Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bleck

Zakup laptopa [ 3000- 4000 ]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

niestety poprzedni zakup niestety się nie udał i dopiero teraz udało mi się zebrać funduszę na nowy sprzęt. Tak jak w temacie poszukuje porządnego laptopa do 3000-4000 zł .

 

Co do laptopa, chciałbym aby :

+ Pordział sobie bez większych problemów z photoshopem , autocadem

+ Był cichy , nie przegrzewał się , miał dobre chłodzenie

+ BATERIA TRZYMAŁA W MIARĘ DŁUGO ( najlepiej dzień bez ładowania )

+ Posidał conajmniej 4 GB RAM

+ W wolnych chwilach czasem grywam w jakieś gry ( nie są to najnowsze produkcje ) ale jeżeli dało by rae w tym przydziale cenowym chciałbym by bez problemu można było na nim odplaić grę czy też bez problemow obejrzec jakiś film

+ Oczywiście musi posiadać wifi + możliwość podłączenia się "przez kabel"

+ Najlepiej 17 cali ale 15 też nie pogardzę

+ Obraz nie musi być matowy ( ale mile widziane )

 

PROSZĘ O PORADY W ZAKUPIE DRODZY UŻYTKOWNICY ! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie spełnia conajmniej dwóch wymagań: głośność pracy i bateria. Poza tym autor nie szuka laptopa gamingowego, ale bardziej uniwersalnego. Co oznacza, że wygoda i kultura pracy grają pierwsze skrzypce.

@autor: doprecyzuj, co oznaczają dla ciebie "nienajnowsze produkcje” i na jakich chciałbyś grać detalach. Bo jeśli średnie (w najnowszych grach) cię satysfakcjonują, to na spokojnie wystarczy GT650M i w tym przypadku jakiś Dell Inspirion.

Z photoshopem i autocadem w tym przedziale cenowym poradzi sobie praktycznie wszystko, więc tu nie musisz się martwić. To samo z RAM, wszystkie laptopy z tej półki maja conajmniej 4GB, a z reguły 8-12. No ale jeśli chcesz mieć przyzwoitego, dużego lapka nadającego się do gier, to o dniu bez ładowania możesz sobie pomarzyć (takie rzeczy tylko w ultrabookach) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega co do Y500 wróży z fusów ;)

Laptopa jeszcze oficjalnie nikt nie przetestował. Jedno jest wiadome: jest chłodniejszy od Y580 i ma większy przewiew.

Ale to typ gamingowy.

 

Dla Ciebie poleciłbym ASUSy z serii Nx6 - 46: 14.1" lub 56: 15.6".

Choć one trzymają krócej niż Y580, ale ten jest gorący i ma problemy z bardzo wysokimi temperaturami pracy dysku, co przełoży się na jego awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań autora to Dell inspirion 7720 będzie najlepszym wyborem i nie ma co doradzać innych badziewi.

Osoby co chcą polecić Y580 niech się wstrzymają i nie śmiecą bo jak ktoś jest mądry to zobaczy że nie należy do propozycji która spełnia wymagania autora. Y500 TYM BARDZIEJ!!

 

Ludzie usłyszeli o nim "niusy" i się jarają jak ogień suche pole.... Bez przesady...Z tego co o nim wiadomo to nie jest zły ale SLI z kart gt650m to głupota jak dla mnie, jakby jeszcze każda gra to wykorzystywała jak jedną grafikę to spoko, ale z faktu że SLI może nie w każdym tytule zaskoczyć to ten układ w FHD to trochę słabizna.

Bateria będzie kiszką jak SLi będzie hulać. Ten śmieszny pomysł z dyskami 16gb ssd i zwykły hdd to jakaś kpina jak dla mnie.

W zasadzie to laptop podobny jak Y580 pod względem wad i zalet. Ma takie które przemawiają za tym żeby go brać ale i takie które jak dla mnie go przekreślają na starcie.

Poza super wydajnością TYLKO W SLI w swojej cenie to on nie ma do zaoferowania dosłownie nic i taki Y580 będzie dużo lepszym laptopem w ogólnym zastosowaniu i go grania też wystarczy.

No ale jak już się ostoi on na rynku trochę to będzie można coś więcej na jego temat powiedzieć.

 

Tutaj koniec dygresji.

 

Dla autora to powtórzę, Dell Inspirion 7720 będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, nie ma nawet co się zastanawiać nad innymi propozycjami.

 

Co do procesora to i5 wystarczy w zupełności. Jakbyś chciał się bawić w jakieś renderingi to nad i7 można zacząć myśleć.

Jeśli chodzi o baterię cudów się nie spodziewaj, ale to się tyczy każdego laptopa, bo jakiego byś nie miał to jak będziesz coś robił konstruktywnego to i tak dłużej jak 2 godziny Ci nie podziała. A pisanie że najlepiej cały dzień to nawet tablet z stacją dokującą nie da rady bo takie to i tak do 18h max trzymają więc zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega co do Y500 wróży z fusów ;)

Laptopa jeszcze oficjalnie nikt nie przetestował. Jedno jest wiadome: jest chłodniejszy od Y580 i ma większy przewiew.

Ale to typ gamingowy.

 

Dla Ciebie poleciłbym ASUSy z serii Nx6 - 46: 14.1" lub 56: 15.6".

Choć one trzymają krócej niż Y580, ale ten jest gorący i ma problemy z bardzo wysokimi temperaturami pracy dysku, co przełoży się na jego awaryjność.

 

Oczywiście, że wróżę z fusów, jednak tutaj wystarczy logicznie pomyśleć: 2 karty graficzne= 2x wiecej wydzielanego ciepła= 2x mocniejsze wiatraki. A skoro jeszcze mówisz, ze ma być względnie chłodny, to te wiatraki będą musiały być naprawdę potężne. Więc i hałas bedzie spory. Nie mówię, ze jakiś potworny, ale napewno Y500 bedzie potrafiło zawyć pod obciążeniem (zreszta jak każdy gaming). Tutaj po prostu nie ma innej możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, wróżę z fusów, jednak wziąłem to na logikę: 2 karty graficzne= 2x wiecej wydzielanego ciepła= 2x mocniejsze wiatraki. A skoro jeszcze mówisz, ze ma być względnie chłodny, to te wiatraki będą musiały być naprawdę potężne. Więc i hałas bedzie spory. Nie mówię, ze jakiś potworny, ale napewno Y500 bedzie potrafiło zawyć pod obciążeniem (zreszta jak każdy gaming). Tutaj po prostu nie ma innej możliwości :)
Wiatraków jest owszem sztuk 2, ale ciche wg. opinii posiadaczy z zagranicy. Poza tym ciepła... GT650M to 35W układ, więcej wydziela i7 tam pakowana, to 45W jednostka :]

Wiatraki są małe, ale precyzyjne i dobrze ulokowane, poza tym wiele zależy od projektu obiegu powietrza, a tu z tego wygląda, że Y500 to prawdziwy i rasowy gamingowiec jak choćby Alienware.

Co do wycia... Popatrz na MSI CX61 i ACERy V3 - to samo, a jaka różnica w hałasie... Jak się postara to można.

Y500 to nie będzie Clevo P150EM, które do 50dB zawyć potrafi ;)

Poza tym masz rozdzielone chłodzenie - druga karta ma swoje, niezależne, które chłodzi ją i tylko ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie bedzie to Clevo i jak na gaminga, masakry napewno nie ma. Ale ja starałem sie odnieść do wymagań autora, które chce laptopa cichego. No i tutaj na starcie odpadają wszystkie Clevo, MSI, Alienware i wszystkie inne komputery z porządną grafiką do gier. Z tego co autor napisał, wnioskuję ze szuka laptopa bardziej do pracy, a do gier tylko okazjonalnie. Dlatego z góry wykluczylem Y500, po co marnować taką kartę(/y) graficzną(/e), jak teraz nawet na zintegrowanym HD4000, odpalisz COD:BO w 25FPS na ultra w 1920x1080?

Po prostu nie warto mu wciskać na siłę rasowego laptopa gamingowego jak tego nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej brać jakiegoś ProBooka albo Vostro? A gdyby zrezygnować z dedykowanej karty to można by nawet Latitude'a E5530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej brać jakiegoś ProBooka albo Vostro? A gdyby zrezygnować z dedykowanej karty to można by nawet Latitude'a E5530.
Przeczytał wymagania autora co do sporadycznych gier?

Może na integrze Intela ma grać i sobie psuć zabawę niską wydajnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytał wymagania autora co do sporadycznych gier?

Może na integrze Intela ma grać i sobie psuć zabawę niską wydajnością?

Przeczytał. I interpretuje sporadyczne granie zupełnie inaczej. Zwróć uwagę na słowa:

nie są to najnowsze produkcje

Nie brzmi to jak "chcę koniecznie zagrać w Crysisa 3, tylko dobre detale mają być", prawda? A laptopy bez dedykowanej karty w tym budżecie są lepiej wykonane. Poza tym, dedykowana karta to albo krótsza praca na baterii i niższa kultura pracy, albo przełączalne karty graficzne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytał. I interpretuje sporadyczne granie zupełnie inaczej. Zwróć uwagę na słowa:

nie są to najnowsze produkcje

Nie brzmi to jak "chcę koniecznie zagrać w Crysisa 3, tylko dobre detale mają być", prawda? A laptopy bez dedykowanej karty w tym budżecie są lepiej wykonane. Poza tym, dedykowana karta to albo krótsza praca na baterii i niższa kultura pracy, albo przełączalne karty graficzne...

Starszym tytułem jest też pierwszy Crysis :]

Poza tym w czym jest złe przełączanie grafik? Zaprzeczasz sam sobie! Y580 z GTX660M potrafi wytrzymać więcej niż niektóre "biurowce" na baterii... ;)

Kultura pracy? No jak nie pracuje dedykowana to jest równie wysoka.

A jakość wykonania... No kosztem lepszych podzespołów, ale nadal najczęściej plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszym tytułem jest też pierwszy Crysis :].

Zgadza się. Ale na HD4k działa bez problemu, choć wiadomo że nie na V.High DX10. Ale na Medium (ew. mieszance Medium z Low) DX9 powinno hulać bez problemu. Jasne, że jest to pewne poświęcenie, ale jeśli gra się okazjonalnie to rezygnację z dedykowanej karty warto rozważyć. Tym bardziej, że takie karty często padają a najczęściej są zintegrowane z płytą.

 

Poza tym w czym jest złe przełączanie grafik?

Bardzo złe nie jest, sam kiedyś korzystałem (chociaż jeszcze z ATI Switchable Graphics, działało to inaczej niż np. Optimus), ale zawsze drobne problemy istnieją, chociażby sposób działania tego typu rozwiązań pod Linuksem.

 

Zaprzeczasz sam sobie! Y580 z GTX660M potrafi wytrzymać więcej niż niektóre "biurowce" na baterii... ;) Kultura pracy? No jak nie pracuje dedykowana to jest równie wysoka.

Poza tym, dedykowana karta to albo krótsza praca na baterii i niższa kultura pracy, albo przełączalne karty graficzne...

 

A jakość wykonania... No kosztem lepszych podzespołów, ale nadal najczęściej plastik...

A jak wygląda chociażby sprawa zawiasów w Y580? Dlaczego touchpad nie ma cholernych przycisków sprzętowych? :) No i takie kwestie jak błyszcząca matryca, brak trackpointa, jakość i długość gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spełnia conajmniej dwóch wymagań: głośność pracy i bateria. Poza tym autor nie szuka laptopa gamingowego, ale bardziej uniwersalnego. Co oznacza, że wygoda i kultura pracy grają pierwsze skrzypce.

@autor: doprecyzuj, co oznaczają dla ciebie "nienajnowsze produkcje” i na jakich chciałbyś grać detalach. Bo jeśli średnie (w najnowszych grach) cię satysfakcjonują, to na spokojnie wystarczy GT650M i w tym przypadku jakiś Dell Inspirion.

Z photoshopem i autocadem w tym przedziale cenowym poradzi sobie praktycznie wszystko, więc tu nie musisz się martwić. To samo z RAM, wszystkie laptopy z tej półki maja conajmniej 4GB, a z reguły 8-12. No ale jeśli chcesz mieć przyzwoitego, dużego lapka nadającego się do gier, to o dniu bez ładowania możesz sobie pomarzyć (takie rzeczy tylko w ultrabookach) ;)

 

 

W głownej mierze chodziło mi o grę Company of Heroes , rasowego laptopa gamingowego nie potrzebuję. Czasem jeszcze odpalę Call of Duty 2 czy cos w tym stylu *( ze starszych produkcji ) . To było by na tylę jeśli chodzi o część z "grami" .

 

Co do wymagań autora to Dell inspirion 7720 będzie najlepszym wyborem i nie ma co doradzać innych badziewi.

Osoby co chcą polecić Y580 niech się wstrzymają i nie śmiecą bo jak ktoś jest mądry to zobaczy że nie należy do propozycji która spełnia wymagania autora. Y500 TYM BARDZIEJ!!

 

Ludzie usłyszeli o nim "niusy" i się jarają jak ogień suche pole.... Bez przesady...Z tego co o nim wiadomo to nie jest zły ale SLI z kart gt650m to głupota jak dla mnie, jakby jeszcze każda gra to wykorzystywała jak jedną grafikę to spoko, ale z faktu że SLI może nie w każdym tytule zaskoczyć to ten układ w FHD to trochę słabizna.

Bateria będzie kiszką jak SLi będzie hulać. Ten śmieszny pomysł z dyskami 16gb ssd i zwykły hdd to jakaś kpina jak dla mnie.

W zasadzie to laptop podobny jak Y580 pod względem wad i zalet. Ma takie które przemawiają za tym żeby go brać ale i takie które jak dla mnie go przekreślają na starcie.

Poza super wydajnością TYLKO W SLI w swojej cenie to on nie ma do zaoferowania dosłownie nic i taki Y580 będzie dużo lepszym laptopem w ogólnym zastosowaniu i go grania też wystarczy.

No ale jak już się ostoi on na rynku trochę to będzie można coś więcej na jego temat powiedzieć.

 

Tutaj koniec dygresji.

 

Dla autora to powtórzę, Dell Inspirion 7720 będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, nie ma nawet co się zastanawiać nad innymi propozycjami.

 

Co do procesora to i5 wystarczy w zupełności. Jakbyś chciał się bawić w jakieś renderingi to nad i7 można zacząć myśleć.

Jeśli chodzi o baterię cudów się nie spodziewaj, ale to się tyczy każdego laptopa, bo jakiego byś nie miał to jak będziesz coś robił konstruktywnego to i tak dłużej jak 2 godziny Ci nie podziała. A pisanie że najlepiej cały dzień to nawet tablet z stacją dokującą nie da rady bo takie to i tak do 18h max trzymają więc zapomnij.

 

Dziękuję za rady , chyba skuszę się na ten model. Czy jest szansa , abyś wybrał mi konkretny model? Niestety niezbyt sie orientuję w tym , w czym na 1 rut oka się różnią. ( Najlepiej ze sklepu xkom http://www.x-kom.pl/m/1530-396-notebook-laptop-17,3-dell.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głownej mierze chodziło mi o grę Company of Heroes , rasowego laptopa gamingowego nie potrzebuję. Czasem jeszcze odpalę Call of Duty 2 czy cos w tym stylu *( ze starszych produkcji ) . To było by na tylę jeśli chodzi o część z "grami" .

 

 

 

Dziękuję za rady , chyba skuszę się na ten model. Czy jest szansa , abyś wybrał mi konkretny model? Niestety niezbyt sie orientuję w tym , w czym na 1 rut oka się różnią. ( Najlepiej ze sklepu xkom http://www.x-kom.pl/m/1530-396-notebook-laptop-17,3-dell.html )

 

 

Ooo, jeśli grasz w COD-a 2 i COH, to nawet integra by jeszcze z dużym zapasem starczyła, a co dopiero GT650. W takim wypadku bym się nie zastanawiał i brał w.w Inspiriona. Dell to świetna firma, no i mają wyjątkową gwarancję. A co do configu, to już zależy od ciebie. Zależy ci na dysku SSD i matrycy 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, jeśli grasz w COD-a 2 i COH, to nawet integra by jeszcze z dużym zapasem starczyła, a co dopiero GT650. W takim wypadku bym się nie zastanawiał i brał w.w Inspiriona. Dell to świetna firma, no i mają wyjątkową gwarancję. A co do configu, to już zależy od ciebie. Zależy ci na dysku SSD i matrycy 1080p?

Dysku SSD nie potrzebuję , natomiast co daje ta matryca 1080p? Jak już wcześniej wspominałem chciałbym aby była matowa jeśli istnieje taka możliwośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku SSD nie potrzebuję , natomiast co daje ta matryca 1080p? Jak już wcześniej wspominałem chciałbym aby była matowa jeśli istnieje taka możliwośc.

Większa rozdzielczość matrycy to większa przestrzeń robocza. Elementy na ekranie są mniejsze (chyba że sobie przeskalujesz), ale bardziej wyraźne ;). Nie zawsze jest to pożądane, ale rozdzielczość 1366x768 jest baardzo mała, a 1600x900 jest mało popularna w laptopach od 15 cali w górę.

 

Biorąc pod uwagę wymagania sprzętowe wymienionych przez Ciebie gier, a także chęć posiadania matowej matrycy, myślę że najlepszym wyborem byłby Dell Latitude E5530. Niestety, w wersji z matrycą Full HD i Windowsem przekracza on nieco budżet. Jeśli nie możesz tego przeboleć (a warto, choćby dla gwarancji), to rozważ jeszcze ProBooka i Vostro. Oba mają matowe matryce sensownej rozdzielczości.

Za Latitude i Vostro przemawia bardzo dobra gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety z pewnych powodów muszę zmienić preferencje laptopa.

 

Co do laptopa, chciałbym aby :

+ Poradził sobie bez większych problemów z photoshopem , autocadem

+ Był cichy , nie przegrzewał się , miał dobre chłodzenie

+ BATERIA TRZYMAŁA W MIARĘ DŁUGO ( najlepiej dzień bez ładowania )

+ Posidał conajmniej 4 GB RAM

+ W wolnych chwilach czasem grywam w jakieś gry ( nie są to najnowsze produkcje ) ale jeżeli dało by rae w tym przydziale cenowym chciałbym by bez problemu można było na nim odplaić grę czy też bez problemow obejrzec jakiś film [ Jeśli chodzi o gry dojdzie tutaj Fifa 2013 ]

+ Oczywiście musi posiadać wifi + możliwość podłączenia się "przez kabel"

+ 15 Cali

+ Obraz powinien być matowy

+ Miło gdyby była możliwość zakupienia dysku SSD , lub gdyby już taki posiadał

+ Będę tworzył na nim prezentacje więc chciałbym aby programy biurowe chodziły bez zająknięcia i nie było później problemu z przerzuceniem tego na rzutnik

+ W grę wchodzi rendering więc chyba będzie potrzebny procesor i7?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko 15", to wszystkie Inspiriony i Laltitude'y porządne odpadają. Tak jak już mówiłem: Z baterią trzymającą cały dzień nie ma szans, no chyba że zrezygnujesz z gier na rzecz mobilności i weźmiesz ultrabooka.

Do twoich wymagań ja bym wziął takiego Clevo W350ETQ:

- Ekran: Ekran 15.6" Matt LED HD+ 1600 x 900, W150

- Procesor: Intel Core i5-3320M 2.6 - 3.3GHz Turbo, 3MB L3 Cache, HD 4000, 22nm, 35W, IVY BRIDGE

- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) KINGSTON 1600 MHz DDR3

- Dysk twardy: HDD 1TB WD BLUE 5400 RPM, 8MB cache

- Drugi Dysk Twardy: 0 Brak

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660M 2.0GB GDDR5

- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel Centrino Wireless-N 2230, 2x2 + Bluetooth 4.0

- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA

- Modem 3G UMTS: Brak

- System operacyjny: Brak

- Oprogramowanie Antywirusowe: Brak

- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Door to Door 24 miesiące

- Oprogramowanie Biurowe: brak

 

Konfig oczywiście z BM. W zasadzie spełnia wszystkie kryteria, a jeśli odczuwasz taką potrzebę to możesz zejśc na i3 i 4GB RAM ale za to wrzucic SSD. Ja bym jednak został przy tej konfiguracji, bo dysk zawsze możesz bez problemu w przyszłości wymieni sam, a z prockiem już tak łatwo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...