Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JamesSeth

Zepsułem wejscie DVI Gigabyte GeForce GTX 680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie dzisiaj niestety przydarzył mi sie mały wypadek, podczas uzywania PC kopnąlem niechcąco lekko kabel od monitora do karty graficznej (kabel sie odpiął i monitor zgasł, podłączyłem kabel podczas pracy PC i chyba chyba niechąco zrobiłem spięcie i wejscie uległo awari.(podłączłaem 3 rozne monitory bez skutku, brak sygnału)

 

Karta w pełni działa na plaźmie przez HDMI, lecz niestety do codziennej pracy uzywam monitora ktory nie ma wejscia HDMI. (posiada tylko wejscie VGA, dotychczas uzywałem przełączki VGA/DVI)

Karta posiada dwa wejscia DVI, ale jedno jest jakis dziwne (tkz rozni się od poprzedniego 4 dziórkami ktorych nie ma, poprzez co nie pasuje mi zadna przełączka)

 

Teraz pytanie:

 

Czy uznają mi reklamacje karty graficznej ?

Jest jakis sposob podłączenia monitora z wejsciem VGA przez inny port ?

 

vga/hdmi ?

 

 

Jeśli nie to jaki polecacie monitor z wejsciem HDMI 1080p do 1200zł ? :E

 

edit;

DVI-A uległo awari

 

Nie wiem jak z dvi-d (isteniej przełączka dvi-d vga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak mogłeś zrobić zwarcie? Przecież styki w dvi w karcie są zakryte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początku wymienił kabel i przejściówkę, majątek to nie jest a bardzo prawdopodobne że mogło się uszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie niestety nie były.

 

 

A zwarcie było na 100% bo jak podpinałem to dostrzegłem iskre. (ktora tak jakby wyskoczyła z przejsciówki na ten cały metal co są nimi pokryte wszyskie wejscia na karcie.

Myslałem ze to nic takiego dałem reset, ale monitor juz nie startował. Kilka razy widziałem ekran startowy płyty głownej, ale byly okropne artefakty (na poczatku myslałem ze karta padła na amen, ale po HDMI śmiga, dla pewności włączyłem crysisa 2 :D)

 

Ja bym na początku wymienił kabel i przejściówkę, majątek to nie jest a bardzo prawdopodobne że mogło się uszkodzić

 

 

Przejsciówki mam 3 w domu sprawdzałem, kable rownież, pozatym na innej karcie graficznej wszystko śmiga. WIec na 100% awari uległo wejscie w 680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta iskra to normalka , mało to razy widziałem :E. Ale to przeskoczyła między masami ;) , także to nie to spowodowało uszkodzenie dvi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta iskra to normalka , mało to razy widziałem :E. Ale to przeskoczyła między masami ;) , także to nie to spowodowało uszkodzenie dvi.

 

Wiesz co miliony razu przepinałem monitory podczas wlączonego PC i nigdy z zadna kartą graficzną nic sie niestało az do teraz. ;)

I to akurat przed swietami gdy mam wolne i chiałem coś pograć ;)

 

W tej chwili siedze na gf 6200.

 

Nigdy nie wysyłałem karty na gwarancje, ale chyba będe zmuszony, ciekawy ejstem czy uznają gwarancje i ile to potrwa.

 

Ze sprzetem to zawsze mam pecha.. ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarkę w dobrym sklepie z dobrym serwisem to się uwiną w dwa tygodnie , jak kupiona w jakimś kombinatorskim sklepie to i miesiąc może być mało. Uznać to na pewno uznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznać uznają, no chyba że widać jakieś fizyczne uszkodzenie.

 

Zanieś im kartę mówiąc: wczoraj działało wszystko, dziś włączam kompa i brak obrazu. Po HDMI działa.

 

Wyślą kartę do serwisu dystrybutora i później to już zależy, bo jak ASUS, Gigabyte, MSI to poleci od dystrybutora do serwisu danej firmy i będą naprawiać złącze. Jak Gainward/Palit, Zotac to zajmą się nią w serwisie dystrybutora i dostaniesz nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS też nie ma serwisu w Polsce, więc jest wymiana przy najdrobniejszej awarii (choćby głośne chłodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam po niowym roku bo po swietach to chyba sensu nie ma ;)

Choć kusi mnie nowy monitor z jakąs normalną matryca a nie tragiczną Tn-ką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o zakupie tv 32", teraz są promocje i można tanio kupić.Polecam firmę LG, w starszych modelach LCD (nie LED) montowała matryce SPVA. Sam mam taki i obraz rewelacja w porównaniu do TNki. Pewnie za 1tys spokojnie taki TV da się wyłapać teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już na oku EIZO eizo 2331, ii chyba zainwestuje.

 

Nie mogę przyzwyczaić się do tragicznego odwzorowania kolorów na Tn-kach i mizernej jakości czerni. Już wole 10 letni crt-ek, gdyby nie te gabaryty wybór byłby prosty ;)

 

Obawiam sie troszku czasów reakcji, muszę wiecej o tym poczytać ;)

 

Osobiscie wole monitor za 1.5 niż TV w tej samej cenie, bo jestem pewny ze jakość obrazu będzie na dużo większym poziomie.

 

Jakie sugestie co do zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko zapoluj na TV (najlepiej Plasmę) bo jakośc obrazu będzie lepsza-szczególnie czerni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsza niż na eizo 2331 ?

 

Jakos w to wątpie, pozatym maksymalnie chce wydac 1.5 tyś złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasmy niszczą LCD w kwestii poziomu czerni zawsze. Dochodzi do tego matowa matryca i naprawde naturalne kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym doskonale mam w domu plazme, ale jednak monitory eizo nadaja sie do profesjonalnego zastosowania, wiec jak mniemam maja genialne odwzorowanie barw czerni.

 

Plazma jest bez porownania do np lcd tnk, ale jak jest z innymi nie mam pojęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitory eizo sa niezłe, ale do profi zastosowań to nie są koszta rzędu 1.5k a 15k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady u siebie w pracy mam taki za ok 6 tys zł i zdaja egzamin, a rozchodzi się głownie o odwzorowanie barw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z testu:

"Response time is fair but not fantastic. IPS and VA panel benefit from the overdrive circuits but the TN panels are still faster when it comes to response time and blurring on fast motion"

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1288694516

 

 

Czyli do gier lepiej szukaj 120Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz blade pojecie o tym o czym piszesz, wiec nie wiem po co zabierasz głos ;)

 

Rozchodzi się głownie o matryce i czasy reakcji, z tego co sie orientuję, TN-ki maja tragiczną jakosc barw, ale najszybsze czasy reakcji, dlatego jest tego masa na rynku, po za tym ich cena jest bardzo przystępna .

 

Mi natomiast zalezy na odwzorowaniu barw najbardziej i z tego co zdążyłem poczytać wybór będzie pomiędzy:

 

eizo foris fs2331, a eizo foris fs2333

z czego ten drugi jest na matyrcy IPS i ma lepsze czasy reakcji (w sumie z tego co widze to dedykowany jest do gier)

,ale gorszą czerń, a fs2331 jest z kolei lepszy pod wzgledem barw, tylko gorsze czasy reakcji.

 

Dlatego mam dylemat ;)

 

Monitor do 1.5 zł chyba lepszego niz te dwa nie ma, ale czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli grasz to będzie gorzej na Eizo i o to mi chodziło. Co z tego, że kolory lepsze jak bedzie smużył? Plasma jest pośrednia: nie ma smug i kolory są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...