Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osesek

procesor do średniego grania - FM2 czy stary AM3/+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak kręcić nie będzie to jak wypadnie 920 vs fx6300

Jaki to problem podkręcić ten procesor do tych 4 GHz?

 

A jak ktoś nie chce kręcić bo nielubi bądź nie chce ? Tutaj jest problem ktoś może chce pracować na standardowym taktowaniu.

Masz w teście Core i7-940 (na Allegro do kupienia za 450 zł), jak widać ostro kopie nawet FX-8350 za 750 zł. Zresztą, na następnych stronach widać, że w pozostałych zastosowaniach również mocno dowali temu FX-6300.

 

Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma racje imo jak masz od razu kasę ładuj się w i7 nie kombinuj w urwanie 100-200 zeta. Ja świrowałem z 1045T który się nie kręcił :E ostatecznie spocząłem na X4 965 który się na szczęście kręci całkiem ładnie ale sianko utopiłem i dodatkowo musiałem dokupić lepsze chłodzenie także mogłem spoko iść w i5 ale pożydziłem kasy :E i wyszło jak zawsze. Na szczęście ten phenomek daje rade puścić warzone w sensownych fpsach w swtor także dla mnie to wszystko czego mi trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma racje imo jak masz od razu kasę ładuj się w i7 nie kombinuj w urwanie 100-200 zeta. Ja świrowałem z 1045T który się nie kręcił :E ostatecznie spocząłem na X4 965 który się na szczęście kręci całkiem ładnie ale sianko utopiłem i dodatkowo musiałem dokupić lepsze chłodzenie także mogłem spoko iść w i5 ale pożydziłem kasy :E i wyszło jak zawsze. Na szczęście ten phenomek daje rade puścić warzone w sensownych fpsach w swtor także dla mnie to wszystko czego mi trzeba :)

Dokładnie, to sensowne i praktycznie najlepsze rozwiązanie. Sam mam Core i7-975, który kręci się do 4,5 GHz i tak na dobrą sprawę wciąż jest to bardzo mocny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proce może i mocne,ale mobo pod nie to już przeżytek,a jak ma być sensowna,to i koszta nie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bez trudu można znaleźć coś taniego, czasem nawet takie oferty się trafiają.

 

Klik!

 

Jak ktoś chce "powalczyć" i mieć w komplecie również cooler, to także nie widzę problemó ;).

 

Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest grane w APU, skoro któryś - A8 czy A10 jest starszy, to dlaczego z prównania 5600K i 5800K wychodzi że to na tym samym zrobione, ciut lepsszy układ graficzny w 5800 i kilka cyknięć więcej.

Co powiecie o tych płytkach - KLIK. Znacie, macie, którąś polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tylko, dlaczego chcesz się pakować w tej szajs, skoro możesz dorwać coś znacznie lepszego? Starszy to był, ale A8-3870K i pochodne. Te, o których mówisz, pochodzą z najnowszej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak popatrzyłem na wyniki westów na kilkudziesięciu procesorach, to ten 5800K wydał mi się atrakcyjny ze względu na wydajność, na małą energochłonność, niezłe wyniki w programach w tym w grach, bo to nowe i może jakiś czas będzie możliwość kombinacji z nowszymi gratami itp. Czy popełniłem jakiś duży błąd? To co jest podobnego lub lepszego w działaniu i tak mało jedzącego papu i chłodnego? Chętnie wezmę coś lepszego jak każdy, ale pchanie się w stare intelowskie rozwiązania kiedy mam dyski SATA III a na tamtych płytach jest SATA II i wszystko co starsze właśnie... nie wiem jak to pogodzić. Oczywiście Xeon byłby piękny gdyby nie to że nie ma nowszych płyt, albo inne rozwiązania jak FX6300 gdyby nie to że nie ma dobrych płyt uATX, fajny byłby 1045t gdyby nie to że trzeba go kręcić a na stocku jest już energochłonny dosyć, 2500i byłby ciekawy gdyby nieciekawa cena i moim zdaniem mała opłacalność cena/możliwości jak wszyscy twierdzą bo za 700zł można wyrwać coś całkiem ładnego. Ale i tak nie chcę akurat w ten zestaw pchać więcej niż to niezbędne, więc cpu za 700 i płyta za 800 odpada. I co tu robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, jakie masz dokładnie te dyski ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD5000AAKX i WD10EZRX na magazyn. Chyba jeszcze dodam drugi magazyn i pewnie z ciekawości kupię coś z serii RED, np WD10EFRX.

 

A jest coś ciekawego co można zrobić wybierając cichy, chłodny i odpowiedni sprzęt w średniej wydajności jako alternatywa dla APU - np 5800K? Bo w sumie chodzi o kasę, im taniej ma się to samo wydajnościowo tym lepiej. Firmy nie mają znaczenia. Wydajność, trwałość, i dla mnie cisza i chłód ma znaczenie. Zamiast OC obniżanie napięć, zamiast bloków wodnych najchętniej chłodzenie pasywne. Wolę iść w tym kierunku. Tamten skończyłem na socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apu moim zdaniem jak chcesz pograć to nie bierz, ja zamiast apu biorę x4 631 2.6 (będzie OC ile się będzie dało) + płyta msi MSI A55M-P33 FM1 + hd4850 ddr5 1gb oczywiście wszystko nowe, koszt 740zł z wysyłką, a wydajność o niebo lepsza od apu nawet a10.

 

i to jest zestaw budżetowy do średniego grania (czyli w moim przypadku na kilka lat)

 

A jest coś ciekawego co można zrobić wybierając cichy, chłodny i odpowiedni sprzęt w średniej wydajności jako alternatywa dla APU - np 5800K? Bo w sumie chodzi o kasę, im taniej ma się to samo wydajnościowo tym lepiej. Firmy nie mają znaczenia. Wydajność, trwałość, i dla mnie cisza i chłód ma znaczenie. Zamiast OC obniżanie napięć, zamiast bloków wodnych najchętniej chłodzenie pasywne. Wolę iść w tym kierunku. Tamten skończyłem na socket A.

 

Oj to ciężko będzie z takimi założeniami ;) szczególnie w takiej kwocie, rezygnując z OC, obniżając napięcia, wybierając cisze i chłód skreślasz coś takiego czym jest wydajność :)

 

Albo jedno albo drugie:

 

APU to półśrodek wydajność raczej bardzo przeciętna jeśli chodzi o gry, w reszcie zastosowań ok, jeśli Tobie to wystarczy to nic tylko brać :)

 

Ja wiem że jakbym kupił apu nawet a10 i wykręcił do granic możliwości to dalej brakowało by mi wydajności w grach, szczególnie bardziej wymagających, dlatego wybór padł na to powyżej.

 

Przykład far cry 3, na a8 apu 1024x768 detale low pograsz bez większych problemów, ale kto lubi detale low i takie niskie rozdzielczości? ok 35kl/s (z tego co widziałem na youtube w gameplayach)

 

na podanym przeze mnie configu 1680x1050 high nie będzie problemem, przy takiej samej ilości fps lub wyższej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD5000AAKX i WD10EZRX na magazyn. Chyba jeszcze dodam drugi magazyn i pewnie z ciekawości kupię coś z serii RED, np WD10EFRX.

 

A jest coś ciekawego co można zrobić wybierając cichy, chłodny i odpowiedni sprzęt w średniej wydajności jako alternatywa dla APU - np 5800K? Bo w sumie chodzi o kasę, im taniej ma się to samo wydajnościowo tym lepiej. Firmy nie mają znaczenia. Wydajność, trwałość, i dla mnie cisza i chłód ma znaczenie. Zamiast OC obniżanie napięć, zamiast bloków wodnych najchętniej chłodzenie pasywne. Wolę iść w tym kierunku. Tamten skończyłem na socket A.

Przecież widać wyraźnie, że Ty już podjąłeś decyzję i tylko czekasz, aż ktoś Ci przyklaśnie i utwierdzi w przekonaniu. APU, APU i jeszcze raz APU... Tylko to widzisz w tej chwili, ale skoro Ci się tak podobają te procesory, to po prostu go kup i problem będzie z głowy. My już Ci podaliśmy wszystkie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd, interesuje mnie tylko to co pisałem - cisza i chłodek . A to oferuje właśnie A10. Ale chętnie wezmę też np Athlona X4 750K ale co mnie dziwi, że niby to samo co 5600K a jednak wypada gorzej. Od 5800K to wiadomo, ale dlaczego od 5600K? W sumie dla mnie to rybka czy wezmę to czy to, pomyślałem że złożę coś do średniego użytku ze średnią wydajnością ale musi być cicho i chłodno. Dlatego zainteresowałem się czymś z nowości bo proces technologiczny nowszy - mniejszy, bo lepsze rozwiązania, bo lepiej iść do przodu niż się cofać. Jeden kolega ma do netu Pentium III i hula jak ta lala, ale skoro można mieć sprzęt nowy całkiem tanio i dobrze działający to dlaczego nie? Mogę wziąć cokolwiek, ale nie chcę OC z wyżej wspomnianych powodów, chętnie coś nowego i 1156 raczej nie podchodzi pod to, no i brak gwarancji itp. Pod FX nie ma płyt uATX, AM3 bez sensu bo nic się z tym nie zrobi a X4 955 nie jest lepszy od A10. To co, A X4 750K i karta zewnętrzna lepiej? Czy jeszcze coś innego? Bo jak mam wydawać to wydam na 2500i i będzie z czapki. Ale po diabła mam wydawać więcej żeby mieć 137 klatek zamiast 87, albo 74 zamiast 48? Albo poczekać kilkanaście sekund dłużej na obróbkę filmu itp. Bo rendering 3 godzina vs cała noc to owszem, jest różnica. jakie mam wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz, jak zechcesz. Ja Ci pisałem, na Twoim miejscu kupiłbym tego Xeona W3540 za 450 złotych, do tego płyta za 250 złotych i masz prawdziwą rakietę za te pieniądze. Podkręcać oczywiście nie musisz, możesz nawet obniżyć napięcia, żeby zmiejszyć zużycie energii elektrycznej. Twoje dyski twarde nie wykorzystują nawet pełni możliwości interfejsu SATA II, więc tutaj też nie ma najmniejszego problemu. Natomiast jeśli chcesz się na siłę pakować w to FM2, to X4 750K przy tym samym zegarze ma identyczną wydajność, więc to też nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobisz, jak zechcesz. Ja Ci pisałem, na Twoim miejscu kupiłbym tego Xeona W3540 za 450 złotych, do tego płyta za 250 złotych i masz prawdziwą rakietę za te pieniądze. Podkręcać oczywiście nie musisz, możesz nawet obniżyć napięcia, żeby zmiejszyć zużycie energii elektrycznej. Twoje dyski twarde nie wykorzystują nawet pełni możliwości interfejsu SATA II, więc tutaj też nie ma najmniejszego problemu. Natomiast jeśli chcesz się na siłę pakować w to FM2, to X4 750K przy tym samym zegarze ma identyczną wydajność, więc to też nie problem.

 

Dokładnie x4 750k + jakaś w miare mocna i oszczędna karta hd7770? to też bardzo dobry wybór lepszy od Apu zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apu sie kupuje jak chcesz trzymac komputer w pudelku po butach.

A10 wydajniejsze od fenoma? http://www.anandtech.com/bench/Product/675?vs=102

 

te procki pod fm2 to "2 rdzenie bez keszu" ,wydajnosc grafy a10 to cos chyba okolo 6570 ddr3 ,takze powodzenia jak chcesz w cos pograc na medium+ 1280x1024+

 

ma byc chlodne,male i do czegos wiecej niz LOW 1280x1024?

 

sa plyty itx ,matx pod s1155 to jakis problem?

procesor g550 , g860 ,i3 ,i5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1920x1080. Na mniejszym monitorze jak 23-24" nie da się pracować. A pograć czasem z nudów też nie zaszkodzi, stąd problem z wyborem. Praca na tym akurat nie będzie profesjonalna i nie musibyć nic super wydajnego, ale średnia wydajność wskazana. Spośród wielu komputerów jakie miałem albo mam nie mam nic na najnowszych rozwiązaniach i dlatego zainteresowałem się FM2 itp. Czyli jak rozumiem X4 750K też odpada jako coś pochodnego. i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1920x1080. Na mniejszym monitorze jak 23-24" nie da się pracować. A pograć czasem z nudów też nie zaszkodzi, stąd problem z wyborem. Praca na tym akurat nie będzie profesjonalna i nie musibyć nic super wydajnego, ale średnia wydajność wskazana. Spośród wielu komputerów jakie miałem albo mam nie mam nic na najnowszych rozwiązaniach i dlatego zainteresowałem się FM2 itp. Czyli jak rozumiem X4 750K też odpada jako coś pochodnego. i tak w kółko.

Problem w tym, że FM2 to nawet nie jest średnia wydajność, to po prostu niska półka. Co Cię powstrzymuje przed tym Xeonem W3540? Przecież to kapitalny procek, szczególnie w tej cenie. Mocy Ci do niczego nie zabraknie i na pewno będzie bardzo, bardzo zadowolony z tego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaledwie x2 a x4 chyba lepszy do pracy jak widać po testach. Swojądrogą to faktycznie 1045t nie byłby zły gdyby nie niski zegar a kręcić nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okresl sie wyraznie

 

1.budzet

2.priorytety

3.zastosowanie

 

dokladnie czego wymagasz,co to ma robic i jak,jesli pod konkretny soft to jego nazwa tez sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz mi, dlaczego tak kategorycznie odrzucasz LGA 1156/1366? W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego, a nawet porównywalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forum

 

"do pracy w sensie obróbka grafiki, zdjęć, filmów, a w wolnym czasie dobrze byłoby pograć" Programy jak Photoshop, trochę renderingów 3D, CAD się zdarzy, itp itd. Sądzę że 7 stówek wystarczy na cpu i mobo. Reszta jest. Prawdę mówiąc to nie jest zestaw dla mnie i nie mam wpływu na zmiany budżetu.

 

 

 

 

@tomcug

Chyba dlatego że to już stare. Pewnie dlatego że SATA II. może dlatego że bez gwarancji. Pewnie też z powodu braku możliwości wsadzenia DDR III 1866.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do tych zastosowań tym bardziej przyda się mocny procesor. Zrobisz, jak zechesz, my Ci już napisaliśmy wszystko, co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...