Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie również dziwna sytuacja, jeśli chodzi o wydajność, coś ze sterownikami albo sprzętem. Grałem na 1.04 i nie zauważyłem zbytniej różnicy w wydajności do poprzednich wersji (~50fps w lesie przy deszczu na uber etc.). Odpalam dzisiaj ostatni save i znaczny spadek, 30fps w tym samym miejscu, nie wiem czego to może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus

Bo 1.04 wprowadzal jakies tam ulepszenia tekstur w bliskiej odleglosci od postaci, wiec wydajnosc mogla lekko spasc. Podobno poprawiono wydajnosc hw, zwlaszcza dropy w trakcie zblizenia na wlosy, ale nie testowalem. Najlepiej to sprawdzic wchodzac do jakiegos domu i klinujac sie miedzy jakimis przedmiotami, a potem obracajac kamere.

Tak, hairworksy się rzeczywiście poprawiły. Mam jednak na myśli głównie grę bez włączania hairworks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

My również zaobserwowaliśmy nawet delikatny spadek wydajności na 1.04, ale to są symboliczne różnice.

Potwierdzam. Na 980 jest minimalnie gorzej względem poprzedniego patch ale to są różnicę 0.5-1kl/s

 

@focus

Bo 1.04 wprowadzal jakies tam ulepszenia tekstur w bliskiej odleglosci od postaci, wiec wydajnosc mogla lekko spasc. Podobno poprawiono wydajnosc hw, zwlaszcza dropy w trakcie zblizenia na wlosy, ale nie testowalem. Najlepiej to sprawdzic wchodzac do jakiegos domu i klinujac sie miedzy jakimis przedmiotami, a potem obracajac kamere.

Poprawili jakość textur w bliskiej odległości ale pogorszyli LOD, dodali również filtrowanie anizotropowe x16 z poziomu gry co minimalnie pogarsza wydajność.

 

Jeżeli chodzi o HW to nie sprawdzałem przed i po wgraniu 1.04. Tak czy siak na stockowej 980 przy zbliżeniu wydajność potrafi spaść do 20kl/s

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

odnośnie crashy czemu ja ostatni widziałem w 2007 roku, a mój Windows 8.1 to nakładka z 7.0 Ultimate, a system chyba ostatnio stawiany w 2012 roku - na pewno wtedy kiedy robiłem przesiadkę z X59 na X79 :) Zresztą ja system tylko stawiam kiedy muszę, a to jest tylko wtedy kiedy zmienia się chipset na wyższy, m.in. dlatego tak odwlekam w czasie przejście na X99. Najczęściej crashe powodują trzy rzeczy, OC, g... pamięci ram, g... mobo.

 

Potwierdzam. Na 980 jest minimalnie gorzej względem poprzedniego patch ale to są różnicę 0.5-1kl/s

 

Poprawili jakość textur w bliskiej odległości ale pogorszyli LOD, dodali również filtrowanie anizotropowe x16 z poziomu gry co minimalnie pogarsza wydajność.

 

Jeżeli chodzi o HW to nie sprawdzałem przed i po wgraniu 1.04. Tak czy siak na stockowej 980 przy zbliżeniu wydajność potrafi spaść do 20kl/s

 

nie tak do końca zmniejszyli LOD tylko budynków, ale nie otoczenia, czy roślinności + zmniejszyli zużycie v.ram co objawia się popupami (na szczęście ta się to lekko poprawić), filtrowanie było od zawsze w ini, tekstur nie polepszali tylko domyślnie wbili że następna tekstura późniejszym kroku odległości jest załączaną kopią bazowej, a nie o poziom gorszej, wydajność skoczyła - ale głownie obniżeniem LOD budynków / postaci. Poza tym za moment będzie patch który to naprawi więc cierpliwości.

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielicie z tymi crashami mam 970 strixa i po okolo 20- godzinach w grze (srednio 3 godziny) ani jednego crasha stery najnowsze,choc dzisiaj mi w ciagu pol godziny ze 4 razy wywalilo bez bledu w okolicach tam gdzie znajdujemy schemat na stalowy niecz gryfa.

 

Powie mi ktos u kogo moge wykuc wlasnie ww miecz?mam lvl 10 a quest z tym mistrzem kowala co pierogi robi jest nie do przejscia na tym lvl help me.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak do końca zmniejszyli LOD tylko budynków, ale nie otoczenia, czy roślinności + zmniejszyli zużycie v.ram co objawia się popupami (na szczęście ta się to lekko poprawić), filtrowanie było od zawsze w ini, tekstur nie polepszali tylko domyślnie wbili że następna tekstura późniejszym kroku odległości jest załączaną kopią bazowej, a nie o poziom gorszej, wydajność skoczyła - ale głownie obniżeniem LOD budynków / postaci. Poza tym za moment będzie patch który to naprawi więc cierpliwości.

Źle się wyraziłem. Filtrowanie anizotropowe nie działało z poziomu gry. To, że miałeś wpis w ini nic Ci nie dawało bo w pliku rendering af nie było włączone. Patch 1.04 aktywował wpis w rendering i teraz działa af z poziomu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Filtrowanie anizotropowe nie działało z poziomu gry. To, że miałeś wpis w ini nic Ci nie dawało bo w pliku rendering af nie było włączone. Patch 1.04 aktywował wpis w rendering i teraz działa af z poziomu gry.

 

moim zdaniem działało i wtedy i teraz i tak samo wymuszone z sterownika NV z inspectora, ten dodany wpis i opis w 1.04 to czysty marketing i nic więcej, faktem za to jest że ubersampling nie działa, a wpis też jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że wersja anglojęzyczna jest lepsza niż polska lokalizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś

ma sposób na pokonanie Imleritha? Zbijam mu 2/3HP, ten wpada w szał i teleportuje się z taką częstotliwością, że nie sposób tego uniknąć. Quenem się nie wybronię, porażenie Yrdena nie przerywa jego ataku. Nie próbowałem jeszcze rzucić przed jego furią bomby dwymerytowej, jak mi się uda to dam znać.

 

EDIT: Taki Uj, bomba dwymerytowa która rzekomo blokuje zdolności specjalne i magię nie działa. GG.

 

Edytowane przez Konioklonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że wersja anglojęzyczna jest lepsza niż polska lokalizacja?

Niestety tak jest, w polskiej brak synchronizacji i jakoś sztywnie mówią, szczególnie żeńskie postaci, z bólem zdecydowałem się grać w angielskiej wersji, jest zwyczajnie dużo lepiej dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że wersja anglojęzyczna jest lepsza niż polska lokalizacja?

 

Pewnie nie tylko ty. Twoj wybór grasz na której chcesz. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielicie z tymi crashami mam 970 strixa i po okolo 20- godzinach w grze (srednio 3 godziny) ani jednego crasha stery najnowsze,choc dzisiaj mi w ciagu pol godziny ze 4 razy wywalilo bez bledu w okolicach tam gdzie znajdujemy schemat na stalowy niecz gryfa.

:rotfl: Wyrocznia przemówiła. No tak, nam wszystkim się po prostu wydaje.

 

Czy Wy też zauważyliście, ze często kwestie są nienaturalnie prześpieszone? Jakby wypowiadane na czas :E Nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lulz, wiedziałem co będzie w spoilerze, przed jego otworzeniem. :E

Rozumiem, że trzeba ciągnąć oba romanse na raz czy - mimo wcześniejszych decyzji - pojawia się taka możliwość w pewnym momencie? Żadna nie ma problemu z tym, że Geralt ciśnie na dwa fronty?

 

http://uk.ign.com/wikis/the-witcher-3-wild-hunt/Sex_and_Romance?objectid=134497

 

Jak ostatnio o to pytałem to w tym wątku padła odpowiedź, że nie można. Po romansie z Tris blokuje się wątek z Yen.

Tak to jest, jak się słucha tych, co za bardzo nie mają o tym pojęcia i wprowadzają w błąd. :E

 

Zgniły Gaj to właśnie miejscówka króla żebraków.

 

No to nie wiem, właśnie odpaliłem żeby sprawdzić - to chyba były Zerrikańskie juki.

 

@edit - Może patch coś zmienił (?) bo jestem pewien że miały 130 a teraz mają 100 te juki. Tak czy inaczej łącznie mam 160.

No to u mnie tam właśnie jest 100.

Może po prostu wprowadzacie w błąd. Ja łącznie też mam 160, ale mowa była o samych jukach (nie widziałem więcej niż 100, a chyba do każdego kupca w Novigradzie się udałem i paru innych na Skellige/Velen).

 

Przydałaby się jakaś skrzynia na przedmioty u Jaskra, bo sobie zrobiłem więcej zestawów wiedźmińskich, a one trochę ważą. :E

 

Ponownie wracam z pytaniem. Póki co nikt mi nie wykazał, że na Single-GPU patch 1.03 podnosi wydajność. Nasze badania wskazują też, że patch 1.04 również nie podnosi wydajności (sprawdzone na kilku kartach). Pytanie, czy jest ktoś komu wydajność wzrosła i może to udowodnić? To samo pytanie tyczy się nowych sterowników AMD Catalyst 15.5 Beta.

Nie, wydajność jest praktycznie identyczna na 1.03.

Na 1.04 jest spadek, ale za to niewielka poprawa działania HairWorks.

 

Pierdzielicie z tymi crashami mam 970 strixa i po okolo 20- godzinach w grze (srednio 3 godziny) ani jednego crasha stery najnowsze,choc dzisiaj mi w ciagu pol godziny ze 4 razy wywalilo bez bledu w okolicach tam gdzie znajdujemy schemat na stalowy niecz gryfa.

Tak, ty nie masz problemu=nie ma problemu wcale. :thumbup:

 

Velen wyczyszczone do cna. :E Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie mam żadnych pytajników, znaczników odkrytych 86. Zadania wszystko zrobione, na jakie natrafiłem, a wydaje mi się, ze zajrzałem, gdzie się dało (chociaż w Novigradzie udało mi się odkryć teraz questa dla 11-poziomwej postaci, zupełnie przypadkowo). :E

Są w Velen jakieś questy poboczne powyżej 35-36 poziomu? Bo nie widziałem dla wyższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę dokladnie wątku ale nie zauważyłem problemów s crashami na asusach, jeżeli się mylę to poprawcie mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konioklonio

 

Quen i turlanie się, tylko i wyłącznie, nic innego nie działa. Męczyłem się z tym jakieś 30 minut na najwyższym poziomie. Musisz wyczuć kiedy się turlać. Atakujesz kiedy oponent się zmęczy, a jest taki moment. Możesz atakować także częściej, ale jest to trudne. Grom będzie pomocny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Keiry Metz:

 

Jak doprowadzić do tego żeby zwerbować Keire do pomocy w Kear Morhen? Wykonywać dla niej te zadania poboczne ale odmówić jej kolacji czy jak? Ktoś pare dni temu w tym wątku pisał że ją odesłał to Kear Morhen więc się zastanawiam jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi Olejami i Eliksirami?

 

Przy medytacji zużywany jest wyłącznie alkohol? Zatem nie ma sensu latać i zbierać kwiatków x 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ luke 555

Piszesz że zemulowane pliki należy wrzucić do podkatalogu x64 żeby Wiedźmin zobaczył pada gdzie mam go szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Keiry Metz:

 

Jak doprowadzić do tego żeby zwerbować Keire do pomocy w Kear Morhen? Wykonywać dla niej te zadania poboczne ale odmówić jej kolacji czy jak? Ktoś pare dni temu w tym wątku pisał że ją odesłał to Kear Morhen więc się zastanawiam jak?

 

 

 

Poszedłem z nią na kolacje, rano po przebudzeniu jej nie było więc trzeba było pobiec pod wieże i tam poprowadzić spokojnie ukierunkowaną rozmowę, której zakończeniem będzie mogło być odesłanie jej do kear morhen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qjjn a spotkales sie moze z markerem w tym miejscu? wykrzyknik obok markera gps. od jakiegos czasu mi sie swieci w tym miejscu ale nic tam nie ma oprocz tej sadzawki, zadna iluzja ani nic. kojarzysz cos?

 

 

 

2ynp5za.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poszedłem z nią na kolacje, rano po przebudzeniu jej nie było więc trzeba było pobiec pod wieże i tam poprowadzić spokojnie ukierunkowaną rozmowę, której zakończeniem będzie mogło być odesłanie jej do kear morhen.

 

 

Dzięki ;)

 

A może wiesz jak doprowadzić do tego żeby mieć ze sobą także Emhyra oraz Dijkastre? Tego drugiego to podejrzewam że się werbuje jak się odnajdzie jego skarb? Co za pierwszym podejściem w grze mi się nie udało bo zabiłem przywódcę łowców ale to może sobie jakoś ogarnę jak będę w Novigradzie tylko nie wiem jak z tym Emhyrem :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie raportowanie o szybkim zuzywaniu sie broni, wg mnie jest ok. Mi jakos bardzo wolno sie niszczy, moze dlatego ze ja praktycznie nie blokuje tylko robie uniki, gram na najwyzszym poziomie. No chyba ze to od lvl i lokacji zalezy, ja jak narazie w Novigradzie jestem, cos kolo 30-40h przegranych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi Olejami i Eliksirami?

 

Przy medytacji zużywany jest wyłącznie alkohol? Zatem nie ma sensu latać i zbierać kwiatków x 50?

Składniki są potrzebne tylko do wytworzenia (po raz pierwszy) danego eliksiru, potem odnawiane są właśnie dzięki alkoholowi.

Poszli na łatwiznę...

 

@qjjn a spotkales sie moze z markerem w tym miejscu? wykrzyknik obok markera gps. od jakiegos czasu mi sie swieci w tym miejscu ale nic tam nie ma oprocz tej sadzawki, zadna iluzja ani nic. kojarzysz cos?

 

 

 

2ynp5za.jpg

 

 

 

Wiesz co, nie pamiętam, ale sprawdzę ten obszar w grze i dam znać.

 

Dziwi mnie raportowanie o szybkim zuzywaniu sie broni, wg mnie jest ok. Mi jakos bardzo wolno sie niszczy, moze dlatego ze ja praktycznie nie blokuje tylko robie uniki, gram na najwyzszym poziomie. No chyba ze to od lvl i lokacji zalezy, ja jak narazie w Novigradzie jestem, cos kolo 30-40h przegranych.

Bo nie niszczy się szybko (chociaż nie wiem, czy to nie zależy od rodzaju przeciwnika i jego poziomu) - na początku może daje się to we znaki, ale przecież i tak ciągle się wraca do miasta, więc naprawia się przy okazji wyposażenie. Moim zdaniem jest to również rozwiązane OK. A pieniądze w grze na coś trzeba wydawać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składniki są potrzebne tylko do wytworzenia (po raz pierwszy) danego eliksiru, potem odnawiane są właśnie dzięki alkoholowi.

Poszli na łatwiznę...

 

 

To jedna z tych rzeczy, która mi się nie podoba. Przez to zbieranie składników do mikstur jest bezcelowe wystarczy raz zrobić i później polować tylko na alkohol. Animacji picia mikstur też nie ma. Jest tylko mały obłoczek pokazujący że coś tam wypiliśmy. Nie postarali się też jeśli chodzi o animacje wtedy gdy Geralt wyciąga pochodnię. Wyciąga jak praktycznie z tyłka, a przecież wstarczyło zrobić że zapala ją Igni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z tych rzeczy, która mi się nie podoba. Przez to zbieranie składników do mikstur jest bezcelowe wystarczy raz zrobić i później polować tylko na alkohol. Animacji picia mikstur też nie ma. Jest tylko mały obłoczek pokazujący że coś tam wypiliśmy. Nie postarali się też jeśli chodzi o animacje wtedy gdy Geralt wyciąga pochodnię. Wyciąga jak praktycznie z tyłka, a przecież wstarczyło zrobić że zapala ją Igni.

 

Buuuuu

 

Kompletnie mi się to rozwiązanie nie podoba... Uwielbiam latać i zbierać różne zioła. Wychodzi na to, że o du... to całe zbieranie rozbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...