Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko prawda tylko jakoś budowa Geralta z ostatnich materiałów bardziej przypomina młodzieniaszka o nienagannej figurze, której talli niejedna kobieta by się nie powstydziła. Plus brak jakiegokolwiek płaszcza na gameplayach, a to w końcu wędrujący rzezimieszek parający się dorywczymi zleceniami na potwory, aniżeli rycerz w lśniącej zbroi. Oczekuję jedynie poważnie wyglądającego, dość starszego już woja, mrocznego, szarego i gburowatego. Moje jedyne obawy i zarzuty na chwilę obecną do gry.

Żeby dodać mu charakteru wplączą mu kolorowe wstążki we włosy... Podejrzewam, że mrocznego charakternego płaszcza nie ujrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda tylko jakoś budowa Geralta z ostatnich materiałów bardziej przypomina młodzieniaszka o nienagannej figurze, której talli niejedna kobieta by się nie powstydziła. Plus brak jakiegokolwiek płaszcza na gameplayach, a to w końcu wędrujący rzezimieszek parający się dorywczymi zleceniami na potwory, aniżeli rycerz w lśniącej zbroi. Oczekuję jedynie poważnie wyglądającego, dość starszego już woja, mrocznego, szarego i gburowatego. Moje jedyne obawy i zarzuty na chwilę obecną do gry.

Geralt nie nosił płaszczów, bo krępują ruchy, może niech mu dadzą jeszcze łuk, bo mała różnorodność broni :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt nie nosił płaszczów, bo krępują ruchy, może niech mu dadzą jeszcze łuk, bo mała różnorodność broni :heu:

E czy ja wiem, po gospodzie czy miastach to on raczej nie paradował bez nakrycia, żeby go miejscowi za potwora nie wzięli, lubiani to oni raczej nie byli :). Łuk to znowu chyba nie bron dla wiedźmina, prędzej sztylety na bliskie starcia w zwarciu na czarną godzinę, no i może srebrny łańcuch na przeraz czy inne monstra by się nadał.

Edytowane przez NejiHiuga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E czy ja wiem, po gospodzie czy miastach to on raczej nie paradował bez nakrycia, żeby go miejscowi za potwora nie wzięli, lubiani to oni raczej nie byli :).

No tak, bo nikt nie wiedział co to za ziomek z białymi włosami biegał, ty w ogóle czytałeś książki czy tak ci wyobraźnia podpowiada tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo nikt nie wiedział co to za ziomek z białymi włosami biegał, ty w ogóle czytałeś książki czy tak ci wyobraźnia podpowiada tylko?

Wiedźmin to postać, którą osoby których ludzie się bali, brzydzili się nimi, pytanie czy ty w ogólne czytałeś książki i wyobrażałeś sobie ten świat, bez jakiejkolwiek refleksji, czy po prostu postrzegasz wiedźminów jako bohaterów noszonych na rękach, podpowiem oni byli na wymarciu na ostatnich ( rzekomo ) etapach ich istnienia. Zresztą nie zaczynaj takiej dyskusji bo tu chodzi o grę, oto co się komu podoba, a co nie. Btw płaszcze mogą mieć kaptury. A co do stwierdzenia, że Geralt nie chodził w płaszczach to ciężko sobie wyobrazić, żeby paradował w zamieć, śnieg czy w innych okolicznościach bez niego specjalnie w celu zniszczenia sobie ubrania czy ekwipunku. On cały czas nie walczył, a nawet wolał jej unikać jeśli tego nie wiesz.

Edytowane przez NejiHiuga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przynajmniej 3 czesc wiedzmina bedzie w miare grywalna, poprzednie czesci pomimo gigantycznych obietnic były "inne niż reszta rpgów" ale za to potwornie średnie jesli chodzi o jakość. Dobre pomysły ale kiepskie umiejetnosci twórców wiedzmina.

Edytowane przez Nataq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przynajmniej 3 czesc wiedzmina bedzie w miare grywalna, poprzednie czesci pomimo gigantycznych obietnic były "inne niż reszta rpgów" ale za to potwornie średnie jesli chodzi o jakość. Dobre pomysły ale kiepskie umiejetnosci twórców wiedzmina.

???????

 

Widzmin 2 to byla jedna z najlepiej zrobiony gier jaki sie ukazaly w ostatnich latach.

I nie jestem fanbojem, bo W2 przeszedlem tylko raz i wiecej mi sie juz nie chcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przynajmniej 3 czesc wiedzmina bedzie w miare grywalna, poprzednie czesci pomimo gigantycznych obietnic były "inne niż reszta rpgów" ale za to potwornie średnie jesli chodzi o jakość. Dobre pomysły ale kiepskie umiejetnosci twórców wiedzmina.

Aż jestem ciekaw jakie tytuły uznajesz za najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo nikt nie wiedział co to za ziomek z białymi włosami biegał, ty w ogóle czytałeś książki czy tak ci wyobraźnia podpowiada tylko?

No to chyba Ty nie czytałeś książki bo w każdym tomie przynajmniej po kilka razy jest opisane jak Geralt chowa głowę pod opończą (która właśnie jest długim płaszczem z kapturem). Z mieczami na plecach i bez płaszcza Geralt wjeżdżał do miast gdy chciał zademonstrować kim jest lub wiedział że czeka go walka ale były to odrębne przypadki bo zdecydowanie częściej jak właśnie jeden z forumowiczów napisał podróżował on pod przykryciem by nie wzbudzać zainteresowania i strachu innych. I o Geralcie słyszeli ale możni dzięki swoim przygodą z odczarowaniem Addy, Jeżem, Pavetty, Calanthe czy Yennefer z Vengerbergu która była znaną czarodziejką a z którą żył w trwałym związku przez długi czas. Szare chłopstwo nie miało pojęcia kim jest. Nie mieli tam komputerów czy telefonów...

Edytowane przez midark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt nie nosił płaszczów, bo krępują ruchy, może niech mu dadzą jeszcze łuk, bo mała różnorodność broni :heu:

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. Było późne popołudnie i kramy powroźników i rymarzy były już zamknięte, a uliczka pusta. Było ciepło, a człowiek ten miał na sobie czarny płaszcz narzucony na ramiona. Zwracał uwagę.

A tu proszę cytat z książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy tylko mnie niepokoi fakt, zrobienia z W3 tzw. Sandboxa?

W jaki sposób oni chcą opowiedzieć dobrą historie na Sandboxie?

Jedno wyklucza drugie.

 

2) Wiem, że nie ma tu wróżek, ale czy konfiguracja:

 

- Asus 4850HD 1GB

- 2x2 GB RAM 800 Mhz

- Quad 9400 @ 2,68 GHz

- Windows 7

 

powinna poradzić sobie z W3, czy raczej niezbędny będzie upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy tylko mnie niepokoi fakt, zrobienia z W3 tzw. Sandboxa?

W jaki sposób oni chcą opowiedzieć dobrą historie na Sandboxie?

Jedno wyklucza drugie.

 

2) Wiem, że nie ma tu wróżek, ale czy konfiguracja:

 

- Asus 4850HD 1GB

- 2x2 GB RAM 800 Mhz

- Quad 9400 @ 2,68 GHz

- Windows 7

 

powinna poradzić sobie z W3, czy raczej niezbędny będzie upgrade?

Tego 4850 już niestety blado widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy tylko mnie niepokoi fakt, zrobienia z W3 tzw. Sandboxa?

W jaki sposób oni chcą opowiedzieć dobrą historie na Sandboxie?

Jedno wyklucza drugie.

 

Nie wyklucza. To nie bedzie sandbox jak TESy, tu bedzie konkretny motyw fabularny plus sporo sidequestow oraz swoboda w poruszaniu sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego 4850 już niestety blado widzę.

 

Nie obsługuje DX10?

Póki co ten 4850HD nawet w nowych grach, jeszcze nie zawiódł.

 

Nie wyklucza. To nie bedzie sandbox jak TESy, tu bedzie konkretny motyw fabularny plus sporo sidequestow oraz swoboda w poruszaniu sie.

 

To ciekawe, pamiętam że było wspominane o możliwości olania głównego wątku...skąd ja to znam?

Aha z TES.

 

Zapowiedziany ogromny świat...skąd ja to znam?

Aha z TES.

 

Z logicznego punktu widzenia:

Duży świat ^ sandbox ---> ~dobrze opowiedziana historia ( innymi słowy - nie kupuję tego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, po prostu w TES nikt nigdy o dobrą historie dbać nie zamierzał, bo niby frajdą miała być bardziej ta piaskownicowatość i sama rozgrywka.

Ale przecież można zrobić fabułę jak w W1/W2, ale osadzając ją w otwartym świecie gdzie jest sporo do zrobienia, będziesz mógł ją olać. W takim wydaniu otwarty świat nie musi być wadą, jest dodatkiem. Z mojego punktu widzenia niekoniecznym, ale jeli nie wpływa an fabułę - czemu nie. Włóczenie sie jako wiedźmin po łądnym ciekawym świecie, jako odskocznia od osi fabularnej, mozę być naprawdę miłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, oczywiście, że fabuła będzie na wysokim poziomie, a same questy w otwartym świecie nie będą wciśnięte tam na siłę, by tylko były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem włóczykijem, w każdym sandboxie się włóczę po świecie, więc dla mnie otwarty świat jest na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego punktu widzenia:

Duży świat ^ sandbox ---> ~dobrze opowiedziana historia ( innymi słowy - nie kupuję tego ).

To nie jest do konca logiczne, bo nawet w TES aby ukonczyc gre musisz zajac sie predzej czy pozniej glownym watkiem. Jedyna fabula jaka ma ta seria jest "odrodzilo sie zlo i trzeba je zniszczyc albo nastapi koniec swiata". A jak i kiedy to zalezy od gracza. Tu samemu sie pisze historie a gra jest narzedziem do jej realizacji. W Wiesku bedziemy mieli konkretny watek fabularny, ktory bedzie mozna realizowac w dowolnym momencie (mniej lub bardziej) czyli rozwiniecie tematu znanego z 1. Z ta roznica, ze caly swiat bedzie dostepny od razu (przynajmniej takie sa zapowiedzi). Jak dla mnie to moze byc gra ideal. Dobra historia plus sporo swobody ale bez nomadzenia jak w TES, ktore bardzo szybko nuzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem włóczykijem, w każdym sandboxie się włóczę po świecie, więc dla mnie otwarty świat jest na plus.

Owszem, jeśli samo "włóczenie się" po świecie nie jest jedyną rzeczą, jaka gra oferuje - ot, TESy...nigdy nie lubiłem sandboxów właśnie za brak konkretu, który sprawiałby, że chciałoby mi się w niego grać (wyjątkiem, o dziwo, GTA4).

 

To nie jest do konca logiczne, bo nawet w TES aby ukonczyc gre musisz zajac sie predzej czy pozniej glownym watkiem. Jedyna fabula jaka ma ta seria jest "odrodzilo sie zlo i trzeba je zniszczyc albo nastapi koniec swiata". A jak i kiedy to zalezy od gracza. Tu samemu sie pisze historie a gra jest narzedziem do jej realizacji.

Tak, "samemu pisze się"...problem w tym, że takie fabuły to ja widzę w co drugim rpgu na pc...Z marketingowego punktu widzenia, jest to ściema, którą serwuje się klientom, otwartym światem zaciemnia miałkość fabuły, albo całkowity jej brak (wielkie zło, musimy pomóc i inne duperele znane z TES'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jeśli samo "włóczenie się" po świecie nie jest jedyną rzeczą, jaka gra oferuje - ot, TESy...nigdy nie lubiłem sandboxów właśnie za brak konkretu, który sprawiałby, że chciałoby mi się w niego grać (wyjątkiem, o dziwo, GTA4).

A ja właśnie lubię, nawet jak nie ma konkretów, nie lubię gier liniowych, bo to mi przypomina lata 90 kiedy kompy nie dawały rady z sandboxami takimi jak GTA4/TES Skyrim czy Far Cry, a teraz mamy tyle mocy obliczeniowej żeby się szlajać wśród ładnych widoczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Ładne widoczki :E

Do Skyrima nie potrafię wrócić, z 4 razy próbowałem jakoś w to grać, ciągle po max 10h odrzuca mnie :E

Mimo to, takim włóczykijem byłem w G1,2,3, R1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Ładne widoczki :E

Do Skyrima nie potrafię wrócić, z 4 razy próbowałem jakoś w to grać, ciągle po max 10h odrzuca mnie :E

Mimo to, takim włóczykijem byłem w G1,2,3, R1.

Właśnie w Skyrim, 128bit HDR oświetlenie, 4K tekstury, 4K tekstury nieba, drzew, gęstsza trawa, 4K tekstury zwierząt/potworów/ludzi, lepsza woda z realnym oświetleniem, Skyrim zajmuje w tym momencie 25GB, a w 1080p wygląda obłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zrobią z tego takie coś jak W1, tylko że bardziej otwarte, bez loadingów i z większą mapą, taki W1 maksymalnie x2 wielkościowo i by było spoko, bo W2 to była nudna korytarzówka imo i parę razy podchodziłem, gdzie mimo fajnej fabuły itd to nie chciało mi się w to grać bo wiało nudą i jedyne co można było zrobić to kilka Q na krzyż + główne wątki, dla mnie to za mało, brakowało mi eksploracji i ciekawego świata który może coś zaoferować a nie być martwym, i nie wiem jak dalej bo do 3 aktu nie doszedłem, ale chyba Flotsam i tak oferuje najwięcej z całego wieśka 2, heh

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zrobią z tego takie coś jak W1, tylko że bardziej otwarte, bez loadingów i z większą mapą, taki W1 maksymalnie x2 wielkościowo i by było spoko, bo W2 to była nudna korytarzówka imo i parę razy podchodziłem, gdzie mimo fajnej fabuły itd to nie chciało mi się w to grać bo wiało nudą i jedyne co można było zrobić to kilka Q na krzyż + główne wątki, dla mnie to za mało, brakowało mi eksploracji i ciekawego świata który może coś zaoferować a nie być martwym, i nie wiem jak dalej bo do 3 aktu nie doszedłem, ale chyba Flotsam i tak oferuje najwięcej z całego wieśka 2, heh

Wielkość świata wystarczy zobaczyć tutaj oraz inne fakty, z tego wynika że to będzie ogromny świat jak Skyrim. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...