Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Reddzik napisał:


Mokradła teraz powinny być mega:P

A ja bardzo jestem ciekaw relacji w3 new vs w3 old + the best mods.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, joloxx9 napisał:

Masz 2 typy renderowania RT, poprzez Dx12 i właśnie ten Nvidi który jest liczony na tensorach. Do tej pory jak było DLSS to był wykrozystywany ten RT który działa tylko na rtx.

 

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/rtx/

Masz porównanie bez i z "RTX".

Kompletne bzdury. Nie ma czegoś takiego jak RT NVidii. Żadna gra nie korzysta też z odszumiania za pomocą rdzeni Tensor.

To jest porównanie bez i z śledzeniem promieni. W pierwszym przypadku są zastosowane odbicia SSR.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, SebastianFM napisał:

Kompletne bzdury. Nie ma czegoś takiego jak RT NVidii. Żadna gra nie korzysta też z odszumiania za pomocą rdzeni Tensor.

To jest porównanie bez i z śledzeniem promieni. W pierwszym przypadku są zastosowane odbicia SSR.

A widzisz w takim razie nie byłem na czasie z tym, byłem przekonany że działa to tylko dzięki tensorom. 

 

7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Fajne bzdurki :rotfl:

To już nie wiedzieć czegoś nie można? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję, że w nowej wersji poprawią streaming bo nie wyobrażam sobie pojawiających się na moich oczach obiektów czy NPC na nowej generacji.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kris194 napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że w nowej wersji poprawią streaming bo nie wyobrażam sobie pojawiających się na moich oczach obiektów czy NPC na nowej generacji.

Amen bracie! Tylko tego chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Reddzik napisał:

Ja przeszedłem tylko raz Wiesia z dodatkami, miałem save to potem tylko dodatki ograłem, na starym procku Xeonie i RX 570 i chyba jeszcze na czymś starszym. Potem tylko testowałem obecny config, nawet mody, reshade z forum. Teraz zagram od zera, tylko, żeby RTX3060 był tani :szczerbaty:
Mokradła teraz powinny być mega:P

Akurat teraz przechodzę Serca z Kamienia, później mam zamiar Krew i Wino. Grałem w podstawkę i dodatki tylko raz na PC kilka lat temu i też zostawiłem sobie savy. Rok temu przeszedłem bez dodatków na PS4 Pro, więc fajnie się teraz gra w Krew i Wino po takiej długiej przerwie. Jak wyjdzie wersja na next-geny trzeba będzie zagrać we wszystko po raz trzeci ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2020 o 19:03, joloxx9 napisał:

Masz 2 typy renderowania RT, poprzez Dx12 i właśnie ten Nvidi który jest liczony na tensorach. Do tej pory jak było DLSS to był wykrozystywany ten RT który działa tylko na rtx.

Tensory to są wykorzystywane do DLSS. Przy odszumianiu w RT wykorzystywane ALU.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DjXbeat napisał:

Przy odszumianiu w RT wykorzystywane są jednostki RT.

No raczej nie, po prostu zwykłe ALU, bo zdaje mi się, że jeszcze nie ma gry, która by wykorzystywała odszumianie na AI (wtedy by były Tensory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DjXbeat napisał:

Tensory to są wykorzystywane do DLSS. Przy odszumianiu w RT wykorzystywane są jednostki RT.

Jak Ty sobie to wymyśliłeś to nie wiem. Obecne odszumiacze to zwykłe programy shaderowe działające na ALU.

W Optix odszumianie działa na AI, przy prezentacji nowej generacji zostało coś wspomniane jeszcze o kolejnym odszumianiu na AI, ale które ma działać chciażby w Irayu. Odszumianie na AI działa na tensorach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

No raczej nie, po prostu zwykłe ALU,

 

2 godziny temu, sideband napisał:

Jak Ty sobie to wymyśliłeś to nie wiem.

Jak to się mówi - myślał indyk o niedzieli a w sobotę...

Myślałem o ALU a napisałem jednostkach RT - takie małe przejęzyczenie coś ala

 

:E:E:E

 

Tak swoją drogą to sprzętowe RT ma działać również na nowych konsolach Xbox Series X i PS5 a dodatkowo na PC na kartach nV ma działać DLSS.

Wychodzi również na to, że ta wersja Wiedźmina 3 musi działać w DX12. No chyba, że Vulkan choć w to nie wierze.

Edytowane przez DjXbeat
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pakowałem 1080ti dla kupca. Przeskoczyłem na integre.
Na moim configu 1440p / milion modów + ReShade = 3 fps. ?
Muszę to przemyśleć, ale... chyba nie będę grał ;).
(przed Ampere).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grając wcześniej w Wiedźmina 1 i 2 dużo stracę zaczynając od części 3 z dodatkami ? Te gry powiązane są ze sobą czy to oddzielne historie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmoRR napisał:

 

Powiązane, ale praktycznie tylko postacie. Po prostu wiedziałbyś skąd się dana postać wzięła, co ją łączy z Geraltem itd. Jeżeli chodzi o powiązanie scenariuszów i np: wyborów jakich dokonał gracz to niezbyt się łączą.

Spokojnie możesz zacząć od trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DjXbeat napisał:

Tak swoją drogą to sprzętowe RT ma działać również na nowych konsolach Xbox Series X i PS5 a dodatkowo na PC na kartach nV ma działać DLSS.

Bardzo trafna uwaga, DX12 to az trudno uwierzyc ze przejda na nowsze API.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli chodzi o next-genową wersję Wiedźmina 3, ten projekt jest rozwijany „na zewnątrz”, z naszym sprawdzonym partnerem, który dostarczył wersję 4K The Witcher 3 i The Witcher 3 dla Nintendo Switch, więc znają już naszą technologię bardzo dobrze. Poprosiliśmy ich o przygotowanie portu następnej generacji i, jak powiedziałem podczas prezentacji, oczekujemy pełnego doświadczenia płynącego z następnej generacji, z doskonałymi funkcjami. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobią te ulepszenie jako nakładkę starej wersji, to zagram z chęcią sobie jeszcze kolejny raz, ale jeśli zrobią osobną wersję, to

 

też zagram kolejny raz, tylko znów będzie trzeba acziki wszystkie wbić :szczerbaty:. Ciężko będzie czasowo kolejne 200h pewnie, ale na W3 jakoś się wykombinuje ^^.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, Dettlaff pokonany po srogich próbach ? tym samym ukończony Full Wiesiek 3 z dodatkami - jeszcze mam zamiar się szwędać i robić jakieś resztki po świecie.

105h nabite jak do tej pory (swego czasu czyściłem nawet pytajniki na skeelige)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi w miarę bezspoilerowo powie co trzeba zrobić aby w Krwi i i winie pojawił się Jaskier? Bo chcę ograć dodatek drugi raz a za pierwszym go nie miałem, a chcę też ograć nieco inną ścieżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bleidd napisał:

Ktoś mi w miarę bezspoilerowo powie co trzeba zrobić aby w Krwi i i winie pojawił się Jaskier? Bo chcę ograć dodatek drugi raz a za pierwszym go nie miałem, a chcę też ograć nieco inną ścieżką.

Stań po stronie Dettlaffa, Anna ma przeżyć, Syanna musi zginąć (nie możesz zdobyć dla Syanny magicznej wstążki inaczej przeżyje). Następnie zostaniesz ukarany więzieniem przez Annę Henriettę, i stamtąd wyciągnie cię Jaskier.
 

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Nie jest to wymagane do pojawienia się Jaskra w ostatnim fabularnym zadaniu KiW.
Jak wyżej napisał baron6b liczy się podstawka.

To o czym piszesz jest jednym z wielu dostępnych opcji i ścieżek decyzji wcześniej podjętych w samym dodatku.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilos69 napisał:

@up
Nie jest to wymagane do pojawienia się Jaskra w ostatnim fabularnym zadaniu KiW.
Jak wyżej napisał baron6b liczy się podstawka.

To o czym piszesz jest jednym z wielu dostępnych opcji i ścieżek decyzji wcześniej podjętych w samym dodatku.

Oczywiście to jasne, tylko nie wiemy co autor pytania rozumie przez "pojawienie się". W obydwu przypadkach Jaskier pojawia się i można z nim pogadać, uzupełniłem tylko o drugą możliwość "pojawienia się". A nic nie stoi na przeszkodzie spełnić oba warunki i "pojawić" Jaskra dwa razy. :)

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi konkretnie o to: Spoiler alert
 

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1715&PART=1240


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dzięki, wcześniej miałem zlepek różnych modów graficznych ale ten przebija je z kretesem :D 

z 10 fps siadło , ale warto :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...