Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klamcaklamca

GTX 660 SLI vs RADEON HD 7970

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na czym bajer polega? (Proszę o porównanie chociażby do MSAA+FXAA)

jw. działa we wszystkich grach? ;)

 

 

AC3 jest dobrym przykladem, zadne inne wygladzania nie zapewnią Ci takiej jakosci obrazu, to trzeba zobaczyc na zywo, roznica jest kolosalna.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_V8bBLcbRIs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC3 jest dobrym przykladem, zadne inne wygladzania nie zapewnią Ci takiej jakosci obrazu, to trzeba zobaczyc na zywo, roznica jest kolosalna.

Jakieś porównanie do MSAA+FXAA? Bo bez AA to ja wiem jak wygląda, każda gra tak ma, to chyba oczywiste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o wygladzanie w ruchu, ktore niweluje w txaa efekt migotania, drgania, za pomoca msaa i fxaa tego nie uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, przekonaj mnie.

w Twoim przypadku nie jest to mozliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam Cie przekonywać, możesz odpalic grę z msaa, fxaa i txaa, zobaczysz wtedy roznice skoro filmik Cie nie przekonuje, w watku o AC3 posiadacze Keplerów tez sa zachwyceni efektem jaki daje a do tego nie obciaza tak sprzetu jak msaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Napisałem nieprawdę? Płacić ponad 1000zl za karte bez physx czy nawet txaa z loteryjną wydajnością w grach to nieporozumienie. Sam popełniłem ten błąd i go w życiu wiecej nie popełnie. Sredni segment to jeszcze rozumiem karty od AMD ale jak ktoś płaci ponad 1000zl i chce karte do bezstresowego grania z wszystkimi bajerami to bierze nv.

nie no lepiej brac gtx660ti :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7970 i nie zamieniłbym na gtx 670. Bez podkręcania w każdej grze idzie na full bez spadków poniżej 50 fps.

 

Jakbym miał brać brałbym 7950 od gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7970 i nie zamieniłbym na gtx 670. Bez podkręcania w każdej grze idzie na full bez spadków poniżej 50 fps.

 

Jakbym miał brać brałbym 7950 od gigabyte.

 

Zagraj między innymi w metro 2033, czy Far Cry 3 to pogadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie marudż Metro chodzi na mym sprzęcie w ultra w granicach 25-35fps (1280x1024)wiem rozdziałka nie zachwyca ale jest coś kończę off top i się już nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj między innymi w metro 2033, czy Far Cry 3 to pogadamy...

A zagraj w metro na Nvidii :) Fanaboye...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak tez slyszalem , ze wiele ludzi narzeka na SLI bezpodstawnie, i wlasciciele nowych zestawow kart SLI nie narzekaja praktycznie w ogole na problemy z nimi, ale widze ze najlepszą opcją chyba bedzie ten hd7950 , bo do swojej HD6950 doloze nieduzo praktycznie , a po podkreceniu naprawde ,z tego co czytam, dobija do hd7970 i gtx670. A w nastepnym roku jak wyjdzie seria HD8XXX doloze druga HD7950 ktora mam nadzieje stanieje i bedzie git.

 

 

SzamboNur, rozumiem , że masz gigabyte hd7950 tą wersję OC z 3x Windforce tak?

 

Zgadza sie. Kup te karte w agito/morele to dostamiesz kody na 3 gry, ktore mozesz sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie marudż Metro chodzi na mym sprzęcie w ultra w granicach 25-35fps (1280x1024)wiem rozdziałka nie zachwyca ale jest coś kończę off top i się już nie wypowiadam

Hahaha, no cóz to nie jest nawet śmieszne tylko żałosne. Mam lepszy procesor w starszym kompie (E5200), choć nie ma on znaczenia w tej grze i też 9600GT, i jakoś na 1280x1024 ledwo jadę na normalnych w DX9, dopiero tutaj nie ma spadków poniżej 30 fps drażniących chociaż też rewelacyjnie nie jest (32 - 45 fps), więc nie gadaj że grasz na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zagraj w metro na Nvidii :) Fanaboye...

Gier robionych pod AMD jest dosłownie parę a pod NV, no właśnie :E . Nie jestem fanboyem ale z kartami NV zawsze miałem mniej problemów niż z tymi od AMD mimo że od tego producenta miałem głównie topowe modele ( HD6970, 4870x2, x1950 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier robionych pod AMD jest dosłownie parę a pod NV, no właśnie :E . Nie jestem fanboyem ale z kartami NV zawsze miałem mniej problemów niż z tymi od AMD mimo że od tego producenta miałem głównie topowe modele ( HD6970, 4870x2, x1950 ).

Właśnie gier pod radeony powstaje coraz więcej, a Metro jakbyś nie wiedział jest spod znaczka The Way It's Meant To Be Played by NV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gier pod radeony powstaje coraz więcej, a Metro jakbyś nie wiedział jest spod znaczka The Way It's Meant To Be Played by NV ;)

 

Stwierdzenie, że gry się robi pod karty tego, a tego producenta można sobie wiadomo gdzie wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7970 czy gtx 680 karty wydajnościowo porównywalne, zależy od tytułu.

 

Ja natomiast jestem W#$$%%^& tzn bardzo zły, że ponownie zaufałem nVidii i jako posiadacz 2x gtx 480 nie mogę się doczekać powrotu do radka.....

 

Katy używam do cuda i gdyby nie to zostałbym przy czerwonych. Na szczęście już nie długo zmieniam oprogramowanie, które będzie wspierało opencl.

 

 

Co jest problem nvidii??? Nie pobór prądu, nie temperatura tylko STEROWNIKI!!!!!! To jest koszmar!!!!

 

Tak jestem użytkownikiem zielonych, który zazdrości czerwnonym ich sterów.

 

A jakieś gadanie na temat physyx, tA coś tam błagam nie rozśmieszajcie mnie. Fajnie wygląda w dwóch grach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pociągnie bez problemu. Pod intela bierz GeForca, 15 % więcej wydajności. Fakt, ze w praktyce tego nie widać, ale ładnie brzmi w teorii. Jeżeli chcesz tak bardzo usprawnić swoją maszynę to zrób jej prezent pod choinkę i kup jej DYSK SSD.

 

Co do komentarza wyżej. Z tymi sterownikami to bym tak nie przesadzał. Co chwila wychodzą nowe, ale siedząc na jaki starych, gdzie od nowych różni się tylko w 2 -5 tytułach wydjanością da się przeżyć. Cisne na GTX 560 bez TI + Amd Phenom x4 995 i jestem zadowolony z renderingu.

Fakt, ze cięzko podrkęcić tego GTX'a bo MSI Afterburner jest po prostu do bani, ale

 

ATI VS GeForce ?

GeForce na plus większy bo ładnie działa z konwerterami i z renderingiem, zajmuję się Technologiami Cyfrowymi.

Poza tym, ładnie idzie obraz pomimo wielu przejściówek gdy podłączam inne monitory.

 

 

Gry robi się pod karty?

Apf! Kto wam takie głupoty naopowiadał!

Zieloni jak i Czerwoni robią serie karta no nie wiem dajmy na to "PXXX 500" I wypuszczają "PXXX 510" W 1 MIESIĄCU ROKU, potem "pxxx 510 OC" w drugim, a na święta już mamy "TXXX 990 SOC 1GB 512 bit"

Jeżeli chcesz zostać na dobrej pozycji cena/jakość kupuj GTX 460 1gb podrkęć sobie, zrób chłodzenie cieczą, i będzie wszystko grało jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pociągnie bez problemu. Pod intela bierz GeForca, 15 % więcej wydajności. Fakt, ze w praktyce tego nie widać, ale ładnie brzmi w teorii. Jeżeli chcesz tak bardzo usprawnić swoją maszynę to zrób jej prezent pod choinkę i kup jej DYSK SSD.

 

Co do komentarza wyżej. Z tymi sterownikami to bym tak nie przesadzał. Co chwila wychodzą nowe, ale siedząc na jaki starych, gdzie od nowych różni się tylko w 2 -5 tytułach wydjanością da się przeżyć. Cisne na GTX 560 bez TI + Amd Phenom x4 995 i jestem zadowolony z renderingu.

Fakt, ze cięzko podrkęcić tego GTX'a bo MSI Afterburner jest po prostu do bani, ale

 

ATI VS GeForce ?

GeForce na plus większy bo ładnie działa z konwerterami i z renderingiem, zajmuję się Technologiami Cyfrowymi.

Poza tym, ładnie idzie obraz pomimo wielu przejściówek gdy podłączam inne monitory.

 

 

Gry robi się pod karty?

Apf! Kto wam takie głupoty naopowiadał!

Zieloni jak i Czerwoni robią serie karta no nie wiem dajmy na to "PXXX 500" I wypuszczają "PXXX 510" W 1 MIESIĄCU ROKU, potem "pxxx 510 OC" w drugim, a na święta już mamy "TXXX 990 SOC 1GB 512 bit"

Jeżeli chcesz zostać na dobrej pozycji cena/jakość kupuj GTX 460 1gb podrkęć sobie, zrób chłodzenie cieczą, i będzie wszystko grało jak ta lala :)

 

Dobre 15 % ;-)

Na 800 mhz jest roznica co najwyzej 13% wzgledem 670 a jak wiemy jest nowy bios +

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/HIS/HD_7950_X2_Boost/28.html

Do 950 mhz kreci sie kazda (w gigabyte tp 50 mhz tyljo u sapphire sa takie standardowe).

Ile wykrecisz 670 ? Do 1065 ? To jest czesto wiecej niz wiekszosc. Praktycznie wszustkie 7950 ida na 1.2V na 1150 mhz i to wiekszosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 15 % ;-)

Na 800 mhz jest roznica co najwyzej 13% wzgledem 670 a jak wiemy jest nowy bios +

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/HIS/HD_7950_X2_Boost/28.html

Do 950 mhz kreci sie kazda (w gigabyte tp 50 mhz tyljo u sapphire sa takie standardowe).

Ile wykrecisz 670 ? Do 1065 ? To jest czesto wiecej niz wiekszosc. Praktycznie wszustkie 7950 ida na 1.2V na 1150 mhz i to wiekszosc.

 

Zapominasz o funkcji boost, moja karta osiąga pod obciążeniem 1320Mhz na rdzeniu. 1200 osiaga praktycznie kazda sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pociągnie bez problemu. Pod intela bierz GeForca, 15 % więcej wydajności. Fakt, ze w praktyce tego nie widać, ale ładnie brzmi w teorii. Jeżeli chcesz tak bardzo usprawnić swoją maszynę to zrób jej prezent pod choinkę i kup jej DYSK SSD.

 

Co do komentarza wyżej. Z tymi sterownikami to bym tak nie przesadzał. Co chwila wychodzą nowe, ale siedząc na jaki starych, gdzie od nowych różni się tylko w 2 -5 tytułach wydjanością da się przeżyć. Cisne na GTX 560 bez TI + Amd Phenom x4 995 i jestem zadowolony z renderingu.

Fakt, ze cięzko podrkęcić tego GTX'a bo MSI Afterburner jest po prostu do bani, ale

 

ATI VS GeForce ?

GeForce na plus większy bo ładnie działa z konwerterami i z renderingiem, zajmuję się Technologiami Cyfrowymi.

Poza tym, ładnie idzie obraz pomimo wielu przejściówek gdy podłączam inne monitory.

 

 

Gry robi się pod karty?

Apf! Kto wam takie głupoty naopowiadał!

Zieloni jak i Czerwoni robią serie karta no nie wiem dajmy na to "PXXX 500" I wypuszczają "PXXX 510" W 1 MIESIĄCU ROKU, potem "pxxx 510 OC" w drugim, a na święta już mamy "TXXX 990 SOC 1GB 512 bit"

Jeżeli chcesz zostać na dobrej pozycji cena/jakość kupuj GTX 460 1gb podrkęć sobie, zrób chłodzenie cieczą, i będzie wszystko grało jak ta lala :)

 

 

SSD juz mam ;p zapomnialem w poście napisać , a co do karty, chyba juz zadecydowałem , wezmę gigabyte hd7950 windforce 3x ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...