Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartoleon

AOC i2757Fm

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to będzie długo trwało, na agito piszą tak:

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2, w terminie dziesięciu dni od otrzymania zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia. Zgodnie z ustawą, możliwości zwrotu nie podlegają: świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust.1, dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania, umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym, świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócona lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu, dostarczania prasy, usług w zakresie gier i zakładów wzajemnych.

W przypadku chęci skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt, po wcześniejszym nadaniu numeru RMA zgłoszenia, który można uzyskać wypełniając formularz Zgłoszenie reklamacyjne na stronie www.agito.pl, w zakładce Pomoc. Informację o rodzaju spedytora, oraz adres na jaki należy wysłać produkt zostaną podane podczas nadawania numeru RMA. Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. W ciągu dwóch dni roboczych sklep dokona sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione w tym punkcie wymagania, zostanie wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia faktury zostaną wysłane do Klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej. Po jej otrzymaniu, w ciągu 7 dni roboczych, Sklep dokona zwrotu zapłaty na wskazane konto Klienta.

 

Czyli jakieś 2 tygodnie to zajmie. W sumie przy normalnym użytkowaniu, nie widać tego pixela kompletnie, więc raczej nie przeszkadza. Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za wysyłkę będziesz musiał dać z własnej kieszeni, całą procedurę masz opisaną w regulaminie albo tu. Jest trochę pieprzenia. Co do gwarancji to dla tego monitora będzie to od 5-10 dead pixeli, więc się nie załapiesz.

 

Z AOC może być to samo, kupno monitora to loteria, chyba, że kupować stacjonarnie, ale zawsze może ci wyskoczyć taki dziad po miesiącu. Suma sumarum trzeba albo mieć szczęście, albo cierpliwość, albo nie zwracać na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu do 10, wyliczyłem że będzie to w zaokrągleniu 5? Czy gwara na bad pixele obejmuje cały okres gwarancyjny, czyli 36 miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 2 tygodnie to zajmie. W sumie przy normalnym użytkowaniu, nie widać tego pixela kompletnie, więc raczej nie przeszkadza. Sam nie wiem.

Jesli jest tak jak piszesz i nie przeszkadza to w normalnym uzytkowaniu, a monitor nie jest objety programem 'zero martwych pikseli' (co tez moze byc roznie rozumiane, bo piksel sklada sie z trzech subpikseli) to dalbym sobie siana z odsylaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu do 10, wyliczyłem że będzie to w zaokrągleniu 5? Czy gwara na bad pixele obejmuje cały okres gwarancyjny, czyli 36 miesięcy?

Wydaje mi się, że przez cały okres gwarancyjny, na pewno nie krócej niż 24 miesiące. A co do tych bad pixeli to dokladnie 4 czarne/białe, albo 10 subpikseli(Czerwone/niebieskie/zielone)

A jeszcze dokładniej standard ISO 13406-2 klasy drugiej, czyli 2 czarne/białe bądz 5(R/G/B) na każdy milion pixeli.(1920x1080~~2m pixeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno, dlaczego tego niby bad pixela, widać tylko na niebieskim tle? Nie powinno być go widać na każdym tle (oprócz czarnego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego jest koloru? Widoczny jest jedynie na niebieskim? Na konkretnym odcieniu niebieskiego, czy na wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na innych odcieniach niebieskiego, niż na tym który jest w programie nokia monitor test. Piksel jest koloru czarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie np. painta(pełny ekran, i wylewaj farbe rożnych kolorów) i testuj. Możliwe, że to nie wina monitora i wszystko jest z nim w porządku. Bo z tego co zrozumiałem, ten czarny pixel widziałeś tylko na niebieskim i domyślam się, że tylko w tym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem painta i sprawdziłem, im ciemniejszy odcień niebieskiego, tym piksel bardziej widoczny, zauważyłem jeszcze że na fioletowym/purpurowym tle świeci na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ten niebieski subpixel nie świeci. Przy fioletowym powinien świecić czerwony i niebieski jednocześnie dając fiolet. Jeśli ci to przeszkadza odsyłaj od razu, bo na gwarancje nie przyjmą jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy używam normalnie monitora nie widać tego wcale, ale świadomość że on tam jest, trochę mnie męczy. W sumie to nie mam ochoty motać się z nimi 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor znikł z oferty prawie wszystkich sklepów i jest dostępny tylko w jednym - redcoon

za 1200zł. Za granicą nadal jest do kupienia w bardzo wielu sklepach za około 1000zł w przeliczeniu na zł.Nie wiem skąd tak nagle pojawiły się takie problemy z dostępnością tego monitora w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor znikł z oferty prawie wszystkich sklepów i jest dostępny tylko w jednym - redcoon

za 1200zł. Za granicą nadal jest do kupienia w bardzo wielu sklepach za około 1000zł w przeliczeniu na zł.Nie wiem skąd tak nagle pojawiły się takie problemy z dostępnością tego monitora w Polsce.

 

normalne, dystrybutor sprowadził ~~20 sztuk, w hurtowni zapaliły się lampki dostępności przez co kilkanaście sklepów wystawiło ofertę, ~~20 sztuk szybko poszło i po sprawie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest oferta z info,że wysyłka po 15-tym stycznia. Na bym poczekał te 2 tygodnie i zapewne wrócą do oferty ;)

 

W razie czego jest pokrewny model- mało kto tak naprawdę potrzebuje tego bajeru z podłaczaniem smartphona ;)

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-295069-27-i2757Fh-LED-IPS-HDMIx2-Glosniki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest oferta z info,że wysyłka po 15-tym stycznia. Na bym poczekał te 2 tygodnie i zapewne wrócą do oferty ;)

 

W razie czego jest pokrewny model- mało kto tak naprawdę potrzebuje tego bajeru z podłaczaniem smartphona ;)

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-295069-27-i2757Fh-LED-IPS-HDMIx2-Glosniki.html

 

W i2757Fh według tej opinii

gorzej działa overdrive wprowadzając lekkie artefakty już na ustawieniu weak

przeciwieństwie do i2757Fm gdzie nie ma żadnych przy ustawieniu na medium według kilku recenzji. Według tego użytkownika hard forum i2757Fh ma też jasność minimalną 105cd więc znacznie więcej niż i2757Fm,który ma 50cd. Wole poczekać aż powróci do sprzedaży u nas i2757Fm bo jest tańszy i lepszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawnie jasności nic takiego nie widzę.

 

Moim zdaniem to są identyczne pod względem obrazu modele, zapewne z powodów prawno-licencyjnych model na rynki światowe pozbawiona tego mhl czy jak to się zwie.

 

 

Jak kogoś przyszpiliło i musi na już kupić to ja bym zaryzykował, reszta neich poczka te 2-3 tyg aż fm wróci na stany sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na zakup AOC'a tylko nigdzie teraz go nie ma na stanie. Macie może jakieś namiary gdzie teraz dostanę go w rozsądnej cenie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o nowym BenQ GW2760 ? Czy ma ktoś informacje kiedy będzie można go kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co teraz oplaca sie kupic? :P

ten aoc ma "ziarnistosc"? jeszcze mysle nad VA ,troche mnie wnerwialo na pva 19" zmiany gamy przy ruchu glowa i black crash ,na mva tez to jest takie widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz na takim myślę ale nie wiem czy się sprawdzi:http://www.ceneo.pl/17595919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co teraz oplaca sie kupic? :P

ten aoc ma "ziarnistosc"? jeszcze mysle nad VA ,troche mnie wnerwialo na pva 19" zmiany gamy przy ruchu glowa i black crash ,na mva tez to jest takie widoczne?

 

Akurat ten AOC ziarnistosci nie ma, to bardziej przypadlosc DELL-i :) Co do "gamma shift" i "black crush" to nic się nie zmieniło w matrycach MVA. Może w tym roku coś się ruszy bo nowa linia BENQ GW2760HS ma mieć to poprawione, podobnie jak brak PWM :D Premiera luty/marzec.

 

 

 

Co do LG M2732D to polecam obejrzec ten filmik

 

pod koniec widac bardzo fatalny IPS bleeding w rogach. Jeden róg pomarańczowy, drugi szary. To niestety obecnie przypadlosc wiekszosci 27" matryc od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...