Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AvengerGT

[Zestaw bez oc 3000-4000zł] Komputer + monitor - Photoshop, multimedia, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję złożyć kompa dla kolegi. Zwrócił się do mnie ale skoro wypadłem z obiegu postanowiłem zastosować najprostrze i najlepsze rozwiązanie - zapytać się Was :cool:

Jednostka i monitor mają być jak najlepiej przystosowane do pracy w środowisku Photoshop a dopiero na kolejnym planie multimedia i gry. Jeśli chodzi o koszta to najpierw zakupione by były podstawowe graty czyli wszystko co potrzebne do odpalenia i jako takiego korzytstania. Po jakimś czasie (2 tygodnie - 2 miesięcy) doszłaby podstawowa karta grafiki, druga kość ramu (o ile jest sens je teraz rozdzielać skoro nie są drogie), dysk na magazyn (o ile zaproponujecie dysk ssd pod system i programy). Procek raczej nie będzie kręcony.

 

Jeśli chodzi o koszta to fajnie by było jeśli zawartość budy zawarła by się w przedziale 2500-3000zł. Monitor do ok. 1000zł. (powiedzmy, 24 cale).

Jest trochę tych tematów z kompami w takim przedziale ale nie orientuję się z czego lubi korzystać Photoshop (ilość pamięci podręcznej w procku, szybkość dysku ssd/hdd). Miło by było zobaczyć Wasze sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SDH za odpowiedź. Komp fajny, chodzi o to że późniejsze dołożenie grafiki i dysku hdd zawierałoby się w cenie powiedzmy 3000zł. Kto wie może i na powyższą propozycję kolega pójdzie ;)

Monitor bym zostawił bo na nim nie ma co oszczędzać tylko zastanawiam się jakby wyglądał podany przez Ciebie zestaw gdyby uszczknąć z niego jakieś min 500zł. Rozumiem że zeszłoby na i5 2500k i nieco tańsze chłodzenie i obudowę.

Jeśli chodzi o grafikę i hdd to już coś wymyślę w późniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, bo uszczknąć można:

40 zł na zasilaczu - wersja 430W

300 zł na procesorze - i5-3470 skoro bez OC (wziąłem i7 2700K, bo ma super cene)

170 zł na obudowie - Brutus 410

130 zł na SSD - Crucial 64GB

70 zł na płycie - B75 G43

226 zł na chłodzeniu - czyli nie kupować w ogóle

123 zł na RAMie - kupić 8GB i dołożyć można zawsze

 

Zmieniłbym to co podkreślone i już oszczędność zauważalna, a na wydajności nie tracisz. Warto zostawić i7 + Z77 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# Prosiłbym o poprawienie tematu - niezbyt dokładnie określa potrzeby/budżet/zastosowanie zestawu/problem. Pomocne zapewnie będzie działowe -> FAQ <- .To zbiór przemyśleń i założeń, który ma nakierować użytkownika na poprawne nazwanie tematów, według wzorów i przykładów, które się tam znajdują.

 

# Edycja tematu to trzy proste kroki - 1) Klikasz "Edytuj" na swoim pierwszym poście. 2) Następnie klikasz na "Użyj Pełnego Edytora". 3) Na samej górze pojawią się dwa miejsca, do edycji Tematu - tam należy nanieść poprawki.

 

# Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tematu/nie wiesz jak poprawnie nazwać temat/nie możesz czegoś znaleźć w dziale/nie potrafisz sobie poradzić z edycją etc. - zapraszam na PW, postaram się w miarę możliwości pomóc.

 

# I proszę innych użytkowników, aby wstrzymali się z dopisywaniem do wątku, póki temat nie zostanie poprawiony. W przeciwnym razie temat zostanie zamknięty i poleci do śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem temat, mam nadzieję że już jest ok. Dzięki SDH za korektę. W każdym bądź razie przedstawię koledze co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...