Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukebed

Ograniczenie w dziale "Ogłoszenia" dla nowych...

Rekomendowane odpowiedzi

Ta propozycja już była ale widzę że ADMINs mają totalnie w doopie to co się dzieje w dziale ogłoszenia tj. SPRZEDAM. Pełno oszustów, co chwila ktoś wtapia kasę. Przykro na to patrzeć tym bardziej że wielu kutafonom przekręty uchodzą na sucho...

 

Proponuję, jak jest już na wielu forach praktykowane: NOWI nie mogą zakładać tematów w dziale sprzedam lub (i) o tym kto może sprzedawać decyduje ADMIN na specjalny wniosek. Kto jest NOWY decyduje staż lub ilość postów.

 

p.s. Wiem że jest allegro, wiem że można odebrać osobiście, wysłać za pobraniem itp. Często korzystam z tego forum i też mnie tu oszukano mimo że jestem ostrożny.

Pomijam fakt że przez allegro też można wtopić, naszczęście tam jest POK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

wg mnie pomysł dosyć nietrafiony, ponieważ:

 

1) jeśli o tym czy możesz coś sprzedać miałby decydować licznik postów to z automatu ludzie by durnie odpowiadali w każdym możliwym temacie ot tak by tylko nabijać posty, a zawartość merytoryczna ich wypocin była by wiadomo jaka

 

2) wydaje mi się że jest także spora liczba osób która jedynie czyta, a udziela się sporadycznie (tak jak np. ja), w związku z czym tego typu restrykcja także celowałaby w takie osoby co wydaje mi się średnim pomysłem

 

tyle ode mnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. W sumie ty sam lukebed "byś się zablokował", bo nie masz dużo postów. Poza tym, nie każdy nowy musi być oszustem. Ja byłem nowy, ty byłeś nowy, każdy był kiedyś nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja pojawiała się przynajmniej kilka razy i przynajmniej kilka razy na nią odpowiadaliśmy. Nic nie zastąpi używania mózgu, sprzedaż sprzętu na odległość bez użycia jakiejkolwiek formy kontroli i potwierdzenia jest bardzo niebezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja handlowałem ostatnio z użytkownikiem co miał ze 30 postów, wszystko elegancko i bez problemów. Większe kwoty tylko przez allegro i nie ma znaczenia ile kto ma postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dodac reputacje handlową, tak jak na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zlikwidować ten dział.

To nie jest serwis handlowy i nie mamy żadnych mechanizmów uwierzytelniania. Wątpię, żeby cokolwiek zostało wprowadzone, bo to nie jest serwis handlowy.

Wątpię też, żeby ktoś chciał brać na siebie odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na waszym podwórku robi się wałki to JAKĄŚ odpowiedzialność za to ponosicie... a jeżeli się do tego nie poczuwacie to przynajmniej wprowadźcie JAKIEŚ mechanizmy które ograniczą możliwość oszukiwania.

 

Każde ograniczenia budzą opory i zawsze się znajdzie ktoś komu to nie pasuje i wymyśli przeciw 1k argumentów. IMO jeżeli byle oszust może zarejestrować się na forum i kręcić wałki to twierdzę że jest coś nie tak! I chociażby małe ograniczenie np. od 50 postów, 1mc stażu wyeliminuje część takich bubków.

 

Na wielu forach (w różnych dziedzinach) spotkałem się z tego typu ograniczeniami i tam też się sporo sprzedaje i nie słyszy się co 2 dzień że kogoś oszukano!

 

Użytkownicy forum to dorośli, młodzież i dzieciaki, naiwni i ostrożni, biali i czarni, i każdego można oszukać. Sam się dałem nabrać niestety mimo że mam w tej dziedzinie duże doświadczenie. :mad2:

 

IMO jest to nie w porządku że ADMINI nie robią nic żeby uchronić użytkowników forum przed oszustami. Patrzycie z boku i jak prawdziwy POLACK cieszycie się że kogoś oszukują? Każdego kupującego na forum będziecie nazywać debilem i bezmózgowcem? A niech dupek straci skoro nie umie kupować?

 

Przykre to tym bardziej że już ten temat był wałkowany i nic się nie zmieniło a wręcz jest gorzej. Z tego co obserwuje to czekacie tylko na głos przeciw żeby nic nie zrobić... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wchodzić na to podwórko. Nie musisz kupować/sprzedawać na tym podwórku. Nie uszczęśliwiaj ludzi na siłę. Ochronić przed oszustami mogę się tylko ja sam. Powtórzę słowa jagulara "nic nie zastąpi używania mózgu". I uważam, że na tym warto temat zakończyć i go zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zapomina, że działy Sprzedam / Zamienię / Kupię są tu tylko na doczepkę, a nie jako główna działalność forum PCLab.

Zdrowy rozsądek nie zastąpi żadnej surowości ze strony adminów czy moderatorów. Zapominacie, że działamy jako wolontariusze, nie możemy śledzić każdego użytkownika z osobna w celu stwierdzenia jak niecne zamiary ma wystawiając taką a nie inną ofertę.

Jeśli ktoś nie myśli tylko widząc podejrzanie atrakcyjną ofertę rzuca się na nią, niech nie ma do nas pretensji.

Czy będziecie sądzić się z gazetą, gdy skorzystacie z oferty w niej zamieszczonej, a która okazała się oszustwem? Na podobnej zasadzie działają oferty na forach.

Ktoś dokładnie opisał jak można obejść warunki dopuszczenia do działów handlowych:

ilość postów - spam w wątkach byle mieć odpowiedni ranking

staż na forum - boty potrafią uaktywnić się po miesiącach od rejestracji

 

Więc nim cokolwiek kupicie czy na forum czy na allegro użyjcie rozumku jeśli nie starczyło na rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wchodzić na to podwórko. Nie musisz kupować/sprzedawać na tym podwórku. Nie uszczęśliwiaj ludzi na siłę...

Nie muszę wchodzić masz rację... nikogo nie zamierzam też uszczęśliwiać na siłę... Spójrz do działu sprzedam, cofnij się kila stron, zobacz do tematu o opiniach o sprzedających... uważasz że to normalne? ELDORADO OSZUSTÓW!

Nie kupuje już dawno na tym forum - wystarczy zobaczyć w opiniach ile mnie było kiedyś a ile jestem teraz... wystraszyłem się.

 

Ktoś tu zapomina, że działy Sprzedam / Zamienię / Kupię są tu tylko na doczepkę, a nie jako główna działalność forum PCLab...

Chyba sam nie wiesz co piszesz, te działy przyciągają mnóstwo ludzi na to forum... oszustów niestety też.

 

Skoro wg. Was kryterium ilości postów i staż można o kant D. rozbić czego nawet nie spróbowaliście! to chociaż zróbcie czytelny system opinii o sprzedających. Ktoś już to proponował... są takie systemy. Też nie warto?!

 

p.s. zamknijcie ten temat, szkoda nerwów. Nie wiem czy brak kompetencji czy kopa w D. MODERATORÓW powoduje że tu każda sugestia zmiany jest delikatnie pisząc "ignorowana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem naprawdę boli, jak widać z postów niektórych.

PCLab to nie serwis aukcyjny czy inna tablica ogłoszeń lecz forum komputerowe. Skoro nie macie zdrowego rozsądku by umieć oceniać jakie oferty są realne a jakie tchną znamionem oszustwa/przekrętu to żadne zabezpieczenie nie pomoże.

Dlaczego?

Bo kto z Was szuka/ocenia oferenta w stosownym temacie?

Nie możemy stworzyć systemu, gdzie moderator lokalny będzie dopuszczał lub nie wątki do działu, bo tego nie ma nawet na allegro. Nie możemy śledzić poczynania każdego z użytkowników inaczej nie starczy nam czasu na (uczciwszy uszy) sranie czy spanie. Nie możemy i nie będziemy Was niańczyć, skoro sami nie potraficie o siebie zadbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit@2xup (bo jakieś mody mi się wcięły zanim napisałem odpowiedź mad2.gif)

Mam dla Ciebie super pomysł. Wstąp do Policji. thumbup.gif Tylko pamiętaj, abyś tam za często nie wystraszał się, bo Cię zwolnią.

 

Zrozum, że każdy sam bierze odpowiedzialność za swoje życie i czyny i tyle. Nikt nikomu w życiu dorosłym nie będzie w nieskończoność zmieniał pieluch.

 

ps Po skrócie "wg" nie stawiamy kropki. Tak samo po każdym innym skrócie, który kończy się na tą samą literę, na którą kończy wyraz, którego skrótem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę wchodzić masz rację... nikogo nie zamierzam też uszczęśliwiać na siłę... Spójrz do działu sprzedam, cofnij się kila stron, zobacz do tematu o opiniach o sprzedających... uważasz że to normalne? ELDORADO OSZUSTÓW!

Nie kupuje już dawno na tym forum - wystarczy zobaczyć w opiniach ile mnie było kiedyś a ile jestem teraz... wystraszyłem się.

 

 

Chyba sam nie wiesz co piszesz, te działy przyciągają mnóstwo ludzi na to forum... oszustów niestety też.

 

Skoro wg. Was kryterium ilości postów i staż można o kant D. rozbić czego nawet nie spróbowaliście! to chociaż zróbcie czytelny system opinii o sprzedających. Ktoś już to proponował... są takie systemy. Też nie warto?!

 

p.s. zamknijcie ten temat, szkoda nerwów. Nie wiem czy brak kompetencji czy kopa w D. MODERATORÓW powoduje że tu każda sugestia zmiany jest delikatnie pisząc "ignorowana".

Dobrze, odpiszę w punktach:

1. Nie mamy prawa, możliwości i ochoty trzymać cię za rączkę, kiedy ryzykujesz uczestnicząc w transakcji na forum. Od tego jest mama, tata, czy kto tam jeszcze, czynnie zainteresowany utrzymywaniem cię z dala od oszustów.

2. Wytłumacz nam, czego w zdaniu "nie musisz wchodzić na siłę" nie rozumiesz.

Ryzyka kontaktów z nieznajomymi uczy się teraz dzieciaki w przedszkolu. To, że mimo społecznej nagonki na kontakty z obcymi, dalej się znajdują jednostki, które są w łatwy sposób wykorzystywane przez oszustów, to jest już problem zarówno wyrafinowania intelektualnego tych jednostek, jak i oszustów, oraz policji.

3. Limit postów nic nie zmieni. Bo zmieni jedynie czas działania oszusta. Wiesz, że dzieciaki są gotowe przez miesiąc godzinami klikać na durne reklamy w necie, po to żeby dostać 30zł zapłaty? Pomyśl, do czego są zdolne w przypadku potencjalnego zysku np. 800zł.

4. Przeczytaj regulamin działu i go przeanalizuj.

5. Szafowanie nieswoją pracą jest śmieszne.

6. Powstrzymuj swoje opinie na temat naszych kompetencji. Pokaż nam swoje. Skoro już o tym: zdajesz sobie sprawę, że przykładowo system czytelnych opinii o sprzedających jest do obejścia przez zdeterminowanego 6-latka? Żeby system był wiarygodny, musi być weryfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na allegro oszuści obchodzą system pozytyw/negatyw wpierw sprzedając/kupując drobiazgi za grosze byle mieć wiarygodność. Mając już sporo + zaczynają proceder i co? Nawet doświadczony użytkownik może dać się złapać.

A co dopiero na forum, gdzie ludzie sami, według własnego mniemania, oceniają osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy brak kompetencji czy kopa w D. MODERATORÓW powoduje że tu każda sugestia zmiany jest delikatnie pisząc "ignorowana".

Pytaj administracji czemu olewa forum. Jak dostaniesz odpowiedź leć na kolanach do Częstochowy, bo byłeś świadkiem cudu.

 

Admini wypowiadający się ostatnio na forum:

Pila: 31 października 2012 w motoryzacji, 2 listopada 2011 w dziale moderatorów, potem historia się urywa

maly_szcz: 8 listopada 2012

focus - w miarę na bieżąco ale w sprawach forum 15 listopada 2012

 

Jako moderatorzy nie mamy ani narzędzi, ani prawnych możliwości weryfikować transakcji. No bo w jaki sposób rozstrzygać, który z anonimowych użytkowników mówi prawdę, a który ściemnia? Tu jest słowo oszukanego kontra oszusta. Do tego dochodzi internetowa przypadłość łatwego zmieszania kogoś z błotem.

Jedyny sensowny sposób weryfikacji, to rejestracja i weryfikacja danych osobowych, czyli skan dowodu osobistego. Na dzień dobry wylecą małolaty i większość cwaniaków. Ale taki sposób, to raczej na oddzielny serwis podpięty do laba.

 

Chcecie zmian, to dobijajcie się do kierownika i właściciela serwisu, choć z tego co pamiętam wpis na końcu zasad działu sprzedam jest wynikiem opinii administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='05 Styczeń 2013 - 15:45' timestamp='1357397112' post='11244029']

Chcecie zmian, to dobijajcie się do kierownika i właściciela serwisu, choć z tego co pamiętam wpis na końcu zasad działu sprzedam jest wynikiem opinii administracji.

Pamięć Cię nie myli.

 

Ta propozycja już była ale widzę że ADMINs mają totalnie w doopie

Trochę grzeczniej proszę.

 

p.s. zamknijcie ten temat, szkoda nerwów. Nie wiem czy brak kompetencji czy kopa w D. MODERATORÓW powoduje że tu każda sugestia zmiany jest delikatnie pisząc "ignorowana".

Pisanie pod wpływem emocji, to zły pomysł. Jak nie wiesz, to zamilcz. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, co możemy. "Jak nie dać się oszukać" powstały po części z naszej inicjatywy, chyba podobnie ZDS (odświeżenie zasad na pewno). Ponadto ciągle wchodzimy do tego działu, choć obecnie jest tam najwięcej roboty (dziennie do parudziesięciu raportów). Tak! najwięcej pracy przy dziale, którego na dobrą sprawę możemy się pozbyć, bo nie ma prawie nic wspólnego z profilem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ten dział jest jednym z najpopularniejszych, niemal każdy tam zagląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tać dać w regulaminie działu sprzedam małą poprawke?

chodzi o to by każdy kto chce coś sprzedać miał OBOWIĄZEK wkleić zdjęcie sprzedawanego towaru wraz z nickiem oraz datą.

wiem, że to i tak nie ukruci całego procederu ale chociaż go ograniczy.

każdy dzisiaj posiada telefon z aparatem więc fotka to już jest coś.

oczyście wyraźna a nie robiona na kolanie i komentarz "nie umiem robić zdjęć" czy "no taki mam aparat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z userów tak robią

Bynajmniej wiadomo że towar nie jest "wirtualny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie forum PC chyba w Polsce, na ktorym jest regulamin pozadny i kazdorazowe jego zlamanie nie wazne czy masz tysiac czy 20 postow dostajesz upomnienie, a jak nie pomoze ban i to zautomatu, co do sprzedazy jest jasno tam powiedziane minimum chyba 200 postow i oceny dawane przez uzytkownikow forum i ich ilosc. Te oceny to cos w rodzaju komentarzy na Allegro i to byloby cos bo kazdy wie, ze za dzialalnosc na forum ktos ma minusy i przy minusie mozna maly koment strzelic.

 

Juz nie wspomne, ze tamto forum a PClab to tak jakby PClab byl dosem, a tamto Windowsem 8 poprostu totalnie inny swiat i kontrola adminow porzadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co tu przylazłeś, jak tam taki raj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co tu przylazłeś, jak tam taki raj?

 

Bo wiecej ludzi. Nie napisalem, ze tam tkai raj tylko poprostu porownalem i tyle. Jak Cie tym urazilem to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś. Męczą mnie marudy. To wszystko. Naucz się dostosowywać i korzystać z tego z czego korzystać możesz. Jak nie potrafisz, miej pretensje do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś. Męczą mnie marudy. To wszystko. Naucz się dostosowywać i korzystać z tego z czego korzystać możesz. Jak nie potrafisz, miej pretensje do siebie.

 

Co nie znaczy, ze forum PCLab nie powinno sie rozwijac, a krytyke tez trzeba umiec przyjmowac ze skrucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...