Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy da się jakoś naprawić tak zwany "stuttering"? (wrażenie że cofa cię o 0,5 sec, takie szarpanie obrazu)  Monitor 144hz 1440p. Na niskich klatkach (na starym rx480) i wysokich jest to samo, obecnie na RTX 3080 Między 100 a 140 fps

Z modami czy bez modów jest to samo. Wersja gry na steam. Jak ustawić w grze i w panelu nvidi żeby się tego pozbyć? Można szału dostać od tego :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, abudabi napisał:

Mi pomogło włączenie v-sync i ustawienie blokady fps.

Ale w grze vsync czy w panelu nvidi? Blokada fps na 144 czyli tyle co mój monitor? 

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj nie vsync tylko adaptive (to jak zejdzie ci poniżej 144 nie powinno szarpać, przy vsync bedzie szarpało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość włącz g-sync compatible i wyłącz v-sync - co człowiek to opinia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze vsync, blokada fps na tyle ile ma monitor.

@up

bardziej co komputer to inne rozwiązanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast sync w sterowniku ON i wyłączony v-sync w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam v-sync, w grze odświeżanie takie jakie ma monitor, włączam freesync i czasem blokuje fps, bo do wiedźmina np. 120 nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kabel z HDMI na DP bo dowiedziałem się że na HDMI nie działa Freesync z monitora :E w panelu nvidia włączyłem g-sync i teraz w grze klatki na nieogarniczone , vsync wyłączone i w panelu vsync pod kontrolą aplikacji? jeszcze jest to ustawienie liczba pre renderowanych klatek.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Broly napisał:

Zmieniłem kabel z HDMI na DP bo dowiedziałem się że na HDMI nie działa Freesync z monitora :E w panelu nvidia włączyłem g-sync i teraz w grze klatki na nieogarniczone , vsync wyłączone i w panelu vsync pod kontrolą aplikacji? jeszcze jest to ustawienie liczba pre renderowanych klatek.

Ustaw sobie g-sync compatible, VSync WYŁĄCZONE, maksymalna częstotliwość wyświetlanych klatek na 141 (3mniej niż odświeżanie monitora), tryb niskiego opóznienia ULTRA (W3 dziala na DX11 więc można ustawić) reszta w panelu na auto (chyba że używasz HD reworked od hogana to tam masz w opisie kilka opcji do zmiany co do jakości tekstur) w opcjach gry masz mieć VSYNC też wyłączone. Reszta w panelu cie nie interesuje, zostaw sandardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem z Wiedźminem. Proszę o wskazówki bo utknąłem,?

Tuż po prologu jestem.

Na początku drugiej części Wiedźmin spotyka się z Jenefer,  jest tam dużo gadania, przebierają Wiedźmina za jakiegoś szlachcica chyba. Ogólnie rozmawiam z jakimiś ważnymi jegomościami.

 Mam odszukać Ciri. tylko za  chol... nie umiem wyjść z  zamku.  Drzwi się nie otwierają, za drzwiami jest drogowskaz, który mam niby odkryć.

Jak mam to zrobić,  jeśli jest na zewnątrz, a ja jestem w zamku z którego nie umiem wyjść? Grałem z kimś w Gwinta i już nie pamiętam,, ale chyba obie rundy przegrałem. Było późno nie przyswoiłem sobie zasad tej gry.

Mam wygrać by wyjść na świat, czy o co chodzi?

Proszę o pomoc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam musisz zbliżyć się do drzwi(one są drogowskazem), gdy wyświetli się szybka podróż wcisnąć E. Potem gdy wyświetli się mapa tego zamku musisz kliknąć rolkę na myszce(przynajmniej ja tak robiłem), i gdy pojawi się kontynent(czy tam księstwa) klikasz na Velen - Ziemię niczyją i chyba na drogowskaz znajdujący się koło drzewa wisielców(zresztą innego chyba nie ma na początku).

Edytowane przez baron6b
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Send1N napisał:

Ustaw sobie g-sync compatible, VSync WYŁĄCZONE, maksymalna częstotliwość wyświetlanych klatek na 141 (3mniej niż odświeżanie monitora), tryb niskiego opóznienia ULTRA (W3 dziala na DX11 więc można ustawić) reszta w panelu na auto (chyba że używasz HD reworked od hogana to tam masz w opisie kilka opcji do zmiany co do jakości tekstur) w opcjach gry masz mieć VSYNC też wyłączone. Reszta w panelu cie nie interesuje, zostaw sandardowo.

Rwie na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Broly napisał:

Rwie na takich ustawieniach.

mi w 3 też rwie nie zależnie od ustawień i sprzętu :E sporo osób miało ten sam objaw w wieśku... fps się zgadza a gra szarpie jakby z dysku doczytywała w pewnych momentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Send1N napisał:

mi w 3 też rwie nie zależnie od ustawień i sprzętu :E sporo osób miało ten sam objaw w wieśku... fps się zgadza a gra szarpie jakby z dysku doczytywała w pewnych momentach

Czekać na remaster, najlepiej było nieograniczone fps w grze, vsync w grze i w panelu vsync szybkie. Ale wtedy hdmi miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku brak szarpania pomimo 50-60 fps uzyskałem wyłączając vsync w grze i włączając go w sterownikach nvidia. A było to na zwykłym monitorze LCD 60Hz bez gsync podłączonym przez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JohnyWol napisał:

W moim przypadku brak szarpania pomimo 50-60 fps uzyskałem wyłączając vsync w grze i włączając go w sterownikach nvidia. A było to na zwykłym monitorze LCD 60Hz bez gsync podłączonym przez DVI

 

 

16 godzin temu, Broly napisał:

Czekać na remaster, najlepiej było nieograniczone fps w grze, vsync w grze i w panelu vsync szybkie. Ale wtedy hdmi miałem. 

Ja tak miałem na 3 rdzeniach przy 2500k. Przy 4 rdzeniach było git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ma być ta poprawiona wersja? Może w końcu bym dał drugą szansę i ukończył grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzedałem karty do gwinta co były dodawane do dlc. Używane. Ceny dochodzą do 400zł. Jak ktoś dalej ma a nie używa, to może też się skusi na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, preston napisał:

Mam niezłą obsuwę 5 letnią ?, gra zakupiona pod choinkę:

https://www.mediaexpert.pl/gaming/laptopy-i-komputery/gry-pc/gra-pc-wiedzmin-3-dziki-gon-edycja-gry-roku-1

Kto jeszcze nie grał a zamierza jak ja to niezła cena 59pln już jest za GOTY.

Jeszcze taniej można dostać wersję cyfrową w Epic Store, bo z aktualną zniżką kosztuje 44,70 zł. A biorąc pod uwagę, że obecnie można uzyskać jeszcze bezpłatnie kupon na 40 zł to mozna mieć Wiedźmina 3 GOTY za całe 4,70 zł :D

https://www.epicgames.com/store/pl/product/the-witcher-3-wild-hunt/hom

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@preston

Lepiej późno niż wcale. 

Miłej gry, ale lepiej zacznij po świętach, bo ciężko będzie się oderwać ;).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...