Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź bezpłatne dodatki (set z Temerii, Nilfgaardu itd..). W opcjach gry sprawdź czy korzystasz z tych opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca! Alejajca maiłeś racje, odznaczyły się wcześniej (chyba) zaznaczone darmowe DLC. Dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tyle szczęścia. Aktualizacja GoG całkowicie usunęła mi dodatki do gry mało tego z 38Gb zrobiło się 6Gb bo usunęło mi wszystkie dane z folderu "Content". Gdybym nie miał zapasowych plików gry to czekało by mnie do pobrania 35GB.

GoG - > ZAKOPAĆ głęboko to dziadostwo!

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

 

Wieśka kupiłem jakoś przy premierze, mało grałem bo czekałem na "kepler fix" (był ból dupy że na moim starociu tak słabo działał) , no i ostatecznie zabrakło czasu, zacząłem misje Krwawego Barona. Generalnie 10 miesięcy nic nie ruszałem, grę miałem zarejestrowaną na osobnym koncie gog.

 

Jakiś czas temu w szafie zobaczyłem pudełko to pomyślałem "o zainstaluje sobie za kilka dni", dzisiaj chciałem to zrobić i pojawił się problem bo nie mogę zalogować się na swoje konto GOG.COM

 

Pokazuje mi jedynie info że takie konto nie istnieje, mail do konta jest osobnym mailem i nie był używany, co ciekawe na mailu są jakieś stare wiadomości z newslettera @gog.com

 

Pytanie: Czy były jakieś wycieki danych lub włamania na konta GOG w ostatnim roku? Jest tam w ogóle możliwość zmiany maila? Konto jakby znikło bez informacji. Do gry nie używałem chyba ich aplikacji (galaxy?), nie miałem nigdy innych włamań, nie pamiętam abym logował się gdzieś na moje konto więc dziwna sprawa.

 

---

Do supportu zaraz będę pisał, tylko znając życie pomogą mi dopiero po weekenedzie.

 

Znalazłem pudełko z dyskiem 1-3, da radę zainstalować z DVD czy jeszcze te drugie pudełko potrzebne mi będzie, bo jeszcze go nie znalazłem.. (super porządek na strychu)

 

Ale nawet jak zainstaluje z DVD to nie będę miał jak zaktualizować gry bez dostępu do konta GOG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny miecz:

 

1348703700_1460212495_thumb.jpg

 

 

Zlecenie: Gryf na wzgórzach i nie mam go nigdzie.

 

Gryf jest załatwiony, zbroja jest już u mnie, ale nie ma misji na tablicy..

 

 

5231566400_1460212571_thumb.jpg 7889690700_1460212572_thumb.jpg 1441860200_1460212574_thumb.jpg 8426425800_1460212576_thumb.jpg 8788023300_1460212577_thumb.jpg 7572171900_1460212579_thumb.jpg 7556074100_1460212581_thumb.jpg 2418112000_1460212583_thumb.jpg

 

 

Coś tutaj nie gra ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z DLC Serca z Kamienia. Otóż zabijając przeciwników w tym DLC czyli poruszając fabułę do przodu czy też poboczne zadania, zadając przeciwnikom ciosy dźwięk mieczy jest taki jakbym zadawał je drewnianym mieczem a ze zjawami to w ogóle nie mam dźwięku mieczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, nawet w podstawce. Jakoś mi to zbytnio nie wadziło, ale faktycznie fajnie by było się dowiedzieć. Czy jak zmienisz miecz na inny to dźwięki są w porządku? Może po prostu kilka mieczy ma źle ustawione dźwięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partnerstwo z NV narzuca pewien trend - macie za wszelką cenę wprowadzić coś co ubije wydajność konkurencyjnych kart!

Nie inaczej jest z Naszym rodzimym Wiedźminem 3. Redzi z racji partnerstwa z NV musieli dodać coś co ubije wydajność kart AMD i tym czymś jest "woda". Tak dobrze czytać "woda" :E

Po między ustawieniami High a Uber nie ma żadnej różnicy w jakości wody czy obrazu a jedynie przełącza się factor tesselacji z x32 na x64 skutecznie ubijając wydajność kart AMD nawet tam gdzie nie ma wody!

 

Efekt możecie podziwiać sami.

Woda High - factor tesselacji x32

2mdqsug.jpg

 

Woda Uber - factor tesselacji x64

2qvh6vs.jpg

 

 

Woda High - factor tesselacji x32

k24vd.jpg

 

Woda Uber - factor tesselacji x64

2iqejb.jpg

 

 

 

A tak wygląda wydajność na karcie NV - 980.

 

Woda High - factor tesselacji x32

a5dxeq.jpg

 

Woda Uber - factor tesselacji x64

2hrfgoy.jpg

 

 

NV traci ~4.5%

AMD traci ~26%

 

Można ubić wydajność konkurencji? Można!!!

 

Zmiana ustawień dla jakości "wody" wpływa na wydajność nawet głęboko w lesie gdzie nie ma nawet kałuży :E

 

Jak tu nie kochać Nv? :cool:

 

 

Szkoda, że redzi się sprzedali.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było w crysis 2? Tym razem nikt tego nie wyłapał w W3, tesselacja musi być użyta w scenie w której sprawdzasz wydajność tylko jej nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłapałem tylko trochę późno :E

Oczywiście scena musi zawierać tesselację aby odnotować wzrost wydajności sęk w tym, że praktycznie ten wzrost jest wszędzie.

Najlepsze jest w tym to, że w lokacjach nie ma śladu wody a wydajność leci na łeb :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że w scenie pod spodem masz ukrytą tesselowaną wodę. Tylko najpierw trzeba tego dowieść, w W3 większe skupienie poszło na włosy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameworks było całkowicie wyłączone więc nie miało wpływu na wydajność ;)

To są ustawienia Uber i jedynie zmieniałem ustawienia jakości wody z High na Uber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło, poza tym nie ma dostępnego sdk jak przy cryengine, więc nie ma jak udowodnić wałka z tesselacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDK nie ma to fakt ale widać ewidentnie czemu miała służyć ta zagrywka. Woda ustawiona na High czy Uber generuje taki sam obraz ale ubija mocno wydajność na kartach AMD bez względu na to czy mamy jakąś kałużę,las czy podziemia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumie, ale jakbyś mógł to udowodnić tak jak zostało to udowodnione w C2 to wtedy można skarżyć cdpr o ewidentny wałek i nie mieliby nic na obronę. Zrobiłby się szum na cały net.

 

Ja to wiem i Ty to wiesz, że to wał tylko tymi screenami nic nie wskórasz i na ten czas odpowiedź cdpr wygladały tak - naprawimy ten błąd w przyszłych łatkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV traci ~4.5%

AMD traci ~26%

 

Można ubić wydajność konkurencji? Można!!!

 

Zmiana ustawień dla jakości "wody" wpływa na wydajność nawet głęboko w lesie gdzie nie ma nawet kałuży :E

 

Jak tu nie kochać Nv? :cool:

 

 

Szkoda, że redzi się sprzedali.

 

Podejrzewam, że z Polarisem i jego nowym procesorze geometrii takie zagrania nie przejdą. Swoją drogą, obaj producenci są siebie warci tylko jak AMD chce ubić karty konkurencji to stara się to lepiej ukryć :)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w Polarisie i jego nowym procesorze geometrii takie zagrania nie przejdą.

Jeżeli nie będzie na tyle wydajny by sobie poradzić z factorem x64 to się nic nie zmieni.

980 po przełączeniu z x32 na x64 traci zaledwie ~5% więc mogli sobie na taką stratę pozwolić tym bardziej, że u konkurencji przełączenie z x32 na x64 powoduje stratę ~25% wydajności.

Z moich testów wyszło, że w niektórych lokacjach GTX980 był o ~40% wydajniejszy od R9 290X. Po uwzględnieniu tego, myku z "wodą" 290X nadrabia prawie ~20% wydajność a to jest w ch.. dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam konta ale jutro założę i opiszę dokładnie razem z zapytaniem czemu ma służyć użycie factora x64 dla tesselacji, który nie przynosi żądnych korzyści wizualnych a ubija wydajność głównie kart AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NV traci ~4.5%

AMD traci ~26%

 

Można ubić wydajność konkurencji? Można!!!

Ok.

Ponad 20% to bardzo dużo.

Ale skoro tak, to dlaczego w teście nie ma większych przetasowań w kolejności kart pomiędzy ustawieniami:

- medium

a

- ultra?

Tzn. jakieś drobne są, ale bez dramatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepy jesteś?

 

Ultra - 970 i 390x dzieli 25%, Medium - 970 i 390x dzieli 6%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok- rzeczywiście.

Rzuciłem okiem na GTX970 vs Fury Nano i pomieszał mi się Typ. GTX970 z referentem GTX970.

 

Czyli Redzi mają się z czego tłumaczyć.

Nie tylko posiadaczom mocnych Radeonów ale również użytkownikom Nvidii (na screenach zero różnicy, a nawet 5% wydajności to zawsze coś).

DjXbeat- wrzuć tą kwestię na ichnie forum i podaj linka do tematu.

Ciekawe co z tego wyniknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...