Skocz do zawartości
Wooojciech1983

3DMark 11 - Nowy ranking PCLab.pl cd.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybka odpowiedź, oczywiście jest to mają pasją lubię to robić dla sportu, jednak robię to kosztem innych rzeczy.

Póki co sobie odpuszczę.

 

Co do uruchomienia odpowiedni 3DM, to nie iwem jak mam to zrobić z danym priorytetem, oraz mam dysk jeden z Windowsem, drugi dysk z programami, oraz 4 dodatkowe i też nie wiem jak mam to wyłączyć na czas testu?

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, szkoda że nie załapałem jak to zrobić.

Do testów wrócę jak będę miał chwilkę i będę wiedział jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom 3DMarka, następnie wybierz Ctrl+Alt+Del, otworzy się menadżer zadań, na liście będzie 3DMark kliknij przejdź do procesu albo na liście procesów od razu go znajdź. Klikając na proces możesz zmienić jego priorytet na wysoki albo czasu rzeczywistego. Pkt Ci to nie doda ale może poprawić stabilność. BTW, co do zmiany napięcia na twoich Asusach to masz płytę ROG i możesz się pobawić VGA Hotwire. Sam też spróbuje pobawić się VGA Hotwire i OC Panelem na Rampage IV Black, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajnie to brzmi z ROG żebym tylko umiał w to się bawić, może mnie odwiedzisz, bo chyba jesteśmy z jednego miasta i pobawisz się u mnie i przy okazji się nauczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na razie sam nie wiem jak się to robi Ale z tego co się orientowałem to na płycie/OC panelu są wbudowane rezystory więc chyba trzeba tylko podpiąć dwa kabelki ze złącza na karcie do odpowiedniego złącza na płycie/OC panelu i to wszystko. Tylko trzeba będzie przylutować do karty złącze 2-pin bo fabrycznie są tylko otwory a nie ma wyprowadzenia pinów więc fizyczna ingerencja w kartę jest potrzebna :( Sprzęt do lutowania mam i trochę wprawy na studiach nabyłem, trzeba będzie sobie przypomnieć. Jeśli uda mi się to ogarnąć z Rampage i samplem testowym Asusa 780 to może jakoś się zgadamy, zobaczymy.

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za mało musisz wylutować jeden rezystor i zrobić zworę w innym punkcie lub wlutować rezystor smd o oznaceniu 0 ;) , zamiast lutować te pkt z otworami to można zastosować kołki i włożyć je w otwory ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do rozmowy sprzed tygodnia, jakaś ingerencja w sprzęt jest nie dla mnie.

 

Wooojciech1983, życzę powodzenia jeżeli się podejmiesz tematu, bardzo chętnie zobaczę co to dało.

 

Swoją drogą zrobić to wszystko i nie dać użytkownikowi możliwości łatwego podłączenia tego, seria ROG itp, kupując tą płytę myślałem właśnie w ten sposób że będzie łatwo , większe OC, zmiany napięć, ale jak się okazuje w łatwiejszy sposób na innych firmach można zmieniać napięcia na grafikach, a Asus kochany to zablokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] sideband - 11.589 pkt. - NVIDIA GTX 670 @ 1385 @ 1922 - i7 3770K @ 4.7 GHz Screen

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] sideband - 11.589 pkt. - NVIDIA GTX 670 @ 1385 @ 1922 - i7 3770K @ 4.7 GHz Screen

 

 

O k...a, ładnie jak na pojedynczą. Przydałaby mi się Twoja do SLI zamiast tego Zotaka co mam :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem starego Lightninga 680 na Rampage Black ed., po roku nadal jest w dobrej w formie :)

 

[*] Wooojciech1983 - 13.107 pkt. - GTX 680 Lightning @ 1424 @ 1902 - i7 4960X @ 4.7 GHz Screen Wynik

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] Krzysiek_N - 11.886 pkt. - NVIDIA GTX 680 Lightning @ 1359 @ 7002 - i5 4670k @ 4.8 GHz Screen Wynik

 

Kolejny lightning do dominacji MSI w kategorii GTX 680. Pobawiłbym się dalej (napięcie rdzenia maks 1,2v) ale i tak kolegów z i7 nie przeskoczę ;)

Edytowane przez Krzysiek_N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] Crun - 10 813 pkt. - Asus GTX 780 DirectCU II @ 1267 @ 6260 - i5-750 @ 3.6 GHz[ Screen Wynik

 

Graphics Score - 15 631 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja, kobiety zabrakło i tak mnie naszło.

WORMS - 21372 pkt. - GTX 780 SLI @ 1320 @ 6970 - i7-3770K @ 5 GHz Screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrasinski1-16070 pkt.-NVIDIA GTX 780 Ti Phantom@1311@3947-i7 4770K@4.2GHz Screen Wynik

Edytowane przez Piotrasinski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z uwagi na dość często występujące zbugowane przebiegi gdzie jeden z wyników graficznych jest nierealny (przykład powyżej http://www.3dmark.com/3dm11/7779163 Graphics Test 3 - 41756.8 fps) i podbija wynik końcowy link do wyniku 3DMarka będzie teraz obowiązkowy lub na screenie muszą być widoczne wyniki cząstkowe za testy graficzne.

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] Pitt_34 - 14295 pkt. - Gigabyte R9 290 @ 1190 @ 1330 - i7-2600K @ 4.7 GHz Screen

 

 

Graphics Score - 16938 pkt.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] sideband - 15043 pkt. - NVIDIA GTX 780 @ 1280 @ 1842 - i7 3770K @ 4.7 GHz Screen

 

Dużo nie brakuje do 1 miejsca w gpu score ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Score:

 

[*] RemiKo - 18.452 pkt. - NVIDIA GTX Titan @ 1319 @ 1752 - i7 4770K @ 4.85 GHz Screen Wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update R9 290 :

 

[*] Pitt_34 - 14.523 pkt. - Gigabyte R9 290 @ 1230 @ 1315 - i7-2600K @ 4.7 GHz Screen

GPU score :

[*] Pitt_34 - 17.352  pkt. - Gigabyte R9 290 @ 1190 @ 1330 - i7-2600K @ 4.7 GHz Screen

Extreme :

[*] Pitt_34 - 5057  pkt. - Gigabyte R9 290 @ 1190 @ 1330 - i7-2600K @ 4.7 GHz Screen

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej RemiKo , możesz dla celów edukacyjnych benchnac TITANa na taktach jakie PITT_34 wyciągną na R9 290 , mam takie wrażenie ze zegar w zegar oba krzemy będą niemal ze podobnie wydajne ,

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej RemiKo , możesz dla celów edukacyjnych benchnac TITANa na taktach jakie PITT_34 wyciągną na R9 290 , mam takie wrażenie ze zegar w zegar oba krzemy będą niemal ze podobnie wydajne ,

z góry dzięki

 

Na moim wyniku w kategorii GTX Titan masz GPU@1241 jeszcze na starym procesorze, BIOSie i sterownikach i wyszło GPU Score = 17204, czyli masz rację ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie zmienię procesor na i7 4770K, płytę główną na MSI albo Gigabyte Z87, oraz pamięci tak na 2133. Zrobię testy i wrzucę wyniki.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie niski wynik wyszedł na tej 290 w trybie Extreme. W trybie perf. GPU score lepszy niż 780 a w Extreme sporo niższy, ciekawe czemu. Pitt da się regulować napięcie na tej 290 ?

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie niski wynik wyszedł na tej 290 w trybie Extreme. W trybie perf. GPU score lepszy niż 780 a w Extreme sporo niższy, ciekawe czemu. Pitt da się regulować napięcie na tej 290 ?

 

Tak mogę regulować napięcie, mam problem z pamięciami tutaj bardzo dziwnie się zachowują, temperatury mają ok, ale z podkręcaniem jest kiepsko.

Sinebad karta stabilna przy tych ustawieniach. Przeszła testy oraz 1h w BF3.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...