Skocz do zawartości
miomol

Czarna lista zasilaczy oraz lista polecanych v2

Rekomendowane odpowiedzi

Solytech (Deer/L&C/itp.) to ma i Platyny sprzedawane jako Xilence. Z kolei taki CWT (jeden z największych OEMów) oprócz zasilaczy z najwyższej półki ma też piekielnie awaryjne pokraki jak Arena (CWT APN).

Nie można oceniać tanich zasilaczy danego OEMa przez pryzmat ich topowych produktów - jaki to ma sens? ;) Śmieciowe OEMy nie przestaną produkować śmieciowych zasilaczy, bo im się to zwyczajnie opłaca. Kupcy i tak się znajdą, a ze względu na niskie koszty produkcji mają wysokie marże przy niskich cenach.

 

//edit: ale oczywiście, że ten Modecom raczej nie powinien lądować z innymi noname, a raczej w kategorii "niesprawdzonych".

Edytowane przez yojo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony 80+ zakłada test pod pełnym obciążeniem, czy raczej w jego okolicach. Sugeruje to, że potrafi oddać moc taką, jaką deklaruje. Pytanie tylko, jak będzie wyglądać sprawa tętnień, bo Ecos tego nie mierzy.

 

Inna sprawa, że w jego cenie (~150 zł) można wyrwać jednostki typu Corsair VS, które mają znacznie lepszy stosunek mocy +12V do ceny i lepsze okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się, czy może już czas wymienić zasilacz (przy okazju zmiany mobo, RAM, procka i może grafiki) i dlatego tu zajrzałem...

 

Zdziwiłem się widząc, że zasilacz, którego używam od bodajże 5 lat (albo i 6) jest na czarnej liście "nie brać nawet za dopłatą!". I chciałbym usłyszeć/przeczytać dlaczego?

Jak wspomniałem działa u mnie od dawna, teraz już chyba na trzeciej, lub czwartej konfiguracji (mobo, proc, grafa) i działa bez zarzutu.

 

Nawet zmierzyłem mu napięcie przed chwilą. Miernikiem.

11,97V - tyko firefox

11,80V - 11,85V w pełnym stresie.

I co z nim jest nie tak?

 

Zasilacz to Qoltec Big POWER 42512V o mocy 425W

 

A ciągnie:

dwa dyski , dwie nagrywarki, HD5750, 2x2GB DDR2, dysk zewnętrzny na USB, WiFi, na USB, klawisze i mysz na USB, procek Athlon II x2 250 @3GHz.

 

...i ma swoje lata :)

 

Ktoś mi powie skąd ta czarna lista? Tak zeszli na psy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż ten zasilacz więcej niż 180W na 12V i zobacz czy wytrzyma przez jakiś czas. Bo teraz to ze 120W bierze z 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój XFX PRO750W jest bezgłośny. Gwarancja na 5 lat + całe pudło kabli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a mój Modecom Volcano 850W mam już ze 4, może 5 lat i przeżył nie jeden mocny zestaw, CF, i nadal jest u mnie, uważam go za bardzo udaną konstrukcję, szkoda że nie robią go już, a może ktoś informację jaka to konstrukcja ten Volcano 850W, chyba że to autorska Modecomu.

Edytowane przez procek9994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CWT PSH, stosowana również w np. Chieftekach CFT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli co dobra?

bo jeżeli np Corsair HX jest lepszy, to cieszę się że go wtedy nie kupiłem, zbędnie wydana kasa by była

spoko wyczytałem co chciałem

dzięki yojo2 za info

Edytowane przez procek9994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na swoje czasy dobra, dzisiaj już lekko przestarzała, acz wciąż OK. Ówczesna wersja Corsaira HX była lepsza (przy czym warto nadmienić, że Volcano 1000W bazował już na platformie CWT PUC, czyli... tej samej co HX1000 właśnie). Bodajże któraś rewizja Corsairów TX też korzystała z CWT PSH.

Edytowane przez yojo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś zasilacz (niedrogi do 200zł) z którego można wywalić wentylator a tym samym, żeby bez problemu potrafił oddać ok 230W podzespołom? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, by pasywnie wyrabiał do 230W?

 

Jeśli nie akceptujesz ryzyka, to żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair HX 750 W wystarczy do zestawu z podpisu?

 

OC procka i grafy wchodzi w grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry. Ale jeżeli nówka, to w tej cenie znajdziesz coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze odwalić Deusa 500W mimo że OP go poleca.

Nówka sztuka, pochodził 5 minut i odechciało mu się robić. Teraz włącza się na sekunde i odcina zasilanie do MB, trzeba go odciąć od sieci na chwile zeby znow moc go wlaczyć na tę jedną sekundę.

Plus na Silentium za to ze nie popalił podzespołów. Silentium to nowa marka, pierwszy raz kupiłem ich zasilacz i skoro juz na dzien dobry moga sobie pozwolić na wypuszczanie chłamu bez żadnego QA to mają o jednego klienta mniej :P

Podłączony był do mobo z amd x8, chlodzeniem do niego, dwoma fanami i ssd (grafika z mobo zintegrowana), nie ma wiec mowy o tym ze za duzo od niego wymagałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie....Mnie kiedyś Tagan potraktował prądem jak go podłączałem tylko do testera :D Wadliwe sztuki zdarzają się każdej marce (nawet tym dużym i renomowanym). Ślij po prostu zasilacz na RMA i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te oceny poszczególnych marek zasilaczy odpowiadają też zasilaczom do laptopów? czy może w tej kwestii niektóre z firm znajdujących się na czarnej liście "dają radę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można będzie oczekiwać w najbliższym czasie jakieś aktualizacji listy, bo jak by nie patrzyć temat od 2 lat leży odłogiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powerman 350w to dobry zasilacz i uciągnie Hd 7770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co tyle postów o tym samym?

 

Chce sie upewnić aby ten zasilacz nie spalił mi całego kompa.

Sam rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...