Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pirzu

xl2420t czy ips277l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

który monitor wybrać ? Nie zwracajmy uwagi na wielkość - chodzi mi o jakość obrazu czy naprawdę BEDZIE zauwazalna GOLYM OKIEM , czy warto doplacac do DELLa, czy czas reakcji będzie zauważalny naprawdę , czy jakość obrazu dużo lepsza ? glownie gry, dvbt czyli fimy. Co byscie wybrali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry powyzej 60fps monitor z 120hz, gry do 60fps monitor na ips

 

 

slyszalem ze asus ma monitory na tn z dosc dobrym kolorem, mam benq xl2411t i kolory sa na nim fatalne, kumpel ma xl2420t i kolory tez sa fatalne, ama powoduje biala poswiate nie tak znowu uciazliwa ale jednak, na twoim miejscu zanim kupisz benq najpierw poczytaj testy asusow o ile idziesz w strone szybkiej matrycy tn i 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić kolego, czy głównie gry czy zdjęcia,filmy itp. Ja kupiłem swojego Benq Xl2410t z pierwszego rzutu jaki przyszedł na Polskę.

I nie zamieniłbym tej perełki na nic innego, no chyba że taki sam 120hz, ale 27'.

Za nic w świecie nie wróce do monitora poniżej 120hz. Gram w fpsy wiele, wiele lat. I jedyna matryca jaka dorównuje starym monitorom CRT jest właśnie matryca TN 120hz.

Po odpowiedniej kalibracji obraz żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jedyna matryca jaka dorównuje starym monitorom CRT jest właśnie matryca TN 120hz.

To stwierdzenie jest sporym naduzyciem, zeby nie powiedziec klamstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nadużyciem czy tym bardziej kłamstwem ale jeśli pokażesz mi monitor na matrycy spva czy tez ips która zbliży się choć trochę parametrami jeśli chodzi o czas reakcji i input lag do CRT - to będę rad. tutaj jeszcze test benq xl2420t ze strony prad http://www.prad.de/en/monitore/review/2012/review-benq-xl2420t.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie do końca na matrycach procz tft , oled czy slcd i super amoledy :P jakbyście mogli wytlumaczyc zalety i wady tego i tego. Ile ma hz ips ?

 

skladam komputer , grafa hd7970 wiec gry będą chodzimy na full HD wiec trzeba tych 120hz ? Roznica widoczna golym okiem ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zapalonym graczem, maniakiem gier FPS a po prostu chcesz mieć "wypasiony" monitor do wszelakiej rozrywki, bierz z matrycą IPS. 120hz nie będzie Ci wtedy aż tak potrzebny.

Dell 24" U2412M czy też 23' U2312HM będzie dobrym wyborem, tutaj na forum znajdziesz sporo informacji na ich temat. No chyba że chcesz dorzucić do tego Radeona hd7970 monitor za 2tys, typu Eizo FlexScan EV2416W czy FlexScan EV2436W. Ale to już inna klasa wyświetlaczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nadużyciem czy tym bardziej kłamstwem ale jeśli pokażesz mi monitor na matrycy spva czy tez ips która zbliży się choć trochę parametrami jeśli chodzi o czas reakcji i input lag do CRT - to będę rad.

To sa tylko dwie (notabane dla niektorych nieistotne) cechy, a co z reszta? Tez dorownuje dawnym CRT?

 

tutaj jeszcze test benq xl2420t ze strony prad http://www.prad.de/en/monitore/review/2012/review-benq-xl2420t.html.

Prosze bardzo ten ma marginalnie mniejsze opoznienie wejscia:

http://www.prad.de/en/monitore/review/2012/review-eizo-foris-fs2333-bk.html#Introduction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bf3, GT5, Cs:s . A cos z 27 cali, ten ips277l ? Super cena , ips.. Eizo to nie, wszystko na kompa poszlo i teraz monitor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem info o tn i ipsach i w necie za dużo informacji nie ma poza angielskimi stronami.. Możecie porownac te dwie matryce ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na oku tego LG IPS227L. Grywam w BF3, czy faktycznie jest zauważalna różnica w kwestii płynności pomiędzy IPS a TN 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na oku tego LG IPS227L. Grywam w BF3, czy faktycznie jest zauważalna różnica w kwestii płynności pomiędzy IPS a TN 120Hz?

 

Różnica jest, jeśli masz ponad 60fps, co prawda te monitory mają naprawdę dobre czasy reakcji, ale przy gtx660 do BF3 raczej nie ma co się pchać w 120Hz, ale to moja opinia. Swoją drogą BenQ 120Hz słabo wypadają pod względem kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, jeśli masz ponad 60fps, co prawda te monitory mają naprawdę dobre czasy reakcji, ale przy gtx660 do BF3 raczej nie ma co się pchać w 120Hz, ale to moja opinia. Swoją drogą BenQ 120Hz słabo wypadają pod względem kolorów.

 

Wiadomo, że nie chodzi strikte o moją sytuację, tylko ogólnnie. Czy te TN`ki 120Hz to jakieś bieżące rozwiązania cz raczej stare konstrukcje?

Mam nieodparte wrażenie, że IPS to walące po oczach latarnie, w których ważne są tylko kolory dlatego nie jestem za bardzo do nich przekonany. Wiadoma sprawa że w monitorach ważne są też inne kwestie takie jak właśnie odświeżanie czy opoźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszytskie ips-y to walące po oczach żarówy.To zależy od jasności minimalnej i wiele jak np dell u2412m,aoc i2757fm,hp ZR2440w pozwala na zejście do około 50cd albo nawet znacznie niżej jak np eizo fs2333. Okropną wypalarką oczu w ciemnym pomieszczeniu jest np dell u2410,którego jasność minimalna wynosi coś koło 120 cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo 120/144Hz nie jest nowością, nie było popularne(w sumie dalej nie jest) ze względu na wąskie grono odbiorców. A same TN'ki 120Hz "dla graczy" to stosunkowo nowy produkt. Ci co używali takich monitorów nie chcą wracać do 60Hz więc coś w tym musi być, z drugiej strony to samo jest po IPS/VA, nikt nie wraca do TN'ek. Co do tych latarni to się nie przekonasz póki nie sprawdzisz na własne oczy, tak jak napisał Bartoleon, zależy to teżod modelu. Co do samych opóźnień, to nowe IPS wypadają już przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do input lag-a to wiele ips-ów ma pomijalnie małego jak np dell u2312hm albo eizo fs2333 gdzie lag wynosi koło 1ms co jest mniej niż chyba na każdym tn 120hz. BenQ XL2420T według testu na prad de ma 5ms. Ta różnica 1 a 5 jest nie do wychwycenia więc praktycznie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie chodzi strikte o moją sytuację, tylko ogólnnie. Czy te TN`ki 120Hz to jakieś bieżące rozwiązania cz raczej stare konstrukcje?

Mam nieodparte wrażenie, że IPS to walące po oczach latarnie, w których ważne są tylko kolory dlatego nie jestem za bardzo do nich przekonany. Wiadoma sprawa że w monitorach ważne są też inne kwestie takie jak właśnie odświeżanie czy opoźnienia.

Mam Della 2209wa, który to podobno jest niezłą żarówą i nie przeszkadza mi jego minimalna jasność. Może dlatego, że korzystam z lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dell s2740l czy ips277l ? Na ceneo wszyscy pozytywnie oceniają LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell s2740l ma lustrzaną powłokę tak bardzo,że gdy jest wyłączony to może służyć jako lustro.

Dzięki temu kolory są bardziej żywe i nasycone niż na monitorach z matową powłoką ale też może być przez to bardzo problematyczny w użytkowaniu o ile nie korzystasz z niego cały czas w ciemnym pomieszczeniu.Zamiast ips277l lub dell s2740l ja bym wybrał aoc i2757Fm - bardzo dobra responsywność jak na ips z overdrive umożliwiającym czterostopniową regulację oraz input lag wynoszący tylko 5ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...