Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przemo1109

openbsd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z instalacją OpenBSD 5.2 na wirtualnej maszynie. Przechodzę do sedna: najpierw zainstalowałem sobie Windows 98 ( dysk C) następnie Windows XP ( dysk E )boot loader ustawiłem na -1 by użytkownik nie był ograniczony czasem wyboru systemu operacyjnego. Do tego zestawu potrzebuje jeszcze OpenBSD 5.2 zamontowałem, więc obraz i przystąpiłem do instalacji. Niestety Utknąłem na kroku tuż po wyborze dostępnego root diska, czyli edycja MBR dla openbsd próbuje przez fdiska utworzyć dla niego kolejny dysk z wolną przestrzenią, która mi została po instalacji dwóch poprzednich systemów, ale kompletnie mi to nie wychodzi :( będę wdzięczny za instrukcje jak to zrobić ;p

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"na wirtualnej maszynie"

"utworzyć dla niego kolejny dysk z wolną przestrzenią"

 

Chcesz instalować na wirtualce czy normalnie? Bo jak wirtualnie to jaki system i jaka maszyna, jak normalnie to zewnętrzny prog do partycjonowanie na przykład minidistro gparted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dominbik

podstawowe pytanie; Po co Ci to?

 

PS post i wracam do obierania ziemniaków. Potrzebne na kopytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś ani jaka wirtualka, czy dysk jest montowany fizycznie czy masz zmapowany plik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie operacje wykonuje na Microsoft Virtual PC 2007 witek_w11 chodziło mi o utworzenie partycji dla openbsd(w tym jego fdisku) z wolnej przestrzeni dyskowej ktora mi pozostala po utworzeniu dwoch ww systemow operacyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie operacje wykonuje na Microsoft Virtual PC 2007"

Obym się mylił ale może mieć problem z najnowszym BSD.

.

"z wolnej przestrzeni dyskowej"

Czyli oporócz partycji windowsowych masz jeszcze wolne miejsce przzeznaczone na BSD, tylko nie udało Ci się sformatować (albo udało tylko dalej instalacja nie poszła). A nie lepiej zamiast wirtualki zrobić normalną instalację skoro już masz miejsce na dysku? No chyba że chcesz poćwiczyć ale jak do użytku to po co niepotrzebnie kombinować. Po instalacji bootloader wrzucisz do MBR, windowsowy bootloader jest na partycji Win98, więc będzie dostęp do wszystkich systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś test współpracy systemów na jednym dysku? Bo jak nie to nie lepiej po prostu zrobić 1 do 1 czyli osobna v-maszyna z osobnym v-dyskiem dla każdego OS? Wtedy masz czystą instalację i możesz je używać naraz a nawet połączyć w sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek_w11 tak jest mam jeszcze wolne miejsce z tego dysku dla openbsd tylko nie potrafie przejść przez proces instalacji ( czyli wybrać to wolne miejsce i wskazać openbsd zebym mi sie tam zainstlował )

doman18 systemy muszą być na jednym dysku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doman18 systemy muszą być na jednym dysku :P

 

To cóż ... sprowadzasz do prostszego przypadku, czyli instalujesz OBSD na innej VM, po czym kierując się wnioskami z udanej (bądź nie) prostszej próby przystępujesz do obecnego zadania.

 

Pachnie mi to stratą czasu, albo ściemą. W98 i nowe Openbsd na jednym VM? Poważnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dominbik

Mi również to pachnie ściemą. Albo jakaś prowokacja o tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ściema ... był mi potrzebny w98 więc go musiałem zainstalować ;) btw poradziłem sobie już z problemem odpowiednio ustawiając MBR dla openbsd i teraz wszystkie 3 systemiki śmigają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dominbik

dobra dobra my wiemy swoje. Coś kombinujesz. Oby nie było tak, że później usłyszymy o tobie w wiadomościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

openbsd piękny system do ciężkiej pracy. Jak interesuje ciebie coś bardziej lekkiego to netbsd się na pewno sprawdzi.

 

Wokół Openbsd jest zbyt mała społeczność. Netbsd widziałem kiedyś na maszynach, które mocą są przewyższane przez obecne tostery, jednak nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ciekawy filozoficzny post, ja to odbieram inaczej - 9800X3D potrafi być 30% szybszy od 7800X3D i to przyrost w 18 miesięcy. Jeżeli upgrade dokonujesz w tej samych "widełkach" wydajnościowych zmieniajac starsze i5 na nowsze i5 to przyrost potrafi być przez 2 lata mniejszy niż nawet 5% za to energetycznie bywa że jest 30% lepiej, ostatecznie jest to jakaś ewolucja - pamiętaj że rozwój technologii jest iteratywny i polega na małych przyrostach które ostatecznie składają się na coś wielkiego ale ostatecznie masz rację - i7-2600 do dzisiaj może stanowić podstawę użytecznego komputera biurowego, skylake posłuszy pewnie i do 2030 w takich celach. Rasteryzacja w kartach graficznych faktycznie stoi nieco w miejscu, nVidia próbuje zrewolucjonizować rynek vendorlockowymi technikami jak swoje DLSSy, ostatecznie doprowadzi to do stagnacji gdzie bez zamydlonego ekranu nie pogramy w 4K, silniki graficzne też nie rozwijają się w oczekiwanym tempie - unity rozpadło się przez kiepski zarząd, unreal engine 5 to król mikroopóźnień, od zakończenia akceleracji sprzętowej dźwięku w windows vista (okolice 2007) nie było w audio żadnej rewolucji a wręcz ewolucji - id Tech to do dzisiaj jedyny engine który potrafi wyrysować łuk a nie koła z nakładanych trójkątów... Także sygnałów że branża kuleje nigdy nie brakowało - grunt to realizować swoje cele i jak tak jak ja od lat 2000 celujesz w średnią półkę cenową - szukać takich upgrade które faktycznie coś dają no i mieć świadomość że rtx 5090 to będzie 600w potwór z gddr7 i ceną na poziomie 12000 pln, takiej wydajności w kartach do 2000zł nie zobaczymy do 2030r. Pamiętam WOW jakie zrobił na mnie Teoria Chaosu splinter cella (mądrze zaprogramowana gra działająca również na konsolach) Far Cry 1 (był nieziemski na premierę) Crysis wyrywał z butów (8800gtx ledwo dawał radę), wszystko potem to sidegrade z momentami które pokazywały że 200 mln usd budżetu może dać jakościowy tytuł jak Red Dead 2, przez ostatnie 20 lat dobrych gier pctowych nie brakowało ale większość to ciągły sidegrade niepotrzebujący najmocniejszych sprzętów, dobieranie timingów pamięci to zawsze była nieco sztuka dla sztuki
    • Na ITH podobna wolność słowa jak na X/Twitterze. No cóż, trzeba będzie po prostu listę ignorowanych wydłużyć  
    • Tak, ale są związane z usługą udostępnienia platformy z ramienia podmiotu X. W tym wypadku RASP. Jeśli treść, nawet przerobioną na anonimową, przetwarzać zacząłby ktoś inny, nie wiem czy przypadkiem nie potrzeba uzyskać ponownie zgody na przetwarzanie wtórne/dziedziczne. Być może bezpośrednio z RASP, ale już stwierdzono, że nie ma takiej opcji. Głośno myślę jedynie, nie wczytywałem się tak głęboko w przepisy. Ok, ale co jeśli posty zawierają informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości piszącego/piszących? Tu już robi się niestety grubiej.    
    • Ja odpowiem bo nie wybieram się na tamto forum. Zależy czy masz boxy, gwarancję i jak szybko chcesz sprzedać ale coś koło 2100.
    • Polecam zapytać na Forum ITHardware.pl tutaj już raczej nikt ci nie odpowie, to forum się zamyka i wszyscy przeszli na ith.   @MuziPL .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...