Skocz do zawartości
avast122

[Zamknięty]Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Mam pytanie otóż chodzi mi o to jaką mogę MAXYMALNIE włożyć kartę graficzną (jak najszybszą / wydajną niezważając na PLN) do mojego piecyka?

Nieważne czy to będzie Nvidia GeForce czy AMD Radeon.

A i z góry mówię że się PYTAM (bo chyba od tego jest to forum nie? :P a nie KUPUJĘ tak więc...)

Specyfikacja mojego PC jest następująca:

MOBO: GIGABYTE GA-970A-UD3.

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.20 GHz @ 3.70 GHz.

GPU: Palit GT 240 Sonic 512 MB / DDR3 (Sam kompa składałem i $$$ nie starczyło na lepsze GPU :E ).

RAM: GoodRAM 8 GB DDR3 1600.

PSU: OCZ StealthXStream 2 500W.

HDD: Hitachi 82 GB + 250 GB 7200 RPM.

Ps: Pytam się bo nie wiem jak jest za bardzo z tym ograniczeniem GPU przez CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam że gtx 660 lub gtx 660Ti / Radeon 7870 lub 7950.

7950 może być już za dużo.

Ja do swojego Configu z sygnaturki zamówiłem gtx 660.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

# Jeśli chcesz otrzymać więcej odpowiedzi, do tego szybciej, to proponuję dopisać się w działowym -> FAQ <- . Jest to Wątek Zbiorczy dotyczący w szczególności pytań typu: "Jaką kartę graficzną kupić do kwoty xxx zł/Jaką kartę graficzną kupić do mojego zestawu poniżej", czyli takich jak twoje w tym temacie. Krótko mówiąc, FAQ jest po to, aby nie pojawiało się w dziale kilkanaście(dziesiąt) tematów o wyborze karty graficznej, co powoduje niepotrzebny bałagan.

# Ewentualnie skorzystać z forumowej "szukajki", aby znaleźć czy ktoś niedawno nie wyszedł z podobnym pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ciekawy ten MSI. Co tam za matryca siedzi i kto to zaczął produkować. Bo na pewno nie MSI. Jednakże są minusy jak odpustowy wygląd, zewnętrzny zasilacz brak trybu sRGB. Filmik śmieszny nie powiem.  Ten monitor miałby konkurować i przewyższać graficzne eizo za kilkanaście tysięcy zł w kwestii wyświetlanego obrazu 🤣  
    • Ble ble ble - niech zgadnę: pracujesz jako asystent na tej uczelni, z której zdjęcia wrzucałeś... Im więcej tekstu tym mądrzej wypowiedź wygląda? To skopiuj sobie to wszystko co powyżej na optyczne.pl - może tam mają na tyle cierpliwości, żeby tłumaczyć - jeśli będzie im się chciało czytać tą "otoczkę" do tekstu właściwego. Nas szybko - 1/1.33" to nie "ogromna*" matryca tylko wciąż małe gów..nko - jak to w telefonach - nie mogące uchwycić wiele światła (fizyka!), "megapikselki" nie mają tu nic do jakości zdjęcia. Ktoś chyba utknął w erze aparacików kompaktowych, które właśnie przyciągały ilością pikseli na reklamach. Sam w bezlusterkowcu nie cropuję bo  wciąż ma za małą fizyczną matrycę a tutaj chcesz bawić się w zoom elektroniczny w malutkim pierdku - w takie powiększanie to można się bawić przy pełnej klatce bo jak dla mnie nawet APS-C będzie widać dużą utratę jakości. Do dobrej jakości zdjęć trzeba dużą matrycę i dobrej jakości optykę - i także przy tej optyce jakość łączy się z wielkością. Poniżej możecie sobie powiększać do woli :
    • Dla porównania 4650G OC i stock https://www.3dmark.com/compare/fs/23387394/fs/23346012#
    • Logitech deluxe 250. Od przynajmniej 5 lat, służy w biurze gdzie pracuje się 24h i wszystko ładnie widać.
    • Osobiście wziąłbym: https://www.x-kom.pl/p/596417-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-7i-15-i7-10750h-16gb-512-rtx2070-240hz.html Mimo, że intel to inne rzeczy przemawiają za mną, a nie tylko np cpu jakbym miał kupować laptopa z amd. Różnice w zastosowaniach produktywnych nie są aż tak wielkie żeby koniecznie iść w stronę amd poświęcając inne rzeczy  
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...