Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Mass Effect: Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale grał już ktoś? Przeszedł jakąś tam część fabularną i może powiedzieć coś więcej o grze niż o samych animacjach twarzy? Sam nie wiem czy kupić, więc szersze opinie o grze były by mi przydatne ; )

Alek też jest przy końcu gry i jeśli znasz jego entuzjastyczne podejście przy ocenianiu gier, to masz jego opinie na stronie 141 która może co nieco podpowiedzieć. Pomogę przy przekopywaniu ;)

Może jestem tym strasznym hejterem ale napiszę tak bo jestem już na końcu gry, w tej grze jest 5% gry i 95% śmieci, to najbardziej rozdmuchane nic w jakie przyszło mi grać, Mafia 3 to przy tej grze arcydzieło, miała fajne misje główne, fajne zakończenia, zakończenie główne, fajne przerywniki i przede wszystkim klimat, mimo że większość gry to były powtarzalne misje jak tutaj. Jeszcze gry nie oceniam bo nie skończyłem, jestem przy końcu i na ten moment waham się pomiędzy 4/10, a 5/10 za całokształt, w tym oddzielna pozycja dla grafiki 10/10. Gdyby oni przyłożyli się do stworzenia gry tak samo jak do stworzenia oprawy graficznej to byłoby chyba arcydzieło, a tak dostajemy fajne miejsca z pustostanem. Może jakby ktoś dawkował sobie tę grę po godzinie dziennie to miałby inne odczucia ja grałem prawie non stop, z przerwami na sen.

Ta gra nawet pod koniec nie bawi jak shadow of mordor tutaj czujesz że zaliczasz kolejne nijakie questy aby dostać dostęp do kolejnego miejsca z kolejnymi nijakimi questami.

Jedno jest cudowne po skończeniu ME:A każda inna gra będzie wyjątkowa.

Jeśli się wahacie z zakupem, naprawdę nie kupujcie tego, ta gra jest dużo, dużo gorsza od Inkwizycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
system osłon działa jak chce. Taktyka w tej grze niestety nie istnieje. W ogóle. Gram na hardzie i to, co się czasem odpierdala przechodzi ludzkie pojęcie. Nie ma opcji wydania towarzyszom konkretnych rozkazów (nie użyjesz za nich mocy), drużyna to DEBILE, biegną na krzywy ryj na wroga

W punkt. Nie żebym chciał taktyki jak w DA, za to system z ME był w sam raz.

BTW - która to niby Ashley, a który Kaidan?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam za sobą dopiero pierwsze godziny i mi się podoba :) . Coś nowego dla mnie. Nie grałem w żadną z wcześniejszych cześci ani też w dragon Age.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oceny są subiektywne. Nie można winić recenzenta, że ma taką, a nie inną opinię. Sam nie rozumiem tak wysokich ocen, ale mam tak z wieloma grami. Warto więc czytać wiele recenzji, by wyciągać własne wnioski. Dla przykładu, dla mnie taki Mad Max to gra na max 6/10, jest niesamowicie wręcz nudna moim zdaniem, ale graczom się podoba (wysoka średnia na Steam), recenzenci też raczej docenili. No oczywiście przy założeniu, że nikt na recenzenta nie wpływa ;)

Mnie zawsze najbardziej boli rozbieżność.

Czytam - błędy, błędy, błędy, to słabe, tamto średnie - 8/10

What?

W drugą stronę też czasem się zdarza - wszystko generalnie fajne ale "brakuje tego czegoś" - 6/10

Ponownie - what?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW - która to niby Ashley, a który Kaidan?

Wierząca jest na Tempeście tylko jedna. A Kaidanem jest Liam - tak samo bezpłciowa postać, za którą nikt nie będzie tęsknił.

@up

Dlatego nie sądzę, by oceny liczbowe były sensowne. Z drugiej strony, jak ich nie ma, to jest wielki ból dupy dlaczego. Uważam, że takie odznaczenia jak np. na Eurogamerze są spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzednich grach mialem dylemat kogo ze soba zabrac na misje, tutaj najchetniej wszystkich bym zostawil na jakiejs pustej planecie, a potem zrzucil pare bomb na nia :lol2:

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System osłon działa jak działa, bo twórcy chcieli ciężar rozgrywki w większym stopniu oprzeć na mobilności, ze względu na obecność jetpacka. Ma to swoje plusy, ma to swoje minusy. Jak ze wszystkim w tej grze, zabrakło poprawnej realizacji. Taktyki w singlu w zasadzie nie ma, a raczej nie jest potrzebna. W multi na wyższych poziomach już się przydaje, ale tam mamy żywych towarzyszy, często z headsetami, zamiast bezmyślnych kukieł.

Mnie zawsze najbardziej boli rozbieżność.

A nie owijając w bawełnę, brak jaj. ;) Bo jeszcze się Elektronicy obrażą, więc ponarzekam w tekście, a na końcu rzucę ósemeczką - treść niedzielnych nie interesuje, cyferka idzie w świat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Azazell jak tu nie może, to zaczął udzielać się na innym forum odnośnie MEA. :P

Ja jestem ciekaw co powie mój znajomy z Niemiec, bo widzę że zaczął grać, wiem, że dla nich to mało, ale jednak nie ma co sponsorować bubla jakim jest niestety Andromeda.

Mam pytanie jak idzie granie na 8GB RAM? Nie wywala z braku pamięci? Nie jest przypadkiem za mało do grania na High/Ultra?

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da sie jakos wzywac Nomada?

Fast travel do poda i tam się pojawi - do dowolnego miejsca nie.

----

Super machmaking bulwy z BioWare... zrobić coop w którego nie da się grać ze znajomymi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Azazell jak tu nie może, to zaczął udzielać się na innym forum odnośnie MEA. :P

Na którym forum?

Nie, nie mam zamiaru go prześladować. Tak tylko jestem ciekaw co tam smaruje. :E:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekaw. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha sami hejtujecie bardziej lub mniej a jak ktos zachwala to jeszcze chca wiedziec gdzie :)

Caly Pclabmasterrace LOL

Lece grac! Andromeda daje rade i zabawa przednia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolega który wspomniał, że ME:A to ME dla dzieci a później dodał, że walka jest przytłaczająca i chaotyczna powiedział, że już mu się nie chce.

dodam coś od siebie, nie wiem czy jest sens patrzyc na gry AAA skoro Divinity, Pilars (jako RPG) w moim odczuciu to były piekne przyhody. Z drugiej storny bardzo lubie  TPP a potem zdarza się mafia czy fallout i jest rozczarowanie. Czy któryś duży wydawca wyda grę jak ksiązka w którą wsiąknę? czy już zawsze bedzie celować w proste trywialne shcematy do kupienia dla wszystkich. 

Edytowane przez -Mystic-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha sami hejtujecie bardziej lub mniej a jak ktos zachwala to jeszcze chca wiedziec gdzie :)

Caly Pclabmasterrace LOL

Lece grac! Andromeda daje rade i zabawa przednia...

Omija mnie to GOTY 2017 i nie mam co ze sobą zrobić.

Stąd zainteresowanie. :(

A tak serio to po prostu dobra komedia zawsze w cenie.

Jak Ty kiedyś znikniesz to też chętnie poszukam. :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odezwij sie na PW dam Ci znac gdzie jeszcze mozesz mnie poczytac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolega który wspomniał, że ME:A to ME dla dzieci a później dodał, że walka jest przytłaczająca i chaotyczna powiedział, że już mu się nie chce.

dodam coś od siebie, nie wiem czy jest sens patrzyc na gry AAA skoro Divinity, Pilars (jako RPG) w moim odczuciu to były piekne przyhody. Z drugiej storny bardzo lubie  TPP a potem zdarza się mafia czy fallout i jest rozczarowanie. Czy któryś duży wydawca wyda grę jak ksiązka w którą wsiąknę? czy już zawsze bedzie celować w proste trywialne shcematy do kupienia dla wszystkich. 

Dla jednego gracza to chyba tylko kampania w TF2, a resztę singli od EA lepiej omijać, bo w ostatnim czasie jest z tym u nich coraz gorzej.

edyta

Titanfall 2

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazubin  sorry przyjacielu, TF2 ? co to za gra? 

Edytowane przez -Mystic-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale chyba nie chodziło o grę tylko od EA.. czy jednak TF2 jest tak dobre fabularnie? :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale chyba nie chodziło o grę tylko od EA.. czy jednak TF2 jest tak dobre fabularnie? :o

Osobiście nie grałem, bo standardowo czekam na wyprzedaż, ale kupiły mnie dość pozytywne opinie o kampanii dla jednego gracza, także wydam 30zł i przejdę wtedy singla. ME:A jest skreślone całkowicie i nawet 1zł nie dam.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że Titanfall 2 jest dobre fabularnie to bym nie przesadzał. Po prostu na tle innych strzelanek wydanych w ostatnim czasie pozytywnie się wybija. Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że Titanfall 2 jest dobre fabularnie to bym nie przesadzał. Po prostu na tle innych strzelanek wydanych w ostatnim czasie pozytywnie się wybija. Tylko tyle i aż tyle.

Na tle BF1, ME:C, Fifa 17, DA:I to raczej nie będę w końcu chyba żałować jakiegoś tam straconego czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no my głębszej fabuły i klimatu, a ty chyba tylko efekciarstwa

tego faktycznie ME:A trudno odmówić.

:E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ehhh....

Właśnie nową ZELDĘ na PC instaluję...

Jutro będzie o tym głośno pewnie we wszystkich serwisach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na CEMU już od dłuższego czasu można było grać, wszyscy teraz czekali na wyjście tej nowej wersji .4

Chyba, że nie korzystasz z CEMU tylko jakiegoś innego sposobu, to się podziel;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi