Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

budasty

Makro w myszce Steelseries - da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Udało się komuś zrobić następującą funkcję w myszce firmy Steelseries z obsługą makr(?):

 

"naciskamy przycisk myszy i trzymamy - mysz generuje naciśnięcia na przemian dwóch klawiszy klawiatury - np. "ad" - puszczamy przycisk myszy, mysz przestaje generować naciskanie klawiatury ("ad") - niby prosta funkcja ale nie potrafię pomimo prób uzyskać jej ...o ile to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby prosta funkcja a to wlasnie dla mniej ludzie kupowali urządzenia typu nostromo n52wink.gif

być moze wynalazki a4techa mają taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem boli? To jest dział Recenzje czytelników, nie pytania nt. sprzętu.

 

Przeoczyłem podtytuł zakładki, proszę moderatora o przeniesienie tematu do właściwego działu i przepraszam za pomyłkę.

 

Odnośnie myszy Steelseries Diablo 3 - to poza brakiem funkcji "autofire", w każdym razie ja jej nie potrafię uzyskać, mysz mechanicznie

bardzo dokładna, przełączanie czułości w locie działa bez zarzutu - można się przyczepić do oprogramowania (wersja z lipca, nowszej nie testowałem),

przy programowaniu makr potrafi się zawiesić, czasem pomaga jedynie restart komputera (ręczne killowanie procesów nic nie daje) - po bsodzie i

wejściu np. w programowanie określonego przycisku oprogramowanie się zawiesza - aczkolwiek w nowszej wersj oprogramowania być może zostało to poprawione, dzisiaj ściągnę i przetestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być moze wynalazki a4techa mają taką możliwość.

Tak jest, w Oscarze coś takiego nie sprawia problemów, A4Tech ma najlepiej rozwiązane tworzenie makr. Da się też zrobić w Logitech Gaming Software, choć jest trochę mniej możliwości.

 

Możesz wypróbować AutoHotkey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, napisałem do supportu Steelseries i odpisali, że nie ma takiej mozliwosci i ..dziekują za wskazanie błędu na stronie - gdzie wyrażnie pisze, że mysz obsługuje makra "keyhold".

 

p.s. czy we wszystkich myszkach A4 Tech "gaming" będzie ta funkcja? Zalezy mi wyłącznie na niej. Mógłbym to zrobic zewnetrznym programem ale chce ograniczyc sie jedynie o sterowników myszy... A może dołożyc troche i kupic Logitecha jakiegos niedrogiego dla tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dahrentrade

obsługuje ale biedne, proste bindowania, ewentualne nagrywanie sekwencji klawiszy ale nia ma podstawoej funkcji imo do gier tzn. "keyhold" macro- opisanej na poczatku wątku.

 

powtorze sie :) - czy we wszystkich myszkach A4 Tech "gaming" będzie ta funkcja (keyhold macro, tzn makro działa dopoki trzymamy przycisk)? Zalezy mi wyłącznie na niej. Mógłbym to zrobic zewnetrznym programem ale chce ograniczyc sie jedynie o sterowników myszy... A może dołożyc troche i kupic Logitecha jakiegos niedrogiego dla tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno Ci się udać we wszystkich A4Techach obsługiwanych przez Oscar. Najlepiej wejdź na stronę producenta i poszukaj które to są modele: http://www.x7.cn/en/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi wszystkim i ostatnie pytanie: wybrałem Logitech G400 lub G500 ... G500 na pewno ma tę mozliwość (keyhold macro, tzn makro działa dopoki trzymamy przycisk) a G400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glymbol

 

Dzięki za odpowiedź, kupiłem G400 i teraz mam dwie na biurku - zrobienie tej funkcji w G400 zajęło moment :), w tej chwili mam dwie myszki na biurku i W7 doskonale sobie radzi z obsługą dwóch jednocześnie. Poza funkcją "hold", "powtarzanie makra przy wcisnietym przycisku" Steelseries D3 edition jednak oferuje bardziej rozbudowane możliwości tworzenia makr(może pod przyciskiem myszy bindować sekwencje klawiszy, przyciśnięć myszy a w Logitech sekwencje klawiszy - chyba, że coś przeoczyłem bo długo nie testowałem), poza tym pamięta ustawienia, jednak biorąc pod uwagę cenę, Steelseries jest ponad 2x droższy od G400 to zdecydowanie bardziej opłacalnym zakupem jest G400. Bardzo dobra imo mysz w tej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...