Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zenx

Pliki wsadowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za tydzień kolokwium z plików wsadowych .Może znacie jakieś dobre strony dotyczące tych plików

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu pisać ja w swoim życiu zrobiłem dwa programiki wsadowe i jak na razie mi to wystarczy:)

 

Dam Ci krótki opis:)

Co potrzeba:

Notatnik i znajomość komend dosowych:)

Opisze Ci to na przykłądzie jednego programiku którego kiedys zrobiłem do tworzenia folderów o innych niz zwykle ikonkach:)

 

No wiec odpalamy notatnika i wpisujemy

@echo off //zawsze tak sie zaczyna, powoduje to nie wyswietlanie funkcji tylko odrazu wynik

echo. //odpowiada za wyswietlenie tekstu, jesli go nie ma wpisanego to tak jakby naciskac enter obniza kursor do dolu

echo.

echo //algorytm który powoduje bipniecie glosnika w obudowie:)

echo.ŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ

ŰŰŰŰ //to jest fragment mojego logo w ASCII tu wyglada fatalnie le pod dosem sa to wypelnione biale pola

echo.

call 1

echo.°°Ű °°Ű °°°°°°°°°°°°Ű °°°°°°°°°°°°Ű °°°°°°°Ű °°Ű °°Ű °//czesc loga

call 1 //odwolanie do pliku bat i równoczesne jego wykonanie w pliku bat jest dir >nul co pozwala na takie lekkie opóźnienie w wyswietlaniu linijek:)

echo.°°Ű °°Ű °°°°°°°°°°°°Ű °°°°°°°°°°°°Ű °°ŰŰŰŰ°°°Ű °°Ű °°Ű °Ű

//nie daje całego loga :)

echo.

type spacja.dat //odwolanie do pliku dat wyswietla jego zawartosc na ekranie

type spacja.dat

call 1 //znów małe opóźnienie w wyswietlaniu

type H.dat //odwolanie do pliku h.dat wykonuje funkcje luib wyswietla zawartosc

echo.Nacisnij dowolny klawisz aby odpali† programik. //wyswietla tekst

pause >nul //pausa nacisniecie jakiegos przycisku wykonuje dalsza czesc programu

echo.ĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎ

ĎĎĎ

echo.ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻFolderek®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®

echo.ĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎ

ĎĎĎ //LOGO Programu

echo.Chciaby mie† folder innego wyglĄdu niľ ľ˘ty, w panelu sterowania trzyma†

echo.wasne pliki, folder kt˘ry wyglĄda jak kosz lub plik kt˘rych jest peno na //wyswietla tekst na ekranie

c: //wykonuje polecenie przejscia na dysk C

cd c:windowsPulpit //wchodzi do odpowiedniego katalogu

md FOLDERY //tworzy katalog

cd FOLDERY //wchodzi do utworzonego atalogu

md 1.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D} //tworzy foldery o róznych ikonach

md 2.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

 

--------------------------------------------------------

 

Przykład drugiego mojego programu do wyszukiwania odpowiednich plikow na dysku i tworzenia raportu znalezionych plików w pliku tekstowym

 

c:

cd c:windowsPulpit

md znaleziono //tworzy katalog w którym beda zapisywane pliki

cd znaleziono

cls //czysci ekran

echo WYBIERZ ODPOWIEDNI DYSK

echo A - Dysk A //wyswietla liczbe opcji

echo B - Dysk B

echo C - Dysk C

echo D - Dysk D

echo E - Dysk E

echo F - Dysk F

echo G - Dysk G

echo H - Dysk H

choice /C:ABCDEFGH >nul //czeka na nacisniecie odpowiedniego kalwisza

if errorlevel==8 goto dyskh // przenosi do menu odpowiedzialnego za dany dysk

if errorlevel==7 goto dyskg

if errorlevel==6 goto dyskf

if errorlevel==5 goto dyske

if errorlevel==4 goto dyskd

if errorlevel==3 goto dyskc

if errorlevel==2 goto dyskb

if errorlevel==1 goto dyska

:dyska

cls

np naciskamy dysk c póxniej pojawia sie kolejne menu z lista mozliwym do wyszukiwania rozszerzen i np wynieramy wyszukanie pliku avi

dir A:*.avi /s /b //przeszukuje dysk a i wyswietla na ekranie to co znajduje

echo.

echo.

@dir a:*.avi /on /s /b > c:windowsPulpitznalezionoavi_a.txt //zapisuje w pliku to co znalazl

echo Znalezione pliki zapisano c:windowsPulpitznalezionoavi_a.txt wyswietla potwierdzenie zapsiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem:

 

http://www.brzeziny.hg.pl/Brzeziny/Linki/temp.rar //link do programu usuwajacego zawartosc katalogu TEMP (zbedne pliki) oraz usuwajacego wszystko z menustart->dokumenty

 

 

http://www.brzeziny.hg.pl/Brzeziny/Linki/folder.rar //ten program tworzy kolorowe foldery

 

http://www.brzeziny.hg.pl/Brzeziny/Linki/setup.exe // to chyba najbardizej rozwiniety wsad jaki zrobilem wyszukuje pliki na dysku i zapisuje ich lokalizacje an postaci pliku txt

 

PROGRAMY TRZEBA SCIAGAC TYM WINDOWSOWYM PROGRAMEM BO INACZEJ SERWER ZWRACA ERROR I NICI Z ŚCIAGANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten programik do czyszczenia tempa a mozesz dodac do niego zeby ciastka kasowal z expolorera bylo by zajebiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a było mówione co by zrobić dział o programowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajny ten programik do czyszczenia tempa  a mozesz dodac do niego zeby ciastka kasowal z expolorera bylo by zajebiscie :)

 

Zaraz się zrobi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajniusio :) jeszcze taka mala prosba dalo by rade pozmieniac ten napis na poczatku i na koncu zeby to sie tak powoli nie ladowalo tylko cyk i jest zeby te kasowanie trwalo moment naciskam pare razy i skasowane nie ma sladu po progsie :) a to tak powoli sie laduje szczegolnie na koncu te twoje dane do ciebie tak powoli wyskakuja jak maja byc to lepiej cyk i zaladowane a nie skokami takimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobię wersje specjalnie dla Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajebiscie teraz smiga pyk i polecialo :) THX :beerchug: :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Ja mam takąprose potrzebuje taki wsad który po właczeniu skopiuje bez wiedzy np

 

C:\Documents and Settings\roman\Gadu-Gadu\*.* na pendrive na dysku F

 

cos na zasadzie

 

 

"

@Echo off

 

Copy C:\Documents and Settings\Roman\Gadu-Gadu\*.* f:\dane

 

cls

end

"

próbowałem bezpośrednio z dysku np c:\Plik to działało a to wyżej nie chce ;/

Moze mi ktoś pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@echo off
copy /y "c:\Documents and Settings\Roman\Gadu-Gadu\*.*" f:\dane > nul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...