej tylko dociąży cpu i w miejscach zależnych od cpu na sli będzie mniej fps. I jak pisałem wyżej to co pokazuje fraps , a rzeczywista płynność na ekranie w przypadku sli/cf to dwie różne sprawy , są często sytuacje tam gdzie potrzeba mocy gpu to sli/cf działa źle. Wielokrotnie pisałem gdyby sli/cf było tak cudne to by było znacznie bardziej popularne , a dwie 660 sli to cenowo wychodzi 670 przy teoretycznie 50% większej wydajności . Dodaj do tego , że w niektórych grach sli/cf nie działa wcale , czekanie na profile/update profili oraz eliminacje błędów przy pracy sli/cf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonałeś mnie, teraz rozumiem, na wykresikach wszystko wyglada ladnie przy średniej ilosci FPS , ale przy min. FPS coś mi tu smierdzialo:P wole nie mieć drastycznych spadków fps w różnych sytuacjach, kupie 7970 prawdopodobnie , ciekawa ta wersja MATRIX tylko to juz 300 zł więcej niż hd7970 gigabyte hmmm.. myślisz, że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to zależy ile planujesz kręcić, jak bardzo mocno to prawdopodobnie by się opłaciło, ale przy takim w miarę to myślę że szkoda dopłacać. Ale najlepiej niech ktoś z posiadaczy 7970 się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj recenzje i sam oceń czy warto. Mogliby np. dawać 5 lat gwarancji czy coś :P Rezygnacja ze SLI to krok w dobrym kierunku. To rozwiązanie ma sens w przypadku najwydajniejszych GPU gdzie już nic lepszego nie osiągniesz i pozostaje tylko dokładanie kolejnych GPU. Przy średniakach wychodzi zwykle źle, bo przede wszystkim co z tego, że w grze gdzie działa SLI masz na full 40FPS skoro tam gdzie nie zadziała pozostanie wydajność jednego średniaka i ~24 klatki. Jedno mocne GPU w cenie dwóch tamtych dawałoby w obu grach 30-35 FPS i to główny argument moim zdaniem tj solidność i stałość, a nie ciągła zabawa w loterię zadziała w danym tytule lub nie czy czekanie na poprawki w sterownikach o czym pisał sideband.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz ,zgadzam sie teraz w pełni, pozostaje pytanie co wybrać , hd7970 gigabyte windforce 2x wydaje sie optymalny, do matrixa doplata 300 zl wyglada nieciekawie kupie narazie 7970 , musze wystawic moja hd6950 moze na forum uda sie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo HD7950 windforce za 1150 zł a wydajność po OC jest tylko 4-5 % gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to dobrze przemyśleć, bo do 1080p nie potrzeba dziś potworów, a prawda jest taka, że tam gdzie radzi sobie 7970 to i 7950 też, a z kolei tam gdzie kiedyś 7950 będzie niedomagał to 7970 także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja z tym hd7950 , faktycznie latwo podkrecalna do taktowan podobnych do 7970 co w praktyce faktycznie 3-4% roznicy a cena 300 zl, kazda z hd7950 bedzie sie lekko krecic? ktos ma z was takową podkręconą srogo?

 

apropo GTX 670 , szukam na ceneo Asus GTX 670 2GB DCUII TOP takiej , i nie ma, czy ta wersja TOP to po prostu ta standardowa DCU II ? a jak nie tą to którą najlepiej GTX670 wziac , myśle o OC rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja z tym hd7950 , faktycznie latwo podkrecalna do taktowan podobnych do 7970 co w praktyce faktycznie 3-4% roznicy a cena 300 zl, kazda z hd7950 bedzie sie lekko krecic? ktos ma z was takową podkręconą srogo?

 

apropo GTX 670 , szukam na ceneo Asus GTX 670 2GB DCUII TOP takiej , i nie ma, czy ta wersja TOP to po prostu ta standardowa DCU II ? a jak nie tą to którą najlepiej GTX670 wziac , myśle o OC rowniez.

 

Ja posiadam taką karte 7950 od Gigabyte, 3 lata gwarancji, temperatury nieprzekraczajace 58 stopni, i cisza. Co do podkrecenia swoją mam na taktach 1180/1600. Polecam takie rozwiązanie, osobiscie jestem zachwycony.

 

Zapomnij o 670, powyzsze rozwiazanie bedzie wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Chyba nie miałeś GTX 670, ta HD 7950 wydajniejszy od 670'tki proszę cię... Jeśli chodzi o producenta, to najlepiej wersję od gigabyte z chłodzeniem WF3. GTX 670 to poziom HD 7970 (nie mam tu na myśli wersji Ghz edition, czy matrix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Chyba nie miałeś GTX 670, ta HD 7950 wydajniejszy od 670'tki proszę cię... Jeśli chodzi o producenta, to najlepiej wersję od gigabyte z chłodzeniem WF3. GTX 670 to poziom HD 7970 (nie mam tu na myśli wersji Ghz edition, czy matrix).

 

Chyba nie miałeś hd 7950 , ta 670 wydajniesza od 7950`tki proszę Cię ...

 

Miedzy te dwie karty można wstawić śmiało znak równośći a nawet przechylić na korzysc 7950. Mowa tutaj oczywiscie jeśli podkręcamy a jak wiadomo to nic kosztuje a realne korzysci daje.

 

Inaczej sprawa wygląda jesli mowimy o wersjach standardowych.

 

P.s idąc takim tokiem myślenia ludzie kupują wtedy 660ti zamiast 7950 co jest nieporozumieniem i ogólnie jakimś żartem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu jak sprzedawałem ostatnio 670 to trzy osoby z 7950 wbiły się na pw i chciały się zamienić z dopłatą z ich strony? Do tego dobre autorskie karty chcieli wymienić na refa?

 

Wnioski nasuwają się same;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym SLI. Ja tam nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak tez slyszalem , ze wiele ludzi narzeka na SLI bezpodstawnie, i wlasciciele nowych zestawow kart SLI nie narzekaja praktycznie w ogole na problemy z nimi, ale widze ze najlepszą opcją chyba bedzie ten hd7950 , bo do swojej HD6950 doloze nieduzo praktycznie , a po podkreceniu naprawde ,z tego co czytam, dobija do hd7970 i gtx670. A w nastepnym roku jak wyjdzie seria HD8XXX doloze druga HD7950 ktora mam nadzieje stanieje i bedzie git.

 

 

SzamboNur, rozumiem , że masz gigabyte hd7950 tą wersję OC z 3x Windforce tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamcaklamca wyższy model tez możesz podkręcić i będzie jeszcze wydajniej, takie błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale hd7950 wyjatkowo mozna podkrecic srogo , czytalem o tym wczoraj ;p wyzszego o tyle % nie zawsze da rade, a doloze zaledwie 450-500 zl do mojego hd6950 i bede mial juz duzo wyzsza wydajnosc , na wyzszy model dolozyc musialbym kolo 1000 a mialbym kilka % wiecej moze niz hd7950 po podrkeceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ 7950 brak physx, txaa, mniej stabilny fps, slabsza wydajnosc teselacji, mniejsze wsparcie producentow gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ 7950 brak physx, txaa, mniej stabilny fps, slabsza wydajnosc teselacji, mniejsze wsparcie producentow gier.

Jak zawsze, można liczyć na mocne argumenty hennepina :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Napisałem nieprawdę? Płacić ponad 1000zl za karte bez physx czy nawet txaa z loteryjną wydajnością w grach to nieporozumienie. Sam popełniłem ten błąd i go w życiu wiecej nie popełnie. Sredni segment to jeszcze rozumiem karty od AMD ale jak ktoś płaci ponad 1000zl i chce karte do bezstresowego grania z wszystkimi bajerami to bierze nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Napisałem nieprawdę?

No.

Płacić ponad 1000zl za karte bez physx

Jak pieniądze nie grają roli, dokupujesz tanią dedykowaną kartę specjalnie pod PhysX, będzie jeszcze szybciej niż na pojedynczym gf'ie ;)

+ nie każdego muszą interesować gry z physx, bo wiesz stanowią jedynie ułamek rynku gier

czy nawet txaa

Na czym bajer polega? (Proszę o porównanie chociażby do MSAA+FXAA)

jw. działa we wszystkich grach? ;)

z loteryjną wydajnością w grach to nieporozumienie.

Jakieś potwierdzenie na to? Bo ja widzę jednak więcej wpadek nv ostatnio niż amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...